Mohou andělé vzkřísit náš vztah?

22.10.2012 v Poradna 2

Dotaz:

Milá Aluško,
zrovna čtu Tvou knihu Svět za oponou, nemůžu se od ní odtrhnout, i když přijdu z práce velice unavená.

Na anděly věřím a vždycky, když je požádám o pomoc, hned je mi lépe. Taky se mi stává, že cítím jejich křídla na zádech ve chvílích, kdy jsem hodně smutná. Nemám tento rok moc lehké období, velice toužím po partnerském vztahu a po rozchodu, který jsem prožila v lednu se mi tato situace zopakovala znovu, ale pořád nevím, jaká je vlastně pravda.

Jen v kostce: Řekl mi, že jsem žena, na kterou čekal celý život a že o mě chce bojovat, ale neděje se tak… Když jsem R. poznala, cítila jsem, že by to mohlo být ono, i to setkání bylo takové osudově zvláštní.

Znám ho pouze 3 měsíce a za ten poslední se projevoval opravdu divně, není schopen mi říci, zda je konec nebo ne a já jsem se spíš trápila. Pokud tohle řeknu kamarádkám (přítelkyním) řeknou mi, že je to blbec a nezaslouží si mě. A já nevím, kde je pravda, modlím se a prosím anděly, aby otevřel své srdce a ozval se.


Právě nevím, zda nejsem naivní v tomhle světě a nejsem “blázen”. Ani nevím, jak na něj mám myslet, nevím, zda ho nechat ze srdce odejít, anebo se dál modlit za to, abysme dostali druhou šanci. Mrzí mě to, protože jsme se spolu uměli zasmát, měli jsme podobné koníčky a já jsem na něm od začátku hledala to pěkné, šla jsem do vztahu čistá a teď si říkám, že není schopen se ani ozvat a říct mi, jak to je??? Pak se ve mně objeví zlost a řeknu si, že je to jen obyčejný lhář…

A na co se vlastně ptám? Mám prosit anděly dál, abychom dostali druhou šanci? Není právě to naivní???

Anebo poslechnout rozum a přítelkyně a uzavřít to v sobě a snažit si vyléčit duši? Už jsem z toho tak nějak zmatená, když se snažím na něj naladit vnitřně už mám smíšené pocity… možná se bojím dalšího zklamání. Snažím se žít si svůj život jako předtím, ale moc mi to nejde, ale po krůčkách snad ano.

Taky vím, že to, co si člověk přeje se mu splní, ale jak je to se svobodnou vůlí toho druhého, tu přece nemohu ovlivnit.

Je možné, že když si budu přát, aby se ozval, tak se ozve, ale musím dál své přání přece specifikovat…

Děkuji Ti mockrát za odpověď a hodně štěstí a inspirace při psaní další knihy.

Odpověď:

Ahoj,
Andělé ti poskytnou morální a vnitřní duševní oporu, ale tohle za tebe jistě nevyřeší, musíš se rozhodnout sama.
Jestli chceš radu ,,mezi námi děvčaty”, kdybych já byla na tvém místě, ozvu se mu sama. – Ideálně pokud vím kde bydlí, napíšu mu dlooouhatánský dopis (nebo e-mail), kde mu všechno řeknu, i to že mě trápí že mě takhle nechává na holičkách a že jestli se mi neozve a jestli mi neřekne že mě chce, tak na něho zapomenu. Prostě se rozcházím já s ním a ne on se mnou. Že třeba počkám ještě týden a jestli mi jasně nedá nic najevo, tak to budu brát, budu to respektovat a zapomenu na něj.

Když nevíš jestli miluješ, potom nemiluješ. Takže pokud on tebe nechává takhle být, je úplně jedno proč to dělá. Evidentně nemá něco v sobě srovnané a neví. A když neví, potom na něho nemá cenu čekat.

Kdyby tě miloval, tak ti tohle nedělá, ale aby byl stůl úplně čistý, já bych prostě napsala dopis a všechno tam řekla, abych pak neměla nějaké pnutí, že mezi námi zůstaly nevyříkané a neuzavřené věci.

Mrzí mě, že to musíš řešit se spoustou lidí okolo, protože rozhodnutí je skutečně jen na tobě. Vezmi rozum do hrsti, tady už asi žádná pšenice nepokvete. Možná bys ho tím dopisem mohla postrčit, možná se probere, ale nespoléhej na to. To nejlepší jste si asi už dali, teď je čas na změnu.

Dopis mě napadl proto, že když píšeš, tak máš čas si všechno utřídit a napsat tam opravdu klidně během několika dní všechno a nikdo tě nemuže přerušit v řeči. Nebo ti prásknout s telefonem. Zkrátka dopis je skvělá forma, jak si to s ním (pravděpodobně naposledy) vyřídit. Když já měla nějaké takové podobné potíže, o kterých se musí mluvit hodně dlouho a hodně klidně, posílala jsem velice upřímné dopisy. Reakce byly různé podle toho, komu a při jaké příležitosti jsem se takhle svěřovala, ale opravdu je to skvělý způsob, vyčistíš si s tím hlavu.
Když nejde hora k Mohamedovi, musí jít Mohamed k hoře.

Dej mu týden a pak na to zapomeň. Když tě miluje, tohle ti neudělá.

Hodně štěstí

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrazy od Jima Warrena: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho cheveux 2012-10-22 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mna este napadla jedna vec – su aj muzi, ktori praveze neradi citaju dlhe litanie. Muzi radi riesia veci prakticky a ked chlap dostane list na A4, tak sa plesne casto po cele, lebo chlapi su tvory jednoduche a casto nerozumeju a zamotaju sa v tych zenskych zlozitych myslienkach :)Nehovorim to len tak, mna zaujima tato vztahova psychologia a casto tieto veci konzultujem so svojimi kamaratmi, lebo ma zaujima ako veci vidia muzi. Ale zase, niektore citlivejsie duse ocenia aj list, pretoze obcas sa fakt stane, ze ludia nie su zreli na to sa otvorene porozpravat a vitazia u nich emocie, cim sa cely rozhovor pokazi. Takze mozno ho uz za ten cas poznas a budes vediet, ktorym stylom nanho ist. Ci listom alebo ho zavolat na uprimny rozhovor. Uprimny hovorim preto, lebo nejakymi planmi a machinaciami clovek nic neziska. Ludia a vztahy sa cistia uprimnostou a doverou. Ked mu otvorene a bez hanby povies vsetky svoje najhlbsie obavy a pocity, casto je potom reakcia prekvapujuca, odhali sa aj on a zistite, ze veci nie su take ako vyzeraju. A aj keby ta odmietol, tak pri jeho vysvetleni ho aspon lepsie pochopis a nebudes tak trpiet. Lebo sa stratia tvoje domnienky. Prajem vela uspechov.

Ikona diskutujiciho ILONA 2012-10-22 22:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle toho co píšeš mi to přijde hodně divné.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek