Nečekané bohatství nepřineslo jen radost, ale i tragédii

17.9.2013 v Zajímavosti 34

Milí čtenáři, následující článek jsem převzala proto, že v něm vidím velmi důležité poselství ohledně peněz. Každý chce být bohatý, ideálně hned a aby ho to skoro nic nestálo, jenomže si vůbec neuvědomuje, co za tím doopravdy stojí. – Vlastně vám to asi málokdo vysvětlí tak dobře, jako tady.

Když se například někoho zeptám ,,Chceš vyhrát ve sportce nekřesťanský peníze?“ – Každý hned řekne bez rozmyslu ,,ANO!“

Jenomže v penězích je zakodované obrovské zlo. Čím více jich máte, tím větší vás pronásledují problémy. Nejhorší je přijít k penězům bez práce a bez zásluhy, aniž byste si je poctivě vydělali. Nejhorší je, peníze vyhrát. Potom to dopadá přímo tragicky.


Nevěříte? – Čtěte dál…

„Ráda bych se s Vámi podělila o tragický příběh, který se stal mé kamarádce,“ začíná své vyprávění autorka dnešního příběhu s přezdívkou Moon.

Z úcty k rodině mé kamarádky nebudu uvádět skutečná jména, takže jí říkejme třeba Lenka. Poznali jsme se ve třetí třídě za ne moc hezkých okolností. Byla u nás ten rok nová. Měli jsme jet na školu v přírodě, ale její rodiče na tento výlet neměli. Lenka z toho byla velmi nešťastná. Každý den ve škole plakala. Do té doby jsme se moc neznali, ale přišlo mi jí velmi líto. A tak jsem přišla za mamkou a řekla jsem jí o Lence. Naši byli a jsou velmi vzdělaní lidé vlastnící prosperující firmu, tudíž hluboko do kapsy jsme nikdy neměli. Na popud mamky jsem pozvala Lenku k nám na nedělní oběd. Ten den se mi v pokoji svěřila se svým příběhem. Její rodiče byli kdysi slušně vydělávající lidé. Pracovali ve velké továrně na vysokých pozicích. Měli velkou zahradu s bazénem a obrovský dům. Její táta měl na starosti personální věci a jednou byl nucen vyhodit dělníka, který chodil do práce opilý. To však neměl dělat. Propuštěný muž se v noci vkradl do továrny a aby se pomstil Lenčině tatínkovi, tak továrnu zapálil. Její rodiče najednou ztratili svou práci a těžko sháněli novou. Přišli o velký dům i dvě auta a museli se přestěhovat do malého bytu a uskromnit se. Na tak malou holčičku ne moc hezké vzpomínky. Darovala jsem ji půlku svých hraček a naši jí řekli, že jí výlet zaplatí. Poprvé za dlouhou dobu jsem ji viděla smát se. Když si pro ni přijeli rodiče svým malým ojetým autem, Lenka k nim běžela šťastná s pytlem hraček a penězi na školní výlet. Vděčnost jejích rodičů nebrala konce. Školu v přírodě jsme si užily jako nejlepší kamarádky, moji a její rodiče se navíc také spřátelili.


Od té doby uplynulo již téměř 20 let. Zatím každou dovolenou jsme trávily obě rodiny spolu. I když jsme to vesměs platili my, nikdy nám to nevadilo. Byli jsme rádi za milou společnost.
Z Leničky vyrostla milá, hodná a krásná žena. Pracovala u jedné malé společnosti. Plat měla celkem slušný, mohla si dovolit pronajmout pěkný byt a pořídit si i malé auto na splátky. Brzy si našla přítele, za kterého se po 3 letech provdala. Já díky dobrému vzdělání získala místo u jedné velké firmy. Byla to vysoká pozice s vysokým platem. Jelikož mě rodiče vždy učili skromnosti a předvídavosti, tak jsem si pěkně šetřila do budoucnosti a nijak extra nerozhazovala. Vlastnila jsem pěkný byt i auto. Měla jsem přítele, se kterým jsem dlouho spokojeně žila, ale zatím jsme svatbu neplánovali. S Lenkou i jejím přítelem jsme se pravidelně scházeli a podnikali společné výlety. Obě jsme byly nesmírně šťastné.

Jednou mi Lenka volala do práce. Nikdy to zatím neudělala, protože ví, že v práci soukromé hovory nestíhám brát, tudíž jsem vytušila, že se stalo něco špatného. Lenka byla uplakaná. Rozechvělým hlasem ze sebe vysoukala, že jí manžel zahýbá. Prý ho načapala s nějakou ženou přímo v jejich posteli. Rozvod byl rychlý a Lenička chřadla. Nemohla se z toho dostat. V práci přišla o místo, protože se nedokázala soustředit. To ji dorazilo úplně. Platila jsem za ni splátky na auto, aby o něj nepřišla a Lenička docházela k psychiatrovi. Chtěla jsem jí nějak zvednout náladu. Zvala jsem ji do kina, na výlety či výstavy. Lenička odmítala s tím, že za ni přece nemůžu pořád platit.

Vzpomněla jsem si, že jsem nedávno četla článek o neuvěřitelném štěstí lidí, kteří vyhráli sportku. Často to vyhrávali lidé, kteří na tom psychicky byli velmi špatně a nad čísly nepřemýšleli. Řekla jsem o tom Lence. Ta neváhala a utíkala si za poslední peníze vsadit. Ve středu v noci mi volala. Byla opilá a nebylo jí rozumět, ale domluvily jsme se na schůzce. Když jsme se další den sešly, pozvala do kina ona mě. Byla jsem překvapená a ptala se, kde na to vzala peníze. Nechtěla mi nic říct, prý až skončí film. Usmívala se a já pořád přemítala, co se asi stalo. Nakonec jsem si pomyslela, že asi získala práci. Nic jiného mě ani nenapadalo. Po filmu jsem chtěla Lence gratulovat k práci, ale vyhrkla na mě něco, co mě absolutně uzemnilo. „Vyhrála jsem 20 milionů!“ Přála jsem jí to jako nikomu jinému. Ten večer jsme si náramně užily a poprvé v životě za mě platila vše Lenka.

Koupila si nový dům s obrovskou zahradou a bazénem. Vlastnila dvě krásná a drahá auta. Nějakou dobu jsme se ještě stýkaly. Pak mi oznámila, že jede na 2 roky na cestu kolem světa. Chtěla, abych jela s ní, ale v tu dobu jsme začali s přítelem plánovat svatbu a navíc mě tu držela dobrá práce. Loučení proběhlo ve velkém stylu a druhý den už Lenička nastupovala do letadla. Zaráželo mě, že Lenička tak moc spěchala a byla velmi naštvaná, když mělo letadlo malé zpoždění. Pořád se ohlížela kolem sebe. Říkala jsem si, že je to asi nervozita před letem. Popřála jsem jí šťastnou cestu a naposled zamávala. Každý měsíc mi posílala pohledy, ale nikdy nenapsala přesnou adresu, abych jí mohla napsat i já. Brzy jsem zjistila, že jsem těhotná. Přípravy na svatbu byly v plném proudu, takže jsem se adresou již nezabývala a jen dostávala hezké pohledy.

Dva roky utekly jak voda a já byla již vdanou paní a doma měla malého syna, když mi Lenka poslala pohled, že bude doma za 2 dny. Spěchala jsem k ní, ale v jejím domě bydlel někdo jiný. Měla odpojený mobil a mail si nejspíš zrušila. Dostala jsem strach a zavolala jsem jejím rodičům, ale ani oni nevěděli, kde dcera je. Po pár dnech mi někdo klepal na dveře. Doufala jsem, že je to Lenička a spěchala jsem jí otevřít. Byla to policie. Sdělili mi něco, na co nikdy v životě nezapomenu. Lenička je mrtvá. Její tělo našli v řece. Na jejím zápěstí a nohou byly známky po poutech, na krku po škrcení. Někdo ji zabil. Prý ji vybílili učet. Zabili ji kvůli těm penězům, co vyhrála.

Vše mi postupně začalo docházet. Proč se tak rychle rozhodla na dva roky odejít, proč se bála na letišti, proč mi nikdy nedala svou adresu. Sledovali ji. A nakonec ji dostali.

Kladu si za vinu, že jsem jí o těch příbězích lidí, co vyhráli peníze, řekla. Třeba by si našla práci, třeba by si našla muže, třeba by měla rodinu, třeba by byla doopravdy šťastná i bez těch milionů… Nikdy si to neodpustím.

Stojí nám to za to? Mít peníze jen aby se pak člověk bál o svůj život? Klepala jsem se strachy o svou rodinu. Naše velké auto jsem prodala a koupila jsem malé rodinné. Z velkého luxusního bytu jsme se přestěhovali do malého útulného domečku. Co se mé práce týče, opustila jsem ji. Zatím budeme žít z těch nastřádaných peněz, než si najdu práci, která splňuje normy člověka, který si vydělává průměrně. Můj syn je nyní v podobné situaci jako tehdy devítiletá Lenička. Je mi do pláče? Ne, jsme finančně průměrná rodina, ale šťastná a živá…

Zdroj článku: krasna.nova.cz


Jaké z toho plyne poučení?

Neříkám ,,chtějte být chudí“. Klidně vydělávejte peníze, mějte dostatek, kupujte si co máte rádi…

Ale proboha: Nesázejte sportku a nesnažte se přijít k penězům bez vlastního úsilí a bez vlastní píle, protože v případě že vám ty peníze opravdu najednou spadnou do klína, dočkáte se jedině své vlastní skázy.

Jestli se ptáte, proč někomu stojí zbylých pár milionů za pronásledování a zabití mladé ženy, proberte se: Nedávno proběhla zpráva, že v Ostravě někoho zabili jenom kvůli dvěma stovkám.linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zajímavosti“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue


Komentáře

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-09-17 05:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mne zajímalo Alue, proč jak píšeš je nejhorší peníze vyhrát. Já si myslel, že nejhorší je, o peníze někoho obrat, třeba jako nějaký exekutor nebo pracovník finačního úřadu. Co se týká těch výher, myslím, že záleží na tom, komu se s tím člověk pochlubí a taky kolik vyhrál a jak se projevuje. Myslím, že pokud vyhraju 20 miliónů a budu je mít doma a jen si třeba vyměním byt za domek,a utrácet budu stejně, tak to třeba krom banky ani nikdo nezjistí. V tom příběhu, co jsi převzala, by mne zajímalo, jak se ti lidé, kteří hlavní hrdinku zabili, o penězích dozvěděli a jestli si nějak pojistili, že když ji zabijí, tak že se k nim dostanou.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-09-17 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tom, že to došlo až k vraždě, jsem nikdy neslyšela. Ale možné to je velmi dobře. O tom, že spousta lidí, kteří peníze vyhráli v různých soutěžích, na tom nakonec byli ještě hůř než předtím, jsem slyšela už mockrát. Dokonce i v televizi byl o nich pořad. Fakt asi není o co stát….

Ikona diskutujiciho Čajovna U modré kočky 2013-09-17 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neřekla bych, že je to tím.

Ikona diskutujiciho diana 2013-09-17 09:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, určitě dobře chápu poselství a souhlasím, taky tak i žiju, ale pardon, ten příběh je děsná slátanina… teta Kateřina se svou Květnkou Martou (Saturnin, víme?) by zezelenala závistí a zalezla pod koberec…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-17 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Eva 2013-09-17 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, myslíte, že by to dopadlo stejně, kdyby si ta paní z výhry zařídila skromné bydlení a zbytek dala na charitu?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-17 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Kdyby to udělala dost rychle, tak ne. Zbavila by se totiž té energie, takže by nebyl důvod ke špatnému konci.

Ikona diskutujiciho Eva 2013-09-17 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Díky.

Ikona diskutujiciho Jana 2013-09-17 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, o tomhle mi říkal můj přítel – když člověk vyhraje x milionů ve sportce nebo jiným způsobem, nalepí se na něj mafie … Asi na tom něco bude. Nevěřila jsem mu, když mi to říkal ….

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-09-17 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

20 milionů? Nejmíň 5 by spolkla oprava našeho baráku. A za zbytek bych postavila larpový městečko a zřídila nadační fond k jeho obstarávání. A byla bych zas chudá jako kostelní myš. Protože na larpařích se nedá vydělat (pokud neprodáváte pivo).

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-17 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Já mít takové šílené lóve, zakoupím si obrovský kus lesa, uprostřed udělám malinký srub a žiju tam…. Než by došla mafie 🙂

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-09-17 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Zalesněná půda je hodně drahá, ony už dva tři stromy na louce vyšroubujou cenu pěkně (už byly plány pořizovat vlastní půdu pro pořádní akcí).

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-09-17 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je smutný příběh. Lidi jsou ale pro prachy schopni udělat cokoliv. Mamon všem motá hlavu. Když nemám, smířím se a snažím se k penězům přijít normálním způsobem. Tak by to mělo být, si myslím….

Ikona diskutujiciho Liliana Landštejnská 2013-09-17 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, koupila bych si něco pro radost a jinak to asi rozdala mezi kočičí útulky a depozita, popřípadě podpořila nějakou kulturní památku :-)

Ikona diskutujiciho Farah 2013-09-17 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A vite, proc jsem si se svym jadernym vzdelanim radsi nasla nenarocne misto? Abych se prave nedostala do nejakeho pruseru! Vysoky post, vysoky riziko. Jo a jestli se slecna opila, tak velmi pravdepodobne se o tom nekomu pochlubila, cimz by si samozrejme podepsala ortel 🙁

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-09-17 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybych já měl 20 000 000, tak bych něco porozdával(ve stylu filmu 7 životů), něco uložil na úroky, aby mi to vynášelo aspoň 1000 Eur měsíčně a moc se mi líbí Aluškin nápad. Zcela jistě bych si také koupil nějaký zalesněný pozemek, (ale bez cedulky – soukromé)  v horách s nějakou malou chatičkou, plotem a s psíkem  a s jezírkem a s rybičkami a se želvičkami a dalšími zvířátky a tam bych si bačoval daleko od civilizace, ze které jsem už velmi, velmi unavený.

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-09-17 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takto to proste chodí, viacero ľudí čo vyhrali obrovské sumy skončili zle, buď sa zbláznili alebo ich dostali mafiáni. I keď počul som že obvykle to prebieha tak že mafiáni si vezmú časť peňazí (musíte im ich dobrovoľne dať) a potom vám dajú pokoj, ale neviem nepoznám nikoho kto niečo veľké vyhral.

Ikona diskutujiciho Mordor 2013-09-17 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som toho istého názoru… Vyhrané peniaze sú špinavé…

Ikona diskutujiciho Bofinka 2013-09-18 02:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,

Ikona diskutujiciho fateless knight 2013-09-18 02:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybych vyhrál 20 milionů, tak si nejspíše koupím Alušku. :D

Ikona diskutujiciho wvalec 2013-09-18 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lenky je mi líto, ale myslím si, že to byla její předinkarnační volba. Ta holka měla smůlu skoro celý život. Byla jak na houpačce,

Ikona diskutujiciho wvalec 2013-09-18 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Píšu ještě jednou, protože mi to omylem ujelo. Ta holka měla smůlu už od dětstství, její život byl jak na houpačce, šla z extrému do extrému. (Bohatí rodiče v dětství a najednou chudoba, dobré přátelství a pomoc známých a najednou špatný partner a rozvod, dobrá práce a bohatství a najednou chudoba, velká výhra a najednou tragédie) Myslím si, že to byla její volba a peníze za to nemůžou. Znám lidí co vyhráli, nebo jiným rychlým způsobem přišli k velkému bohatství a žádná mafie je nehoní a mají se dobře. To není o majetku ale o tom člověku.

Ikona diskutujiciho Naso 2013-09-18 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak kdybych vyhrál já 20 milionů, tak bych si zařídil bydlení podle Michaela Rejnoldse s permakulturním pozemkem. 10% dal na charitu, formou přímé pomoci. Nejvíc co mě nadchlo je takové malé zařízení na čištění vody pro domácnosti, s povrchem (snad koloidního stříbra). A ze zbytku si zařídil menší firmu, která by dokázala uživit mě a mou budoucí rodinu.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-18 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Za dvacet bych se zasmála.

Ikona diskutujiciho martin 2013-09-18 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jenom o stracu. Všimněte si, jak se ta slečna potom bála- měla strach. A protože se pořád strachovala o to, aby ji někdo něco neudělal, věnovala topu pozornost a energii a tudíž si to přivolala sama- bylo to v její MYSLI. Chudinka, je mi jí moc líto…

Ikona diskutujiciho Pietro 2013-09-18 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je známé pořekadlo "peníze kazí lidi" a v mém životě jsem se o tom už ikskrát přesvědčil.

Ikona diskutujiciho L. 2013-09-18 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proboha lidi, zkuste někdy použít logiku… tenhle příběh je VYMYŠLENÝ, stačí se podívat, z jaké stránky je to převzaté. Ta vymyšlenost z toho tryská na všechny strany. Ten příběh je, jak už napsal někdo v této diskuzi přede mnou, naprostá slátanina, vypadá to jako slohová práce žákyně 9. třídy.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-09-18 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady platí jedna taková věda. Když peníze nejsou, je to špatné. Když je jich však příliš mnoho, je to holé neštěstí.

Ikona diskutujiciho Lili 2013-09-19 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je je trapný strašení lidi. Má sestřenice zbohatla také rychlým způsobem ( na sázkách ) a vůbec nic se jí nestalo ( kromě lehčího života a věnování se prací, která jí opravdu baví). Kdo ví jestli se tenhle spatlanej příběh stal, kdoví jak moc se dotyčná roky bála, kdoví do čeho se zapletla. Nechci být zlá, ale dvacet milionů v dnešni době opravdu nejsou tak velký prachy, aby po ní po celym světě roky pásla mafie. To je skutečně k smíchu. A nechápu to poučení na konci článku. Teď je neštěstí mít prachy, zítra bude neštěstí mít víc jak tři sexuální partnery a pozítří budeme všihcni tak pos**** že se budeme bát pekla ne……

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-09-19 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Asi tak :-) A kdyby došla mafie, pustím na ně berana :-D Případně hlídacího kance.

Ikona diskutujiciho Michele 2013-09-20 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud je to, co píšete pravda, pak si to ta žena mohla nevědomě přitáhnout do svého života… třeba si sama ve své hlavě vytvořila scénář… že vyhrané peníze jsou jen zlo a že se na ní nalepí mafie… naše  myšlenky nám vytváří budoucnost.

Ikona diskutujiciho Ena 2013-09-21 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slyšela jsem, že jelikož jsou peníze protihodnotou věcí, které za ně můžu koupit, tak nejsou zlé. Myslíte, že zlo přitahují až ve chvíli, kdy jich má člověk nadbytek?

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-22 08:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Když je to hodně milionů, které sis nevydělala normálně, tak ano.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-09-22 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pan Eckhart Tolle to krásně popisuje v jednom videu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek