,,Mohu Vás poprosit o dvě rudé růže s trny?”

15.7.2013 v Poselství 28

Vypravila jsem se takhle jednoho krásného dne do květinářství, abych si sehnala dvě růže na dva konkrétní lidi, protože jsem si potřebovala udělat ochranný rituál s růží. Jednoho člověka na dálku a druhý byl v mém okolí.

Nikdo se nemusí lekat, nikdo mi neubližuje a neděje se mi nic zlého, šlo spíš o potřebnou prevenci. Když člověk vidí, že se něco děje, není dobré nechat to dojít až do konce. A já věci nenechávám náhodě, zasahuji raději dřív, než pozdě.

Až do této doby jsem nikdy neměla potíž se sháněním růží. Moc jsem jich zatím nepotřebovala a vždycky se mi podařilo nějakou sehnat z nějaké zahrádky, tentokrát jsem se ale pro ně musela vypravit do obchodu. Celou cestu jsem se modlila, aby to byly fakt růže, aby měly pořádné trny… Aby moje cesta nebyla marná. Jiné člověk vzít nesmí, protože jsou k tomuto účelu znehodnocené.

Co mě moc pobavilo – a to je důvod, proč vůbec tento článek píšu – je obrovské vytržení z letargie, které nastalo u prodavačky.

Byla původně taková otupělá. Přesně tak, jak lidé klasicky bývají otupělí, když dělají nudnou věc pořád dokola. Ztrácí se u nich pozorný pohled, ztrácí se jim jiskra a jsou takoví letargičtí.

Já to tedy moc nechápu, květinářství jsou pro mě totiž malé ráje. Nádherné obchůdky plné barev a vůní. Já to tam miluji a nevadilo by mi prodávat lidem květiny, dělala bych to určitě s láskou, protože co může být hezčího, než někomu posloužit tímto neškodným způsobem? Květiny přece dělají radost, jsou tu pro radost.. Jak někdo může být v takové práci znuděný a smutný? … Ledaže by řešil něco doma, člověk holt celý příběh nezná a každý máme doma něco.

Unaveně si tam utírala poličku, nekoukala nikam, nalevo napravo… Tak jsem k ní přišla a velmi zdvořile ji poprosila o dvě růže. Jakmile jsem ale dodala ,,…S trny.”, paní s sebou úplně škubla.

Normálně se asi lekla a začala zmateně blekotat, jakobych snad po ní žádala nějaký nesmysl. Například růžovou opičku na gumě…


,,No… ééhm.. trny? … Jak jako s trny? … Kde že? – TRNY? My je jako ale automaticky čistíme.. A tam jako ale těch…. těch trnů moc stejně není…”

Usmívala jsem se na ni a v duchu se divila, jak může takový jednoduchý požadavek někoho neskutečně vyvést z míry a jak ho může zmást. Přece růže mají od přírody dané trny. Nic přirozenějšího než růže s trny, ani neexistuje. Růže s trny je normálnější, než když je má otrhané. Tedy moje přání nemohlo být nesmyslné, ale evidentně ji ještě nikdy nikdo o nic podobného nepožádal.

Měla jsem sto chutí zvednout ruce a říct něco v tom smyslu: ,,Klid prosím, jsou to jen trny, to je v pohodě, dýchejte zhluboka… Jestli trnité růže nemáte, já prostě půjdu pryč a seženu si je jindy jinde.” – Ale neudělala jsem to, asi bych ji tím znepokojila ještě víc.

Nervozně začala rukama probírat růžičky a hledat trny. ,,No tady právě jich moc není, tady nahoře skoro ani nerostou, ony bývají hlavně dole a to my právě že dáváme pryč…”

,,Já bych moc potřebovala, aby ty trny byly hlavně nahoře.”

,,No jo, ale tady jich moc nahoře není… No.. Možná tahle…”

,,Jo, tahle je perfektní, tu si určitě vezmu.” Zaradovala jsem se…. Paní se lekla, zatřásla hlavou a probírala dál..

Nakonec jsme vybraly dvě růžičky, které měly nahoře trny, ostatní opravdu byly kvalitně očištěné… Dala jsem té paní asi pořádně zabrat.

Představte si, že takhle děláte v květinářství a dbáte, aby růžičky byly bez trnů, aby nikoho neporanily a byly příjemné na dotek. A pak vám tam někdo takhle záhadně přijde a žádá pravý opak…. A ještě má ten svůj typický blonďatý rozcuch, na triku vílu sedící na měsíci… Prostě takovýhle exot, co po vás chce takovéhle blbosti! 😀

Víte, lidem nemusíte vyprávět o tom, že vidíte skřítky… Nemusíte jim vyprávět o energiích, nemusíte jim říkat, že žijí v otrockém systému, který je ždíme… Vyděsíte je i takovou maličkostí, jako je opačný požadavek, než na jaký jsou běžně zvyklí.

,,A něco k těm růžím?”

,,Ne děkuji, necháme je jenom takhle.” Paní vykulila oči a přešla k pultu. Zabalila je, dostala penízky a šlo vidět, že o tom ještě bude večer před spaním hodně přemýšlet. Každá stála 59 korun. To je velmi dobré číslo, dobré znamení 🙂

Poděkovala jsem jí – a bylo za co, ten její vnitřní boj byl opravdu zajímavý – a spokojeně opustila obchod, abych to mohla doma dodělat… Jsem zvědavá, koho vyděsím příště.

… Tuhle mám shodou okolností také na tričku. Jedno z mých oblíbených.


Kam dál:

Zobrazit celou rubriku ,,Deníček”

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mg 2013-07-15 03:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-07-15 06:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám moc rád Tvé příběhy ze života. A věřím, že té paní prodavačce jsi darovala lekci, kdy jsi ji vytrhla z letargie všednosti a vdechla jsi do její duše kouzlo okamžiku – vzácného a prozářeného upřímností svého přání mít dvě růže s trny:-)A ač i já právě jdu do nudné práce, která mě nijak neuspokojuje a vnitřně nenaplňuje, tento obraz blonďaté dívky, kupující si dvě růže s trny si ponesu ve svém malém srdci i já.

Ikona diskutujiciho Amiel 2013-07-15 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to mě pobavilo :D nikdy by mě nenapadlo, že by se někdo mohl vyděsit z takové prkotiny :D to zkusím na Halloween :D

Ikona diskutujiciho eveline 2013-07-15 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkně a vtipně popsaná "obyčejná" situace… Ale Aluško, styď se… paní prodavačka pak určitě špatně usínala i spala a měla noční můry o tom, jak se snažíš někoho těma trnama zranit, nebo děláš nějaký čarodějnický rituál, který by lidem nějak ublížil :-D :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-15 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Šílená čarodějnice jde dělat woodoo.. bacha na ni :D

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-07-15 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý. Zřejmě je opravdu výzva shánět v květinářství růže s trny. To taky někdy zkusím.:)

Ikona diskutujiciho Lori 2013-07-15 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja som si raz v Bioobchode vypýtala škoricu v celku a tiež ma prekvapilo, že predavačka na mňa vygulila oči " Ja som myslela že som nerozumela. Fakt chcete CELÚ? Nemyslíte mletú? " " Áno, celúúúú" pritakávala som jej .. Tak na mňa hodila divný pohľad a povedala, že to si veľa ľudí nekupuje…. :/

Ikona diskutujiciho Avene 2013-07-15 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, musí se to tisknout přes celou A4 nebo stačí kousek? když se trefím z druhé strany na to samé místo :D

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-15 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ted me tak napadlo… Nie je tohle vlastne vražda? Lebo aj ruže chtejí žíť…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-15 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Musí se přes celou A4.

Ikona diskutujiciho Lianna Ellusive 2013-07-15 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

59 korun za růži je moc – ještě že bydlím na vesnici se zahrádkou:-)

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-07-15 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to mi něco připomíná :-D A taky mi to připomíná film Krásná zelená – viděla jsi? Vřele doporučuju :-)

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-15 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Ale tá ruža nezemrela proto, aby ty prežila…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-15 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Bože Hugo, nejsi ty taky náhodou placený troll? Nebo to fakt myslíš vážně?

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-15 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: neee, nejsem troll…. No vyzerá to tak, ale čo je na tom?  Však zato ze sa to v spoločnosti považuje za "nevrazdu" to neznamená že je to pravda…. Však ruža cez koreň prijíma živiny a když ji nekdo odtrhne tak už neprijíma živiny a onedlho umre….  Však čo je na tom, na prvý pohľad to vyzerá smiešne, ale keď sa nad tým zamyslíme……

Ikona diskutujiciho Lubos 2013-07-15 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hugo, aby ta ruze umrela, tak by ji ta prodavacka musela jit nejdrive s krompacem vykopat aji s koreny. Jenze Aluska ji chtela jen s trny a ne s koreny:-)

Ikona diskutujiciho mk 2013-07-15 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když jsem ten titulek uviděl v připravovaných článcích, první mě napadlo, že alue bude psát recenzi na batmana :D

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-16 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Co? Vsak když ružu odtrhnes od korenu tak začne umírať…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-16 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Bobši, zajdi si prosimtě někdy do květinářství, abys viděl, jak tam vypadají růže a jestli mají nějaké kořeny :D :D …. :D !

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-07-16 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluska Ty si Komik. Zasmal sem se /hodne/na placenem trollovi.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-07-16 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Už si nepamatuju, kde jsem se s tím vlastně setkala, ale od toho setkání vraždění zvířat a kytek už neřeším. V minulosti prý část masa, které lidé jedli, obětovávali bohům a přistupovali k němu jako k daru. Ať je to pravda, či ne, beru to tak, že když člověk utrhne kytku, nebo když sní zvířecí maso, měl by vědět, proč to dělá a nedělat to jen z nenažranosti a být za ten dar vděčný. Nebrat víc, než potřebuje občerstvení těla, nebo duše. Opravdu bych to nepřeháněla a nezacházela do extrémů, jakýkoliv extrémismus škodí :-))) To, že se při koupi masa v obchodě podílíme na tom strašném způsobu, jak se dnes zvířata chovají a zabíjejí, aby naše společnost stále mohla generovat své zisky, to je už jiná. Ta se samotným jezením masa podle mě nemá nic společného…

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-07-16 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Tak to abychom radši létali, než šlapali po trávě :-D

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-17 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:  tohle se prejavuje tve ego…

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-17 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  ?? Však ja vravím že ruža se prodava BEZ korenu a to znamena když je oddelená od koreňa že umira……  Tak čo ma tu pletiete všetci!  Píšem že když nekdo odtrhne ružu bez koreňa tak tá ruža začne umierať lebo nemá koreň a ked to nie je moc dôležité tak sa to vo vesmíre považuje za vraždu, a po smrti sa za tu vraždu bude pykať… Tak čo ma tu @16 a @17 pletiete s tými koreňmi či čo…

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-17 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda @16 a @19 vidíte aký som dopleteny???

Ikona diskutujiciho Alue 2013-07-17 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Hugo zklidni se, však o nic nejde :D Kdyžtak si zazpívej gayatri a omývej přirození vlažnou vodou, to na pocuchané nervy pomůže:

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-07-18 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Já jsem klidný, jen sem nervozny, ale kvôli nečemu uplne jinému…

Ikona diskutujiciho Kitsune 2013-07-21 01:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám vystudováno zahradnictví s maturitou do čehož spadá i práce v květinářství a paní v obchodě je dá se říct v právu protože je normální a zcela běžné že se hlavně růžím odstraňují trny, nebo už přímo dodavatelské firmy to dělají na meziskladě. prostě se to tak dělá. je to proto aby se vazač nepopíchal při vázání či aranžování.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek