Michaelovy objevy: Noční pohádka / 5.díl

18.9.2011 v Čtenáři 13

Toto je pátý díl Michaelovy seriálové Noční pohádky. Pro zobrazení prvního dílu přejděte sem: Noční pohádka 1.díl


Noční pohádka 5.díl

Jak jsme šli pořád dál svou cestou, stromy se začaly zmenšovat, kapradí usychalo a lesní mech se změnil v kamení. Potkali jsme jednu lesní nymfu, která mi pověděla, že ještě před nedávnem tu byly nádherné stromy a rostliny. Jednoho dne však přišla temná noc a vše odumřelo. Jak jsme pokračovali dál, rostlinstvo zmizelo úplně a všude kolem byly skály, veliké balvany a sem tam se objevil pahýl stromu. Země byla černá a vypadala jako kdyby ohořela. Všude po zemi se válela mrtvá tělíčka víl, skřítků, elfů ptáků a různých zvířat. Všechno vypadalo ponuře a smutně. Konečně jsme došli k úpatí hory. Když jsem se podíval nahoru jejího konce jsem nedohlédl. Byla tvořena jakýmsi tmavým lesklým kamenem. Vydali jsme se tedy po klikaté cestičce k jejímu vrcholu. Zeptal jsem se svého průvodce proč nepoužívá svá křídla a silné nohy k cestování. Řekl mi že je může používat jen ve světě lidí.

Cesta byla namáhavá. Po 12 hodinách chůze se schylovalo k večeru. Rozhodli jsme se tedy utábořit. Noc byla temnější než dříve a spalo se mi špatně. Když jsem se probudil den už nebyl dnem, protože byl šedivý a tmavý. Tak to pokračovalo celý týden. Jak jsme tak cestovali výš a výš všiml jsem si že černý kámen na té hoře je postupně vystřídáván modrým světlým kamenem. Konečně jsme dosáhli vrcholu hory, v jejímž prostředku byla velká pyramida tvořená stejným modrým světlým kamenem. Na špičce pyramidy byl žebřík vedoucí na nebeskou plošinu. Rozhlédl jsem se do krajiny a v dálce jsem uviděl Velký strom- sídlo noční královny. Její palác už nebyl tak krásný a barevný, už byl ohořelý.

Vystoupali jsme tedy na vrchol pyramidy a žebříkem jsme vylezli na nebeskou plošinu.

V jejím prostředku stál obrovský stroj. Celá plošina byla pokryta hvězdným prachem a všude byl slyšet pláč a naříkání umírajících hvězd. Asi po dvou hodinách jsem našel svou hvězdičku. Když jsem jí vzal do dlaní již nesvítila a poznal jsem, že je smrtelně raněná. Řekla mi pár slov, přestože v ní mnoho života nezbývalo.

“Správce oblohy je ten stroj, funguje dobře a bezporuchově, v něm není chyba. Ale ta temná a zlá bytost jsi ty sám Michaeli. Je to obraz tvé zlé půlky duše. Živí se tvou nenávistí, strachem a zoufalstvím jen tak přežívá. Za chvíli se s ní utkáš, už se blíží. Porazíš jí jen svou láskou a odvahou a nadějí.. Jestli prohraješ naše říše fantazie zanikne a už mě nikdy neuvidíš, ale jestli vyhraješ, všechny bytosti ožijí, náš svět bude ještě krásnější a bohatší než předtím….agrr”

Jen to dořekla zemřela mi v dlaních. Sevřelo se mi srdce, protože temná bytost se již blížila. Jakmile jsem tu entitu zahledl věděl jsem že jí nikdy nemůžu porazit, protože moje nenávist, strach a zoufalství byly mnohem větší než láska odvaha a naděje. Přestože jsem z té bytosti měl obrovský strach, začala se mi líbit, protože jsem se cítil její součástí. Už jsem s ní nechtěl dal bojovat, protože jsem dobře věděl, že bych prohrál. Rozběhl jsem se s hysterickým řevem k okraji plošiny a skočil jsem z ní.

Dopadl jsem před náš dům a nic se mi kupodivu nestalo. V dálce jsem uslyšel smutnou píseň Noční královny Aluary. Ona jediná poslední zůstala z celé říše fantazie naživu. Jakmile královna dozpívala vyprchal z ní všechen život a rozpadla se v hvězdný prach.Čas plynul, temná obloha zůstala a myslel jsem si, že svou hvězdičku už nikdy neuvidím.

Po letech jsem dospěl v muže a na všechno jsem zapomněl. Jednoho krásného večera jsem se díval na noční oblohu, která byla jasnější a zářivější než kdykoliv předtím. Jak jsem tak pozoroval to nebe, do mých očí mi spadlo několik zrnek hvězdného prachu. Začal jsem brečet a bylo mi líto celé říše fantazie. I vzpomněl jsem si na Aluaru. Zpívala nejkrásnější a zároveň nejsmutnější píseň, jakou jsem kdy ve svém životě slyšel. Najednou jsem ve větru uslyšel veselou píseň:

Tvá lítost hvězdný prach oživila

A královnu noci zotavila,

zlou temnou entitu zastavila

Té upřímné srdce zvítězilo,

Špatnou bytost dorazilo,

zpátky do pekla jí dopravilo.

Skřítci vily elfové zase spolu laškují,

A za navracený život ti děkují

Jenom jedna věc se změnila

A mě se šťastná slza uronila

Černé oči královny spanilé,

Změnily se v modré studánky zdařilé

A její vlasy barvy havraní,

přeměnily se ve zlaté bez lhaní.

Celou tvou cestu jsem tě sledovala,

Za tvé bezpečí jsem se rvala

Ariel, Farah, Elubeerou a Aluarou jsem se stala

Abych v temnotě na tebe pozor dala

Konečně se mi udělalo dobře a šel jsem si tedy lehnout. Zdál se mi podivný, ale krásný sen. Stál jsem ve zbroji v trůnním sále královny a byl jsem pasován na rytíře.Moje zbroj byla vyrobená z neznámého modrého kovu a měla zlaté zdobení. Rovněž meč, který jsem dostal byl z onoho modrého kovu. Královna Aluara mi řekla ať pokleknu. Poklekl jsem před ni a ona mi cosi říkala. Nevnímal jsem co říká, protože jsem byl oslněn její krásou a zlatou barvou vlasů. Pohled do jejích modrých hlubokých očí a její vzhled mi kohosi připomíná. Opravdu její píseň nelhala. Změnila se a byla mnohem krásnější než dříve. Tak všechno dobře dopadlo a když je jasná obloha, vidím svou hvězdičku na nebi.

Konec


Kam dál:

• Dřívější Michaelovy články najdete zde: 1: Objev ponožkožrouta / 2. Temní a světlí, aneb jak se Míša narodil sám sobě / 3. Léčivý potenciál slunce, aneb parodické pokračování

• Zobrazit rubriku ,,Příspěvky čtenářů”

Další díla malíře Kirk Reinert – Zde

• Máte rádi stránky Aluška.org? Doporučte je svým známým: https://aluska.org/

Vaše dotazy směřujte do e-mailu◄

Komentáře

Ikona diskutujiciho li 2011-09-18 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásné:)

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-09-18 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nádhera 🙂

Ikona diskutujiciho mm 2011-09-19 00:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo kdy ty pohadky uz skonci,to je jako Esmeralda.

Ikona diskutujiciho mg 2011-09-19 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pekne

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-19 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ale notak nepřeháněj, pětidílný vtipný příběh se přece nedá srovnat s telenovelou, kor když je v psané formě a ještě proložený jinými články.

Ikona diskutujiciho Wosc 2011-09-19 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný konec, nečekal jsem ,že to takhle odpadne… konec stručný, ale tak hluboký, příběh má vtipné části, tahle je ale docela vážná, moc důležitá, má v sobě poselství… sám si přeju takový konec svého putování svým životem… aspoň bych věděl, že i ten můj život měl smysl… máte někdo podobné pocity?

Ikona diskutujiciho mm 2011-09-19 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: tak jo,ja to nejak vydrzim,ale apropo kolik to ma jeste dilu?

Ikona diskutujiciho Verunka 2011-09-19 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pohádky jsou hezké, ale popravdě, taky se docela těším, až skončí :-D každý tu hledáme holt něco jiného :-)

Ikona diskutujiciho Michael 2011-09-20 02:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Tahle pohádka bude mít ještě 545 dílů.:D

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-09-20 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro ty remcaly: u všech dílů je napsáno pokračování příště a u tohoto je konec.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-09-20 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: když řeknu ,,PĚTIDÍLNÝ", tak zkus hádat třikrát, kor je na konci napsáno ,,konec"… to je snad jasné, nebo není? :D

Ikona diskutujiciho mm 2011-09-20 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: cha cha chi chi ja jsem tulpas dikes za pohadky.

Ikona diskutujiciho Araneae 2014-07-22 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čtvrtý díl chybí.. je tady 1., 2., 3. a 5. díl..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek