Mechový skřítek

27.5.2011 v Bytosti 17

Nad skalnatou propastí je krásná plošina, kde roste mech mezi břízkami a lidská noha tam povětšinou ani nepáchne.

Na toto místo mě poslaly nehmotné bytosti (viz. článek: ,,Jak jsme s Máleusem uzavřeli novou dohodu”), abych popsala bytosti, které zde objevím. Zvláště tedy druh, který byl nazvaný jako ,,Mechový skřítek”.

Po pravdě řečeno, když jsem na místo dorazila, zezačátku jsem tam nikoho nepotkala. Musela jsem se usadit, porozjímat a poprosit elfy okolního lesa, aby mi umožnili se se skřítky setkat.

Teprve potom z mechu začali vykukovat ,,pidimužíci”, kvůli kterým jsem přišla.

Mechový skřítek

Je vysoký asi jako malíček na ruce dospělého člověka. Jelikož mechový skřítek žije schovaný v mechu, nepotřebuje být větší a vyšší vzrůst by byl v jeho případě i docela nesmyslný.

Mechový skřítek je společenský tvor. Nežije sám, ale v určité skupince, nebo společenství podobných skřítků, kteří se navzájem podporují přátelí, ale také se navzájem hodně popichují. Říkají si mezi sebou ,,Brácho”.

Typické chování mechového skřítka je jeho neschopnost brát něco vážně. Jediný skřítek, který byl po celou dobu kreslení ticho, byl ten, který se mi ukázal jako první a stál mi modelem. Ostatní jeho ,,kamarádi” pobíhali všude okolo, bělali binec, pořád něco chtěli, vykládali a rušili.

Když jsem se skřítků zeptala na jména, začali si ze mě utahovat a vykřikovat jména ,,Armin, Kukla, Pukla, Ťuk, Bzuk a Cuk”, nebo jim podobné nesmysly a šíleně se u toho nasmáli.

Později jsem se od jiné dévy dozvěděla, že tito skřítkové jména mají, ale považují je za nedůležitá, takže si z toho udělali legraci.

Chutná jim cukr. – Jemnohmotné bytosti sice nejedí (a vzhledem k jejich éterické schránce je to také nesmysl), ale dokáží si vzít energetický otisk, který jsou schopní vnímat a tím ho ,,ochutnat”. Náhodou jsem měla s sebou Besipky, které před časem chutnaly i Aiko… díky mechovým skřítkům Besipky slavily úspěch podruhé, dokonce si o ně sami řekli, protože mi prozkoumali tašku.

Mechoví skřítkové, které jsem viděla nad propastí, mají široké huňaté obočí, veliké kulaté zelené oči, krátké vlasy a čepičku. Celí jsou hodně buclatí, mají veliké nosy, ruměné tváře a kulatá bříška. Tito nemají vousy, ale vím, že před časem jsem viděla jinde mechové skřítky, kteří vousy měli a místo čepiček meli na hlavě něco jako vrabčí hnízdo. – Zrátka neupravený rozcuch vlasů.

Skřítek, který je zde nakreslený, měl zelenou čepičku a šedé vlasy, ale mezi jeho kamarády byl i jiný vzhled. Čepičky jsem postřehla i šedé, hnědé, nebo cihlové. Také vlasy nemají všichni stejné, povětšinou byly hnědé.

Mechový skřítek není vyloženě krasavec, jeho krása tkví spíš v jeho roztomilosti a velkých očích. Tak trochu na něj sedí to typické české označení ,,On je tak škaredej, až je hezkej.”

Také by vás mohlo zajímat, jak si skřítkové vlastně dělí svá místečka. – Každý má větší či menší kus mechu, který má do půl metru v průměru, ale ne více. Pokud je mech hodně bujný a veliký, po půl metru vidíte většinou dalšího skřítka. Když je mech menší a rozdělený mapovitě na drny a okruhy, dělí se podle pahorků a bochánků, které mech přirozeně vytváří.

Když chtějí, ze svého místa se bez problému vzdalují a chodí k sobě navzájem, nejsou nutně vázaní pouze na místo, kde sídlí, ale svobodně se pohybují i po okolí.

Kam dál:

Zobrazit rubriku ,,Nehmotné bytosti osobně”

Otevřít složku s kresbičkami od Alue

Přejít na článek: ,,Jak jsme s Máleusem uzavřeli novou dohodu”

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2011-05-27 06:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připomíná mi Stydlína ze Sněhurky :D.

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-05-27 06:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je nádherný, vyřiď mu to 😛 a za "viz" se nepíše tečka, je to přikazovací způsob od slova koukej, tedy viz.

Ikona diskutujiciho hell 2011-05-27 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc jsem nepochopila, o čem píšeš, ale velmi hezky kreslíš…na tu školu tě vzít mohli, asi jsi neměla tu správnou protekci, to je v Čechách stále základ úspěchu:)

Ikona diskutujiciho Ivana 2011-05-27 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neplánujeě, Alue, udělat pohádkovou knížku pro děti? ty kresby jsou nádherný :-)

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-05-27 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

opravdu je nádhernej já nemám slov, úplně se šťuřím když ho vidím… jinak souhlasím s Ivčou, knížka pro děti by určitě byla od tebe úžasná…. 🙂

Ikona diskutujiciho Katrin 2011-05-27 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta jejich povaha mi pár lidí připomíná co znám, asi má každý v jemnohmotném světě nějakou spřízněnou duši i když na tohle třeba nevěří:)

Ikona diskutujiciho ok 2011-05-27 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 tak tento obrázek musím tedy pochválit.

Ikona diskutujiciho ok 2011-05-27 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš ušiješ mi skafandr ve kterým bych přežil konec světa? Může mít i středověký styl.

Ikona diskutujiciho Jíťa 2011-05-27 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krása.Přesně takhle jsem si vždycky představovala skřítky.Anebo jsem takové skřítky vídala v lese,když jsem byla hodně malá?kdoví.

Ikona diskutujiciho Iv 2011-05-27 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, tentokrát tě chci jen pozdravit a poděkovat, do komentářů  připojuju stručný, bezkonfliktní vzkaz: tvůj příspěvek chápu intuitivně a pouze částečně, pročetla jsem si ho přesto celý. Třeba máš dar, na který mnozí teprve čekáme, co já vím…

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-05-27 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film o skřítcích, dnes jsem na to narazil: http://www.csfd.cz/film/134266-kouzelna-zeme-skritku/  ke stažení zde: http://www.uloz.to/6112347/kouzelna-zeme-skritku-cz-avi

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-05-27 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

má takovej poťouchlej pohled, skřítek jeden!

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-05-29 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: A co jset nepochopila na tomto článku? Je to popis bytosti významem mechový skřítek, Alue ho zprostředkovala na své stránky, pro nás, co tyto bytosti nevidíme. :-) Já zase nepochopila proč si říkáte hell.

Ikona diskutujiciho Aran 2011-05-30 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:D

Ikona diskutujiciho raketka.cz 2011-06-03 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari,

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-06-13 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fakt krásnej skřítek kdo tě učil takhe hezky kreslit Aluško?

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-06-13 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: a proč jen pro děti? 🙂 mohla by být třeba obecně o jemnohmotných bytostech a nepochybuju, že by se hodně prodávala.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek