Michaelovy objevy: Noční pohádka / 4.díl

15.9.2011 v Nezařazené 5

Toto je čtvrtý díl Michaelovy seriálové Noční pohádky. Pro zobrazení prvního dílu přejděte sem: Noční pohádka 1.díl


Noční pohádka 4.díl

Rozloučil jsem se s přáteli a vypravil jsem se svým průvodcem na cestu. Když jsem odcházel z města, všiml jsem si, že celé město obklopila nějaká magická bariéra. Bylo to ochranné kouzlo notebookové víly.

Hned za městem pokračoval ten čarokrásný les. Téměř čtyři hodiny se krajina kolem nás téměř nezměnila.

Uprostřed lesa byla veliká louka a tráva na ní připomínala koberec. Stálo tam i několik stromů a pod každým stromem ležel skřítek. Byla tam i studánka. Když jsem přišel blíž, všiml jsem si, že na stromech rostou jitrnice, jelita, pečená kuřata, šunka… Byly tam prostě všechny dobroty, na které si jen člověk může vzpomenout.

Ve studánce netekla voda, ale pivo a před ní seděla krásná modrooká dívka v krátkých žlutých šatičkách a brečela. Měla pěkná lýtka a chodidla. Zeptal jsem vlídným hlasem:

„Kdo jsi krásná dívko a proč pláčeš?“

Brečící dívka začala vyprávět:

“ Jmenuji se Elubeera a jsem pivní studánková víla. Zlá čarodějnice mi krade pivo ze studánky a chudáčci skřítkové mají velikou žízeň.“

Zeptal jsem se zvědavě:

„Co je tohle za říši? A kde sídlí ta čarodějnice?“

Víla odpověděla:

„Když ve světě lidí malé děti nedojedí, nebo vyhodí potraviny, tak se to jídlo objeví na těchto stromech. Zkažené potraviny jsou zase čerstvé a nikdy se nekazí. Ti skřítkové jsou dojídači, mají za úkol je zkonzumovat. Pivo ze studánky jim pomáhá lépe trávit. Všechno dobře fungovalo, dokud mi ta zlá čarodějnice nezačala krást pivo ze studánky. Žije v horách v jeskyni. Přemůžeš ji? Pomůžeš nám?“

Odvážně jsem odpověděl

„Ano, pomohu vám.“

V tom víla přestala brečet a začala radostí tančit. Sledoval jsem jí úžasem. Její lehkost byla obdivuhodná. Rozloučil jsem se s ní a vyrazil jsem sám do hor. Zanechal jsem svého přítele u studánky.

Po dvou hodinách chůze jsem dorazil k úpatí hory, kde zlá čarodějnice přebývala. Les náhle zmizel. Všude byl jen štěrk a kamení.

Za malou chvíli jsem dorazil k jeskyni. Vchod jeskyně byl 4 metry vysoký a svým tvarem připomínal rovnostranný trojúhelník. Jakmile jsem byl uvnitř, spatřil jsem tu čarodějnici.

Vykřikl jsem na ni:

„Proč kradeš pivní studánkové víle pivo? Styď se!!“

Odpověděla mi:

“ U jeskyně mám barevnou a obrovskou zahradu a pivo používám na zalévání pivoněk. Tyto drahocenné květiny potřebují ten zlatavý mok k přežití. Vždy jsem nebyla zlodějka. Moje zlá sestra mi ukradla kouzelnou pípu, kterou jsem používala na zalévání květin. Když mi jí přineseš a mou zlou sestru přemůžeš, přestanu krást pivo. Moje sestra sídlí na protější straně hory asi 10 minut cesty odtud. Dám ti na cestu kouzelný půllitr, který ti pomůže mou zlou sestru porazit.Tento kouzelný půllitr mění pivo v čistou vodu.“

Uctivě jsem se s čarodějnicí rozloučil a vyrazil jsem. Po malé chvilce jsem dorazil k jeskyni zlé čarodějnice. Viděla mě z dálky, zle se na ně usmívala a křičela na mě:

„Jestli chceš kouzelnou pípu, musíš mě porazit v pití piva, ale varuji tě!! Dosud mě nikdo neporazil…“

Měl jsem z ní strach, protože byla velká přes dva metry a místo zubů měla tesáky. Napadla mě ale taková lest, jak jí porazit. Zvolal jsem na ni:

„Jsem maličký a hloupoučký a pivo jsem nikdy nepil. Nemůžete mi z mého půllitru ukázat tu správnou techniku pití piva?“

Čarodějnice se zasmála hlasem tak strašným, že její smích připomínal spíše bouři:

„Ha ha ha!!!! Ta dnešní mládež neumí ani pít pivo. Dobrá tedy, ukážu ti tu správnou techniku.“

Vzala tedy můj půllitr, naplnila ho pivem, které se v mžiku změnilo v čistou vodu. Čarodějnice si toho ale nevšimla a napila se.

Jakmile to udělala, skácela se mrtvá k zemi. Otrávila se čistou vodou!!!

Vítězství bylo slavné, vzal jsem tedy kouzelnou pípu a donesl jí hodné čarodějnici, která mi slíbila, že přestane krást pivo. Dostal jsem od ní na památku věnec upletený z pivoněk.

Elubeera mě už vítala a z dálky na mě pokřikovala:

„Zachránil jsi život mnoha skřítkům, kteří by určitě umřeli žízní.“

Všiml jsem si, že se té krásné víle strašně líbí můj věneček z pivoněk, proto jsem jí ho daroval. Velice jí slušel a byla v něm ještě krásnější.

Najedl jsem se ještě pečenými holoubaty, které mě samy lítaly do pusy a opět jsme vyrazili na cestu.

Cesta vedla zase krásnými lesy a háji. Najednou jsem ucítil zase tu stejnou známou úzkost, protože jsem nad námi zahlédl něco temného a zlého.

Pokračování příště


Kam dál:

• Dřívější Michaelovy články najdete zde: 1: Objev ponožkožrouta / 2. Temní a světlí, aneb jak se Míša narodil sám sobě / 3. Léčivý potenciál slunce, aneb parodické pokračování

• Zobrazit rubriku ,,Příspěvky čtenářů“

Další díla od Soa Lee – ZDE

• Máte rádi stránky Aluška.org? Doporučte je svým známým: https://aluska.org/

Vaše dotazy směřujte do e-mailu◄

Komentáře

Ikona diskutujiciho Iv 2011-09-16 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi to s postupem času čím dál tím jasnější, Michael prostě JE potencionální talentovaný mladý spisovatel s osobitým smyslem pro milý humor… Máš můj dík a obdiv, děkuju za krátkou potřebnou relaxaci, pro mě to je vtipné, čtivé a moc příjemné čtení, asi nás bude takových víc, Alušce blahopřeju k volbě přispěvovatelů, výborná volba

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-09-16 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tahleta pohádka se mi začíná čím dál tím víc líbit. Doufám, že pohádka bude mít hodně, hodně dílů, a až skončí, že Michal nepřestane psát, příjemně se to čte, lehce, jako když se jen zamyslím. Děkuji za ni 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-16 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Bobeš, bohužel tě zklamu, dílů je jen 5, ale protože jsem to Michaelovi pořád vracela a pořád měla připomínky a něco se mi nelíbilo (já jsem občas fakt pedant a nesnáším špatné konce), můžeš být ještě ráda, původní verze byla třídílná. Moje neustálá nespokojenost v něm probudila další nápady, což je sice nepochopitelné, ale skvělé, protože to pak dotáhl do skvělé podoby. Stačilo jenom pošťuchovat a poradil si s tím skvěle.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-16 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: jéžiš… já jsem dneska vážně přetažená, použít tříkrát po sobě slovo skvěle je ostuda… no nic, dobrou noc.

Ikona diskutujiciho Ava 2011-09-17 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ahoj Alue, tak ta tvoje jakoby ostuda prošla mimo mě… Až když jsi na to jediné slovo upozornilas sama, všimla jsem si ho, jestli můžu použít tvůj slovník -"no nic"… Dobrý den nebo dobrou noc a moje velké díky, těším se na pokračování tvých stránek a taky na Michaelovy příspěvky…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek