Můj bývalý mne odkopl a teď šíří pomlouvy. Jak se k tomu postavit?

5.9.2013 v Poradna 9

Dotaz:

Milá Alue, už jsem sama nevěděla, jak dál, tak jsem se rozhodla se na tebe obrátit.

Můj problém se dá popsat jedním slovem – nenávist. Jako jedinou svou výhodu považuji to, že nejsem na tuhle emoci zvyklá a neberu ji, jako standart. Proto jsem rozhodnutá s tím něco dělat.

Jde o mého bývalého přítele. Nejsme spolu už dva měsíce. To, co se mezi námi stalo, zaútočilo na několik mých slabých míst a určitě to otevřelo nějaké staré rány.

Už dva měsíce na něj myslím každý den. Chvílemi jsem cítila stesk…Chvílemi jsem ho chtěla zpátky…Chvílemi jsem cítila, že ho mám ráda…Ale od té doby, co jsem se dozvěděla pár věcí, už ho jen nenávidím.

Zkrátka jsem se dozvěděla, že mě celou dobu nemiloval. Prostě si mě vybral jako trofej. Všichni mu říkali, že někoho, jako jsem já nemůže mít, a proto se snažil.


Nakonec se se mnou rozešel hnusným a neosobním způsobem, jako bych pro něj nikdy nic neznamenala. Trávili jsme spolu každý den, do očí mi říkal, že mě miluje, do očí mi říkal, že jsem nádherná, chvíle s ním byly krásné a najednou…Najednou Sbohem.

Byla jsem strašně špatná z toho, že jsem myslela, že to tím jedním Sbohem všechno skončí. Jenže neskončilo… Začal mi ničit život.

Pomlouvá mě, kde se dá, vykládá o mně, že jsem děvka a lidé mu to věří. Vypráví pohádky o tom, co jsem dělala a jaká jsem a když se to ke mně dostane, tak jen zírám.

Mám pocit, že si to nezasloužím. Jenže když se to děje, nějak jsem si to zasloužit musela. Tak strašně mě chtěl “dostat” a teď říká, jak nechápe, že se se mnou zahazoval. Cítím se jako věc. Bolí to.

Poslední dobou mám pocit, že si nezasloužím lásku. Mám pocit, že svět je místo, kterého bych se měla bát. Vždycky jsem si od opačného pohlaví přála pocit bezpečí. Ale cítím spíš nebezpečí.

Tahle zpráva mě dohnala k slzám. Protože je to snad poprvé, co jsem to, co mám v sobě, takhle napsala.

Je mi 16. jsem mladá, přesto jsem toho zažila už dost. Snad mi nějak poradíš.

Měj se hezky…

Odpověď:

Ahoj,
Taky jsem potkala podobného blba. Osobně si myslím, že každá žena by měla tohle zažít, aby se poučila a v budoucnu si uměla dát větší pozor a uměla vypozorovat ty náznaky a znamení, které nám ukazují že nás druhý člověk skutečně miluje, ne pouze zneužívá. – Ta znamení chodí vždy, jen se jim musí věnovat pozornost.
Samozřejmě chápu že je ti z toho strašně, každý rozchod bolí sám o sobě, kor když je to ještě tímto způsobem.
Ty si ale uvědom, že ubožák a chudák je ten kluk, ne ty. Pokud on loví holky aby si něco dokázal, trpí komplexem méněcennosti a pokud se sebou něco neudělá, víš co mu zůstane? Nikdo a nic. Zůstane sám a bude běhat a zkoušet jednu vedle druhé, u žádné nenajde štěstí. Takových chlapů je spousta a nejsou šťastní, nakonec po čtyřicítce vidí, že jim všechny jejich milenky byly k ničemu.

Joooo, sice něco prostřídali, chvilku si užili, ale končí sami, opuštění. Na tenhle osud si dotyčný kluk našlápnul, schválně jestli tak také skončí…. Být lovec lebek se nevyplácí.
Ty se ale nesmíš nechat pokazit a odradit jedním blbem, který neví, co je to láska. Ty se máš poučit a jít dál, protože to je to nejlepší a nejmoudřejší, co je v této situaci možné udělat.

Že tě ten kluk pomlouvá? – Tomu se zasměj.
Víš kolik úplně cizích lidí pomlouvá mě? Co o mě píšou? Jak na mě útočí? – Na všechno kašlu, protože sama vím dobře kdo jsem i co dělám a za druhé chápu, že skutečně rozumný a moudrý člověk nebude věřit pomluvám a lžím, ten si je ověří a popřemýšlí nad nimi sám. Tak snadno zjistí co jsou lži a postaví se na moji stranu, jinak to být ani nemůže… Ti ostatní, kteří na pomluvy a lži dají, ti mě nezajímají, ti za to nestojí.
A tak to je. Každý člověk sám sebe řadí a i ty si vybírej lépe svoji společnost. Pamatuj si, že tě nikdo neponíží, když se nenecháš. Uznej, co to je za lidi, kteří tě neznají a přebírají cizí lži? Ty o jejich názor a o jejich uznání stojíš? Ale notak… Nestojíš. Na drby přece dá jenom spodina společnosti. Chceš být dál než oni? – Tak podle toho jednej.
Jestli na ty pomluvy dáš a jsi z toho nešťastná, je to tvoje rozhodnutí. – Takže si stačí tohle uvědomit a rozhodnout se prostě jinak.

Na toho kluka si preventivně udělej rituál s růží: Jak se účinně ochránit před vysáváním jinou osobu?

Dobře si zapamatuj co se stalo a příště až někoho poznáš, dej si pozor na varovná znamení. Jednou nalítnout může každá, ty moudré se z toho poučí.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Vztahy – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Luboš 2013-09-05 03:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

spravne no… mudry ludia si cestu najdu a tych druhych to aspon odradi – je dobre takto mysliet lebo potom sa osud postara ze stretnete len tych spravnych

Ikona diskutujiciho Myšák 2013-09-05 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ideálně to dopadne, když Tě někdo za zády ze závisti začne všelijak pomlouvat. Ty o něj nestojíš a ani o tak zvané "jeho" přátelé, ke kterým sype pomluvy o Tobě. A nakonec to zajde tak "daleko", že onen člověk všechny tyhle lidi dotlačí k tomu, aby si tě nevšímali, jenže když jediné, co chceš je od nich právě tohle, tak je to trošku paradox a vlastně i hraní do tvých karet ;-)

Ikona diskutujiciho Mordor 2013-09-05 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne… Najlepšie je si nerobiť veľkú hlavu z toho, čo na teba hovoria iní.

Ikona diskutujiciho Iv 2013-09-05 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

klikla jsem po čase na dnešní stránku jen v rychlosti, Alue odepsala na dotaz jako tradičně víc než dobře…, psala asi taky rychle, ale v pořádku

Ikona diskutujiciho Dalibor 2013-09-05 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda,nejhorší je srážka s blbcem..a ty jsi měla na takového skutečně ranec "štěstí".Ostatně život jde dál a čas ztupí i ostrý břit.Lze tedy věřit,že si najde zase jinou "oběť" a veškeré jeho hloupé a trapné až ubohé pomluvy na tebe upadnou v zapomnění.U nás se říká:"Na každú sviňu sa voda vaří" a jak napsala Aluška,tak i tacoví dopadají-osamoceni.Já si myslím,že si jen hladí ego a to s ním může jednou pěkně zamect..O takových   se zjistí,co jsou zač a pak se k nim i okolí tak často staví.Navíc určitě dobří  lidé a ti,co tě znají,jeho kecům nevěří..Veškeré nedobré pocity se  ze sebe pokus dostat-někdo je povídá stromům,někdo napíše a spalí.Já třeba je hážu do vesmíru.Natáhni před sebe ruce dlaněmi nahoru,zavři oči a představ si,že všechny nedobré pocity,trápení a strachy máš v dlaních.Pak je sevři v pěst,zhluboka se nadechni a nejlépe s výkřikem je vyhoď nad sebe… :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-05 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… A pořád je lepší se teď rozejít s blbcem, než si ho třeba pak vzít a po deseti letech zjistit, že s vámi byl kvůli pracům a ne kvůli lásce… Takoví se taky najdou. Vždycky může být hůř.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-09-05 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Holky odmítají hodné kluky, podléhají fotbalistům a pak se diví, že to tak dopadá 🙂 Pořád ten samý příběh 🙂

Ikona diskutujiciho Dalibor 2013-09-05 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:Přesně tak!A nedej nebe ještě děti do toho…Zavčasu to skončit a pak si říct: "Má to tak být..

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-11 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně tak!:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek