Muži jsou z Marsu Ženy z Venuše

5.4.2015 v Doporučení 51

Muži jsou z Marsu Ženy z Venuše

Autor: John Gray

Vydalo nakladatelství Práh v roce 1994

Počet stran: 200

To jsem tak jednoho krásného dne přehrabovala krabice se starými knihami a koukala, co by se tak dalo ještě nějak využít, přečíst, rozdat, prodat, zkrátka aby se stavy trochu pohnuly. Trhá mi srdce vidět opuštěné knihy a nikdy v životě jsem žádnou knihu nezničila ani nevyhodila, i kdyby to byla hrozná slátanina. A tak jsem investovala čas a začala hledat zajímavé tituly. Tu jsem v jedné z krabic našla ,,Muži jsou z Marsu Ženy z Venuše” a nevěřila jsem vlastním očím, že se taková zajímavá knížka najde zrovna tady?

Tak jsem ji hned zabavila dala se do čtení. Už dřív jsem o ní slyšela, ale buď jsem na ni neměla věk, anebo prostě nebyla po ruce, ale teď když na mě tak hezky vybafla znovu, jsem se jí ujala.


Dostalo se mi do ruky velmi staré vydání z roku 1994, na přebalu jsou dvě vajíčka. Toto vydání už samozřejmě k sehnání není, ale kniha je dlouhodobě velmi úspěšná a populární, takže se naštěstí dá stále dobře koupit, akorát má jiný obal. Jestli i pozměněný obsah, to nevím, doufám že ne. Tak jsem ráda, že se nám nestane to, co se stalo nedávno s knihou ,,Co dělat, aby se do vás každý zamiloval“, která se koupit nedá, existuje jen jako .pdf na netu v angličtině 🙁 a přitom je to tak krásná kniha.

Anotace

Kdysi za pradávných časů se Marťané a Venušanky setkali, zamilovali se do sebe a navázali šťastné vztahy, protože uznávali a respektovali vzájemné rozdíly. Potom však přišli na Zem a stihla je ztráta paměti: zapomněli, že pocházejí z různých planet. Touto metaforou vysvětluje Dr. John Gray běžné konflikty mezi muži a ženami a ukazuje, jak se odlišnost mezi pohlavími může projevovat a bránit navázání uspokojivých milostných vztatů. Na základě své mnohaleté zkušenosti úspěšného poradce párů i jednotlivců radí, jak neutralizovat rozdíly ve stylu komunikace, citových potřebách a způsobech chování a dostáhnout tak většího porozumění mezi partnery. Kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše je nedocenitelený návod k vytvoření hlubších a uspokojivých vztahů.(zdroj)

Od knihy Muži jsou z Marsu Ženy z Venuše jsem nečekala příliš mnoho. Čekala jsem zajímavou poučnou knihu, lehce satirickou, veselou, odpočinkovou, takovou jednoduchou vztahovou psychologii pro každého. Během čtení mě však velice překvapila a dalece předčila veškerá moje očekávání. Mnohokrát jsem nad ní plakala, když jsem si uvědomila, jak hluboké pravdy odkrývá a jak přesně a výstižně ukazuje souvislosti. Mnohdy se mě to významně dotklo a šla jsem si popřemýšlet na půl hodinu jinam, než jsem mohla jít číst dál. Mnohokrát mě tato kniha nakopla a uvrhla do hlubokého zamyšlení, že jsem se ani nemohla soustředit na nic jiného. Primárně zkrátka bylo nutné urovnat si v hlavě to, co jsem se právě dozvěděla.

Kniha je opravdu populárně psychologická, velmi dobře se čte (až na ty pasáže kdy si uvědomíte, že se právě píše o vás a musíte si to jít někam vedle rozdýchat) a přitom dokáže čtenáře uvědomit a poučit o věcech, které se neučíme a přitom jsou tak důležité, tak základní!

Tato kniha mi hodně dala, určitě nejsem stejná, jako před jejím přečtením. Snažila jsem se pořádně přemýšlet nad vším, co sděluje, vidět souvislosti se svým životem a poté nové uvědomění aplikovat do reality. Výsledkem pro mě je mnohem větší jistota při komunikaci s klíčovými osobami v klíčových situacích. Mnohem lépe si uvědomuji co jsem právě řekla verbálně+neverbálně, mám lepší představu o tom co se u druhého člověka v hlavě děje a tím se pro mě veškerá komunikace stává mnohem jasnější. Jakobych si během čtení uklidila nějaký imaginární bordel a mlhu v hlavě, abych poté všechno mohla vidět průzračné, jasné a pak se k tomu sebevědomě postavit a vědět, co dělat. Hodně mi i pomohla vymyslet a zrealizovat některé změny.

Opravdu jsem nečekala, že pro mě bude zrovna tato kniha tak moc přínosná, ale náhody zkrátka neexistují, dostala se mi do ruky právě v tu nejlepší dobu a jsem za to moc vděčná. Určitě tuto knihu doporučuji všem dospělým. Ať máte nebo nemáte vztah, ať máte nebo nemáte problémy. Jsou tam moc důležité věci ohledně partnerského soužití, které by nám asi v ideálních případech měli předat/naučit naši rodiče, ale ti to většinou také neznají a neumí.

Člověk si až během čtení této knihy uvědomí, jak obrovská díra na něj zírá, když se ohlédne do minulosti a zeptá se: ,,A kdo mě učil, jak správně a efektivně jednat s druhým pohlavím, jak předcházet konfliktům a jak je vhodně řešit? Kdo mě naučil, jak mít zdravý a vyvážený vztah?” Nikde nic, ticho po pěšině. A to je velká chyba. Není divu, že máme problémy které máme a že se tak moc rozvádíme. Vždyť každý dobrý vztah leží především na správné komunikaci a znalosti správné komunikace!

A na scénu přichází nové uvědomění. Poté, co mi došlo že se mi – tak jako mnohým jiným – nedostalo žádného vhodného zaučení do partnerských vztahů a celé to muselo ležet na mém úsudku, uvědomila jsem si, že mě naopak učili návykům špatným, místo aby mi vštěpovali dobré. Když si vzpomenu na své rodiče a své dětství, vzpomenu si na řev, hádky, hysterii, talíře tříštící se o zem a celé roky obviňování… ,,Tvoje matka žije se Satanem a nemá vás ráda.” – ,,Tvůj otec pro mě nikdy nebyl opora a nikdy mě skutečně nemiloval.”

….. A tyhle věci se možná vůbec nemusely dít, kdyby moji rodiče znali umění správné komunikace a přistupovali k sobě ne tak jak si každý z nich myslí že je to vhodné, ale tak, jak to ten druhý potřebuje! Možná by pak nemuselo být kolem toho tolik bolesti.

Pravda, díky mnoha letům pozorování mužů, svých vztahů a rozmýšlení nad příběhem a výčitkami svých rodičů, jsem si například rychle uvědomila, že je pro mne jako ženu důležité umět si v životě o tu oporu, lásku a pohlazení říct, dát jasně najevo, že je potřebuji, když je potřebuji. Protože na druhé straně to skutečně očividně funguje trochu jinak a pokud se chovám zmatečně a neumím dát jasně najevo co potřebuji, nemůžu pak muže obviňovat že mě nemiluje, nebo že pro mě není opora.

Pochopila jsem, že nemůžu jako žena čekat, že muž ví sám od sebe co mi vadí, na co myslím, nebo co chci. Musím mu to jednoznačně ukázat a dát najevo.

Stejně tak jako je potřeba chovat se jednoznačně když něco chci nebo když mi něco vadí, je nutné muže bez časové prodlevy hned a vydatně chválit, protože je uvnitř velice křehký a je to pro něj duševní potrava. Jako když zalijete vyprahlou kytku. Nestačí ocenit v duchu, protože muž mi do hlavy nevidí a protože je potřeba aby věděl a vidět že je ceněn, musí se mu to jednoznačně dát najevo… Pochopila jsem, že když udělá chybu, je většinou lepší neříkat nic.

Pozorováním jsem takto pochopila spoustu věcí, aplikovala je podle toho a fungují. Ale kniha Muži jsou z Marsu Ženy z Venuše mi řekla, PROČ tak fungují a CO DĚLAT, když se něco nevyvíjí směrem, jakým by mělo. Prakticky jsem celou dobu během čtení měla pocit, jakoby autor John Gray právě zastoupil tu díru v mé výchově a doháněl se mnou to, o co jsem byla ochuzena a co mě správně měl naučit dobrý příklad zdravého manželství mých rodičů… A tak jsem četla pomalu, v jednom kuse zamačkávala slzu a kroutila hlavou nad tím, jak moc je v této knize pravdy.

Samozřejmě že mi kniha nenačechrala jenom staré vzpomínky, kdy jsem si uvědomovala, jak strašně špatného příkladu se mi dostalo (a že mi to dalo zatraceně hodně práce, nepřenášet ty špatné vzorce do současnosti), ale hlavně se kniha soustředí na aktuální situaci, aktuální vztah, aktuální komunikaci… A to byl pro me učiněný ráj, balzám. Bylo úžasné číst PROČ věci fungují konkrétním způsobem a pak vzpomínat, kdy jsem to zažila.

Líbí se mi, že kniha vysvětlí situaci z pohledu ženy i z pohledu muže zvlášť. Takže nejenom že dostanu vysvětlení pro mne jako ženu, ale můžu číst i vysvětlení pro muže a vidět, jak to funguje v jeho hlavě… a naopak, to samé může udělat mužský čtenář.

Dalo by se toho říct ještě opravdu hodně, ale zkušenost je nesdělitelná. Určitě pokud budete mít možnost, si tuto knihu přečtěte, radši několikrát. Je úžasná a určitě i vám hodně dá. Kdybych ji měla hodnotit, dám jí 1000%. Tato kniha má celosvětovou slávu a popularitu naprosto zaručeně.

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Aneska 2015-04-05 03:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To si zaručeně přečtu !

Ikona diskutujiciho BE 2015-04-05 08:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No Alue ! ty si klasa. Perfektne napísané.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To mě moc mrzí, že jsi musela zažít takovou hrůzu 🙁 – Ale určitě svým dětem dáš lepší příklad, protože kde je vůle, tam je cesta. A když si uvědomuješ co je špatně a když jsi zažila jak to vypadat nemá, o to lépe poznáš varovné signály a o to lépe se opakování minulosti vyhneš.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-04-05 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týýjo tak to beru útokem :D. Aluško, moc ti děkuju za recenzi téhle knížky. Od jisté doby jsem si uvědomil, že tvé stránky jsou zkrátka něco, v čem listuju raději, než v encyklopedii- a stejně tady potřebnou odpověď najdu rychleji 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Jsi moc hodný 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-05 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezká recenze Aluško. Já lásku začal bojkotovat někdy na druhém stupni základní školy a pokračuji v tom zdárně dodnes. Prostě partnerské vztahy jdou mimo mě. Příjde mi to jako ztráta energie a je to takový omezující s někým "sdílet život" a nedej bože se zamilovat, to je to je podle mě jedno z nejhorších variací zla co existuje :D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To je mi líto, snad ještě krásu a hodnotu lásky poznáš.

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-04-05 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvěle napsaná recenze. Nejdřív jsem si už dopředu říkala, že mě článek určitě nijak extra nezaujme, protože jsem už o knize mockrát předtím slyšela, ale nakonec jsem článek přečetla jedním dechem a nechápu, že ji ještě nemám doma!:) Děkuji, Tvoje stránky jsou mi taky dlouhodobě velkou inspirací.

Ikona diskutujiciho BE 2015-04-05 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Milý Máro, chjo, už chápem lepšie tvoje komenty…

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-04-05 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborně napsané. Já měla ráda z podobného soudku "proč muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách". Já vztahový vzor neměla pro jistotu pořádně žádnej, tak pro mě vůbec dojít k tomu, že lidé fungují podle dvou modelů bylo hodně revoluční. Prostě jsem si myslela, že jde o rozdíly především kosmetické. Protože se paktuju především s klukama, adaptovala jsem se hlavně na interakci s mužským uvažováním, což vedlo k mnoha poněkud zmateným a dusným chvílím, kdy jsem poté jednala s ženami. Možná to i vysvětluje to, proč jsem musela odmítat tolik zamilovaných děvčat. Dosud bych například to, co jsi psala, považovala za jediný rozumný způsob, jak jednat s kýmkoli, ne jen mužem. Ale docházím k tomu, že holky na to reagují trochu jinak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: A ono právě ne, protože nejlepší kamarádka mě vždycky pochválila, pohladila a pomohla, když jsem to potřebovala. A nemusela jsem jí o to nikdy říkat. Žena prostě pozná, co ti chybí, když chce. Vcítí se.

Ikona diskutujiciho lilien 2015-04-05 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ano mám ju doma, dobrá je….je tam toho mnoho hlavne o tých rozdieloch v mužoch a ženách…mne osobne dala iný pohlad na vec a hlavne aj čo sa týka komunikácie že snažim sa aj po tejto stránke narovinu

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-05 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ahoj, jak to myslíš že jsi nevěděla že jsou lidi jako já? Jakože jsem nějaký bezcitný vrahounský zločinec? :D

Ikona diskutujiciho Yes 2015-04-05 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tuto knihu uz mam dlouho v seznamu titulu ktere chci, ale taky zatim jeste nebyl cas. Jen tady vidim trochu tozpor v tom ze jako zeny nemame na nic cekat a hovorit s muzi o svych ocekavanich a pranich pac oni do nas nevidi, avsak pak je tam psano ze kdyz se nam neco nelibi tak je dobre mlcet. My jako zeny mnohdy muzi do hlavy vidime lip nez on sam. Nekdy mi prijdou v tomhle svete uplne ztraceni a to bohuzel ne jen ve vztahu k zenam ale tak nejak vseobecne. Tohleto jsou stare, zname rady, ale kamen urazu prichazi tehdy kdy si zena rekne  Jasne, zretelne o to co chce a stejne se ji toho nedostane a totoc je bohuzel cim dal castejsi jev dneska , coz je snad jeste smutnejsi fakt. Pak take premyslim nad tim, ze kdyz si zena neco preje a rekne to tomu muzi, on to udela, tak uz to pak ztraci na sve krase a vubec na smyslu to prani…take se setkavam s tim ze muzi vedi moc dobre co zena chce, po cem touzi apod, protoze na to prijit zas tak moc tezke neni, avsak oni to proste stejne delat nebudou i kdyz je to pak ve vysledku stoji veskerou jejich cest, tak moc se tomu vzpiraji a tak moc nekteri muzi neumi zenu vubec milovat. Ocekavani plodi jen neshody a hadky, dostavam mnohem vic kdyz nic neocekavam. Dnes jsou zeny muzi a muzi zenami, role se prohodili, proto to nefunguje a myslim ze bude jeste nejakou notnou dobu bohuzel trvat nez se to zpravi a da do poradku.

Ikona diskutujiciho BE 2015-04-05 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Prepáč prosím , ja som nemyslela odsúdenie, ja som si len myslela, že fakt všetci do jedného bezhlavo chcú milovať. A že to stále hľadajú…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ne ,,když se mi něco nelíbí mlčet", ale když muž viditelně něco podělá, je dobré to nekomentovat, protože to on ví sám i bez tebe… Upozorňování na to, že blbě zatloukl hřebík, zabloudil, zapomněl, nebo rozlil čaj, ho zbytečně ponižuje a je na to dost háklivý 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 18:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: … A ještě bych dodala, pokud pro tebe partner není schopen udělat ani to že tě vyslechne nebo pomůže když ho správně požádáš, tak je na čase ho VYMĚNIT za rozumného a normálního.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2015-04-05 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Ti moc za skvěle napsanou recenzi, Alue. Říkám si, že kdyby moji rodiče tuto knihu četli, možná by to nedopadlo, tak jak to dopadlo. Neustálé hádky, řev, urážky, nepochopení, atd, atd… vždyť určitě víš, co mám na mysli. Díkybohu teď každý bydlí jinde a vídají se málokdy, i když jsou pořád ofiko spolu.

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2015-04-05 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo! Mimochodem my máme doma knihu: Muži jsou z marsu, ženy z venuše a děti jsou z nebe. Je o výchově dětí. Nikdy jsem ji teda nečetla, ale je od stejného autora, takže předpokládám, že je taky dobrá. :)A naštvaně jsem zjistila, že máma ji sice má v knihovně, ale nikdy nečetla! Taková škoda!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 18:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Určitě se děti rodičům v mnohém podobají, ale opakování jejich chyb to není… Já si všímám spíš maličkostí. Gestikulace, hlas, slovní zásoba, vštípené zvyky… Ale nejsem přesto stejná jako moji rodiče, to vůbec.

Ikona diskutujiciho Yes 2015-04-05 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: no tak kdyz to pak opravi tak samo sebou takove upozornovani nema vyznam ovsem horsi je kdyz tam ten rozlitej caj ceka vecne veku na vas abyste ho uklidila za nej:D ale s tim ze chlap to vi sam si nejsem tak jista vzdyt ani nevidi to na co se primo diva a nemuze to najit klidne i celou vecnost:Dtak jako vyslechnout a neco udelat jsou dve rozdilne veci. Chlap radsi mluvi nez aby se cinil. K tomu po case v partnerstvi dochazi skoro vzdy z jejich strany tak mam pocit ze bych vymenovala donekonecna jak to tak vidim:D je na ne treba pomalu a mit velkou trpelivost. Zase nejsem takova ze bych lidi brala jako stroje a jakmile by mi prestali slouzit tak jak ja potrebuju, chci nebo si myslim ze by meli tak pujdu a vymenim ho…o tomhle me vztahy fakt nejsou. Snazim se vzdy najit nejake reseni. A kdyz zdrham od jednoho k druhemu stejne me to ci ono dostihne jinde, je treba to jednou provzdy vyresit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Pozor, ,,nemůžu to najít + Ukliď po mě čaj" není že udělal chybu. Máslo v ledničce hledají všichni chlapi (občas i já!!) a nepořádnost je u většiny obvyklá… Hlavně rozmazlenci si po sobě zásadně nic neuklidí, jsou zvyklí že to za ně dělala maminka.

Ikona diskutujiciho Yes 2015-04-05 19:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:ja nikde nepsala ze rekne uklid po me caj, ja myslela ze ho tam proste vzdycky necha a o vic uz se proste nestara;)zlozvyk, navyk, proste dela furt to samy i kdyz vam to vadi.Zenska prece neni sluzka. I z bordelare lze udelat toho kterej uklizi avsak to by sam musel chtit a musel by o tom vedet ze je bordelar. Bohuzel dokud mu to nekdo nerekne tak ani mnohdy netusi ze by jim mohl byt. Druhy clovek je uzasny ukazatel a zrcadlo. Nejen chlapovi vadi vecne napominani zenam kolikrat i vic, taky je ale rozdil mezi konstatovanim faktu a napominanim a to hodne lidi nijak nerozlisuje…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-04-05 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Presne tak ako si to napísal to mám aj ja. Proste vidím ako to chodí, láska časom vyprchá a nie vždy to skončí dobre. Koľko ľudí si už kvôli láske i siahlo na život. Mám rád slobodu a vážny vzťah je pre mňa niečo nepredstaviteľné.

Ikona diskutujiciho Svatka 2015-04-05 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:Jo tu mám taky doma,tu knihu.Je krásná a moc mi pomohla při výchově našich dětí…:)

Ikona diskutujiciho Raia 2015-04-05 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolím si upozornit v této souvislosti na knihu Davida Deidy Cesta pravého muže, dle mého názoru je velmi inspirativní a nehledě na název i pro dámy) Pokud máte za sebou už nějaký ten rok vztahu nebo právě začínáte velmi přesně a trefně odhaluje rozdíly mezi muži a ženami;)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-06 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Ale žádná lidská duše 🙂 To se možná příroda rozhodla pomstít majiteli, co tu ovci klátil a rozhodla se, že tentokrát z toho bude výsledek.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-06 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ahojky, ne já se nezlobím. Já mám rád spostu lidí, ale nechci mít s žádnou holkou nějaký vážný vztah. Uplně ideální by pro mě byla kamarádka s výhodami. Mám to stejně jako autor komentáře 24, prostě já si rád dělám co chci, mám taky moc rád svobodu, že si můžu jít s kým chci a kam chci, můžu se do dvou ráno v garáži hrabat v autě a nikomu to nevadí, nečeká na mě manželka která by mi vyčítala že se jí nevěnuju atd.. Mimochodem všimly jste si že muj 1. koment měl číslo 6 a potom pán co se mnou souhlasil měl číslo 24 čili 2+4=6 ? :D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-06 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: To jsem nevěděl že tam žije banda zoofilů.

Ikona diskutujiciho :) 2015-04-06 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: od nej jsem cetla intimni splynuti a to je ta nejhorsi kniha na svete, mela sem pocit ze se sam deida v te knize uplne ztratil, ze sam ani nevi jak to je protoze tam placal pate pres devate i kdyz to vubec nedavalo smysl ale co sem koukala na ty ostatni trebas na tuhle co radite vy tal vypadaly uplne suprove tak nechapu kde se stane ta chyba ze vsechny knihy jsoz ok a pak jedna hotovej vykrik do tmy:(to sem byla jako hodne u

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-06 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: To není zoofilie. Prostě tyhle ,,typy" v této oblasti použijí ovci nebo kozu, když není žena k dispozici. Národy kde žena nemá hodnotu a prodává se, se chovají k ženě i k dobytku stejně, nevidí v tom moc velký rozdíl, kam to strčej. Promiň, že ti kazím hezké představy o tom, že jsme všichni normální a tohle udělá jenom zoofil.

Ikona diskutujiciho Raia 2015-04-06 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Aluško, já nechci vypadat jako hnidopich))))) Ale tohle je děsná nálepka. Ty jsi tam byla? Na Kavkaze, v Arménii, Ázerbájdžánu? Já jo. A potkala jsem tam velmi slušné milé a hodné lidi, a ano skvělé chlapy, silné ohleduplné a velmi oddané svým ženám, pro které má jejich rodina a děti nesmírnou hodnotu. Perou se tam každý den s věcmi, které si tady lidi jen těžko umí představit v každodenním životě. Místa jsou to velmi silná a lidé také a jsou tak nějak přirozeně duchovní, s úplně jinými hodnotami a úzce spjati s přírodou. Že se něco takového dít může kdekoliv samozřejmě nevylučuji, ono nakonec o slovenských bačách kolují podobné historky také)))) Jen bych šmahem neškatulkovala;)

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2015-04-06 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) :-) k ocenění MUŽE viditelně, nám může někdy napomoci jednoduchý vnitřní přístup: každá žena je svému muži tak trochu někdy "matkou- a on se stává na okamžik chlapcem". I ten nejtvrdší muž, či žena má občas své chvíle :-). Nejvíce je tato situace viditelná, když muž obejme svou přítelkyni nebo naopak přítelkyně obejme svého muže za účelem podpory! Tehdy ten kdo se snaží toho druhého povzbudit obejmutím se stává jakoby částečně otcem či matkou (starostlivým rodičem-partnerem), který v jeho aktuálním dospělém životě na okamžik nahrazuje rodiče z dětství- podporou ve chvíli oslabení). Rodičovství je božského původu- pro duši má prvotní hodnotu. Další možností, kdy se stáváme svému partnerovi rodičem je: Dospělí jedinci také občas zavzpomínají na bolestné chvíle ze svého dětství. Většinou, když se odehraje podobná bolestná situace v aktuálním životě. Tehdy se tomuto člověku probouzí pocitové centrum a ve vědomí se mu může aktivovat jeho dětské nahlížení na svět-(psychologicky tzv. regrese) pocitová vtištěná vzpomínka, která je v každém z nás jako jedno z období našeho celoživotního vývoje. Po chvíli záplavy emocí a slz už bude zase dřívějším partnerem- osobností se vším všudy, jindy je třeba se z toho vyspat :-). Takže závěrem: naši rodiče byli také dětmi a nesou si v sobě toto dítě, až do své smrti(spící či bdící) :-). Také očekávají ocenění od svých dětí, protože i dítě je schopno občas být svému rodiči rodičem-oporou(vymění si role) :-). Je to takový paradox (výměna rolí), který rozhodně není vzácný :-). Je přirozeně lidský :-).

Ikona diskutujiciho Niki Bretschneider 2015-04-07 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi bych měla být vděčná osudu že jsem lesba :3. Uvědomila jsem si to nedávno. Spolubydla přerazil zábradlí a řekl, že to opraví. Vím, že kdybych to opravila já, bude to něco jako mentální kastrace, takže jsem čekala…rok a půl. Pak jsem se na schodech málem přizabila, přehodnotila jsem svůj přístup a… No, chápete, nechce se mi o tom psát :3. Stydím se za to, co jsem udělala. Když chlap řekne, že to opraví, tak to opraví :-).

Ikona diskutujiciho Přemek 2015-04-07 23:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tak zase tolik to s tím chválením nepřeháněj. V některých moravských oblastech se slovo hodný používá ve smyslu hloupý… ;-)

Ikona diskutujiciho Přemek 2015-04-07 23:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Skutečné sdílení neomezuje, ale naopak: rozšiřuje možnosti. Zažiješ, co bys sám nezažil. Ti Ti partnerské vztahy nevnucuji. Sám to mám tak, že mi vyhovuje jak mít vztah, tak žít sám. Každé je jiné, každé mě ozvíjí po jiných stránkách. Být sám je prima, ale nebra'ň se vztahům, mohu-li něco doporučit. ;-)

Ikona diskutujiciho Přemek 2015-04-08 00:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jedna má známá odpověděla na dotaz, proč nemá žádné kamarádky, ale jen kamarády slovy: "Protože jsme slepice."

Ikona diskutujiciho Přemek 2015-04-08 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Má milá, tomu se říká tunelové vidění a slouží nám při lovu, kdy sledujeme kořist skrze les, takže musíme koukat "skrz stromy". :-p

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-08 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Jsem upřímná a přímá, píšu jak to cítím a nejsem zvědavá na to, aby nějaký Přemek vstoupil do dialogu, který se ho netýkal.

Ikona diskutujiciho ACHantall 2015-04-08 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po precitani komentarov mi prislo smutno. Moznota starsia generacia muzov je taka leniva. Ale priznajme si zeny ako si chlapov na zaciatku vychovame take plody budeme znasat. Nie je pravda ze muz nikdy nepovysava ci nenavari nedelny obed.

Ikona diskutujiciho ACHantall 2015-04-08 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odporucam tiez knihu od Pecka Nevyslapanou cestou 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-08 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Souhlasím. Muži degenerují, když  jsou špatně vychovaní od matek a pak mají partnerky, co jim zase dělají matku/služku.

Ikona diskutujiciho :) 2015-04-09 00:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: ehm myslim ze dnes si zeny nalezite uzivaji to ze mohou vladnout, davaji to jasne najevo a rozhodne to neskryvaji. A ono je to dobre. Ted se jen vyrovnavaji ucty kdy zase celkove bez zajmu o zenu vladli muzi. Az pak muze dojit k prulomu kdy muz bude muz a zena zenou a nebudou tim deformovani.

Ikona diskutujiciho :) 2015-04-09 00:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: tak ja jako zena taky prdim krkam kakam asi jako kazdy clovek:D naopak mam maminku ktera umi vsechno co chlap ale polozi ji ryma a tatku ktery neumi zatlouct ani hrebik ale ryma s nim nehne:D jinak ste to napsala moc hezky a vtipne;)

Ikona diskutujiciho :) 2015-04-09 00:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:bohuzel zastavam nazor co ti vadi a prekazi odstan si sam a nestezuj si. Byl to jen priklad nerikam ze to dela jen ze to znam z vypraveni a bohuzel pripadY tak katastrofalni ze se po byte nechalo vsechno a za tyden se v nem nedalo ani pohnout. Nekomu ten czrbes nevadi i kdyby v nem mel shnit…a jako dobry svy dite si k tomu vychovam nejak ale staryho psa ucit novym kouskum uz je trosku slozitejsi ale to co napsala Alue v 43 to je uplne presny nemam co dodat;)

Ikona diskutujiciho Melisa 2015-04-09 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) ja jednou nekde cetla takovou vec…, ze kdyz si chlap po sobe nechce uklizet a nebo nechape, ze si "to" ma po sobe uklidit, dejte mu to do postele…:-)Spat jit nekdy musi a tam uz ho to opravdu trkne, co treba delaji jeho smradlave ponozky v jeho posteli..:-)) Obcas praktikuji..:-)))kdyz je potreba a funguje to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-10 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: Tak teď je otázka, co je pro něj víc ponižující a brutální. Jestli začít po něm řvát, nebo mu to strkat do postele…. 🙁 Škoda že některým lidem se nedají říct věci normálně, jednou dvakrát.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-04-16 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Nejsou slepice, já jen úplně nenaviguju úskalí tohoto druhu komunikace. Humor je odlišný, člověk musí být trochu odolnější proti tomu, nenechat se vtlačit kam nechce – holkám víc záleží na tom, fungovat jako grupa a neexistuje, že by si jedna nedala s ostatníma zmrzlinu, i když nemá chuť. Mám hlavně pocit, že děvčata se vzájemně pořád někam tlačí, aby fungovaly dohromady. Mají tendence na základě vlastní zkušenosti předvídat, co chceš a běda, když to ty sám náhodou nechceš, nevděčníku. Chlap tě nechá dělat si, co uznáš za vhodné na vlastní triko a nekecá ti do toho – možná si z tebe vystřelí, ale pak to nechá bejt.

Ikona diskutujiciho DJ Putin 2015-04-24 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dagestán je součást RF. Ještě jednou a přestanu sem chodit! No?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek