Našlo se na zemi, aneb Slimus Hybridus

10.11.2010 v Poselství 13

Zima přichází a s ní samozřejmě nastala i práce venku, skládání dřeva. Nechci se chlubit, ale první den jsem odnosila v náručí a seskládala jeden a půl kubíku, druhý den jsem seskládala přes dva, ale měla jsem na to tentokrát kolečka. Začínám být namakaná, ale hrozně moc si u toho odpočinu.

Totiž jediná vaše starost u skládání dřeva je poskládat to tak, aby to nespadlo a o nic se to neopíralo, rozbít prkna v paletách sekerou, abyste se mohli dostat k polenům (Mimochem to mě strašně baví, vyskakovat na palety a mlátit do nich sekerou. Ne, že bych něco v sobě vybíjela, ale připadám si u toho jako akční hrdina. Prostě si u toho hraju.), nepustit si poleno na nohu (Což se občas nepovede, už mám dvakrát ťuklý prst, ale vtipně jen na pravé ruce.).

Polena proti vám nekují pikle, výpadek elektřiny nebo serveru vás nezajímá, nikdo vám nenadává, prostě nemusíte řešit nic. Ách, to je relax! To je důvod, proč u toho vydržím tak dlouho. Akorát musím víc namáhat pravou ruku, protože se mi dělá větší biceps na levé, tak nechci vypadat jako mutant s jednou rukou namakanou a druhou nic moc. Pohyb na čerstvém vzduchu mi jenom prospívá.

Akorát mám dobrý nález. Totiž na trávě jsem uviděla cosi. První jsem myslela, že je to stočená zmije, nebo užovka, nebo (pardon) hovínko. Bylo to takové jakoby zakroucené a málem jsem na to šlápla, no naštěstí jsem se toho tak lekla, že se mi to nepovedlo.

Hele:

Slimejš 1

Vzala jsem kousek kůry, trochu do toho šťouchla a ono se to smrštilo do bobku. Tak jsem to nabrala na kůru a ani se to nehlo, jenom se to přicuclo.

Slimejš 2

Vypadalo to jako mutant z jiné planety, ale je to SLIMÁK! Dělala jsem si z něho srandu, že k nám přiletěl z Afriky a že to bude nějaký masožravý druh, co když usnete, tak vám sežere ruku… no, asi je dobře, že se okolo mě nepohybují malé děti. Myslím, že by z mého občasného humoru nespaly.

Slimejš 3

Akorát byl takový hodně ztuhlý, hýbat se mu nechtělo, taky při té zimě… já, kdybych pořád nepobíhala, tak bych zmrzla a v mikině bych prostě nevydržela, takže se mu vůbec nedivím, že se scvrknul do takové hrudky.

No, nechtěla jsem být případně svědkem toho, jak ho najde kos, žluna, nebo nějaká sojka, tak jsem ho i s tím kouskem kůry šoupla pod stromek. Napadlo mě, co asi slimák dělá v zimě. Asi se musí někam schovat, ale tenhle se k nějakému úkrytu vůbec neměl, tak snad si to rozmyslí a zaleze, dokud má čas.

Vypadá fakt divně. Hledala jsem nějaké jeho jméno, jak se téhle obludě říká… on se přátelé nezdá, ale tohle masité šedé cosi je docela dost velké a citelně také něco váží.. no prostě pro sojku svačinka jako dělaná, pro mě naprostá záhada.

Ačkoliv jsem ho identifikovala jako Slimáka Popelavého, začala jsem mu říkat Slimák Hybrid, neboli Slimus Hybridus, aby to znělo zajímavě. Kamarád internet říká, že je to běžný druh, ale já zatím potkala jenom hnědé, nebo černé druhy. Že existuje i tohleto, by mě ani ve snu nenapadlo. Takže je to Slimus Hybridus z Afriky, obávaný hnátožrout.

A taky jak jsem skládala to dřevo, tak jsem uviděla na jednom polínku pěkný obrázek, jakoby to bylo znamení. Posuďte sami:

Dřevěné srdíčko

Poznámka pro rodiče:

Je-li vaše dítě znuděné, pokud ho nic nebaví, má deprese, nebo si myslí, že ho honí nějaké příšery, vyžeňte ho na vzduch makat, ono ho to ozdraví, mě to udělalo taky dobře. Úplně cítím jinou sílu.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Boikana 2010-11-10 07:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle slimáky znám. Jsou dost hnusný a velký. Jednou jsem viděla takovouhle potvoru jak se plazila a byl dlouhý snad patnáct nebo dvacet cm. Hnus…

Ikona diskutujiciho kattkaa 2010-11-10 08:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak tyhle slimáky znám, a mám je ráda nepřemnožujou se jako ty hnědý nebo černý potvory, jsou hlavně ve sklepech

Ikona diskutujiciho Monika 2010-11-10 08:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný příběh.Vím o čem mluvíš Alue, já taky skládám dřevo už několikátý rok, a miluju tu atmosféru-je krásně čerstvý vzduch, zima, ale mně je teploučko, protože makám jak šroubek.Vždycky si u toho vyčistím uplně hlavu, kolem mě pobíhá můj milovaný pejsek, a taky vždycky objevím spoustu podivných tvorů, včetně obtloustlých slimáků a chlupatých pavouků.Ale moji bratři skládání a sekání dřeva naprosto nesnáší, vždycky jsou u toho ,,nafouklí", hrozně nadávají a pracují jak lemry.Tak asi záleží na úhlu pohledu na skládání dřeva:)

Ikona diskutujiciho Daniela 2010-11-10 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je můj oblíbený slimák 🙂 Dokonce jsem už našla párkrát i malé, usušené, u nás na schodech :-D Jak tam v létě dpopoledne peče Slunko, tak se tam uškvařili a ztvrdli. Nějak se jim tam líbí, vídám je od mala a nejčastěji někde u těch schodů.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-11-10 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi jsem četl, že zvířata jsou jen vedlejším produktem genetických manipulací zahradníků Země, tedy inteligentních vesmírných bytostí. A opravdu je zvláštní kolik nesčetných a prazvláštních forem života existuje na naší zemi. Já věřím, že naše planeta je pro všechny bytosti Vesmíru jakousi živou knihovnou, kde mají možnost experimentovat a tvořit život v souladu s Boží láskou. A proč by to tak nemohlo být, když i my lidé začínáme experimentovat s DNA. V podstatě se snažíme stvořit nové bytosti. Proč by to nemohli kdysi udělat s lidmi i bytosti z Vesmíru? Možná jako křesťan tím popírám vlastního Boha, ale kdybych si měl vybrat jestli zůstanu křesťanem nebo budu otevřený vůči všem možnostem, zůstal bych u té druhé možnosti. A možná že to děláme i podvědomě, kdy se snažíme vytvářet nový život, máme to prostě v genech zakódované. Možná se jen podvědomě snažíme zajistit přežití našeho vlastního druhu. Prosím, toto je jen můj soukromý názor, proto ho jako takový respektujte. Děkuji.

Ikona diskutujiciho Morrisst 2010-11-10 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úplně souhlasím, při práci si vždycky skvěle odpočinu, anebo si aspoň pročistím hlavu a přijdu na jiný myšlenky a občas něco vykoumám 🙂

Ikona diskutujiciho Morrisst 2010-11-10 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jsem si vzpomněl jak mi jeden známý říkal jeden takovej ten příběh s ponaučením, však takové všici znáte.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-10 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jestli někam odlezl, nebo jestli na té kůře zimou seschl, jak popisuje Daniela :D

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2010-11-10 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím bicepsem jsem mi připomněla film Žena ve vodě, kde byl chlap, co posiloval jen jednu polovinu těla :-D Pobyt na čerstvém vzduchu prospěje každému :-)

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-10 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, tak to by mě fakt zajímalo, jak takovej slimus hybridus vypadá.:-)

Ikona diskutujiciho septik 2010-11-10 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha… a to je celé? Pod jménem Slimus Hybridus jsem se představil slimáka trojúhelníkového tvaru se třema nohama a dvouma očima na každém křídle chrlícího modrou kyselinu, který ve tmě bliká… ale možná bych měl jenom přestat sledovat americké fantasy filmy:-D

Ikona diskutujiciho leilak1 2010-11-10 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho leilak1 2010-11-10 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom dreve pekné srdiečko :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek