Nebezpečné jogurty

19.4.2012 v Prevence 35

Toto varování mi přišlo e-mailem:

(Mimochodem nemohu jinak, než souhlasit. Doneslo se ke mě ohledně jogurtů (hlavně zmíněné DANONE) mnoho zkušeností nejen z řad konzumentů, ale také výrobců.)

Zdravím priatelia,
je to síce forward e-mail, ale prečítajte si ho, je to dôležité pre Vaše zdravie. Inak by som ho neposielala.

Ja som obeť Actimelu a až teraz po rokoch viem aj diagnózu, ktorú som mala, ale na ktorú mi neprišli, lebo o to lekári nemali ani záujem. Načo hľadať príčinu…

Pila som Actimel pocitovo na imunitu cca. 4 roky až som jedného dňa po jeho vypití skončila v nemocnici. Kde mi samozrejme nezistili čo mi je a trápila som sa neliečená dva roky a postupne ale isto som si z toho vybudovala laktózovú intoleranciu.

Úspešne som si zničila enzým na štiepenie laktózy kravského mlieka a žiaľ som si mierne vymlátila aj ďalší enzým a po rokoch mi zistili ďalšiu intoleranicu – histamínovú.A to dúfam, že mi ten actimelový modifikovaný škrob nenarobil viac škody… dovtedy som mala super imunitu, odvtedy to mám s ňou nahnuté, lebo každý deň vediem zápas s mojimi intoleranciami.0

Vďaka nim musím čítať príbalové letáky a vyhýbať tomu, čo moje telo nevie štiepiť.

Obsah v maili nie je výmysel. Danone muselo v USA urobiť za trest od súdu antireklamu za cca. 4,5 mil USD, kde museli informovať, že Actimel vôbec nič nerobí s imunitou… môže jej trochu napomôcť, ale to vám rovnako
napomôže sauna, športovanie, prechádzky na čerstvom vzduchu, echinacea, probiotiká… a nikto verejne neprizná, že nevedia, čo narobia pridané modifikované
zložky, éčka atď.“

„ZDRAVÉ“ JOGURTY

Evropské středisko pro potravinovou bezpečnost provedlo rozsáhlou výzkumnou studii na téměř 1.000 vzorcích jogurtů vyráběných různými mlékárenskými společnostmi, aby zjistilo, jestli jsou tolik oblíbené jogurty zdravé, jak tvrdí reklama. Výsledky výzkumu se ukázaly být zklamáním: jogurty nemají na lidské tělo zázračný terapeutický efekt, ani nezlepšují imunitní systém !!!

Podle výzkumu nemají jogurty žádná pozitivní vliv na chemické procesy v lidském zažívacím systému. Vlastně jsou jogurtové nápoje zcela neprospěšné – tělo nerevitalizují, jak tvrdí reklamní slogany jejich výrobců – uvedl Medpulse.

Mnoho společností vyrábějících jogurty stále působí na potenciální zákazníky starými slogany, tvrdícími, že jejich produkty mají vysoce pozitivní vliv na zažívací systém a tělo jako celek.

Zkrátka jogurt není nic jiného, než atrapa. Navíc některé jogurty, stejně jako další typy mlékárenských produktů, mohou být pro lidské zdraví nebezpečné. Mnoho jogurtů dostupných dnes ve všech obchodech na světě nemá s produktem vymyšleným před několika tisíci let na území moderního Bulharska nic společného.

Stále věříte mýtům o probiotických bakteriích, které zlepšují imunitní systém a zažívací trakt? Pokud ano, jste oblbováni.

V Moskvě došlo k mnoha případům, kdy lidé vedoucí zdravý způsob života byli nakonec hospitalizováni. Mnozí z těchto pacientů byli diagnostikováni s pankreatolýzou. Po dotazu na jejich jídelníček řekli, že konzumovali jogurtové nápoje Danone, jako Actimel a další. Pankreatolýza je velmi nebezpečná nemoc, která ničí slinivku.

Na tomto faktu není nic překvapivého. Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 – geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, zahušťovadlo. Geneticky modifikované typy škrobů mají velké molekuly. Chemici, kteří takové látky vyrábí, říkají, že je nemožné předpovědět, jak se budou tato molekulární monstra chovat v lidském těle.

(pozn. Alue: A vy jste mi nevěřili, když jsem psala, že modifikované škroby jsou nebezpečné. Prý že v tom není rozdíl? – Náhodou je a hodně velký!)

Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích, ale také
v kečupech a majonézách. Vědci stále neví, jestli se tyto škroby během trávícího procesu rozkládají, a jak. Faktem je, že moderní medicína nyní musí pouze umožnit předpokládat, že takové škroby útočí na slinivku lidské bytosti.

Lidské tělo očividně neví, jaký druh enzymů má vyrábět, aby rozštěpilo tak monstrózně velké molekuly.

Co se týká zázračných probiotických bakterií v moderních jogurtech, bylo zjištěno, že takové bakterie mohou v lidském žaludku vydržet pouze několik minut. Protože nemohou mít na zažívací trakt léčebný vliv. Člověk by měl mít také na paměti fakt, že kultivované mléčné produkty, které byly uskladněny měsíce nebo déle, nemohou přinést vůbec nic dobrého.

Když takové jogurty kupujete, jen vyhazujete své peníze a ničíte si své zdraví.

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-19 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, jogurty nejím žádné, a taky ani nebudu, ať je to jak chce 🙂

Ikona diskutujiciho denusch 2012-04-19 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemohu jinak než souhlasit! Sama se zajímám už víc jak 15 let,o to, co jím a piju. Odmítám se k mému tělu chovat jako k popelnici, která všechno zvládne sníst bez následků. Takže nesleduju reklamy, když, tak s despektem a vědomě. Nejím maso, taky už 15 roků, a z mléčných výrobků jsem přestala úplně pít mléko a jogurty, protože věřím, že to prostě není pro lidi. Jsem přesvědčená, že zdraví skutečně máme každý ve svých rukou 🙂

Ikona diskutujiciho Shariony 2012-04-19 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, pěkný článek. Ty informace jsem ale našla taky na stránkách o hoaxu: http://www.hoax.cz/hoax/nebezpecny-moderni-jogurt/

Ikona diskutujiciho Maruška 2012-04-19 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, nedávno se mi zjistila alergie na lepek a mlíko. Jogurtů mám útrum a když si jednou za čas dám, tak není rozhodně z Česka, ale třeba z Rakosuka nebo tak- tam to aspoň jako jogurt chutná…

Ikona diskutujiciho Weri 2012-04-19 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to ale dáno taky tím, co k těm jogurtům jíme.. Když se jak dietní pipky budeme ládovat jenom jogurtem a dalšími "zažívacími zázraky", udělá to svoje…

Ikona diskutujiciho Foxx 2012-04-19 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj,fuj,fuj. O.O

Ikona diskutujiciho onni 2012-04-19 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

4 roky poctive pila Actimel – prominte, ale tady se musim vazne zasmat. Kazdy normalni clovek vi, ze zadne doplnky stravy se nesmi pozivat tak dlouho. Dokonce i piti bylinek by nemelo trvat dele nez par tydnu. Kdyz je nekdo tak blbej, ze nekolik let kazdy den ji uplne to same – dobre mu tak.

Ikona diskutujiciho martin 2012-04-19 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poplašná zpráva! Klasický hoax, i když netvrdím, že jogurty jsou dnes všechny OK!

Ikona diskutujiciho Heli 2012-04-19 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď jsem ráda, že jsem se nikdy nenechala od mamky přesvědčit, abych jedla jogurty. Už od mala nepiju ani mléko, možná to moje tělo nějak tušilo a proto mi takové věci vůbec nechutnají.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-04-19 23:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Durino 2012-04-19 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ešte je tam článok o "modifikovaných" škroboch:

Ikona diskutujiciho Alue 2012-04-20 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Postupně pozoruji, že mnoho pravdivých zpráv se vyvěsilo na HOAX.CZ neprávem. – Uvědomte si, že to tam umísťují omylní lidé, kteří nemají patent na všechno vědněí.

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-04-20 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jogurty nejím, ani mlíko nepiju. Občas teda mám chuť na jogurt (do koktejlu či pomazánky) a to si koupím bílý bio, malý kelímek. O geneticky modifikovanym škrobu ti věřím, že je škodlivý – ten je ale teď skoro ve všem když se koukneš na složení.. Ale už výrobky s nim nejim – ono mi to ani nechutnalo. Pár měsíců jsem to jedla když to začli do všeho přidávat, ale dávali ho všude víc a víc a to jídlo bylo stále hnusnější – tak jsem holt už neměla skoro co kupovat v obchodech a teď jím jenom ovoce a zeleninu + chleba co si upeču nebo bio a občas těstoviny. A cítím se při týhle stravě dobře.

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-04-20 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já kupuju sladké tvarohy od Madety, kde jsou přidané bakterie podporující zažívání a řekla bych, že fungují. Chodím mnohem lépe na velkou stranu, než kdy jindy. Na výživářském kurzu jsme se učili o dvou typech bakterií v jogurtech. Jedni jsou k ničemu, ty hned umřou po požití, ale pak jsou takové, které skutečně pomáhají. Myslím, že ty v Madetě jsou prospěšné. Ale ty zátračný Bifidus activ jsou prej podvod, jsou to obyčejné mléčné bakterie, které hned po požití chcípnou, ale Activie si je pojmenovala jinak a vydává je za svůj originál.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-04-20 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: přesně tak, to že někdo něco vyvěsí na hoax.cz absolutně nic nevypovídá o pravdivosti nebo nepravdivosti. Sysifáci by kupříkladu mezi hoaxy zařadili celej tento blog komplet, s vílama, andělama a koukáním do slunce. Snad jen test logiky tady byl mladým následníkem Sysifa pochválen.

Ikona diskutujiciho Bonjour 2012-04-20 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Snad si nemyslíš, že Úřadu veřejného zdravotnictví jde skutečně o Tvé zdraví? Pokud jo, tak si sundej ty růžové brýle z očí :-)

Ikona diskutujiciho Viktor 2012-04-20 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:activia jsou bezlepkové jogurty

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2012-04-20 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den Vám všem.O poživatelnosti mléčných výrobků u nás rozhodují toliko kocouři.Máme dva briťáky a každý je jinak mlsný,ale v tomhle se shodnou.Čuchnou a hned vědí co a jak.Danone,Actimel Jople atd ani náhodou,čistý český jogurt nebo tvaroh i mléko jo.Používáme mléko z automatu,nebo jezdím pro tvaroh i jogurt na statek.

Ikona diskutujiciho mil01 2012-04-20 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jen krátce, k tomu to ano. Kdo si myslí že jogurt který může mít v lednic měsíc je zdravý je buďto blázen nebo vůbec nepřemýšlí. Zásadně platí, čím delší záruka u jakéhokoliv mléčného výrobku dím méně to má co s tím společného… Sýry nápoje a jogurty i másla všecko. Prostě sýr co má záruku 14 dnů je asi někde jinde než sýr co má záruku třeba půl roku rok…

Ikona diskutujiciho Anub 2012-04-20 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U mě Actimel způsobil dvě věci – každé ráno po vypití jsem měl lepší start do nového dne než bez JEDNÉ denní dávky a pravidelně jsem chodil na velkou toaletu. Bohužel jsou i lidé co čapnou z ledničky 3 actimely ráno a napumpují se s vidinou dobré imunity, ne-li infekční neprůstřelnosti 🙂 Jogurty jsou zde odjakživa, průser dnešních lidí je ten, že oproti lidem pár desítek let zpět, zkombinují pro žaludek za den kdeco a pak to svedou na jogurt ba co hůř, že těch jogurtů snědí víc. Taky mám osobní zkušenosti s mnoha druhy a mnoho jogurtů už jsem zavrhl. Nejlepší je čistě bílý Valašský, to je prostě jogurt :)) Jezte rozumně 🙂

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-04-21 07:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Souhlas!!!!! Mléčné výrobky opravdu škodí lidskému zdraví – ostatně si to vyzkoušejte sami na sobě – já je již nevím a to byste koukali, co mi tělo dělalo, když jsem přestala s požíváním VEŠKERÝCH mléčných výrobků!!! Totální samovolná očista, více energie a 3 kila za měsíc dole:)! Důvěřuju, ale prověřuju na SOBĚ…

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-04-21 23:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jestli jsem to tu psala a nebo ne… určitě to nebylo letos ani loni… a ksoví, jestli jsem to vůbec psala do komentářů na tento blog… Jeden taťkův známý měl špatnou imunitu a tak začal pít actimel. Měl potom nějeké trávicí potíže. Je zřejmé, že actimel je jedovatý. Proto si kupuju jen jegurty od Medety. Vím, jsou dražší, ale mají jepší chuť a jsou obohacené o zakysanou smetanu. Jestli je tam ten škrob, to nevím, nezjišťovala jsem to, ale jestli tam je, určitě je ho tam jen mizivé procento.

Ikona diskutujiciho eva 2012-04-22 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Kdysi míval jogurt v kelímku a pribináček trvanlivost několik málo dní, nebo spíše hodin-přesně si nepamatuji, dnes má běžně čtrnáct dní a víc. Myslím tím tedy čisté kvalitní jogurty jako Hollandia nebo jihočeský ve skle( Danone a jim podobné jsem nikdy nekupovala a nezajímají mě). Na obalech žádný konzervant ani další aditiva napsaná nejsou, zajímalo by mě,zda někdo ví, v čem tedy tkví záhada trvanlivosti a v čem se výrobou liší od těch starých dobrých z dob "totality".

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-04-22 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Hollandiu taky kupuju a je to vpodstatě jediný jogurt, který jsem schopná sníst.

Ikona diskutujiciho AChantall 2012-04-22 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Žiadna geneticky modifikovaná zložka potravy nie je prospešná pre ľudský organizmus, to sa ani nedá..naše telo nie je na to stavané

Ikona diskutujiciho onni 2012-04-23 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chjo, lidi s vama.. znam spoustu lidi co cely zivot pijou mleko po litrech, jogurty miluji a jsou zdravi jako ripa.. trochu premyslim, to co jednomu nic neudela, muze jinemu zdravi uplne zruinovat a naopak, kazdemu skodi neco jineho, kazdy travime jidlo jinak.. je to dano i treba tim, v jakem prostredi vyrustame.. vemte si takovy jod, ktery obsahuje asijska polevka Miso, prirodni jod je zdravy, nas by ale takova spotreba Misa, jaka je normalni u Asijcu, proste zabila.

Ikona diskutujiciho Mil 2012-04-23 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho silema 2012-04-23 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,já jím ledatak Müler mix a ti mají náhodou dobré jogurty :-)

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-25 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý jeden výrobok je škodlivý, každý jeden. Ludia majú jesť plody Matky Zeme a nie kupovať "otravu" zo supermarketov. Toť môj názor, ľudia rozhodujte sa sami, je to vaša voľba, ja už sa nemienim zaoberať ničím hnusným a odporným!!! Vôbec si to nemienim všímať, ani trochu. Ja nemienim jesť nič vyrobené a hnusne doplnené éčkami a ktovie čím ešte, ale čerstvo odtrhnuté alebo vyvierajúce z Matky Zeme, to je to čo každý dobrý človek ocení a potrebuje pre svoj ďalší život.

Ikona diskutujiciho Lennroe 2012-04-26 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Aluško, geneticky modifikované škroby neexistují, škrob nemá geny, nejde geneticky modifikovat. Škroby se modifikují buď teplem nebo chemicky. Hlásím se na chemickou vysokou a chemie mě baví. Škrob maximálně může být z GM kukuřice, ale ten se u nás v jogurtech nepoužívá…stačí nám obyčejný, je to složitý cukr jako každý jiný a rozštěpí ho sliny a enzymy v žaludku. V jogurtu nevadí, je tam aby ho zahustil a jogurt se dal jíst normálně lžičkou.

Ikona diskutujiciho Lennroe 2012-04-26 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen ještě doplním, že neexistuje ani diagnóza zvaná pankreatolýza (což by znamenalo rozklad slinivky) a lidské tělo vyrábí ty enzymy které umí, nedokáže si vymýšlet nové, enzymy, které bude vyrábět má přesně dané.

Ikona diskutujiciho Lennroe 2012-09-15 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Holandské sýry v bochníku mají záruku u tři roky, běž tam těm farmářům prosím vysvětlit, co přesně dělají špatně.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek