Mám se bát osudného data 2012?

10.10.2012 v Poradna 26

Dotaz:

Ahoj, Aluško,
(zkráceno)

Jde mi o to, jestli se mám děsit konce světa. Že shořím, že to tady ovládne někdo tajný, že mě něco zabije.

Čím dál tím častěji nad tím vším přemýšlím a bojím se. Jaký je tvůj názor na věc?

Myslíš, že “projdu sítem”? Že se nic toho 21. prosince nestane, a že bude líp i bez něčeho radikálního?

Co mám(e) udělat pro to, aby se dalo dobře žít?

Předem Ti děkuji za odpověď a hodně štěstí


Odpověď:

Ahoj,
Zvěsti o roku 2012 ber prostě s rezervou. Jsou to všechno domněnky a když budeš hlouběji pátrat, tak zjistíš, že těch teorií jak to skončí je snad milion, každý má svou verzi a každý má svou pravdu.
Pravda je, že pokud bude většina lidí věřit, že tu všichnhi zhyneme v plamenech, tak se programujeme dopředu a pak tomu tak bude. (NAŠTĚSTÍ tomu tolik lidí nevěří.)
Nepodporuj takové myšlenky.

Já například počítám s budoucností tak, jak je teď. Vím o různých teoriích, ale beru je s rezervou a jsem s nimi smířená. Když se stanou, nebudu se divit, protože už mi to vykládala hromada lidí předem.
Ale děsit se nějakého konce, to vůbec nemá smysl. Copak myslíš, že já bych psala druhou knihu, kdybych brala ty zvěsti stoprocentně vážně? – Určitě nepsala a to je špatně, protože tím se zbytečně zasekávám na své cestě. Vlastně bych nenapsala ani tu první, kdybych to brala vážně, protože bych si řekla, že to přece na dva roky nemá smysl. – ALE MÁ TO SMYSL!

Jestli bude nějaké síto, tak jím projdou spíš ti lidé, kteří tvoří dál, kteří myslí pokrokově, kteří si představují budoucnost dobrou, v míru, kteří věří v to, že transformace bude klidná, postupná a bude to transformace našeho vědomí, návrat ke kořenům a k původnímu. Spíš projdou sítem lidé klidní, konstruktivní, kteří berou život tak jak je, než ti co se křečovitě něčeho drží a bojí.
Buď v klidu, přece se pořád vykládalo, jak už teď budeme dávno v háji a jak bude třetí světová… No a vidíš někde nějakou třetí světovou? – Ano, svět se řítí do ďáblovy ři*i, ale on už se tam řítí několik desítek a stovky let, to není nic nového. Kvůli tomu se lidstvo vzrušovalo pořád, nějaký rok 2012 je ten špička toho obrovského ledovce.

Pokud chci lepší svět, tak ten lepší svět budu tvořit a budu jeho součástí. Nebudu čekat na konec světa, ale budu dělat maximum pro to, aby svět byl lepším místem, jak se tvrdí, že bude po roce 2012. Nevěřím v to, že se něco stane jentak úplně samo od sebe, musíme k tomu přispět, musíme na tom pracovat. Když budeme všichni sedět na zadku a čekat, jak nás pokosí biblický oheň, tak se nám ten lepší svět taky nikdy nemusí vyplnit. A o tom to je.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-10-10 06:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chceš pohromu? Vesmír si řekne: Fajn, tvé přání je mi rozkazem :).

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-10-10 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týká stvoření lepšího světa po roce 2012, už dlouhou dobu přemýšlím(zatím moc úspěšný nejsem) o tom, jak vytvořit svět, kde nebudou peníze a nebude třeba si je nějak obstarávat pro svoji potřebu. Nemůžet posím někdo zkusit zapřemýšlet a napsat, jak by svět bez peněz mohl fungovat ? Teda já vím, že mnohem lépe, ale mám na mysli konkrétní princip, na jakém by to mohlo fungovat…

Ikona diskutujiciho martina 2012-10-10 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně tak pozor na přání:-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-10-10 10:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Guatemale nedávno našli v kameni vyrytý nápis, kde je spomenutý aj nejaký koniec 21.12.2012. To by potvrdzovalo že mayský kalendár čítame správne, keďže je to ten istý dátum. Takže civilizácie, ktoré tu boli dávno pred nami predpovedali koniec "čohosi", a zanechali nám o tom odkazy. Lenže neni isté, či tým mysleli koniec sveta. Katastrofické vízie sú skôr myšlienkov západného sveta. Dnešný mayovia to považujú za vsup do novej éry. Mayský kalendár začína v roku 3114 pred naším letopočtom a čas počíta v baktunoch po 394 rokoch. V decembri skončí 13. baktun, čo by starý mayovia považovali skôr na dôvod k oslavám. Podľa mňa sa absolútne nič nestane, ale aj tak budem týždeň pred Vianocami dosť nervózny. Radšej nám tie civilizácie tie nápisy a kalendáre nemali nechávať, ale oni to vyryjú do kameňa, kde to vydrží tisícky rokov. Asi netušili, že to ľudí v budúcnosti poriadne vystraší :).

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-10-10 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: V tom případě jsem zvědvej, jestli se splní to, co mi říkal jeden můj kolega z práce. Že totiž 21. prosince přletí mimozemšťané a odnesou nám všechny politiky a chamtivé státní úředníky a bankéře spolu ještě s několika duch(hov)níma lidičkama(chudák Johaniel). Co se týká mě, je to až moc velké sci – fi na to, abych tomu věřil, ale pokud by se to stalo, byl bych těm mimozemšťanům vděčen, kdyby ty exoty už nevraceli.. :-))

Ikona diskutujiciho pavel 2012-10-10 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Svět se nezboří, když lidstvo zahyne. Zemi pak ovládnou víly. :D

Ikona diskutujiciho JJJ 2012-10-10 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(2)videl si film Vymezeny cas?Mozna ze to bude vypadat podobne a jeste jeden tip na zajimavy film,ktery taky neco chce rict je od J.Carpentnera a jmenuje se oni ziji(jsou mezi nami)nekde uz ho stahli z youtube mozna bude na uloz to.

Ikona diskutujiciho Revl 2012-10-10 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tak já to zas slyšel jinak :-) Prý si sebou vezmou ty zprávné lidi a ty špatné tu nechaj :-) Podle mě se nic takového nestane. Prostě skončí jedna doba a začne nová a doufejme že bude pro nás lepší….

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-10-10 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ja som to zas počul inak, ževraj k nám koncom roka 2012 priletí obrovský vesmírny koráb s "dobrými" ufónmi a naberie všetkých ktorí budú chcieť ísť a zachrániť sa pred koncom sveta. Ale potom "dobrí" ufóni odhodia masky a ľudia čo nastúpili do ich lode zistia, že sú to otrokárske lode a budú tým ufónom slúžiť.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-10 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: tak.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-10-10 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  neskoro už som to napisal, ale ako to ze je toho plny internet?

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-10-10 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Buďme rádi, že Johaniel smrdí jen na osudu, a nesmrdí i tady…I když ty by jsi hi tu asi nestrpěla…nebo se pletu ?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-10 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Já bych rovnou mazala. Ale začal si on, jen co se tam objevil, už do mě začal šít, jaká jsem černá duše fuj fuj fuj. – Jeho bodový stav na kontě je pro mě těžká cynická satisfance 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-10-10 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak som sa dočítal že tie 3 obrovské mimozemské lode letiace k Zemi sú hoax. Ale inak aj Daniken predpovedá na tento rok príchod mimozemšťanov.

Ikona diskutujiciho Byllinkář 2012-10-10 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak jak Alue říká, všechno jsou to jenom takové předpoklady. Nikdo přesně neví, jak – a hlavně co přesně – má probíhat. Já si myslím, že transformace neproběhne zničeho nic tak, že prostě v jeden den politici kradou a druhý den z nich jsou svatoušci. Vibrace se zvyšují postupně… Podle mě je to sice vyvrcholení, ale rozhodně ne konec transformace. To by mělo ještě chvíli trvat ;).

Ikona diskutujiciho Tesinga 2012-10-10 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som ešte nedávno rozmýšľala, čo je toto za obdobie, že sa mi vôbec nepáči. Prečo nežijem radšej v dákom stredoveku ako všetci hrdinovia fantasy kníh, prečo nie v staroveku. V tom čase ešte existovali kúzla a všetky magické bytosti. Čo tu vôbec robím. A odpoveď mi prišla taká, že práve tento čas je tým najdôležitejším pre Zem a ľudstvo, preto je mi skôr cťou a mám byť šťastná, že sa na tom vzostupe môžem nejako podieľať. Ja som si týmto odôvodnila dobu, v ktorej žijem. (Za tú ďalšiu odpoveď v mojej otázke som ešte viac vďačnejšia, ďakujem, že mi niekto odpovedal, nech to bol hockto, ďakujem, že ma priviedol na Lirkin blog. Pretože nič nie je náhoda, a pretože keby som sa nepýtala, odpoveď by neprišla. Môj prvotný plán totiž bol ísť do Amazonského pralesa a pýtať sa domorodcov a šamanov, kde sa podeli elfovia a jednorožci. Pretože som intuitívne cítila, že si ľudia také bytosti len tak z prsta nevycucali.)

Ikona diskutujiciho Katy 2012-10-10 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já četla že se nám 21.prosince 2012 má obnovit naše zakletá DNA. Doporučila bych knihu od D. Virtue, kde o tom píše, myslím že konkrétně andělská medicína. Myslím, že bude konec, konec světa jak ho známe a bude lepší, takhle se na to dívám já 🙂

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-10-10 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebojím se žádného konce světa. Pokud to tak bude, stejně o tom asi nerozhodnu.

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-10-10 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Ještě štěstí,(a díky konstruktivním silám vesmíru) že je jenom jeden, při představě třeba dalších osmi(nebo i více) na stejném webu mě jímá hrůza…ale na druhou stranu mě občas ty jeho kecy rozesmějí, třeba to, jak si upravil ondrášovku na dryák nebo ten jeho luluminátský symbol….

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-10-10 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle knížky "Tajemství starých Mayů – kniha osudu" přejdeme 21. prosince do tzv. Job Ajaw, což má být období tzv. pátého slunce (takový období prej byly zatím čtyři a zatím byly všechny totálně pohnojený :D), kdy na světě zůstanou jen ti "dobří" lidé, planeta se uzdraví, všechno bude v harmonii… Nevím, jestli to bude přesně takhle, ale já se hrozně těším, podle mě to prostě bude něco dobrýho :))

Ikona diskutujiciho harlequin 2012-10-10 19:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Pro mě je tenhle rok tedy úplně tragický.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-10-10 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Citrón není jedinej hňup, kukni sem: http://www.osud.cz/node/55469/komentare#comment-38113   P.S.: žalovat se nemá, ale hlásit se to musí :-)

Ikona diskutujiciho Renata Petříčková 2012-10-10 21:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ať se bude dít cokoliv, já se na to těším jako na bolavej žlučník na operaci. Už už… už chci, aby to nebolelo!

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-10-10 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám zase svojí teorii. Svět nemá začátek ani konec. Má jen střed, kterým jsme každý z nás.

Ikona diskutujiciho Kallis 2012-10-11 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela se těším, až nastane to očekávané datum. Věřím, že přichází "lepší doba" a lidé budou více konstruktivní.

Ikona diskutujiciho MiroslavSvobodny 2012-10-14 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si stoprocentně jistý,že konec Světa nebude,protože tady budu ještě přesně dalších 79let.(Je mi 21)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek