Na Aluška.org je od ledna 2014 vypnutá reklama

23.1.2014 v Aluška.org 12

Milí čtenáři,

Server blog.cz, na kterém Aluška.org hostuje už od svého počátku, připravil novou funkci pro nejúspěšnější bloggery.

Spočívá v tom, že server provozuje vlastní měření návštěvnosti u jednotlivých blogů, které potom řadí pod sebe do kategorie ,,Nejnavštěvovanější“ a podle konečných nejvyšších hodnot poté vypíná reklamu.

Pro nás všechny je to dobrá zpráva. Nevím, kolik z vás si všimlo, že reklama, která bývá pevně umístěna vždy pod prvním článkem ve výpisu zmizela, ale je to právě kvůli tomuto novému projektu.

Blog.cz to prezentuje jako takový ,,Dík“ uživatelům, díky kterým nejvíce prosperuje. Reklamu vypíná deseti nejnavštěvovanějším blogům za předchozí měsíc. – Čili když se někdo například v lednu dostane s návštěvností na první desítku, v únoru je mu vypnuta měsíc reklama. Takto se to bude točit pořád dokola. Každý nový měsíc se to určuje znovu, ale žádné velké změny v tom nebudou, protože tahle první desítka je – až na pár výjimek – celkem stálá.

Jelikož Aluška.org cca od roku 2008 nikdy nebyla vyšoupnutá mimo první desítku (před šesti lety držela na cca 7.-9. místě, dnes je většinou v průměru 3.), naopak rok od roku poskakuje pořád výš, znamená to, že už pravděpodobně na Aluška.org nikdy žádná reklama nebude. Pro nás je toto vypnutí prakticky trvalé.


Samozřejmě je to příjemné.

O čem totiž čtenáři moc nevědí je fakt, že já osobně se velice cílevědomě vyhýbám tomu, aby jakýkoliv prostor na hlavní stránce Aluška.org byl využíván pro komerční reklamu. (Nekomerční reklamu také skoro nedělám. Jedině přidávám odkazy do sekce ,,Odkazy“, nebo to zpracuji jako článek, ale nikam necpu žádné bannery.)

Chodí mi hromady nabídek od karbanu, svatebních salonů, až po různé herní portály.

Tito požadují 2, (ti drzejší i 3!) rozměrné bannery na viditelném místě na hlavní stránce. Chtějí obsazovat hlavičku, patičku a kraj stránky… Všechny posílám do ři háje, kor když vezmu v úvahu, že za takto zamarasenou stránku, kde by pak pod jejich blikačkami zanikl obsah, nabízejí pouze 100 kč za měsíc. Za to si dneska ani neprdnete nezaplatíte internet.

A že byste z reklamy třeba uhradili alespoň to zdravotní pojištění, na to taky rovnou zapomeňte. To byste museli mít smlouvu s 18ti podobnými vydřiduchy. – Představte si, jak by taková stránka vypadala, když byste chtěli trochu něco financovat z reklamy. Je to nemožné.. Zbytečné hyzdění stránek.

To už je fakt lepší si tu stokorunu vydělat normálně. Prací.

Stovka mi za skažení mého pěkného designu nikdy nestála. Když už něco dělám, tak to musí být hezké. Přes to nejede vlak.

Proto jsem i tu povinnou reklamu celkem tiše trpěla. – Nabourávala mi můj koncept. – Ale říkala jsem si, že je to jen malinká daň a pidi kompenzace za to, že můžu mít stránky na relativně velkém a relativně bezpečném serveru, kde se mi o zázemí starají profíci a já s tím nemám starosti, můžu si hezky svobodně tvořit obsah. – Tak tahle ,,daň za pohodlí“ už taky padla. Hurá! 🙂

Kam dál:

– Otevřít rubriku: ,,Aluška.org: web a novinky“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2014-01-23 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že tu neni reklama som si všimol až teraz. Ale chýba mi tu tá reklama na tn.cz. I keď ich moc nemusím, zvykol som na to kliknúť,  aspon sa človek dozvedel nejaké tie čerstvé správy.

Ikona diskutujiciho Veronika 2014-01-23 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supéééér, mě teda reklamy fakt nechybí… vlastně je nesnáším, jsou vlezlé a otravné! :D

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-01-23 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě před nějákou dobou vyschízoval mimozemšťan z Alzy natolik, že jsem si pořídila adblock a mám klid, vypínám jen pro kvalitní stránky, kde vím, že zobrazení jde autorovi a že mi nezasekají počítač. Aby mi reklama vyprovokovala počítač i třeba k modré obrazovce se mi několikrát stalo a ať si říkají lidi, co chtějí – dokud budou reklamy otravné a budou krást kapacitu počítače, do té doby je nechci ani vidět.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-23 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Blue Death? A co máš? XP? Nebo rovnou 98?

Ikona diskutujiciho Rea.A 2014-01-23 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Asi se budeš divit, také mám XP. Teda ne že by padal, to ne, jen se mi nelíbí podtón příspěvku. Mám počítač od roku 2004 a každý nemá peněz jako Alue, aby mohl každé dva roky měnit komp:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-23 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: 1. ten příspěvek žádný podton nemá a ani nebyl mířený na tebe, takže není důvod být vztahovačná.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-01-23 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

BSOD se občas objeví i na Win7. Jinak gratuluji k té poctě. Sice jsi mezi nejlepšími stále, ale neškodí to občas připomenout a tohle je navíc užitečné pro čtenáře. Co si ale nemyslím, že to bude napořád. Oni si spočítají, že přichází o peníze za reklamu a za čas potichu tuto výhodu zruší. Bych tipnul.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-23 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Údajně to mají spočítané a službu to nepoškodí. Pokud se rozhodnou to opět vypnout, můžou dojít s jiným zlepšením, jako je např. placení výhod. Už byly diskuze o placení místo reklamy, nebo placení, aby blog fungoval na správné doméně. Služba jde obecně dopředu, ne zpět.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-01-23 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: XP jsem měla do léta, ale když pracuju s nějákým 1000X1500px obrázkem o dvaceti vrstvách (v Gimpu), v pozadí mi jede film a do toho brouzdám po inspiraci s mýma desítkama záložek, blbá reklama stačí, aby se to sesypalo i teď – komp mám poskládanej z vyřazenejch částí, co jsem kde sehnala či dostala. Trochu Frankensteinovo monstrum :D. Ale adblock je boží. Jsem ani nevěděla, že na youtubu jsou reklamy než jsem se dívala u kámoše 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-01-23 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Jo ty stíháš u surfování i malovat a koukat na filmy? To potom jo. Já jsem spíše ,,etapoidní typ". První to vymyslím, pak nachystám, pak namaluju a pohádka.. No tu jedině za odměnu před spaním :D

Ikona diskutujiciho Ralle 2014-01-24 02:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo… zlatej AD Block ;))

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-01-24 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluju! To je super, mě reklama určitě chybět nebude :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek