Návrat ztraceného syna

22.3.2015 v Zážitky 20

Konečně dobré zprávy!

Milí čtenáři, co jsem před vámi tajila už celý týden je smutný fakt, že se mi ztratil můj kocourek. A potřebuju se z toho vypsat.

Odmalička byl zvyklý chodit na noc ven, ráno se vracet a do večera býval doma. Byl to režim, který nám vždycky vyhovoval a Moristek si ho víceméně určil sám. Nejsem zastánce toho, držet kočku celý den doma a venčit ji jen na vodítku, protože kočka je polodivoká a potřebuje se vybít a proběhnout, jinak ztloustne, zblbne a onemocní.

Naposledy jsem ho pustila ven na večer 15.března a od té doby se nevrátil.

Když už bylo 17. a macík nikde, začala jsem googlit a hledat zmínky o tom, jestli je takové chování u kastrovaných kocourů na jaře normální… A dočetla jsem se, že i kastrovaný kocourek se může na jaře zbláznit a chodit za mrouskajícíma kočkama, protože mu voní… A mnohdy se kocour na týden či dva ztratí, právě z tohoto důvodu a pak se vrátí. Jindy taky ne.

Když jsem si tohle pročetla, chtělo se mi bít hlavou o zeď, protože macík už den dva předem ukazoval jisté změny svého režimu, nepřišel hned ráno a to bylo jasné varování, že se něco stane… A mě to nenapadlo, protože je to moje první kočka a předtím tohle nedělal. Nevěděla jsem, že je na čase ho zavřít doma a nepouštět, dokud se venkovní kočky nevyblbnou a neoplodní… Tak jsem ho pustila a bylo vymalováno.


Vždycky když mám vážný problém, začnu se modlit. Začala jsem se tedy modlit za svého kocoura, aby se mi vrátil. Ne ani tak kvůli mě, ale hlavně kvůli němu. Představa, že ho někde přejede auto, zastřelí myslivec, nebo někdo sebere a dá do útulku, byla strašná. Na co, když jsem tady já a už jsme se dvakrát našli? – Tak se musíme najít i potřetí.

Jednou našel on mě, podruhé já jeho a teď to musí vyjít taky!

Ten den jsem i potkala tomáše marného (jop, ten co teď píše na prvopodstatě výcucky ze zahraničního tisku) a požádala ho, aby se modlil taky za kocoura… Udělal to.

Další noc jsem měla sen, že sedím v nějaké místnosti, myslím na Moristka a on najednou odkudsi přišel, tiše se mi stočil na klín a usnul. A já najednou cítila klid…

Další den ráno jsem se probudila a prostě jsem věděla, že se Moristek vrátí. Moje předvídací sny se nepletou.

Ten den jsem znova potkala tomáše marného. Zajímavé bylo, že hned ve dveřích mi místo pozdravu řekl větu, kterou jsem mu místo pozdravu chtěla říct i já!

,,Zdál se mi sen, že se kocourek vrátil! Takže se vrátí!“

,,Já vím, já ten sen měla dneska v noci taky.“

To mě uklidnilo… asi nás oba to uklidnilo.

Byla jsem ho samozřejmě hledat, ale bez úspěchu. Navíc jsem si z nějakého důvodu byla naprosto jistá tím, že kdyby byl poblíž, nebo alespoň ve vesnici, tak by už sám přišel. Protože by už měl dávno hlad a zná cestu. Musel být někde, kde cestu zpátky nezná.

Uběhly další dva dny… Snažila jsem se mezitím nepanikařit a nepropadat depresím jako tehdy, když se ztratil poprvé. To byl ještě koťátko, ale teď je už velký, silný (spíš přerostlý) a má nějaký ten svůj nadpřirozený ,,skill“… Takže když mě to chytlo, uklidňovala jsem se snem, který se mi zdál a věřila.

Když pořád nepřicházel, znova jsem se začala modlit, ale tentokrát jsem prosila, aby duchové Vesmíru kocourkovi ukázali cestu domů, protože jsem věděla, že je daleko, jinak by sám už trefil. Prosila jsem za jeho malé strážné víly a andílky, aby mu řekli, že na něho čekám a kde mě najde…

22. března večer jsem měla nečekaně návštěvu, která při odchodu otevřela vchodové dveře s otázkou ,,jestli pak se macík vrátí“ a najednou tam byl.

Nakoukl první vyjeveně dovnitř a tiše přišel. Úplně na něm bylo vidět, že sám nevěří tomu, že je fakt doma! Kdoví, co se mu tam venku dělo. – A já začala brečet.. a brečím doteď.

Tohle je jeho první fotka ze dne a z místa, kde jsme se poprvé setkali…

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-22 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluji k návratu kocourka, ale udivuje mě že tm řeší celosvětové konflikty, atomové války a najednou řeší zatoulaného kocourka :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-22 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Protože já mám velký modrý oči, který umí hodně smutně koukat.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-22 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Manipulátorka jak vyšitá :D

Ikona diskutujiciho Maruška 2015-03-22 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásný ♡♡♡ tečou mi z toho slzy :')

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-22 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To by ses divil, jak moc má vlastně rád zvířata, jak se rozplývá nad veverkama a jak vytrvale krmí sýkorky a jiné ptactvo celý rok. Macíka má taky moc rád.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-22 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to jsem ráda, že se vrátil :-) Když měli ještě moji příbuzní kocourka (myslím předtím, než jeho a druhou kočku, co tam měli, někdo otrávil…mrchy…), tak se taky na nějaký týden ztratil…a kde ho babička nenašla? U paní, která má koček asi dvacet a ani si nevšimla, že jedna přibyla :D :D :D Prostě tam jedl a spal a pil jako všichni ostatní :D :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-22 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Tak ta asi hodně koukala! 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-22 20:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Kočička, kterou mají teď, ta taky :-) Jmenuje se Zarina (ano, jako ta pirátka z filmu o Zvonilce), je to nalezenec…našli ji v mrazu spolu s jejím bráškou, kterého si nenechali, dali ho jejich dalším příbuzným, a ta je úplně jiná, než ti dva. Koho předtím měli, toho si člověk pohladil, kočka šla pryč, ať už neotravuju, zato Zarina společnost naprosto miluje a oblíbil si ji i náš dědeček, což nás všechny překvapilo! :-) Samozřejmě v dobrém slova smyslu :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-03-22 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Aha tak preto je na prvopodstate tá veverka z doby ladovej. Takže tá veverka s okuliarmi je tomáš marný, a to druhé s velkým břichem a dutozemí, vypadá jako Mašek, ale to zrejme bude Jiří Woodman.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-03-22 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobře, že se ti vrátil. Jak vypadá teď po týdnu venku nevím, ale jinak to je fešák. Ty jseš ale tajnůstkářka. 🙂

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2015-03-22 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem moc ráda, že máš Moristka zase zpátky, tvůj článek jsem hrozně prožívala 🙂 Můj catman Lojza se taky jednou ztratil, byl pryč 9 dní a to už jsem se málem vzdávala naděje, že se ještě uvidíme.. A pak jsem odcházela z domu, otevřu vrata a on se řítí zpátky a řve u toho hlady :D Musím říct, že od té doby už se takhle nikdy netoulal, asi se poučil. Tak doufám, že Morist si z toho také vezme ponaučení a už ti nezmizí 🙂

Ikona diskutujiciho Sisi 2015-03-23 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, gratuluji k návratu kocourka! Úplně chápu Tvé pocity, my jsme nemohli najít kočičku "jen" 24 hodin a byli jsme z toho čekání celí nemocní.

Ikona diskutujiciho marcela 2015-03-23 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…to je skvělé, že se Macík vrátil domů 🙂

Ikona diskutujiciho Linda 2015-03-23 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdielam Tvoju radost 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-03-23 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Joj, to musely být nervy! Buď zafungovaly modlitby nebo se Moristkovi po Tobě začalo opravdu stýskat. No, hlavně, že se nakonec vrátil domů.

Ikona diskutujiciho Df 2015-03-23 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je moc fajn, že se Tvůj kocouří přítel a člen domácnosti  - rodiny, vrátil. Taky máme doma starost o naše zvířecí členy rodiny. Naprosto chápu Tvoje rozpoložení, náladu a myšlenky. Věřím, zě jste si o tom spolu popovídali a kocourek se začne víc držet doma.

Ikona diskutujiciho andrea 2015-03-23 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to krásne ak má príbeh šťastný koniec  :o)

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2015-03-23 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda, že se kocourek vrátil. 🙂

Ikona diskutujiciho vea 2015-03-23 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to museli bejt nervy :D neumím si to představit :D já jsem na prášky když nemůžu nějakou naší čičičmundu najít 5 minut :D jsem blázen, ale já to vím a svojí Ťapku nikomu nedám :D

Ikona diskutujiciho Ayeri 2015-03-26 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To musely být šílený nervy O_o Jsme ráda, že to dobře skončilo 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek