Nebudit, nebo vyšumim!

19.11.2010 v Poselství 19

alue.cz

Jsem spáč. Někdy, když venku lije, tak jsem jako z gumy a těším se, až bude večer, abych se mohla zabořit do peřin.

Při svém životním stylu si můžu dovolit chrnět docela dlouho, ale protože chodím spát v deset jako vzorný školáček, tak lezu ven v půl osmé, až deváté. Zajímavé je, že když mě někdo probudí třeba jenom půl hodiny předtím, než bych se vzbudila sama, tak mi to pak chybí, nemůžu se probrat, nemůžu vstát a jsem strašně zblblá.

Naprosto ukázková bývá situace, kdy někdo potřebuje, abych vylezla dřív z postele.

,,Ty Ali, vstávej! Musím odjet a za hodinu příjdou lidi, musíš nachystat to, to, to a uklidit tuhle a tamhle.”

Zdálo by se to jako docela normální srozumitelná věta, ale já se převalím, vůbec nechápu kdo co po mě chce a furt se ptám: ,,Proč bych jako měla vstávat?”

A když mi tu větu zopakuje, tak se ptám znova, dokud se mnou fakt někdo nezatřepe, protože jsem schopná se takhle ptát pořád dokola jako blb, kor když mi někdo přeruší nějaký důležitý sen, to by pak jeden vraždil, hlavně když se tam děje něco důležitého, nebo příjemného.

To člověku totiž jede hlavou ten sen, do toho napůl realita, do toho furt někdo mele že mám vstávat a mě to vůbec nezajímá, já chci dospat ten sen.

Je to srandovní, ale buzení na budík a násilnému lezení z postele jsem už dávno odvykla. Vůbec nechápu, jak jsem kdy mohla vůbec vstávat na budík o půl sedmé jako na povel. To si musím první v hlavě jakoby vnitřně naplánovat, uležet a vzbudit se speciálně dřív, protože vím, že něco důležitého bude. To je zajímavé, v člověku se vzbudí takový alarm, kdy se nad ránem několikrát kontrolně probudí a jakmile udeří požadovaný čas, tak vyleze bez problému i za úplné noci ve čtyři ráno. Ale jak to nečekám a někdo mi to přeškubne, tak je konečná.

A posadit se vedle mě po násilném probuzení, to je vůbec horor. Vy mi něco řeknete a já to vůbec nepochopím, teprve až když do sebe kopnu hrnek čaje, tak mi to začne šrotovat.

Jako škvrně jsem tyhle stavy neznala. Prostě se probudím, vstanu a jdu, co je na tom za problém? No problém to není pouze za předpokladu, že do mě nikdo nebude rýpat a nechá mě do té půl osmé. Ale to bohužel vždycky nejde.

Možná už pomalu začínám chápat, proč lidi do sebe po ránu lijou kafe. Když jim nějaký debilní budík přetrhne spaní, tak jim přece naruší přirozený proces těla, to je oslabí a aby mohli odjet do práce za nějakého snesitelného stavu, tak do sebe narvou drogu.

Myslím, že děti tak moc nesnáší školu hlavně díky rannímu vstávání. Kdyby se vypustily krávoviny a učilo se jen to potřebné, tak se výuka scvrkne jenom na pár hodin a děcka by mohla vyspávat, přijít si klidně až v deset a odcházet ve dvě. No problem, ale očividně je tenhle systém takhle blbě nastavený schválně. Čím horší vstávání, tím horší nálada, tím méně energie, tím více nehod a nedorozumění.

Vidím to dokonce tak, že člověk, který ráno může spát tak dlouho, jak potřebuje, prožívá těžký luxus.

AngelPray88.339131529_std

Další Andělé – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-11-19 07:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda,Alue, to je moje téma… dospávání snů mám hrozně ráda, nicméně se mi už málokdy poštěstí,ale fascinuje mě, jak je někdy možné se do toho snu vrátit, případně si ho dosnít podle svého(obyčejně to bývají sny zamilované :-)), jiný nemám potřebu dospávat) :-)… násilné buzení mě fyzicky bolí a dosytosti jsem si ho užila s malýma dětma, miminama a podobně, takové buzení už naprosto vyčerpaného člověka 10x za noc, přičemž víte, že vás čeká hodně bolestivé kojení, to je vážně na Bohnice a považuju tohle za tu nejhorší stránku mateřství, zejména, prožíváte-li u toho dny, kdy nevíte, jak se jmenujete, takovou permanentní opici a únavu…

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-19 08:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Héle to se máš. Třeba tenhle týden ve středu se nešlo do školy a já si spala asi do devíti, zjistila jsem, že kdyby nám tu středu uprostřed "pracovního" týdne nechali volnou, tak bych všechno přežila mnohem snáz. Třeba úplně nejhůř je mi ve čtvrtek a v pátek když už samým učením a týráním od učitelů nemůžu. Jo, týráním. Já se učím doma i několik hodin a pár věcí zapomenu a hned na mě začne učitelka řvát že jsem se na to ani nepodívala, že nic nechápu… Přemýšlím, jak by se objem toho učiva dal zredukovat…

Ikona diskutujiciho Karloss 2010-11-19 08:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo,… ve stávání jsem byl expert už od mala, přibližně každej druhej den, či dva minimálně jednou za tejden jsem vždycky přišel pozdě do školy k vůly vztávání, sice jen o 5 min max deset ale přeci:) byl to horor, zbytek jsem dospal ve škole. :D

Ikona diskutujiciho kattkaa 2010-11-19 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tak to mi vždycky přišlo směšné, my páni tvorstva a musíme ráno vstávat do školy a práce, jako dítě jsem to nechápala.

Ikona diskutujiciho Barbora Sejrková 2010-11-19 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To znám.. Asi tak do sedmé třídy mě budila máma a to byl horor… Byla ze mě akorát na nervy, když jsem zkrátka nepochopila význam věty "Vstávej", takže potom otráveně ječela a akorát jsem měla zkažený den. A pak, když už mě řev vykopal z teplé a krásné postýlky, jsem se skutálela ze schodů, abych mžourala do ostrého světla, na které prostě moje oči nebyly připraveny. Ale teď už to je lepší, chodím spát se slepicemi, budím se kolem půl sedmé více méne bez problémů – dokonce jsem jedny prázdniny vstávala dobrovolně kolem šesté, abych mohla pozorovat východ slunce 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-19 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Frise, to s tou angličtinou nebude jenom o tobě, ale taky o učiteli. Opravdu. Já měla na ZŠ skvělou učitelku. Byla to protivná náladová babizna, ale uměla učit a jsem jí za to fakt vděčná. Angličtina mi šla, byl to jediný předmět do kterého jsem se učila a umím to používat jen proto, že po nás pořád chtěla, abysme mluvili a vytvářeli příběhy, povídky. Je to o učiteli, že to neumíš použít.

Ikona diskutujiciho bo 2010-11-19 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, máš jednotku, nielen v tomto článku ale i v komentári na osud.cz.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-11-19 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz clovek spi je v bohu .) Kdyz se probudi je zpet jako ja ve svem tele .)

Ikona diskutujiciho Luz 2010-11-19 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi povídej, do svého prvního a zatím posledního zaměstnání jsem musela vstávat v půl páté kvůli dojíždění a to prostě nešlo, po dvou měsících jsem skončila (i když nebylo to jenom kvůli tomu dojíždění).

Ikona diskutujiciho Clarté 2010-11-19 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V poslední době mám dost nepravidelný spánek – a za všechno může škola. 2X týdně nám totiž vyučování začíná už v 7:00 a hned po ránu máme tělocvik. Přes víkend to vždycky dospávám, ale stejně je to k ničenu, protože když si v neděli vyspávám cca 12 hodin, tak pak v noci z neděle na pondělí nemůžu usnout, protože jsem se přespala a tak usínám až okolo půlnoci. V pondělí nám vyučování začíná v 7:00, což pro mě znamená vztávat v 5:40. Takže když to sečtu tak v noci z neděle na pondělí spím cca necelých 6 hodin. Což je o polovinu méně než v noci ze soboty na neděly… Ve škole máme týdně 32 vyučovacích hodin… Což se mi zdá strašně moc, vzhledem k tomu že jsem teprve na základní škole…

Ikona diskutujiciho Ivet 2010-11-20 00:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: S tou středou jsem přišla úplně na to samý! :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-20 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nechci sýčkovat, ale já na ZŠ nikdy nezažila, aby pravidelné vyučování začínalo 2x do týdne v sedm hodin.. to byly jen speciální příležitosti, když byla třeba nějaká praktická cvičení a třída se musela dělit na dvě poloviny a to ještě šli na sedmou ti, co se přihlásili. To ti fakt nezávidím.

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-21 16:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tou školou naprosto souhlasím. Kdybychom se učili jen to, co v životě použijem, nemuselo by být tolik hodin. Nejde mi ani tak o to nějakej předmět úplně vynechat, i když kdyby to šlo, učila bych se jenom ajinu, sloh, zemák (protože máme úžasného učitele), biolu a ruštinu, jako spíš o vynechání nejrůznějších vzorců, sloučenin, latinských názvů a podobných blbin, který většina z nás nikdy nikde nevyužije, protože si to stejně nebude pamatovat. Když jsem tohle řekla asistentce, řekla mi, že jsem měla jít na učňák, ne na gympl. Jako by se snad v každé škole nemohly učit jen potřebné věci. No jo, ale existujou hold lidi, kterým neva být zahrabáni v knížkách a ještě si to užívaj. Je to jejich vášeň, tak ať v ní pokračujou klidně až do důchodu. Pro mě nic takovýho není, těším se až ze školy odejdu. No a co se týče spánku: jsem noční tvor, takže mi mnohdy nedělá problém být vzhůru klidně až do tří do rána. Bohužel však takový životní styl nejde vpasovat do školního týdne, takže to pak vždycky vypadá tak, že jdu spát o půl noci a vstávám v pět. Asi nemusím říkat, jak se cítím každý pátek.:-) A dospávání nepomáhá. Tělo potřebuje pravidelný spánek po celý týden.

Ikona diskutujiciho Rajka 2010-11-22 07:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiez mi robi problemy skore ranne vstavanie. Ale kedze som sestricka a pracujem aj v noci, 2x do tyzdna sa to da vydrzat. Ked som bola tehotna a nemohla som robit nocne, tak po mesiaci rannych som isla na marodku.

Ikona diskutujiciho alenka 2010-11-22 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když už ty školy tak pěkně vymysleli,tak museli vymyslet,co nám tam teda budou říkat…i když nám velká většina bude jednou k ničemu…když se zeptáš "pančitelky"  a proč se to musíme učit??k čemu nám to bude??? tak ti pravděpodobně řekne,že musíš mít všeobecný přehled…ale popravdě..vždyť ona sama "pančitelka" to neví,proč tě to má naučit..ona je jenom malý ozubený kolečko v celosvětovym systému,který se točí a točí,dokud jí nevypadají zuby:D

Ikona diskutujiciho m+m 2010-11-25 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj ve spolek , ja jsem clovek,ktery taktez miluje spanek a to mi je pres 30let.Nevim proc ,ale moji vrstevnici moc neholduji odpocinku.Je zajimave koli lidi ani neumi jen tak odpocivat a pri jednom si to uzivat.Je to az zarazejici,ze lide nedokazi byt sami se sebou aniz by neco nedelali.Jedno jsem se zeptal moji pritelkyne,jestli ma chut jit do lesa a jen tak se toulat po lese a pak si lehnout na zada a divat se naoblohu.Divala se na me jako na pomatence.Nekam ji a nemit cil?Cucet na oblohu a nic nerikat?No to ne to nemohla pochopit.Jo jo kazdy jsem jiny a ja jsem stastny za to ze jsem takovy jaky jsem a ze chapu a vnimam veci ,tak jak vnimam.Zatim cus M+M

Ikona diskutujiciho Alouch 2011-01-24 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jako noční tvor souhlasím s nápadem se školou! Pro mě bylo po tak brzkém vstávání ÚPLNĚ zbytečné chodit do školy, protože jsem pozor začala dávat až v deset hodin a ve dvanáct už jsem byla unavená, protože jsem byla nevyspalá. Pak se všichni diví, proč jsou na sebe nevrlí.

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-11-19 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To znám, protože jsem velký spáč (spáčka), tak mi začali říkat Šípková Růženko :D

Ikona diskutujiciho Domča 2013-07-19 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluji spánek a ten kdo mě probudí, to má většinou pěkne spočítané!:DNemám to ráda a tak to druhým taky nedělám. Člověk potřebuje při spánku klid. Snad celou svoji školní docházku jsem v lavicích prospala:D Nejvíc se mi na tom, ale líbilo že mě v tom všichni respektovali hlavně tedy spolužáci, prostě jsem spala, nechali mě být a vzbudili mě až když končila hodina a my se měli přesouvat:Da to mě ještě vzbudili, vždy tak šetrněO:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek