Mohly by víly zlepšit můj zpěv?

7.7.2010 v Poradna 7

(Dotaz)

Ahoj Alue
Máš moc pěkné stránky. Často je pročítám, zvlášť teď, když jsem už asi třetí týden nemocná :oD.
Vůbec nevím jestli se ptát, ale tato otázka mi vrtá hlavou už delší dobu. Pokud nechceš, nemusíš odpovídat. Přijde mi to docela blbé, vůbec nevím, jestli se mi to povede dobře vysvětlit.

.

Četla jsem v jedné knížce, že víly dokáží cokoliv, třeba vyléčit nemoc, na kterou ještě nenašli léky atd. Pomáhají prý lidem, když je o to požádají, samozřejmě za určitých podmínek, ale některým lidem už pomohly. Myslíš si, že by mi mohly splnit mé přání a to zlepšit můj hlas (abych pěkně zpívala)? (Vím jak to teď zní, jen jsem to chtěla říct narovinu).
Samozřejmě ne bez práce, jsem kvůli tomu ochotná udělat cokoli i kdyby to trvalo nevímjak dlouho. Miluju hudbu, ráda zpívám, ale hlas mám nanejvýš průměrný. Je to můj velký sen už strašně dlouho ( někdy od školky). Víly si samozřejmě nepřeju spatřit jen kvůli tomu, nechci je ani nijak využít. Nevím jestli je to dobrý nápad (teda vím, že je to blbý nápad, ale moc moc moc si to přeju). Normálně taková nejsem, jako že bych něco musela mít za každou cenu, zvlášť takovým způsobem, ale prostě to chci tak dlouho a tak moc, že jde zdravý rozum stranou :o).
Kromě zvířat je hudba mým jediným koníčkem, zaobírám se s ní velkou část dne ( nejsem moc talentovaná a školu přímo nesnáším, nemám ani moc kamarádů). Jen bych ráda slyšela tvůj názor na věc ( jak už jsem psala, jestli nechceš, neodpovídej, nechci tě tím nijak zdržovat, nejspíš ti chodí hodně mailů).
Ahoj a velice díky, žes to přečetla :o)

________________________________________________

(Odpověď)

Ahoj,
Je pravda, že víly mohou v lecčem napomoci. Ale vždy jejich pomoc souvisí spíše s radou, popřípadě energetickým popostrčením. Nemohou vyléčit z rakoviny někoho, kdo jim nepomůže. Pokud se někdo za pomoci víly vyléčil z těžké nemoci, musel samozřejmě věřit, že se vyléčí a musel pro to také něco udělat. Nemoc pochází z duše a všechno si způsobujeme jen my sami. A my sami proto máme možnosti udělat změnu. To za nás neudělá nikdo jiný.

Vodní víla - nemůžu si pomoct, ale když jsem tento obrázek poprvé viděla, první čeho jsem si všimla bylo, že se mi nápadně podobá :D

Bez práce nejsou koláče a je tomu skutečně tak.
Ty máš několik možností. – Když chceš zpívat, tak zpívej, nikdo ti to nemůže zakázat. Můžeš zpívat mezi lidmi, pokud se stydíš, zpívej si venku, když jsi sama. – Jsi svobodná bytost a zpívat si můžeš podle svého přání jak chceš. Pokud jsi mladá – a hádám, že jsi – můžeš si cvičením hlas vypracovat. Nikdo není genius bez práce. Každý musel své umění pilovat.
Nauč se milovat svůj hlas takový, jaký je. Je totiž tvůj a o tom jestli je nebo není krásný rozhoduje tvé vlastní myšlení. Jistě se vlastním přičiněním můžeš zapojit do různých aktivit a kroužků, kde se zpívá, nebo se dělají představení se zpěvem. – Nemusí z tebe být zpěvačka, kterou budou všichni na světě zbožňovat. Hlavní je, aby tobě samotné zpívání dělalo radost.
I já miluji zpěv. A je mi jedno, kdo má na něj jaký názor. Jako malá jsem zpívala nádherně, pak přišla puberta a najednou bylo po zvuku. Očividně i dívky hlas mění, nejen kluci. A já na to kašlu. Chodím ven, někde si sednu a když mě víly poprosí, abych jim zazpívala, tak zpívám. Po půlhodince se rozezpívám a jde mi to. Mám z toho radost, nikdo to neví a mě ani názor jiných lidí na můj zpěv nezajímá. Zpívám pro sebe a pro přírodu. A můžeš si být jistá, že bytosti přírody velmi milují zpěv a lidský hlas, proto je zpívání v přírodě nádherně povznášející. Veselý jemný zpěv dokonce láká víly k tobě, pozvedá tvé vibrace a ty máš také možnost zažít s nimi něco zajímavého.
Takže by jsi měla zpívat podle své libosti a když budeš cvičit v přírodě, můžeš prosit víly, aby ti při zpěvu pomáhaly. – Ony za tebe práci neudělají, ale podporují velice rády. Dokonce někdy zpívají také, pokud se jim skladba líbí. Někdy jsou schopné tě naučit jejich vlastní melodii. – Víly jsou velmi hudebně založené, hlavně ty květinové a také dévy stromů. – Zpívej pro ně, oni to ocení, ať už zpíváš jakkoliv.

Hodně štěstí 🙂

Alue

linka

fairie

Další obrázky víl zde:

• Galerie – složka: ,,Víly a Elfové”

Další otázky čtenářů a odpovědi od Alue najdete tady:

• Rubrika: ,,Vaše Otázky, Mé Odpovědi”

Komentáře

Ikona diskutujiciho gabkud 2010-07-07 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj milá ALUENKO,

Ikona diskutujiciho Alue 2010-07-07 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Ne. Destruktivní člověk nepomáhá zemřelým duším. Destruktivní člověk je hnusný, nic se mu nelíbí, nikoho nemá rád, nic ho nebaví, nic ho nezajímá a jediné co ho zajímá jsou peníze.

Ikona diskutujiciho Ke$ha's 2010-07-07 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky 🙂 Páni máš to tady super. Když jsem sem prvně vstoupila myslela jsem že je to web a ne blog.cz 🙂

Ikona diskutujiciho Pauli 2010-07-07 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ale "náhoda". Práve včera som rozmýšlala nad tým, či by mi víly mohli pomôcť zlepšiť môj spev a dnes sem prídem a vidím odpoveď na to, čo aj mňa veľmi zaujíma:D Spev milujem, ale som v ňom len priemerná. Nemusí byť zo mňa speváčka, hlavné je, že to robí radosť mne a prírodným bytostiam:)

Ikona diskutujiciho gabkud 2010-07-07 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluenko, děkuji moc za odezvu a syna samozřejmě podporuji. Mrtvé viděl už dříve, ale nevěděl co s nimi. Až teprve teď se s nimi baví o jejich problémech(proč se nechtějí narodit atd.). Jsem šťastná, opravdu šťastná a spokojená že pomáhá. [2]: Měj se krásně a ať je více lidí jako jsi ty! Gabča

Ikona diskutujiciho ok 2010-07-09 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak kdybych já chtěl líp zpívat, zaměřil bych se na maximální odblokování vyjadřování (5.čakra), což je právě zpěv. 80-90% lidí tyhle bloky mají. Pak na schopnost volně prožívat emoce (2.čakra) abych svoje vyjadřování mohl pořádně prociťovat že. No a srdíčko jako standardní základ 🙂 Řekl bych, že je to mnohem podstatnější a účinnější, než žádat o pomoc víly…

Ikona diskutujiciho Giorgio 2011-04-30 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče zlepšování zpěvu, tak tréningem, ono se to nezdá, ale zpívat se dá, pokud máš hudební sluch, hodně dobře naučit. Já sám zpívám několik let ve sboru a moje schopnosti něco zazpívat se během té doby radikálně zlepšili 🙂 i známí a kamarádky co chodí do sboru už delší dobu zpívají ve srovnání s tím jak zpívali před sborem uplně perfektně… jak říkám, nezdá se to, ale trening dělá hodně i u zpěvu 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek