Mám řídké vlasy, chci také změnu životního stylu, ale doma není dobrá odezva – Co s tím?

8.10.2014 v Poradna 33

Dotaz:

Ahoj Alue 🙂

píšu ohledně svého problému s řídkými vlasy, nevím které položky na to mají vliv a s většinou ani nemůžu nic dělat.

Třeba máme doma bezdrátovou Wifi – Několikrát jsem se snažila přemluvit rodiče na kabel ale nechtějí o tom ani slyšet a po jistou dobu mi zakázali i tvé články.

Šampony máme většinou ty od head and shoulders (hlavu si myji obden), ale myslím že bych mohla mamku přemluvit i na nějaké o trochu dražší.

Nevíš třeba o někom kdo vyrábí přípravky na vlasy z bylinek a má i přístupnou cenu?

Co se týče jídla, nakupujeme převážně v supermarketech, nevíš o nějakých stránkách kde je ,,co kupovat a co ne“?

My většinou kupujeme co nejlevněji a v akci, takže na něco opravdu drahého je asi nepřemluvím, ale na něco ve stejné nebo trochu vetší ceně by to snad šlo..?

Děkuji moc za tvou odpověď,

s pozdravem Lidy


Odpověď:

Ahoj,
Nedávno jsem ,,objevila“ značku ALVERDE. Prodává se pouze v drogeriích DM, nikde jinde. A nedá se to sehnat ani na internetu.
Vtip je v tom, že tyto šampony a kondicionéry splní funkci na jedničku, přitom stojí půlku až třetinu toho, co jiné přírodní značky. Složení je přitom velmi podobné, jen v tom není tolik různých činčurinek z eko zemědělských zdrojů. Hlavně ty důležité složky a nazdar.
Moc ti doporučuji zjistit si, kde ve tvém okolí je drogerie DM a určitě se vyplatí si pro to i zajet busem. Balení mají velká, vydrží to.
Aktuálně testuji všemožné druhy a pak budu psát recenze, ale zatím jsem spokojená se vším, rozdílné jsou jenom vůně/konzistence/pachy, jinak vlasy jsou po tom vždycky v pohodě.
Alverde vyrábí kdeco, včetně kosmetiky, pudrů a dalších blbinek, které sice nepoužívám, ale opět – všechno přírodní a dost levné.

Nenapsala jsi mi, jak o řídké vlasy pečuješ, ale ve zkratce:
Barvíš si vlasy? – Doufám že ne, hlavně zesvětlovače je hodně ničí a vlasy i řídnou!
Dáváš vlasům nějakou výživu? – Není nutné kupovat drahé serepetičky, můžeš si dělat i vlasové zábaly doma z toho, co najdeš ve špajzu. Kopa skvělých rad a návodů je tady: http://dlouhevlasy.cz/ Já na tomto serveru strávila hromady hodin času a moc mi pomohl, určitě se tam porozhlédni také.
Zajímej se o barvení Hennou (Lawsonia). Jsou různé odstíny, pro blondýnky je nebarvící Cassia. Dá se to koupit dost levně na prodejbylin.cz a s vlasy to dělá zázraky. Posílí se, zhoustnou, mnoha lidem to pomáhá proti padání a třepení vlasů. Na odkazovaném serveru jsou obrovské diskuze plné zkušeností se vším, i s hennou.
Můžeš taky zkusit mytí vlasů bez šamponu, říká se tomu ,,no poo“ metoda, opět všechno podstatné najdeš na tom serveru. Mnoha lidem to vyhovuje a nemusí pak kupovat šampony. Tím by ti odpadly starosti navíc a peníze co ušetříš, pak můžeš vrazit jinam 🙂
Oslabené vlasy nekulmuj, nežehli, nedrbej agresivně ručníkem, česej pomalu, neškubej. Bud‘ na ně zkrátka hodná.

Jak nakupovat, to jsem se snažila přiblížit v tomto seriálu: ,,Jak zdravě nakupovat“
Obecně se vyplatí, nastudovat si názvy a čísla těch největších – s prominutím – sraček v jídle a pak vybírat podle toho, kde nejsou, nebo je jich tam nejmíň. Ne vždycky to znamená, že nákup bude drahý. I levné jídlo může být OK, musíš prostě jenom číst obaly, rozmýšlet nad tím, vědět co ano a co ne, a pak si podle toho vytipovat konkrétní zboží, které máš v dosahu.

Že ti rodiče zakazují číst mé stránky neslyším poprvé, upřímně mě to mrzí. Jsou to zkrátka situace, kdy ,,mladý“ dojde s hromadou úžasných nápadů a tlačí do nich rodiče tak dlouho, až se naštvou a začnou zakazovat.
Někdy je ale prostě lepší, nenutit jim všechno co si přečteš nebo na co přijdeš. Protože oni mají asi spoustu svých problémů a jelikož očividně není moc peněz nazbyt, už nestíhají řešit tyto věci, které jsou pro ně jakoby podružné a jakoby navíc. V podstatě je tím asi obtěžuješ.

Neříkám, že jejich přístup je úplně správný, ale je potřeba umět rodiče respektovat v tom jací jsou, nevnucovat jim vědomosti o které nestojí a když ti nenaslouchají, snaž si alespoň něco udělat sama podle svého. Tvoji rodiče dělají věci tak, jak nejlíp umí a na co mají… Však za pár let vyrosteš, povedeš si svůj život a pak všechny vědomosti využiješ, ony se nikam neztratí.

Takže netlač zbytečně na pilu, snaž se přizpůsobit tomu, nakolik jsou tvoji rodiče ochotní ti naslouchat a něco měnit. Pokud vůbec, raději mlč, mít dobrý vztah s rodiči je podle mě důležitější, než biojídlo, nebo biokosmetika. Rodiče máš jen jedny a je důležité, aby to doma nějak fungovalo. Nevytvářej zbytečný stres. Když něco nechtějí, tak holt nechtějí…

s pozdravem

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lirka :) 2014-10-08 07:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho BE 2014-10-08 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi citlivo a pekne si napísala Alue. Som zaslúžilá mama, viem čo je mať toľko starostí s málo financiami :-//. V skratke o vlasoch – veľmi sa mi štiepili, hodne zabral žltok z vajíčka s troškou oleja, a tiež oplachovanie octom, a žihľavovýcm vývarom. ak farbiť, tak Hena.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-08 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: O této značce nepíšu proto, že jsem s ní zatím nepřišla vůbec do styku.

Ikona diskutujiciho Mued 2014-10-08 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, pozor na Yves Rocher. Něco vybrat by se tam asi dalo, třeba některé věci nejsou špatné, ale určitě ne vše. Tam třeba mají kokosovou péči a ono je to chemický. :D

Ikona diskutujiciho clario 2014-10-08 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na řídké vlasy může mít vliv spousta faktorů. Od šamponu, přes výživu a vlivy prostředí až k vlastní psychice, která má vliv asi největší.

Ikona diskutujiciho Veronika 2014-10-08 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, vesměs nejde o značku, ale o složení! Drahé šampony Kerastase atd, Ti sice udělají krásné vlasy, které už vyrostly, ale Ty jsou v podstatě mrtvé. Živé jsou cibulky, z kterých vlas roste! A pokud je v šamponu uveden jakýkoliv tenzid (sodium lauryl sufate, sodium laureth sulfat…)tak se prostě za delší dobu stane, že pokožka je vysušená, a cibulky oslabené( např. mastné vlasy jsou nejčastěji způsobené právě suchou vlasovou pokožkou, když si vezmeš šampon na mastné vlasy, odmastíš ji ještě více a jsi v začarovaném kruhu). Jediný způsob je zachovat pokožku zdravou, aby z ní mohl vyrůst zdravý vlas. Ale to co se léta poškozuje, se také léta napravuje – u mě to trvalo cca 3 roky než se srovnala. Pokud si chceš zachovat přesto vlasy, ketré už poškozené vyrostly, tak jedině přípravky, které se ale nedotknou pokožky, a to pak můžeš i dražší kosmetiku s keratinem. Ale jakmile začnou růst vlasy zdravé, už nebude třeba. :-) Hodně štěstí s vlasy.  Pokud chceš nějaké doporučené, karel hadek má olejové šampony, je to jiné, ale pokud Ti sednou, tak jen dobře. Ale co se týče nápisu "přírodní" není nikde deklarováno, že to je zdraví prospěšné. Sama si pamatuji, jak jsem na začátku bloudila v těch přehršle nabídek, kde se všichni předháněli, že mají to nejlepší. Ale složení je to důležité! Na to koukat, a co neznám, tak si vyzjistit jak působí na pokožku. Mytí s některými přírodními šampony je prostě jako mýt se Jarem a přidat si tam přírodní bylinky.. A hlavně účiněk na vlas to může mít krásný, ale pokožka si jásat nebude, ale dá Ti to vědět mnohem později právě vypadáváním vlasů a nebo sníženou kvalitou. Pak je také možné, že je to způsobeno zevnitř, hladinou hormonů. To je zase třeba řešit jinak.. Hodně štěstí!

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-10-08 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu taky doporučit kartáč s kančími štětinami. Vlasy jsou po něm jednak nadýchanější, takže i řídké vlasy získají objem, ale také dobře rozčesává a připadá mi mnohem šetrnější, než klasický plastový. Příjemné jsou i dřevěné, masážní kartáče, které při česání masírují pokožku hlavy. Jinak nezapomínat na složení stravy, dobré vlasy jsem měla například, když jsem déle brala Bčko nebo Dčko. Sama mám velmi jemné vlasy, což znamená, že se jeví řídké – se strukturou nic nenadělám, ale dělám pomalu kotrmelce, aby zhoustly, hlavně po období, kdy jsem silně zesvětlovala (přírodní blondýnka se snaží o platinu… dnes už vím, že pro mou úroveň pigmentu je složení domácích barev dost overkill, i když jsem si skutečně vybírala značky. Obarvila jsem nakonec tím, co si pamatuju jako původní a nechala být.)

Ikona diskutujiciho Hmmm 2014-10-08 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Yves Rocher ? Tvária sa ako prírodné, ale stačí si človeku znalému prečítať zloženie a vidí, že je to iba trik. A že nie sú drahé? No zvyčajne drahé sú. Nemožno im ale poprieť skutočne úžasné vône…Ďalej zavádzajú, popis k výrobku na etikete píšu akoby šlo o zloženie pritom nejde, tak ako aj na ich stránke kde uvádzajú prírodné zložky, ale k zloženiu sa človek nedopátra… Pre mňa je to neseriózna značka, ktorá zavádza spotrebiteľa..

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-10-08 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, mohla bych se podívat do DM. A koupit si nějaký ten šampon. Ten, co jsme koupili teď se mi mastí vlasy už druhý den.

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-10-08 19:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý příspěvek,značku alverde myslím znám, ale nějak jsem nezaznamenala,že vyrábí i šampony… :-)

Ikona diskutujiciho Mued 2014-10-08 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tohle se ale netýká jen Yves Rocher, dělají to tak všechny značky, že na svých stránkách píšou jen o přírodních složkách a v tom případě by byly zavádějící všechny. Holt na to člověk spoléhat nemůže.

Ikona diskutujiciho Verča 2014-10-08 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Se značkou Alverde mám pouze jednu zkušenost. Koupila jsem si od nich deodorant, ale asi tam bylo moc teatree oleje, nebo nevím čeho, nicméně mi vůbec nevoněl. Ty šampóny mě ale zaujaly, stejně jako metoda no poo, na kterou se jdu mrknout.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-10-08 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mě začala z naprosto nezávadné a nealergenní rtěnky od Yves Rocher poté, co jsem zkusila barvu na ruku ta ruka svědit. Tak nevím, jestli to bylo tím člověkem, co si to na sebe patlal přede mnou, nebo tou kosmetikou xD

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-08 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Říkejte mi klidně stará konzervo, ale cokoliv co začíná na ,,Y" – NEBRAT.

Ikona diskutujiciho Be 2014-10-08 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U vlasov tenkých je dobré dať im "objemový strih". Nie taký čo teraz sa tunosí stenčenie pramienku na konci, ale trošku na tupo, inak vo svete už vôbec neletí žehlená hlava, práve dobrá postupka robená na objem sa nosí. Mrknite si Vogue a pod. …

Ikona diskutujiciho Cherryna 2014-10-08 22:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám taky krásné, dlouhé a zdravé vlasy, všichni mi je chválí. Je fakt pravda všechno to, co říká Alue. Vlasy si umývám obden, nedrbu si je moc ručníkem, jen trochu a pak hnedka zabalím. Nežehlím si je, foukám jenom když hoří, potřebuju rychle ven a není čas na schnutí, nekulmuju, nechávám schnout…občas si je sice česáním tahám, ale snažím se taky trpělivě ;)…jo a ještě beru zinek, ten je dobrý na vlasy, nehty, kůži a je pravda, že od té doby co ho beru mám ty vlasy také trochu hezčí a lesklejší ;).

Ikona diskutujiciho Maj 2014-10-09 01:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, moje nejoblíbenější téma!

Ikona diskutujiciho Lu-Aquarius 2014-10-09 03:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mastičky, šampony, olejíčky doma výráběné z bylinek z hor (Bílých Karpat) dělá kamarádka Hanka (https://www.facebook.com/hani.sidonka) a co jsem od ní vyzkoušel, tak opravdu zabírá.

Ikona diskutujiciho BE 2014-10-09 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Nepoznám Cassie, ale ak vravíš 4-5 hodín to sa nedá :-D

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-10-09 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tak hovorím o tom preto, že bežná kozmetika má možno tiež iba tie dobré vlastnosti na stránkach, ale Yves Rocher sa predáva aj formou zásielkovej služby, vlastne neviem či na to nie je ich hlavný spôsob predaja nakoľko porušili predajne a majú dosť málo predajní. Iné je keď výrobok, ktorý kúpim v obchode má nejakú stránkú kde sa vychvaľuje jeho napríklad prírodné zloženie, lebo ho kupujem iba v obchode a pravdupovediac kto bude navštevovať stránky výrobkov, ktoré sa predávajú iba v obchodoch.. Ale Y.R. majú ešte aj na výrobkoch nálepku, že zloženie pozostávajúce z toho toho čo budú dojem kompl. zloženia pre laika…Pre mňa je to proste kozmetika , ktorá sa tvári ako prírodná ale prírodná nie je..

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-09 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Jáj.. uvedu to na pravou míru, abych nemystifikovala:

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-09 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Biohar: jinak samozřejmě ten taky syslím a kapu ostošest už půl roku. Je moc příjemný, zkouším i lopušák a oba jsou fajn.

Ikona diskutujiciho Maj 2014-10-09 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak to já myslela, že si budeš dávat nějaký odstín blond henny.:) Tak ať to roste!:) Já si jednou nechala vlasy taky odrůstat, ale prostě jsem ty odrosty nevydržela.:-X

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-09 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: ,,blond henna" neexistuje. Jenom světlejší hnědo-medové odstíny, které přírodní blondýnku (i špinavou) ztmaví.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-10-09 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Tak to udělej jak já, obarvi se na svou přírodní barvu a nech růst. U mě je to vidět, když se soustředím, především odlesky jsou jiné – původní barva má stříbřítý podtón, ale barvená část se úplně nezbavila červeného pigmentu, když jsem chvíli po "superblond mánii" chodila jako zrzka, takže jdou trochu do zlata. Jde to ale vidět jen za určitého světla a jen, když to člověk hledá.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-10-09 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a taky jsem se k té barvě dostávala postupně, kdy jsem nejprve používala jen o trochu tmavší ale stále zesvětlovanou, takže je ten přechod ještě plynulejší.

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-10-10 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Yves Rocher není bio, ani omylem. Složení kosmetiky rozumím, třeba jejich šampony mají složení dobré, většinou víc jak 98 % přírodní složky, ale třeba make-upy, rtěnky apod, to je normálně chemie. Pojem přírodní kosmetika neznamená, že je čistě přírodní, ale že využívá přírodní látky, tzn kosmetika, která je chemická a až jako poslední položku má ve složení nějký výtažek z rostlinky, tak se taky může vesele označovat za přírodní, ono na to nejsou stanovené zákonem normy, takže tak. Pokud přírodní kosmetiku (taky je chemická, ale obsah přírodních látek je slušný a opravdu mi moc pomohla i s akné apod), tak jedině Ryor. Jinak teda používám Saloos, Nobilis Tilia, někdy Alverde…

Ikona diskutujiciho Hmm 2014-10-12 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Asi tak nejak. Ja inak nepozerám až tak na to, či sa jedná o prírodné alebo "umelé" zložky, ale na to o aké zložky sa jedná. Nie je pravda, že  všetko prírodné je dobré a všetko neprírodné je zlé. To len podaktorí ľudia nemajú vlastný názor a tak tlmočia názory iných a predsa ako sa to dobre počúva a teoretizuje, že prírodné super. Podobná blbosť ako biofanatici. Zvyčajne sú toto všetko ale ľudia čo sa minimálne rozumejú danej problematike avšak ľahko sa vedia uchvátiť niečim novým, iným čo je momentálne in.

Ikona diskutujiciho Ilona 2014-10-12 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlasy stačí ostříhat, sestříhat, nabarvit, a používat šampon na objem.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-12 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: U řídkých vlasů se sestříhání nikdy nedělá, protože to ještě zhorší celkový dojem. Ty se stříhají jedině do roviny.

Ikona diskutujiciho Santal 2014-10-12 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte. Napíšem svoj názor k Alverde. Používam šampón a kondicionér asi tri mesiace, predtým som mala dva roky problémy so svrbiacou pokožkou hlavy, nevedela som prečo, striedala som rôzne značky, samozrejme nepomohlo, až som sa dočítala o sulfátoch a pod v šampónoch (díík Aluš) a po asi mesiaci umývania len sódou a octom som skúsila Alverde šampóny. Zatiaľ všetko v poriadku, hlava ma vôbec nesvrbí, čomu sa veľmi teším. Tiež som z tých osôbok, čo sú citlivejšie na kozmetiku a jedlo, takže tak. + čo ma veľmi prekvapilo, na viečku som si minule našla na vytečenom kondicionéry malú zelenú pleseň. Čiže podiel prírodných zložiek tam bude asi skutočne dostatočný a podiel rôznych chemiek asi skutočne menší, keď to zaujalo zelenú potvoru. Utrela som, otočila som tubu viečkom hore, aby vrchnák nebol vo vlhku a s podivením a potešeným úškrnom opustila kúpeľňu.

Ikona diskutujiciho Alina 2014-10-17 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jajky všude se řeší řídké vlasy (nic proti, ja to chápu), a všichni chcou husté. Abych pravdu řekla, tak je mam husté vlasy, podle mě až moc, ale řeknu vam je to utrpení, rozčešeš to jen kartáčem, nemůžeš je mít rozpuštěné, protože to vypadá jak koš na hlavě, jediná výhoda je že je mužeš mýt 1x týdně :D

Ikona diskutujiciho Ilona 2014-10-20 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:Celkový dojem řídkých vlasů zhorší vždy a jedině příliš dlouhé vlasy sestříhané do roviny. Omyl. Barvení jim dá pouze lesk a hladkost, což možná mate a působí to jen dojmem, že jsou vlasy řidší. Pouze přikládám svou vlastní zkušenost nic víc. Každý chce mít vesměs nejvíc to co nemá. Ti co mají řídké vlasy, tak chtějí husté a zas naopak, ale všechno má svoje plus i mínus.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek