Môže Vás Vaša domáca wi-fi pomaly zabíjať?

28.3.2016 v Prevence 13

Žijeme v modernom svete. Tento moderný svet nám prináša množstvo otázok, na ktoré ešte nevieme s určitosťou odpovedať.

Časom však prídeme na to, že práve vymoženosti nášho sveta nás pomaly ale isto zabíjajú, aj keď si to nechceme pripustiť. Podobné otázky by sme si mali položiť aj v prípade rozumného používania mobilných telefónov alebo domácej wi-fi siete.

Čo ak za zhoršeným zdravotným stavom Vás a Vašej rodiny je práve domáca wi-fi?

Samozrejmosťou nášho každodenného života sú dnes mobilné telefóny a wi-fi zariadenia, ktoré nás obklopujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Nanešťastie, posledné štúdie nám čoraz viac prezentujú až horibilný obraz o tom, ako tieto zariadenia ničia naše životy – mentálne, ale aj fyzicky.

Pozrime sa preto spolu na to, ako nás tieto zariadenia postupne dovedú doslova až k smrti.

Nespavosť

Máte problém s nespavosťou? Celú noc sa prevaľujete v posteli a neviete prečo? Vaša zapnutá wi-fi alebo telefón, ktorý máte na stolíku pri hlave môže byť tou skutočnou príčinou.

Štúdia z roku 2007 má v tom úplne jasno. Ak počas noci nechávate svoju wi-fi zapnutú alebo ležíte vedľa svojho najlepšieho priateľa – mobilného telefónu, vytvárate si z dlhodobého hľadiska garantované problémy so spánkom.

A preto jedna dobrá rada: Pre kvalitu Vášho spánku skúste na noc vypínať Vašu wi-fi. Navyše, ani zapnutý telefón nie je práve to najvhodnejšie mať počas spánku pri hlave.


Poškodzujú rast buniek

Štúdia uskutočnená na dánskych deťoch odhalila problémy s koncentráciou u detí, ktoré zaspávajú vedľa zapnutého telefónu.

Ďalšia štúdia ukázala, ako wi-fi zariadenie v miestnosti dokáže úplne zastaviť rast rastlín. O podobnej štúdii sme písali aj v tomto článku.

Znižujú mozgovú aktivitu

Kvôli problémom dánskych detí s koncentráciou sa vedci pokúšali zistiť, čo vlastne 4G žiarenie z telefónu u detí spôsobuje.

Výsledky boli viac než šokujúce. Vplyvom tohto žiarenia dochádza k zníženiu aktivity mozgu u detí.

Potrebujete viac?

Pri ďalšom testovaní bola skupina 30 zdravých mužov a žien vystavená wi-fi žiareniu.

Najprv bola skúmaná kapacita pamäte bez wi-fi žiarenia a následne na to boli testovaní jedinci vystavení jedno-hodinovému wi-fi žiareniu.

Čo si myslíte, čo sa zistilo?

Nanešťastie pre ženy, v tomto prípade vyšli z tohto testu horšie. Po jedno-hodinovom pôsobení wi-fi žiarenia na ženský mozog sa zistilo, že ženský mozog sa začal spomaľovať…

Nestojí toto aspoň na zamyslenie?

A aby ženy neboli jediné, ktoré pod vplyvom wi-fi žiarenia sú poškodené, poďme sa pozrieť, čo vyzistila skupina ďalších vedcov v skúmaní wi-fi žiarenia na mužské pokolenie.

Je to to najhoršie, čo môže skutočného muža postihnúť. Výskum jednoznačne potvrdil, že žiarenie ovplyvňuje mužskú plodnosť, vďaka nemu sú spermie pomalšie a pri dlhodobom vystavení muža takémuto žiareniu dochádza až k poškodeniu DNA.

Ako ste si mohli prečítať vyššie, vedeckých výskumov a jasných dôkazov o tom, ako žiarenie z našich mobilných telefónov a wi-fi poškodzuje naše zdravie, je dostatok. Avšak vieme si dnes predstaviť život bez nich?

Na Záver Vám prinášame prehľad patológii, za ktorými môže byť práve Váš mobilný telefón alebo domáca wi-fi sieť:

  • Leukémia u detí
  • Nádor na mozgu
  • Malígny melanóm
  • Astma
  • Kardiovaskulárne ochorenia
  • Poškodenia Imunity
  • Hormonálna nerovnováha
  • Niektoré ľahšie formy cukrovky

Okrem uvedených môže wi-fi vyvolávať tiež poruchy spánku, bolesti hlavy, Alzheimerovú chorobu a poslednú dobu veľmi časté poruchy u detí známe ako ADHD.

zdroj: http://www.badatel.net/moze-vas-vasa-domaca-wi-fi-pomaly-zabijat/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Melisa 2016-03-28 01:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Copak my, my si wifi zapínáme jen málo, ale sousedi jí mají zapnutou furt a zasahuje až k nám, nedá se s tím nic dělat. 🙁 Tyhle paneláky jsou na houby, nechápu, proč to ty lidi nevypnou alespoň  na noc – a k tomu to máme i všude ve škole. Jediný místo, kde žádná wifi není, je u babičky.

Ikona diskutujiciho Ykka 2016-03-28 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na noc vypínám router a se spaním nemám problém, škoda že doma spím málokdy, většinou různě po světě. Okolní sítě ve městě jsou problém, nejdou ovlivnit, ale ve městě je tolik elektrického smogu, že to je skoro zanedbatelné, rozhodující je tam vzdálenost od zdroje. Ještě hůř než wifi na mě působí bluetooth, ten je určitě taky vhodné na všech zařízeních vypínat. Routery mají funkci řízení spotřeby, která sníží vysílaný výkon v prípadě, že k nim není připojené žádné zařízení. Plným výkonem tedy vysílají prakticky jen v době prohlížení internetu, dále jde výkon nastavit na nižší, pro případ, kdy je počítač a router ve stejné nebo i vedlejší místnosti, úplně stačí poloviční. Nebo obětovat pro své zdraví trošku komfortu a připojit se síťovým kabelem, kdo by nezvládl takové spojení nastavit, tomu by s tím určitě pomohl poskytovatel připojení.

Ikona diskutujiciho Denisa 2016-03-28 11:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Mozna by bylo dobre, okopirovat nejaky clanek o skodlivosti wifi a hodit jim to do schranky, treba i s prosbou o vypinani wifi, pokud se nepouziva…nekteri lide nevedi o skodlivosti…

Ikona diskutujiciho Marta 2016-03-28 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Náš svět je fakt nemocnej.

Ikona diskutujiciho iriska 2016-03-28 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doufám že už si lidi konečně uvědomí jak moc wifiny škodí. Mě z wifin bolí hlava a celkově se cítím zblblá, nemyslí mi to. Zjistila jsem to tak že pokaždé když cestuju vlakem a jsem v budově kde je wifi, tak mě potom bolí hlava. Nejdřív jsem si myslela že je to náhoda, ale pak jsem si začala zapisovat kde přesně se kdy pohybuju a je to jasné. Dneska jsou wifiny ve všech vlacích kromě osobáků, a ten signál je tam hrozně silný. Bohužel vlakem často cestovat musím a potom mám potíže. Nikdo mi to nevěří, kromě přítele. Lidi jsou fakt padlí na hlavu 🙁

Ikona diskutujiciho Erik 2016-03-28 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-03-28 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Ano, bude to wifinou. Jedna študentka bola na Wi-Fi extrémne citlivá, bolo jej z toho zle a nemohla sa učiť. Wifi mali v škole, nemala úniku, spáchala samovraždu.

Ikona diskutujiciho Tauri 2016-03-28 23:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nu jediná záchrana lidstva bude asi totální zrušení elektroniky nějakou přírodní událostí 🙂

Ikona diskutujiciho Martin Matulík 2016-03-29 00:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]::

Ikona diskutujiciho Krysa 2016-03-29 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Muzu dodat, ze frekvence starsiho druho wifi (zhruba 2,4 GHz u 802.11b/g, to nejcastejsi v mobilech a domacich routerech)je temer totozna s frekvenci mikrovlnky (2,45 GHz). A muzete hadat – ten samy proces, jako pri ohrivani jidla, vasemu telu dela dobre nebo ne? Spravne, nedela.

Ikona diskutujiciho Renata 2016-03-30 20:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dcera 7 rocna mi dnes povedala z nicoho nic, ze u nas doma stale nieco pisti…ja to nepocujem, myslela som, ze je to z nadchy co ma, ale vravi, ze stale stale, aj ked ju nema, router na noc vypinam, ale co z toho, ked v bytovke tu ma asi 6 rodin wifi a ti nevypinaju. Skusila som vypat router, telku, satelit, mikrovlnku,chladnicku, notebook z elektriny,  ale ze stale to pocuje aj tak, ale len u nas doma, inde nie ked je u babicky a pod. Co by to moholo byt naozaj netusim.. Za stenou spalnovou mame elektricke rozvodove skrine do celej bytovky, ale hadam su uzemnene, tie to robit nemozu snad. Byvame tu uz 6 rokov ale onedlho sa stahujeme do domu , snad potom to uz pocut nebude, nemam z toho dobry pocit, deti su citlive.

Ikona diskutujiciho Lenka 2016-04-04 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Marian 2016-04-08 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Základnové stanice pro mobilní telefony a internet (GSM,UMTS,LTE), mikrovlnné spoje…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek