Moc toužím po zvířátku, ale rodiče jsou neoblomní. – Co s tím?

26.2.2013 v Poradna 18

Dotaz:

Ahoj Alue 🙂
Chcem Ti poďakovať, za tvoju prácu na stránkach. V mojich začiatkoch mi veľmi pomáha 🙂
Moja otázka smeruje k splneniu prianí. Veľmi túžim po vlastnom zvieratku (mačičke, psíkovi, zajačikovi, morčiatku…nezáleží mi až tak aké). Mám ten problém, čo asi polovica detí – rodičia mi to nedovolia. Bývame v dvojizbovom byte a sú toho názoru, že by sa to zvieratko trápilo. Ja viem, nechcem mu spôsobovať utrpenie, tu je skôr moje ďalšie zbožné želanie – presťahovať sa. Veľmi túžim po vlastnej izbe, pretože nemám ani možnosť meditácií a všetkého čo sa týka esoteriky, pretože nemám na to svoj kľud a sústredenie. Čo sa týka prírody, veľa možností tu nemám. Lenže rodičia o sťahovaní ani počuť, mama sa sťahovať nechce, a myslím že na to ani nie sú peniaze. Myslíš, že by mi anjeli dokázali predsa len nejako pomôcť? Veľa kamarátov nemám, teda nie tekých skutočných. Niekedy potrebujem sa niekomu vyrozprávať, lenže rodičia neprichádzajú do úvahy tí na anjelov neveria iba krútia očami keď v kníhkupectve pokukujem po esoterickej literatúre.

Strašne by som chcela objať zvierací kožúšok a všetky dobrodružstvá mu vyrozprávať. Chcela by som mať takého kamaráta, ktorý by ma neodsudzoval a vždy by sa z mojej prítomnosti tešil.


Zároveň ho nechcem trápiť v našom byte keď ešte niekedy prichádzame neskoro – preto by som bola najradšej keby mal možnosť pohybu von v nejakom peknom domčeku blízko prírody. Ja viem, na anjelov sa môžem spoľahnúť, že moje tajomstvá nikomu neprezradia, môžem pri nich nájsť útechu, ale občas stále potrebujem pohladkať hmotnú bytosť. Pokiaľ sa mám priznať, so zvieratami si rozumiem viac ako s ľuďmi.
A ešte jedno – myslíš, že by mi anjeli pomohli zlepšiť si zrak? Nosím okuliare. Viem trochu priveľa želaní, ale chcela som sa ťa na to opýtať už dlhšie.
Moji anjeli sa volajú Mariel a Nelia, keby si ich chcela prípadne niekedy skontaktovať 🙂

Ďakujem, že si si našla na môj e-mail čas.

Veľmi si Ťa vážim.

S pozdravom Merrie 🙂

Odpověď:

Ahoj,
Rozumím. Pokud tvoji rodiče nemají moc vztah ke zvířatům, ani jim třeba moc nerozumí, tak z toho můžou mít strach. Je dobré zkusit to na ně zezačátku s něčím malinkým. Tvoji rodiče se spíš bojí, že z toho bude bordel a že se o něho nebudeš starat a budou se muset starat oni, až tě zvířátko omrzí. Proto ti ho pravděpodobně nechtějí dovolit. Jejich důvody jsou určitě pádné a rozumné, protože zrovna takhle to většinou chodí. Musíš je proto první přesvědčit o tom, že jsi rozumná, víš co chceš, bordel nebude a že jsi také dost spolehlivá.

Tak například: Křeček je ideální, protože je malinký. Čili i v amatérovi budí na první pohled dojem, že s ním nebude žádná práce. (Křeček je opravdu nenáročný) Stačí mu pidi akvárečko 30×30 centimetrů (i menší), protože celý den stejně jenom chrápe v pilinách. Žije velmi krátce, pouze 2-3 roky. To znamená, že pořídit si malinkého džungarského křečíka je velmi malý závazek. Brzy umírá. Je to dobré zvířátko na zkoušku, aby si celá rodina mohla zkusit, co to je a jestli to jde.

Zkus si nastudovat všechno o křečkovi a zkus to rodičům navrhnout. Zdůrazni, že ti za 2 roky umře a že za tu dobu si spolehlivě můžeš otestovat, jestli se v bytě zvířátko chovat dá, nebo nedá. Taky jim řekni něco v tomhle smyslu: Pro dítě je odmalička strašně moc důležitý kontakt se zvířetem, protože se naučí empatii, starosti o druhého a vědomosti o tom jak se zvířetem zacházet, jsou velmi praktické do života. (STOPROCENTNĚ OVĚŘENÁ PRAVDA.) Na to by rodiče mohli slyšet. Zvíře dítě učí zodpovědnosti, lásce, jemnosti a působí jako dobrý utěšitel při depresi, nebo stresu. V podstatě hodně rozvíjí jeho základní mentální schopnosti a dělá život šťastnější.
Zkus na tohle téma i dohledat nějaké odborné články a rodičům je předlož. – Chtít křečka v bytě není tak šílený nápad a jsi ve věku, kdy tohle chce každý.

Ovšem v případě křečka může být problém v noci: V noci je křeček aktivní a přes den chrápe, takže by musel být někde, kde jeho hrabání v pilinách nebude nikoho rušit. – Předem si obhlédni byt a popřemýšlej, kde by mohl mít místo, než to rodičům navrhneš (Roh v kuchyni, nebo chodba, jestli nějakou máte.). Jinak je ale křeček skvělý bytový tvor. Místo nezabírá, sežere toho málo a měla jsem známé, kteří měli křečka dokonce v kuchyni a dávali mu odřezky ze zeleniny, když se dělal oběd. Takový křeček byl vždycky vypasený a šťastný.
… Znám dokonce jednu holčičku tvého věku, která má křečka, říká mu Julinka a krmí ho loveckým salámem s hořčící. Málem jsem se potrhala smíchy, když jsem to viděla.

Kdyby rodiče svolili křečíka, potom bys mohla jednou mít morčátko, to žije 6-8let, to už je lepší doba…. Ale že by se ti líbilo morče rodičům moc neříkej, zůstaň na tom křečkovi. První je musíš nahlodat. Kdybys začala pohádky o tom, co všechno si chceš do budoucna sehnat, tak ti to zatrhnou.
Řekni jim, že potřebuješ chlupatého kamaráda, že je to pro tebe vhodné ve tvém věku, protože zvíře tě hodně naučí a že křeček stejně brzo umře, takže kdybys nedostála svých slibů, že se budeš dobře starat, tak už potom, nikdy nic mít nemusíte… Řekni jim, ať ti alespoň dají jednu šanci, než to úplně zavrhnou. Křeček je skvělý start.

Když řeknou NE, tak buď klidně před nimi smutná, ale neprotestuj a nedělej scény. Tím je jenom víc utvrdíš. A až řeknou to ,,NE”, tak odpověz klidným tonem: ,,Prosím, alespoň nad tím do budoucna popřemýšlej, je to pro mne moc důležité.” – A pak už o tom vůbec nemluv…. čekej. Oni ti můžou začít vysvětlovat proč to nejde. – Mlč, nic neříkej, počkej…. Pár dní, nebo týdnů.
Uvidíš, že jim skoro vypadnou oči z důlků a tím spíš je víc nahlodáš. Když bys jim mohla položit na stůl ještě nějaké ty články, které chválí prospěch zvířete pro děti, bylo by to dokonalé.

Andělé ti přímo se zrakem nepomůžou. Můžou ti dát možnost, jak si je zlepšit sama, tím že tě přivedou k nějakému řešení. Tak například kniha Dobrý zrak bez brýlí ti s tím může pomoct. Dá se zadarmo stáhnout tuším tady:

http://www.uloz.to/xGwcSFJ/vicha-frantisek-dobry-zrak-bez-bryli-pdf
Kdyby soubor byl špatný, hledej dál. – DOBRÝ ZRAK BEZ BRÝLÍ, napsal to František Vícha.

Se zvířátkem ti držím palce ale pamatuj, důležitá je příprava, než přijdeš znovu s tím návrhem. Než to celé dobře promyslíš, vůbec o zvířátku zatím nemluv, aby rodiče mezitím trochu vychladli 🙂

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel 2013-02-26 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžeš třeba začít u šneků, nebo žížal. 🙂

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-02-26 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvířata jsou nádherná… ve svém přirozeném prostředí.

Ikona diskutujiciho Anne 2013-02-26 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel mám taky tyhle problémy plus to, že táta je alergický na chlupy, takže můžu chovat leda tak žížaly a šneky 🙁

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-02-26 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo jsou pro začátek dobré ty malinkaté roztomilé bílé laboratorní myšičky.

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-02-26 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Abych pravdu řekl, vůbec se mi nelíbí, jak  neustále v textu zdůrazňuješ, že ten křeček stejně za chvíli umře. S tímto si pořizovat zvíře? Co my jich už doma měli, ale nikdy se při pořizování nekalkulovalo s tím, že beztak za chvíli umře. A džungárka jsme měli, hodně opečovávanýho a vydržel nám o hodně dýl, možná 5 let, už si to nepamatuju. Ale řadu let to bylo určitě.

Ikona diskutujiciho Hasha 2013-02-26 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Merrie, doufám že si to zde přečteš 😉 měla jsem stejný problém, moc jsme chtěla pejska a rodiče ho do panelákového bytu nechtěli, ale starší sousedé si pořídili štěňátko, tak jsem se jich zeptala jestli bych jim mohla pomáhat s venčením. Oni byli rádi, že se mladý pes se mnou vyběhal a byl pak doma hodný a já měla konečně čtyřnohého kamaráda 🙂 později jsem venčila psy z útulku. Pokud bydlíš ve městě kde útulek máte, tak se tam zkus zeptat. Pejsci v útulku jsou za společnost velice vděční, ale často se tam střídají, takže musíš počítat s tim, že i tvé oblíbence si časem někdo odvede a většinou už je pak neuvidíš.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-02-27 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: A na co jiného bys svoje rodiče utáhl, když zvíře nechtějí? Zdůraznit, že jde o malý závazek, je dost dobrý nápad. – Že křeček může i přesluhovat, už nikdo vědět nemusí 🙂

Ikona diskutujiciho Lekno 2013-02-27 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rodicia maju pravdu, aspon ta takto nepriamo chrania pred parazitmi:

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-02-27 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Naši křečka či morče nechtějí právě z toho důvodu, že jsou to noční zvířata. Máme akvarijní rybičky a tím to hasne. Jinak je prostě neposuneme.

Ikona diskutujiciho jarka 2013-02-27 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Merrie.

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-02-27 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě mám jednu variantu. Pokud toužíš po zvířeti, začni chodit třeba do útulku pro opuštěná zvířata, pomáhej venčit, starat se.. Uvidíš, co znamená starat se o pejska nebo kočičku. Nebo si najdi někoho, komu budeš moct chodit venčit pejska, někteří lidé v dnešní době hledají výpomoc. třeba když rodiče uvidí, že se dokážeš postarat a pomoct, tak ti dovolí třeba morčátko 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-02-27 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Podle mě je v dnešní době nepřirozených tolik věcí… A navíc, když o zvíře pečuješ s opravdovou láskou a má velký výběh/klec/whatever, tak to zase tak nevadí.

Ikona diskutujiciho Isis 2013-02-27 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: zdá sa, že sme na rovnakej vlnovej dĺžke :)) hneď ťa bežím navštíviť. Diskusie ma tu v posledných rokoch dojímajú i prekvapujú viac, než články.

Ikona diskutujiciho Isis 2013-02-27 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Niekedy najväčším parazitom a nepriateľom človeka býva on sám sebe ;D

Ikona diskutujiciho Cherryna 2013-02-27 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás to bylo úplně stejné když jsem byla malá. Mamka neměla ráda zvířata a už vůbec absolutně nepřipadalo v úvahu něco strčit do baráku! No a nevím jak, nakonec se mi ji podařilo nějak usmírnit a máme doma kocoura…od té doby mamka miluje kočky a všemožná zvířata jak nikdo :). Vážně, zvířata léčí lidské duše a dělají náš život krásnějším.

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-02-28 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za všetky názory/rady 🙂 Je ich tu naozaj veľa.

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-02-28 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: A co třeba takto vědecky prokázané a publikované studie, že děti, které vyrůstají se zvířaty jsou odolnější, zdravější a jejich imunita je odolnější. Nebo třeba dokázané studie, že kontakt se zvířetem uklidňuje člověka, pomáhá mu při stresu a dětem se při hlazení zvířete lépe učí?

Ikona diskutujiciho Sisy 2013-03-06 00:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na křečky pozor, nikdy nedávat do Ložnice, já ho  mám nad postelí a sami vidíte, kdy usínám. Takže pozor na hyperaktivitu a noční život 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek