NÁVOD: Jak správně platit penězi, aby se Vám vracely zpátky

4.3.2015 v Návody 221

Nedávno jsem byla v Rakousku na takovém hodně speciálním setkání. Něco jsem se potřebovala dozvědět já, pak nějak vyšlo najevo co jsem zač, tak se zase dozvěděli něco ostatní, a takhle jsme sdíleli vědomosti o mnoha tématech, která se vlastně ani netýkala toho, proč jsme se sjeli dohromady.

A o jednu věc z tohoto setkání bych se s vámi chtěla podělit, protože je podle mého názoru velice důležitá, praktická a přeji vám všem, kteří mě máte rádi a podporujete mě s láskou v tom co dělám, abyste měli v životě dostatek a byli spokojení.

Je to pro mne nová znalost a hodlám se jí teď taky řídit.

… Smysl celé věci vysvětlím svými slovy, protože veškerá komunikace se odehrávala v němčině, takže citovat slovo od slova by mi asi moc nešlo.

Placení peněz je rituál.

Vezměte si Eura nebo České koruny a podívejte se na tu bankovku. Každá bankovka má v sobě symbolicky schovaná určitá znamení. Mají to jak všechna Eura, tak České koruny. Měna je zakodovaná po celém světě stejně, stále stejnou symbolikou. Pokud člověk pozná symboliku, vždy je tam nějak najde. Na některých je to vidět okamžitě, na jiných se to hledá opravdu hodně těžce, ale rituál je platný ve všech případech.

I když neznáte symboliku obou stran bankovek kterými platíte, jejich neznalost vás nijak neomlouvá a rituál, který zacházením s penězi nevědomě provádíte, na vás má plnohodnotný účinek.

Schovaná symbolika na bankovkách

Peníze jsou elitami navrženy tak, aby sloužily jim a ne lidem. Abyste vy s nimi neuměli správně zacházet, měli s nimi problémy a trápili se chudobou, zatímco elitáři u korýtek se na záchodě můžou utírat pětitisícovkama. Samozřejmě, že důvodů k tomuto nepoměru je mnoho, ale symbolika schovaná za penězmi, tomu napomáhá. Máte ale možnost, naučit se ji používat tak, aby pracovala pro vás a ne proti vám.


Bylo mi vysvětleno (člověkem pohybujícím se v oboru), že přední strana bankovky ,,hlava“ obsahuje symboliku bezedné díry. Díry, u které většinou nějaká osobnost hlídá (hlavy). Hlava není vždy na každé bankovce přímo vidět, zato díra ano.

Spodní strana bankovky naopak obsahuje most. Buď je to vyloženě most, nebo pouze jeho náznak. I linie, která by se s trochou nadsázky tak mohla nazývat, je pro bankovku i pro vás platný most. Takto byly peníze zakodovány.

Namalovala jsem vám pár příkladů na bankovky, na kterých je to dobře vidět. Dívejte se: Vepředu je hlava (někdy) s dírou (vždy), vzadu je most, nebo linie naznačující, či připomínající most:

Pět euro je bankovka, kde je to všechno vidět opravdu perfektně a most je jasně ukázaný:

100 euro také krásně zdůrazňuje bezednou díru. Je zajímavé, že zrovna eurobankovky mají tak mimořádně obrovské, ozdobené a výrazné díry. (že by proto, že celá EU je jedna velká černá díra?) Na stoeurovce mě mimo jiné zaujaly dvě postavy, které díru hlídají (náhražka hlavy) a jedna hvězda, která je jako na potvoru ,,náhodou“ přímo umístěna do díry. Hvězda stojící takto, je symbol člověka. Na této bankovce padá do díry s penězma snad i celý člověk? – Jajks!

Zde je také most výjimečně jasně ukázaný. Věřte, že to skutečně není náhoda:

I Česká koruna to přiznává. Výborně to jde vidět na dvoustovce, kde J.A. Komenský hlídá bezednou šestihrannou díru, naznačenou na pozadí. Na druhé straně bankovky vidíte spojené ruce, což je symbolické vyjádření mostu:

Pět tisíc zase hlídá hlava T.G. Masaryka, nalevo od něj je krásná velká díra, kam padají vaše peníze, když touto dírou platíte. Symbolika mostu je vzadu naznačená mírně pouhými liniemi:

U dolarů bývá hlava dokonce přímo vsazena do bezedné díry. Elitář si ji hlídá přímo, ani se na díru nedívá, jako na České koruně, ale přímo si vleze do ní. Myslím, že i to dost vypovídá…

Záleží, kterou stranu bankovky použijete při placení.

Podle toho pracuje symbolika pro vás, nebo proti vám. Laicky by se dalo říct, že platit penězmi hlavou a dírou nahoru, je pro chudý plebs. Platit penězi mostem nahoru, to je pro elity, nebo lidi, kteří vědí, co se za tím skrývá.

Přeučte se brát peníze jako: hlava je přední strana, orel je zadní strana. Myslete na to, že nesmíte platit dírou, ale mostem. Ať už jste nebo nejste schopni na bankovce díru a most vidět, vždy plaťte tak, aby hlava byla otočena dolů.

Zatímco díra vám peníze krade a nevydá, most vám je vrátí zpátky, protože vždy spojuje jednu stranu s druhou. Když někomu dáte peníze po mostě, mostem se vám zase vrátí zpátky. Oproti tomu díra je jednosměrka, kterou se vám nic vracet nebude.

Každým odevzdáváním bankovky provádíte rituál. Buď uzavřete rituál chudoby, nebo uzavřete rituál hojnosti.

Neustálé uzavírání rituálu chudoby vám může bránit zbohatnout, rozvíjet se, vydělávat více. Když budete posílat peníze po mostě, přestane vás energie peněz brzdit a rituál se vám přestane plést do života, naopak vás začne podporovat a začne pro vás pracovat.

….. Přeji vám všem hojnost, abyste vždy byli správně ohodnocemi jak zasloužíte, abyste měli k penězům dobrý vztah a aby byly zdrojem vašeho potěšení, ne smutku a starostí. Přeji vám všem, aby vám osvojení tohoto nového rituálu přineslo co největší užitek a radost.

© Alue K. Loskotová 2015. Přebírání článku bez společné domluvy není povoleno.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Iris 2015-03-07 00:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je možné sdílet tuto stránku s článkem na FB ?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-07 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[101]: Ano, FB tlačítko je dole pod článkem.

Ikona diskutujiciho esterka 2015-03-07 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď som si prečítala článok, hneď ma napadlo, že v obchode akosi podvedome dávam bankovky hlavou hore, aby bola vidieť hodnota tej bankovky:) Čo je smiešne, keďže hodnota je rovnako vidieť aj z druhej strany. Aký program v podvedomí…ani si to človek neuvedomí, lebo tomu normálne nevenuje pozornosť.

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-07 15:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… Kanaďania to zas robia inakšie :

Ikona diskutujiciho hm 2015-03-07 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a platebni karty? myslim ze bohati plati zejmena jimi….

Ikona diskutujiciho hm 2015-03-07 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a co drobaky?

Ikona diskutujiciho sv. 2015-03-08 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý článek, vyzkouším k tomu, co již používám.

Ikona diskutujiciho deina-b 2015-03-08 19:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu zajímavý článek! Je zajímavé, že jsem nevědomky dávala většinu času bankovky mostem nahoru, protože tím štvu pokladní, které je otočí, srovnají a poté vloží do pokladny. :D Stay z*rd… :D

Ikona diskutujiciho marcela 2015-03-08 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuji aluško za zajímavý a přínosný článek.

Ikona diskutujiciho Gája 2015-03-10 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se pár dní zaměřuji na to, jakým způsobem mi vrací peníze v obchodech. Oni to snad o těch penězích vědí a nebo to mají nařízeno od šéfů, ale vždy a všude mi zatím vrátili hlavou napřed. Už to mají tak nachystáno v kase. Tak jak já si záměrně srovnám svoje peníze do peněženky, abych vydávala mostem, v prodejnách mají bankovky srovnány tak, aby vraceli hlavou. Nevím, jak to od pokladní vzít do svých rukou, když mi to dává hlavou napřed. Jak to myslíš, Alue, že máme obrátit na most a teprve potom přijmout? Vždyť je v ruce drží pokladní a cpe mi je do ruky …nemám jak bankovky obrátit. Musím je od ní odebrat, a ona je ta, která určuje jakou stranou mi je dává…Nebo jsem to špatně pochopila. Poradíte někdo?

Ikona diskutujiciho Marťa 2015-03-10 21:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky by mě zajímalo, jak je to s platebními kartami. Já platím skoro vždy jenom kreditkou…

Ikona diskutujiciho Apoka 2015-03-10 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[110]: To, že ti to vrátí hlavou nahoru je jejich blbost. Ty plať mostem nahoru… alespoň podle článku

Ikona diskutujiciho Ella 2015-03-10 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si ale tady v Rakousku vsimla,ze to asi i tady maji u kasy pekne srovnane hlavou nahoru,protoze taky mi to tak vraceji,taky jsem se nad tim uz pozastavila,jak tam pise Gaja,tak by mne taky moc zajimalo,jestli to pak ma na ten ritual penez nepriznivy vliv?

Ikona diskutujiciho sv. 2015-03-11 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[110]: bylo řečeno:

Ikona diskutujiciho Irčulie 2015-03-11 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, děkujji za článek , je fakt super! .. zajímalo by mě, ale proč tam ty elity ten most vůbec dávají? proč nám dávají vůbec tu šanci abychom (když zaplatíme mostem nahoru) měli peníze :D nevím, jestli mě chápeš :D

Ikona diskutujiciho Pepa 2015-03-11 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavé jak vydává peníze bankomat ČS taky mostem nahoru.

Ikona diskutujiciho Gája 2015-03-11 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[114]:Teď už je mi to jasné jako "facka" :-) Děkuji.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-11 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[115]: Aby byla zachována dualita. Nemohou Ti sebrat volbu svobodného rozhodnutí.

Ikona diskutujiciho Lucka 2015-03-12 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi je to už hloupé se ptát, a co stravenky :D

Ikona diskutujiciho Luz 2015-03-12 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[119]: Předpokládám, že ty žádné takové symboly nemají, takže by to mělo být jedno. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-12 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem už dostávám recenze. Lidé kteří rituál dodržují mi hlásí pokroky, některé jsou někdy poměrně dost zajímavé. Dokonce i já asi sleduji změnu, ale nechci to zakřiknout, tak to zaklepu. ***

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-12 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[121]: To jsem zvědav jak to bude u mě 🙂 Já zatím nic pořádně neplatil, platím málo.

Ikona diskutujiciho michaela kratka 2015-03-13 05:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera mi poprvé na poště vrátila paní dvě dvoustovky hlavou dolů.Jinak potvrzuji zatim má červená peněženka nebyla nikdy prázdná:)

Ikona diskutujiciho Coccinelle26 2015-03-13 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pracuju v baru a včera jsem celý den přijímala i vracela peníze hlavou dolů….bylo zajímavý sledovat, kdo platí mostem nahoru….byla to většina hostů. I když se nejednalo klasicky o "moje" peníze, večer byla moje snaha vidět na tipech….vzhledem k malé tržbě byla částka za tipy docela vysoká :D takže budu praktikovat dále!!!!!

Ikona diskutujiciho Eamë 2015-03-13 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mám dotaz… objednám si balíček, ale nemůžu ho zaplatit já, protože jsem v čase rozvážení pošty ve škole… dám tedy peníze někomu z rodiny, aby ho zaplatil za mě… na koho to potom "působí"? na toho, čí jsou ty peníze nebo na toho, kdo je předává? 🙂 děkuju

Ikona diskutujiciho im 2015-03-13 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[121]: Také by mě to moc zajímalo. Bylo by možné recenze sepsat do článku? Děkuji :-)

Ikona diskutujiciho Khira 2015-03-13 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[110]: Tak mě to napoprvé co jsem zmerčila tento článek a vyzkoušela to, vrátila naopak mostem nahoru 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-13 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já nevím jestli to souvisí, ale dneska jsem platil 500 paní v Kauflandu mostem hore a kamarád mi dal 4 palačinky od babičky co nespapal :D pak jsem platil 200 za naftu do Mondea taky správně, ale to zatím nic, a 150 bezkontaktně za benzín :D asi s tím placení kartou jednou pro vždy skončím. Je to zlo. Jinak obě dvě pokladní si ty peníze otočily dírou nahoru. Je to hustý tento článek 🙂 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho Petra 2015-03-14 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimave, a jeste by mne zajimalo, s kym jste v Rakousku setkala.Hledala jsem to i jinde na netu a nenasla.Nevidim ale duvod proc to neaplikovat.Uz jsem si priplaceni na to vzpomela.Trochu jsme s holkama resili jak je to na stovce..mne prijde dira na druhe strane.jak to vidite vy?

Ikona diskutujiciho Petra 2015-03-14 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[115]:aby jim to vubec fungovalo.zase nejsou tak hloupi.jinag jang dira most.musi tam byt i ten proti pol mostu.oni si sice mysli ze takhle je zabezpeceny z pohledu karmy poradek pro ne.ale jednou zjisti ze ne.

Ikona diskutujiciho saabina 2015-03-16 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer,dnes jsem koukala na 500stovku a nemohu přijít na to,kde je most. Už dříve mi někdo radil,že mám dávat a přijímat peníze "mrtvýma obličejema" dolů,což sedi,akorát na té 500 jsou mrtví na obou stranách. Tak pokud někdo ví,Prosím poraďte. Děkuji :-)

Ikona diskutujiciho Eva Deva 2015-03-18 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem o tomhle slyšela, ale cítím to jinak. Nevidím v tom díru, ale bránu do hojnosti, navíc na mě umí ty obličeje českých velikánů krásně mrkat 😉

Ikona diskutujiciho Jan 2015-03-18 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem vybíral bankovku z bankomatu a bankovka mi vyjela mostem ke me nahoru NAHODA ?

Ikona diskutujiciho Pepa 2015-03-19 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Abych to upřesnil tak Jirka Čmolík, který učí hojnost peněz vysvětluje, že na českých bankovkách i na dolaru je na přední straně vždy mrtvý člověk= při placení mrtvou stranou k vám peníze nepřitečou. Druhá strana bankovek obsahuje inspirativní symbol,kterým se má platit a dávat touto stranou do peněženky.

Ikona diskutujiciho Marek 2015-03-19 23:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mozete mi prosim vas poradit ohladom Anglickych libier. Hlavy su na obidvoch stranach a nie je tam ziadny most. Co som si ale vsimol, a prislo mi to dost zaujimave je, ze na zadnej strane so zobrazene viacere osoby. Na 20 librovke su ludia co pracuju spolu a na 5 librovke je ako by viacclenna rodina pri stole. Mohlo by toto byt symbolika pre vydavanie peniaze ludom?

Ikona diskutujiciho hladovy 2015-03-20 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja bych mel dotaz, pri placen kartou musim tu kartu cpat do terminalu taky obracene ?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-20 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[136]: :D … ukaž mi prosím, kde v článku se vyskytuje slovo ,,kreditní karta".

Ikona diskutujiciho Mara 2015-03-21 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[136]: To Ti drahý příteli žádný terminál nezkousne 🙂

Ikona diskutujiciho exxxi 2015-03-21 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pletební karta má asi hlavu nahoře, kde je text a "most" je naznačen proužkem na zadní straně. U bezkontaktní karty by neměl být problém, přikládat ji mostem nahoru.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-21 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[139]: Ne, tento návod se platebních karet v žádném případě netýká. Kdo platí kartou, háže peníze do černé díry a nezáleží na tom, kterou stranou si ji otočí.

Ikona diskutujiciho Marek 2015-03-21 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[137]:Mohli by ste mi prosim vas poradit ohladom mojej otazky v prispevku c. 135.

Ikona diskutujiciho Václav 2015-03-21 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prosím, dělalo by ti veliký pprblém kdyby jsi pomohla s naší měnou. Taková 2000 Kč, most menohu najít a hlavy jsou na obou stranách. Jak je to tedy u této bankovky?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-21 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Martian 2015-03-22 05:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O bohatství přece nerozhoduje, jak se peníze dávají pryč, ale jak se získávají. A taky si myslím, že rituál nefunguje, když si ho člověk není vědom. Rituál má jen posílit lidskou vůli.

Ikona diskutujiciho José 2015-03-22 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že tajemství bude spíš v chytrých nákupech

Ikona diskutujiciho saabina 2015-03-22 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[142]: Já také prosila o pomoc, ano je to stejné u 500,- a u 2000,- Kč, taky prostě nevím, protože "mrtvé obličeje" jsou na obou stranách…Známá říkala, že je lepší pětistovek se pro jistotu zbavovat nejrychleji :-) Ale když mám hledat díru a most, nějak to nemohu najít…

Ikona diskutujiciho Zuzka 2015-03-22 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen bych ráda napsala, že to, že Vám prodavačky podívají peníze hlavou nahoře, tak to není žádná náhoda, peníze se takto berou jako vrch a podat vám je opačně je jako kdyby Vám prodala tričko naruby. Pracovala jsem u jedné kosmetické značky a tam jsme byly nuceny mít peníze v kase seřazené, ty pak vkládat večer do speciálního pouzdra přesně seřazené hlavou nahoru a číslo na číslo a to se pak odevzdávalo do banky. Mají to ty elity dobře zařízené, udělali na bankovkách rub a líc a je jasné že každý v obchodě bude podávat bankovku lícem, hlavou nahoru a když mu ji podáte opačně tak si ji musí otočit (dřív nebo později) hlavou nahoru. Také kontrolní kódy pro pravost bankovek jsou na vrchní straně, jak jinak :-) Pěkný den

Ikona diskutujiciho exxx 2015-03-22 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stejně je to fajn, když si už jen uvědomíte při každém placení, že přispíváte do koloběhu, ne do bezedné díry.

Ikona diskutujiciho TOMÁŠ 2015-03-22 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[148]: Tad jde o lidi a ne společnosti, kde směňuje za zboží občan 🙂

Ikona diskutujiciho Janka 2015-03-24 08:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Predavacky/postarky peniaze ukladaju tak, ako ich pyta banka, pretoze to uz maju pripravene na odovzdanie kvazi.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek