Naučte se rozvíjet svou intuici

9.11.2017 v Energie 1

Je velmi důležité rozvíjet svou intuici. Rozvoj pravé mozkové hemisféry a propojení mezi oběma hemisférami výrazně zvyšuje intuitivní schopnosti. V dnešní době se ve školách učíme rozvíjet jen levou mozkovou hemisféru. Existuje velmi podporovaná tendence, propojovat člověka s robotem, abychom získali schopnosti pomocí technologií, které ale jako člověk přirozeně máme a mnohem dokonalejší.

Je možné si povšimnout tuto „náhodnou shodu okolností“ kdy nás od malička programují na systém a udupávají náš potenciál abychom později přijali „úžasné vymoženosti“ jako náhradu a berličky za skutečné mnohem dokonalejší schopnosti člověka, na které jsme úplně zapomněli za století až tisíciletí manipulací.

Doporučuji zajímavy a velmi obohacující rozhovor s paní Lubicou Pelachovou. Začínala ve školství a snažila se pozorovat prostředí a schopnost učení u dětí. Postupně ze státního školství odešla a založila školu intuice. Nyní učí děti a dospívající jak rozvíjet pravou mozkovou hemisféru.


Dále jak zmnohonásobit neuronové propojení. Paní Pelachová tvrdí, že i přes degradaci našeho smyslu intuice člověk stále tuto schopnost má. Jen je třeba naladit si „anténky“ (mozek je jedna velká anténa) na jemnohmotné signály. Hlavním důvodem proč je třeba používat intuici je, že klasickými pěti smysly mozek přijímá přibližně 5% všech vjemů, které se kolem nás nacházejí. A intuicí se dokážeme naladit na ostatní data kolem nás.

Ve škole intuice učí děti uvědomit si jejich plný potenciál. A aby pochopily svou roli ve společnosti i v rámci celého univerza.

Paní Pelachová ve videu vysvětluje jak vypadá proces učení. Proces s dětmi je veden hlavně přes cvičení formou her, teorii se moc děti učit nepotřebují. Teorií se spíše datují rodiče, aby pochopili co se při tomto procesu s jejich dětmi děje.

Učí děti naladit se na sebe samé, aby o sobě nemusely pochybovat. Jedno z cvičení je i slaďování se jeden na druhého a děti kreslí, tak aby na sebe neviděli, tentýž obrázek. Naladili se na společné informační pole.

Intuitivní vnímání je nalaďování se na jemnohmotné signály. Data můžeme slyšet, vidět nebo jsou i jiné způsoby.

Lubica Pelachová vysvětluje, že při učení se intuitivního vnímání je potřeba pracovat na třech různých úrovních. První je naladování antének. Člověk se zjemní a dělají se cvičení za účelem vytvoření mnoho neuronových propojení. Druhá úroveň je zbavení se pochybnosti, že to existuje. Děti to vidí na sobě navzájem a okamžitě mizí pochybnosti. Navíc programy typu co se dá a nedá, nemají tak hluboko zakořeněné, jako je to u dospělých. Třetí úroveň je pracování na svých blocích a zátěžích. Mohou to být filtry pro vnímání zcela čistého intuitivního vjemu. Tato úroveň je hluboká a celoživotní.

Paní Pelachová vysvětluje, že tento proces učí děti vědomě žít a rozhodovat se. Děti si jsou vědomy samy sebe, svých emocí a jak si s nimi poradit.

Dále vysvětluje, že učí děti vidět i jinak, než očima. Je to proto, že tento proces aktivuje mozek velmi intenzivně právě v oblasti příjmu mimosmyslových dat – jemných.

Viz celý rozhovor.

Škola Intuice

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ZNd9ttLaEvc

použiý zdroj textu (upraveno): http://tadesco.cz/naucte-sa-rozvijat-intuiciu/

Komentáře

Ikona diskutujiciho jirik 2017-11-09 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu mimo téma, ale velmi poučné –

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek