Mé krušné setkání s ,,komářím Ninjou“

15.10.2014 v Zážitky 36

… Aneb článek ze života a praktické tipy. (Smát se na můj účet je povoleno. :D)

Nesnáším komáry.

Dneska v noci jsem měla naprosto ,,úžasnou“ noc. Jeden komár mě zabavil asi na dvě hodiny (doufám že to nebylo ještě víc) jenom tím, že kolem mě pořád lítal, bzučel a nedal pokoj… Jeden jediný blbý komár a co všechno dokáže!

Vzbudí vás jednou, podruhé, potřetí… Pořád ještě jste relativně v klidu a snažíte se ho zabít standardními metodami. Například vstanete, rozsvítíte a pečlivě kontrolujete zdi, jestli tam někde náhodou nesedí… Když ho objevíte, honem rychle pro hadr nebo knížku a jdete po něm. Ve jménu dobrého spánku je totiž vše povoleno! – Ale když je chytřejší než jeho bráchové, tak to není tak snadné. Nechápu, proč jsou nekteří komáři tupí a dostanu je hned na první pokus a někteří vyváznou ze všeho, co na ně nastražím!

Bzučení komára je sice tiché, ale dokáže mě probudit i z docela hlubokého spánku. Je to proto, že jako dítě jsem jim extra moc chutnala a na jižní moravě jich je požehnaně… Tak jsem vždycky na konci léta počítala svoje štípance.

Tuším, že můj osobní rekord bylo nějakých 74 štípanců napočítaných na celém těle. Na zadní straně těla mi je musel spočítat někdo jiný, já počítala zepředu… A pak jsme sčítali…Když jsem měla třeba kousanců ,,jenom 17″, byla jsem šťastná, že je jich tak ,,málo“.

Takže když jsem se jako dítě kdekoliv jen trochu otřela, hned ty kousance začaly svrbět. Skoro každou noc jsem sváděla s komáry zuřivé souboje a kamkoliv jsem šla bez repelentu, hned jsem si odnesla minimálně 3-5 ďobanců.

Tak jsem si postupem času odmalička vypěstovala alergii na ten jejich typický zvuk křídel a mám ho uložený v podvědomí. A dokonce i teď po letech, kdy už dávno dávno dávno na jižní moravě nežiju, se mi ten program spustí, když náhodou nějaký komár překoná okenní síťku, propašuje se do mého pokoje dveřmi, či jiným nezajištěným oknem/otvorem v domě.

Hned jak slyším to povědomé ,,bzzzzzzzz!“ hned se vzbudím, jsem ve střehu a číhám na tu potvoru, jen aby mě nehryzla. Jedna samička, když je hladová, umí přes noc udělat i přet kousanců a když se trefí na nějaké dobré místo v obličeji, je to teprve chuťovka a člověk pak týden vypadá jako idiot, nebo ještě líp, jako idiot s uhrem.

Moje nejlepší metoda je ,,číhání na komáry“, kterou jsem vymyslela už jako dítě a dělám to dodneška. Je jednoduchá a funguje zaručeně na 90% všech potvor, které jsou blbé a sedají přímo na kůži:


Jak uslyším povědomý zvuk, lehnu si na záda a přikryju se tak, aby mi peřina překrývala krk a abych měla odhalený pouze obličej… Kde je velice citlivá kůžička. – To je moje ,,návnada“.

Většina komárů po zhasnutí čeká 5-15 minut a jde po vás. Ti hodně chytří, kteří vědí že na ně číháte, si počkají třeba 30 minut, kdy už mají dojem, že spíte. (ale 90% jsou ti blbci, co přiletí do 15ti minut)

Ruce si nachystám tak, že si položím dlaně vedle sebe na prsa a špicuju uši.

A pak slyším : ,,BzzzzzZZZZZZ..zzzzz ZZZZZZZZZZ ZZZZ zzzzz ZT! – A hned jak mi sedne na obličej, vyletí mi ruka a zaplesknu ho.

Když jsem byla dítě, tak jsem se při číhání na komáry liskala hlava nehlava, ale postupem času jsem vypilovala techniku a jdu na to chytřeji, tak se už ani nepomlátím.

Když je komár trošku chytřejší, tak nejenom že čeká třeba půlhodinku než začnu zabírat, ale ještě mi nesedne přímo na návnadu (obličej), ale sedne mi někde třeba na vlas, nebo na polštář. A uhodnout v té tmě, kde ta potvora zrovna sedí, není úplně snadné. Tito jedinci sedají mimo kůži systematicky a záměrně, takže číhací metoda nefunguje ani na pátý pokus, můžete čekat jak dlouho chcete.

Při troše štěstí se dá i takový zkušený komár přechytračit:

Nečekat až dosedne, ale poslouchat nejenom jestli už letí, ale vnímat i vířící vzduch z jeho křídel. Vyčíhnout si chvilku, kdy ta potvora letí přímo kolem obličeje. A mít nachystané ruce – ne na prsách že ho zaplácnu – ale šikovně svírat prsty okraj peřiny, a přitom je mít schované, aby na ně komár nemohl sednout a ochutnat…

A jak letí blízko obličeje , prostě ho rychlým pohybem chytit pod peřinu tak, že si ji přetáhnu přes hlavu. Musí se ještě ohlídat, aby komár neměl kudy zpod peřiny zdrhnout. Prostor se musí uzavřít takřka hermeticky.

Začne se ozývat hysterické a chaotické ,,BZZ! BZZZ! BZZZZ! BZ BZ! – A pod peřinou už neuteče. Pár ran možná poletí vedle, ale nakonec bzučení přestane… A konečně můžete spát!

Vždycky mě bavilo, jak ten komár začne úplně jinak bzučet a jakoby ,,nadávat“, když ho úspěšně lapnu pod peřinu…. Sladká pomsta za všechny ty kousance předtím.

Ale dnešní noc byla jiná.

Setkala jsem se s protivníkem, který musel asi projít nějakým speciálním komářím výcvikem. Něco jako komár Ninja.

Když mě probudil už asi po sedmé, začala jsem být naštvaná. Tak jsem se převalila na záda, nachystala návnadu a začala na něho klasicky číhat.

Ta potvora ani jednou nesedla na návnadu, ale pokaždé někam na bok. Na peřinu, nebo na vlasy. – Náhodná snaha o pokoušení štěstí ,,padni kam padni a snad tam ta potvora zrovna bude sedět“, ani jednou nevyšla, přitom procento úspěchu, když alespoň víte, kterým směrem zaútočit, není zanedbatelné.

Chvilku jsem číhala, chvilku kolem sebe rozdávala rány naslepo, chvilku obíhala rozsvícený pokoj a hledala ho na zdi…

Ale komáří Ninja byl prostě nepolapitelný. Nefungovala na něj ani snaha o chycení pod peřinou, že ho doliskám tam.

Tiše jsem litovala toho, že jsem před několika měsíci přestala brát pangamin. Díky němu jsem za celé letošní léto a podzim schytala jenom asi dva kousance a to jsem chodila do lesa bez repelentu a ty kousance byly jen v období, kdy jsem si zrovna s pangaminem udělala pauzu.

Pangamin (nebo B-komplex) fungují jako přirozené repelenty. Berete to každý den. A cca za týden se pokožka krásně nasákne béčkovým pachem a začne komárům kvalitně smrdět (ale lidé to necítí, takže klid). Tak na vás pak nejdou… Je to skvělá věc, mám v záloze ještě dvě balení, tak to zase začnu užívat. Sice se po tom trochu tloustne a člověk je žravější, ale když mě bude trochu víc, to mi vůbec neuškodí… Původně jsem to brala jako výživu na vlasy, ale nakonec to víc ocením jako instantní přírodní a levný repelent, který funguje asi nejlíp ze všeho.

Funguje to dokonce i na kocoura. Každý den stačí rozbít jednu tabletu, zamíchat do něčeho dobrého, kočce to voní, tak to spokojeně zdlábne a pak nemá žádná klíšťata, ani blechy… Všechny spot-ony, kapičky a činčurinky proti zvířecím parazitům se můžou jít zakopat!!

Po víc jak hodině jsem to vzdala: ,,No tak ať mě teda pokouše, chci hlavně spát.“ Říkám si a snažím se to bzučení ignorovat… Ale nešlo to. Jak zvuk zazněl, jsem hned vzhůru. Je to můj podmíněný reflex.

Tak jsem si do uší začala cpát peřinu, že ho pak třeba neuslyším… Smůla, i přes tlustou zimní peřinu byl slyšet… Je z dutého vlákna a okolní zvuky zkrátka filtruje dost blbě, ne-li vůbec. (Staré dobré péřovky… To si člověk narval na hlavu a byl klid.)

Mám strašně ostrý sluch. V noci třeba slyším přes chodbu a dveře, nebo i přes patro, jak někde tikají hodiny. – Takže komár u hlavy, to je těžký kalibr.

Kdy už jsem z toho komára byla totálně nešťastná a vzdávala snahu, že možná nakonec usnu, napadl mě ,,spásný“ nápad.

Totiž asi před týdnem mi došel balíček s éterickým cedrovým olejem. Kupovala jsem ho na zkoušku (původně jsem tam objednávala olivové mýdlo, které bohužel nepříjemně smrdí nějakou divnou parfemací, tak už ho znovu nenakoupím… zlatej Urtekram), ale bohužel to není odzkoušená značka Saloos, kde všechno voní krásně, ale essentials, či tak nějak. Takže ten olej úplně hnusně smrdí… Kupovala jsem tam na zkoušku i růžové dřevo a to smrdí jako chemický čistič do záchodu, přitom od Saloos mám přesně tento esenciální olej taky a ten naopak moc pěkně voní… Tak jsem z toho dost zklamaná. Nevím, co se na esenciálním oleji dá pokazit… Čekala jsem voňavý balíček, neutrální mýdla na domácí šampony, a dostala jsem samé smrady. Ani jedna věc prostě nebyla dobrá. (Tak teď už půjdu tvrdě po značkách a vím kde už nakupovat nebudu.)

Ale na komára mi ten smradlavý cedrový olej přišel jako docela dobrý nápad.

,,Nedá se chytit, nedá se plesknout, nedá pokoj… No tak ho vyženu smradem.“

Otevřela jsem lahvičku a zacítila tu rychnu… Chvíli jsem přemýšlela, jestli jsem skutečně až takový masochista, ale únava a zoufalství udělaly svoje.

Tak jsem hezky navlhčila prstík a: Na každou tvář jednou otřít, a ťup ‚tup do obvodech dřevěné postele a trošku i na noční stolek u hlavy… ,,Jen ať si ta lítavá potvora pěkně čuchne, a už se sem nikdy nevrátí. Muhehe!!!“

Byl to strašný rigól, asi jsem to trošku přehnala… Měla jsem chuť utéct z bitvy a jít spát někam jinam… Ale kdo mi zaručí, že v další místnosti nepovedu tyhle boje znova?

… To jsem ale netušila, že tento komáři Ninja patrně vlastnil plynovou masku.

Zatímco já trpěla smradem, komár mě za deset minut začal zase vesele obletovat… Snažila jsem se utěšovat, že silice fungují trošku jinak, že pracují postupně, že snad olej po chvíli trochu ,,rozloží“a rozvine ty svoje pachy a možná začne fungovat později…. Ale když uběhla nějaká ta doba a komár pořád poletoval, bylo nutné opět změnit taktiku:

Před nedávnem se mi stalo, že jsem ,,číhací metodou“ postupně vymlátila pět komárů, co mi v noci na střídačku ožírali ruku, ale vzbudila jsem se až když mě měli kvalitně rozdělanou. Nalétli na mě prostě dost pozdě… Tak jsem další noc už nechtěla riskovat a odlákala jsem je světlem.

Počkala jsem, až se setmí, všude jsem zhasla, rozsvítila jenom na chodbě a nechala to tak celý večer. A schválně jsem nebyla ve svém pokoji, abych je zase nelákala zpátky svou vůní.

Když jsem pak šla spát, nikde žádný komár v mém pokoji. Všichni odletěli na chodbu za světlem. – Cha! I ti, kteří bývají chytřejší a zalezou za skříň, takže je namátkovou ,,kontrolou“ na zdi nezpacifikujete.

To je fakt dobrá a poměrně nenásilná metoda… No sakra, že mě to ale nenapadlo dřív, než jsem použila ten smradlavý olej!

Tak jsem rozsvítila na chodbě, zalezla do temného pokoje do postele a čekala…. čekala…. (no byla mi zima, čekat na chodbě na komáry se mi už nechtělo)

Když už to bylo delší dobu, zase jsem zhasla a v naivní víře, že komáří Ninja odletěl na chodbu, jsem se snažila znovu usnout.

Po chvilce však slyším důvěrné: ,,BZZZZ zzzZZZZZZ!“

Celou dobu seděl někde na zdi a smál se mi, jak jsem blbá, protože tuhle metodu asi brali hned první den Ninja výcviku.

Možná tam drillovali: ,,Nelítat za světlem, nelítat za světlem, nelítat za všetlem, vždycky je to léčka!“

Byla jsem fakt naštvaná… O to víc, když mě najednou pod peřinou začalo svrbět lýtko a po chvilce natekl kousanec.

Komáří Ninja, mezitím co jsem se snažila spát, našel skulinku mezi matrací a peřinou a tajně mě hryzl do nohy!

Začala jsem se v posteli mrskat jako štika, že ho tím možná konečně sejmu….

Ani nevím, jak nakonec komáří Ninja dopadl…. Buď jsem ho fakt dostala pod peřinou, nebo snad zafungoval smradlavý cedrový olej… Či snad vysílení po těžkém a urputném boji? – Nakonec jsem usnula…. A dneska? – Dneska si beru pangamin!

Také svádíte podobné boje a pilujete techniky ,,číhání na komára“, nebo jsem v tom sama?

Má podle vás komáří samička právo žít?

Nebyl náhodou nejvyšší konstruktér pod parou, když vymyslel, že stvoří komára?

…. otázky, samé otázky.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zážitky – Ostatní“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2014-10-15 04:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Nebyl náhodou nejvyšší konstruktér pod parou, když vymyslel, že stvoří komára?" Nič nebolo stvorené zbytočne. Komáre slúžia živočíchom ako potrava a dospelé komáre v prírode majú funkciu ochrancu prírody pred človekom. Predstavte si že by neboli komáre, to by v lete všetci vyliezli do prírody a by to tam solidne zdevastovali a rušili zver. Kde sú komáre, neni moc ľudí.

Ikona diskutujiciho Anchor 2014-10-15 06:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, zrovna dneska v noci (náhoda jako něco) mě taky jeden komár obtěžoval, kvůli čemuž jsem pak až do budíku neusnula. -.- Tři štípance zvládl do Raidu a dva neslyšně poté. Pche! :D

Ikona diskutujiciho Eva 2014-10-15 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Co se komárů týká, tak jsem zjistila, že na zdi sedí jen ti blbí. Ty inteligentnější jsem našla sedět třeba na záhybu závěsu, na křesle hnědé barvy, zkrátka že se někdy opravdu maskují. Nestačí tedy jen prohlédnout zdi.

Ikona diskutujiciho Lukas 2014-10-15 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, používám techniku "nežít v odporu", to znamená mít rád nejen komáry, ale klíšťata, mouchy, pavouky, …a pokud je v místnosti komár, tak mu prostě řeknu: "podívej se komáre, mám Tě rád, nechci Tě zabít,jsem totiž Bodhisatwa,ty jsi inteligentní natolik, že to chápeš, takže můžeš tu semnou být, ale pokud mě budeš otravovat, pak můžeš umřít. Je to jen tvé rozhodnutí." Když to říkám, tak to tak cítím, prostě je to jako bych mluvil s "dívkou mého srdce" srdcem a v srdci:-)jako rovný s rovným. A světe div se, komáři mě neštípou, klíšťata nemám z lesa… Vtip je, ale ten, že to tak musíš v srdci cítit, prostě bez odporu, protože ve finále nejsme nakonec jen jeden "koláč" rozdrobený na kousíčky? Tedy nebudu ubližovat sám sobě:-) Hmyz má kolektivní vědomí, takže oni si to řeknou mezi sebou. Lukas

Ikona diskutujiciho Sora 2014-10-15 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mít komára v pokoji je pro mně hotový peklo. Je mi fuk, že mě hryzne, já nesnášim ten zvuk.. jenom ta vzpomínka na něj bolí.. Ale nejsou asi všichni stejní, tady je jeden takový lidumil :D ->

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-15 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tak to je TOP :D

Ikona diskutujiciho Coubee 2014-10-15 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha, já jako návnadu používám ruku, je daleko od ucha a komáři mě nebudí, good night 🙂

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-10-15 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám, jak to čtu, obrovský štěstí, že mi komáři nejdou na obličej. To se pak stačí zachumlat do peřiny a natáhnout ji přes uši.

Ikona diskutujiciho Arleta 2014-10-15 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemuzu jinak nez… MUHEHEHEHEHEHEEEEHEHE :D :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-10-15 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: :D to je přístup.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-10-15 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dřív mi komáři vadili a lovil jsem je, svítil při každém zvuku. Ale pak jsem to nějak přestal řešit. Ať si mě štípne, nedělám z toho vědu. Horší jsou mouchy po ránu. Když chci spát a začnou otravovat mouchy (na chatě, doma se to nestává), tak to zuřím. Ale poslední dobou je jich málo a když neposlechnou moje varování (pro klid duše jim dám jednu šanci), tak je plesknu. Letos šla každá snad na první pokus. Asi byly málo trénované. A jinak kolega loví komáry zásadně vysavačem. Stačí se trochu přiblížit a nemá už šanci uletět. Je fajn, že umíš napsat poutavý a dlouhý článek i o takové ptákovině, jako je lovení komára.

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-10-15 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám taky odzkoušenou super návnadu. Dřív na mě šli komáři dost, navíc z nich mám hrůzu, skoro jako z každého hmyzu, takže představa, že mě saje něco tak odporného mě vždycky dostala do úzkých.

Ikona diskutujiciho Amitka 2014-10-15 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A Zkoušela jsi se někdy s komárem telepaticky domluvit :D?

Ikona diskutujiciho gin 2014-10-15 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No dobře, přiznávám, trošku jsem se zasmála :D Já se naštěstí s komáry skoro nesetkávám, moc jich tu není. Někteří komáři jsou ale snad neviditelní, člověk přijde domů a najednou má štípanec :D

Ikona diskutujiciho Foxie 2014-10-15 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na číhací metodu nemám trpělivost, vstát a rozsvítit – na to jsem moc líná, takže jakmile se ozve komár, celá se zabalím do peřiny a většinou po chvíli usnu. Komára to pak nejspíš přestane bavit a táhne někam jinam. Kdo potřebuje kyslík, když v pokoji lítá komár? :D

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-10-15 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vyndám ruku, a nechám ho si na ni sednout. Když se uvelebí a píchne mě, tak při tom vůbec nedává pozor a dá se snadno zneškodnit.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-10-15 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemá právo žít :D U babičky jsme vždycky před spaním kontrolovali zdi, protože tam jich je jak…jak to říct slušně? Prostě hodně. Kamarádky na školním výletě šílely z komárů, pavouků a dokonce i pakomárů, ale mně to bylo všechno jedno, protože bylo kurník už půl druhý v noci a další den jsme psali písemku…

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-10-15 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, a ještě jednou, to jsem měla v pokoji nějaké divné zvuky, jsem dloooouho hledala co to je a pak to byla kudlanka xD Seděla mi za klavírem xD

Ikona diskutujiciho vea 2014-10-15 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D už to mám potvrzený že jsem šťastlivec :D na mě komáři nejdou můj rekord je 13 a to bylo z tábora kde jedinou potravou kromě mě poblíž byli dvě (nenapíšu co páč ve slušném slovníku to není) které si stěžovali že dostali na tábor (týden!) "jen" 2500 jako fakt? slyšet to tak si nevěřím ale ne fakt oni tam rozházeli 2400 za pouhé 2 dny! a pak u ostatních škemrali jeslti jim nedá tisícovku a nebo dvě :D týjo jak já se tehdy nasmála :D no už na mě de záchvat smíchu a jsem daleko od původního tématu takže konec komentu :D

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-10-15 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To  já už si na příští léto plánuju, že si na velký papír napíšu vzkaz pro komáry MŮŽEŠ ŠTÍPAT, MŮŽEŠ SÁT, U UCHA VŠAK NEBZÍKAT. Ale pochybuju, že umí číst.

Ikona diskutujiciho Blaf 2014-10-15 22:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A taky vám přijde, že ti komáři jsou čím dál tím větší? :D

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2014-10-15 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo teď už tak tři noci za sebou hledám komára  :-D … někdy mě i tak unaví, že na něj kašlu, což je co říct …

Ikona diskutujiciho Mára 2014-10-16 05:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na štípance doporučuji Fenistil gel. Funguje na 101 %

Ikona diskutujiciho BE 2014-10-16 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článok a komentáre.:-D  Pred rokom bolo hodne malinkých mušiek, tak som kúpila "tenisovú raketu" na baterku. Zmáčknete tlačítko, do výpletu ide elektrina,  mávnete a zasmrdí – to keď trafíte tú potvoru. Toho roku neužívam, lebo mušky nie sú. – Komárov ničím tak, že pred spaním nechám v miestnosti tmu, a v chodbičke svetlo. Oni vcelku idú tam, kde si myslia že som… /aj muchy/.

Ikona diskutujiciho vika 2014-10-16 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,díky za pobavení, to jsem se nasmála. 🙂

Ikona diskutujiciho Kika 2014-10-16 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nééé, to už zase začíná komáří sezóna? Já musím zaklepat "klep, klep", že u mě zatím ještě ani jeden (a nebude, koupím se ten zázračný pangamin a bude dobře 🙂 )

Ikona diskutujiciho Lorána 2014-10-16 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-D :-D :-D

Ikona diskutujiciho Slunicko 2014-10-17 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Snad vám všem pomůže moje rada, hmyz obecně nesnáší průvan, takže tento učinit a mouchy jistě a i ostatní létající havěť vyletí, a taky pomáhá levandulová vůně, takže nakapat na polštář a jednak se nic z hmyzu nepřiblíží a jednak budete chrupkat jako mimino….jo a ještě nesnáší zápach třeba od rajčat a jejich listů pak zvlášť a jistě je mnohem víc bylin na ty potvory…. 🙂

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2014-10-17 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Má podle vás komáří samička právo žít?" Fakt dobrá otázka :-) Párkrát jsem nechala komára napít. Před několika lety jsem z toho měla málem trauma. Před několika měsíci jsem z toho měla dobrý pocit, že jsem se nenechala rozhodit (neb jsem zrovna cvičila a nesměla jsem se mimo předepsané pohyby ani pohnout a ještě pořád udržovat koncentraci). Ale ty kousance svědí stejně. Třeba je úkolem komárů naučit nás vyrovnávat se s věcma, se kterýma se pořádně vyrovnat ani nedá… :-)

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-10-17 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tomu se nejde nesmát :D HAHAHAHA… Tak jo, už přestávám. Ale…. HAHAHAHA :'D To prostě nejde :D Btw super článek :D

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2014-10-19 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D Tos mě pobavila, ale soucítím s tebou, nenávidím komáry, je mi fuk jestli mě hryzne, jen ať mě nelítá kolem hlavy a nebzučí! Nenávidím to jejich: íííííííííí. Nedávno mě jedna potvora navštívila na koleji a jelikož spolubydla zvesela spala (mě ten hajzlík vzbudil), tak jsem  nemohla rozsvítit a dělat randál při jeho hledání. A protože vytrvale bzučel, začala jsem se hlava nehlava ohánět rukama, nakonec jsem to vzdala s tím, že ráno vstávám a tahle bestie mi nepřekazí spaní, hodila jsem špunty do uší, vlasy přes obličej a na zbytek těla peřinu a po nějaké chvíli vyčerpaně usnula. Ráno ani jeden štípanec, komár zmizel, tak jsem ho možná nějakou ranou zamordovala, muhehe. :D Můj bratříček včera měl v pokoji dva komáry a on jako vysoce ducHovní človíček je odmítal zabít, no šťastnou noc přeji. Já ty mizery klidně zamorduju se slastným pocitem a pochybuju, že se na mě za to ten nahoře zlobí. 🙂 A B-komplex beru už dlouho, tak možná ten komár někam sedl a tolik mu to smrdělo až z toho zhebl. :D

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-10-19 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zas někde vyčetla, že komárům strašně smrdí skořice. Udělala jsem si z ní repelent ještě s trochou citrónu a vážně – po týdnu u Lipna (vyhlášena jihočeská komáří destinace) jsem měla jen jeden štípanec, a to ještě na krku, protože jsem si ho zapomněla namazat :). To ke mně přiletěl komár, ve 20 cm od těla se zarazil, jako by si čuchnul (a zezelenal) a světelnou rychlostí odletěl pryč :D. Jinak ještě vykuřuji pokoj skořicovým vonným olejem v aromalampě – noví dovnitř nenalítají a ti, co už tam byli se nedožijí rána.

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-10-19 14:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: A co hrála, že to znělo tak divně? :D

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-10-19 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Komáry opravdu NESNÁŠÍM!! nejhorší jsou ti ninjové (nazývám je- Vůdci, dobrý je taky Ninvůdi – to jsem teď vymyslel) co už pokročili ve výcviku natolik, že se začali různě maskovat, utajovat, úhybně manévrovat i vyčkávat na svou kořist  pod lůžkem, kdesi za skříní nebo za topením kam se těžko dostává- ty nej Ninvůdí schovky.. – Ninvůdi moc dobře vědí kde budou relativně v bezpečí a vysmátí.. komáry obecně vábí světlo to je fakt.. někdo třeba říká, že nejdou za světlem, ale jen po pachu a tělesným teple -  ať se podívá za okno na nejbližší veřejný osvětlení (nejlíp v létě večer) a uvidí smečku nadržených Ninvůdů, cvaknutých blbečků i dalších rodinných příslušníků – krvežíznivců..

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-10-24 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, při testování a pokusech s MMS na komáry zabírá: na 30ml lahvičku s rozprašovačem udělat MMS1 v kombinaci 21:21

Ikona diskutujiciho Otazníček 2014-11-25 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě se vrátím tady k ninja článku..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek