Nechcete problémy? – Nechoďte na duchovní terapie! / DOPORUČUJI

15.10.2016 v Spiritualita 80

Je jedna věc, kterou bych vám ráda řekla. Je to blbá zkušenost kterou mám a je mi jasné, že se zase udělám pro hodně lidí dosti nepopulární, protože všelijaké duchovní terapie jsou teď strašně moc v kurzu a neustále vznikají nové a nové. Přesto mi to nedá…

Jak asi víte, do poradny mi píše opravdu hodně lidí a už celé roky narážím pořád na jeden a ten samý problém.

Přestože neustále opakuji, aby lidé používali zdravý selský rozum, že duchovno není o tom vypnout mozek a odlítnout na obláčku do gumídkové země, přestože píšu ať lidé nechodí na všelijaké pochybné terapie, aby se raději naučili svoje problémy řešit sami, tak mám dojem, že doba se spíš zhoršuje a místo aby lidé postupně pochopili, že tudy cesta nevede, naopak se mastičkářům daří a vznikají pořád nové a nové metody, jak z lidí vytáhnout energii a peníze.

Lidé mě hodně často prosí o pomoc v případech, že byli na nějaké akci, kde jim bylo energeticky ublíženo. A tito ode mě požadují osobní konzultace/čištění, někteří mermomocí nechtějí nebo nedokážou pochopit, že jim něco na dálku nebudu odblokovávat, že se na ně nebudu napojovat a že za ně nic nebudu nic programovat do jejich života/aury… Zkrátka nechtějí převzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou, pořád se snaží dávat ho někomu jinému, a pak se diví, že mají problémy.


V životě to nefunguje tak, že když máte problém, tak stačí někomu zaplatit, aby to za vás odblokoval. Nikdy to takhle nefungovalo a nefunguje to ani v ,,duchovní sféře“. Pokud vám toto někdo tvrdí, je to šarlatán, který chce vydělávat na vaší bolesti a na vašich problémech.

Skutečnost je v současnosti v ČR taková, že když půjdete s jedním problémem za deseti terapeuty, tak doopravdy vám pomůže jenom jeden a to dočasně. To znamená že pokud vás bude například léčit a dodá vám energii, tak to asi za týden opadne a vrátíte se zpět na svůj původní level, protože si tuto dodanou energii nedokážete udržet. Nepatří vám a nikdy vám nepatřila, přestože jste si ji třeba zaplatili.

Zbylých devět z deseti jsou jenom mastičkáři, co vám naopak ublíží. A vydělávají na lidském utrpení tím, že slibují instantní řešení tohoto typu:

,,Zaplať a já ti odblokuju minulý život a zbavím tě aktuální smůly.“

,,Zaplať a já ti svým energetickým dotykem vyléčím migrény/rakovinu/beplodnost/cokoliv.“

,,Zaplať a já tě obdařím nějakou super schopností, kterou nikdo jiný nemá.“

,,Zaplať a budeš umět léčit druhé lidi.“

,,Zaplať a já tě napojím na …(dosaďte si nějakou super sílu/energii/bytost)“

,,Zaplať a já ti odblokuju telegonický otisk.“

,,Zaplať a tě zbavím energetického upíra, který ti ubližuje..“

… Toto všechno jsou LŽI. Lži, které vám vezmou peníze, čas, energii a naopak pokud za takovými mastičkáři budete chodit, vám nadělají ještě větší škodu, než s jakou jste k nim původně přišli.

Všechny ty reiki, zasvěcení, konstelace, merkaby, kvantové doteky matrixu, reconnection, hoodoo, regrese do minulých životů, otevírání karmy a podobné věci nejsou nic jiného, než černá magie. A pokud jste doteď problémy neměli, nebo jenom pár, tak teď je budete mít pořádné a doopravdy.

Je to zkušenost většiny lidí, co na podobné věci chodí, problém ale je, že jim to nějak nesepne a nechtějí si to přiznat. Buď opravdu nechtějí, nebo je jim ,,terapeutem“ vysvětleno, že se jedná o čistící proces, že staré a nefunkční odejde, takže mají být silní.

Takže poté co vyplázli pěknou sumičku u jednoho mastičkáře, začalo se jim špatně dařit, začali být nemocní, přicházet o své přátele, místo aby si sáhli do svědomí a řekli si že konečně vezmou osud do vlastních rukou a přestanou ho přehazovat na bedra ostatních, udělají pravý opak: Jdou za dalším mastičkářem, aby je zbavil toho problému po prvním, ale druhý mastičkář zase přidá nějakou další věc a tak se člověk točí pořád dokolečka, až nakonec vůbec neví co má dělat.

Další věc, co vám jako člověk z oboru, co je v kontaktu neustále s lidmi ,,duchovně zaměřenými“ mohu říct je to, že většina těch všelijakých mastičkářů jsou naprostí laici, kteří prostě šli na nějaký seminář, zaplatili si za to že je někdo naučil něco otevírat, nebo nějaké symboly, řekl jim že jsou teď terapeuti a dostali na to certifikát. Aniž by měli cokoliv vrozené odmalička přirozeně, nebo rodově dáno, aniž by měli pro dané věci cit a intuici, aniž by měli nějaké přirozené schopnosti… Prostě si zaplatili seminář a začali nabízet své služby, klidně bez jakékoliv předchozí zkušenosti a praxe. Jste pokusní králíci, když k nim chodíte. Mnohdy ani sami neví s čím pracují a nedokážou vám vysvětlit ani základní princip dané věci a jak vlastně fungují energie, které na vás chtějí posílat. – Necháte se léčit od někoho, kdo ani neví, co s vámi dělá?

Takže co má smysl?

Má smysl se vzdělávat a učit se, jak si můžete pomoci sami. Je krásná doba snadno dostupných dat, cokoliv ohledně zdraví si můžete sami nastudovat, je velký trh, skoro všechno na co si vzpomenete, tak snadno koupíte… Je mnoho velice krásných a kvalitních knih nebo i webovek, kde můžete najít inspiraci a učit se správnému přístupu, když chcete něco dokázat. Má smysl učit se, jak si něco můžete sami zařídit/ochránit. Má smysl snažit se pochopit, jak vlastně fungují zákony vesmíru, energie a lidská bytost. Má smysl brát na základě svých vědomostí osud do vlastních rukou a ten měnit. Má smysl nechat si poradit od zkušenějšího, co by doporučil on, nebo co fungovalo jemu (ale nemá smysl dělat si z něj gurua a papouškovat!). Má smysl učit se naslouchat své intuici, naučit se mluvit se svými anděly, všechno tohle má smysl.

Ano, duchovní cesta člověka, pokud je niterná a zakládá se na postupném poznávání, zrání a sbírání zkušeností, má smysl…

I různé pomůcky mají smysl, co nám pomůžou na naší cestě a mnoho věcí usnadní. Jako jsou třeba andělské karty, které nám dají radu, když nevíme jak dál. Různé polodrahokamy, orgonity, energetické zářiče na harmonizaci prostor nebo naší bytosti, atlantský prsten… to jsou všechno skvělé věci, které nás pomáhají chránit a které nám pomáhají překonat lépe překážky a problémy.

Ale víte, co fakt smysl nemá? – Platit jiným lidem za to, aby za vás udělali vaši práci, aby za vás utřeli mlíko co jste si rozlili a aby vám prodali nebo aktivovali nějaké duchovní schopnosti, ke kterým jste se sami nemohli dostat. Uvědomte si, že duchovní dary a léčitelství přichází k lidem jako výsledek jejich duchovní zralosti a konstruktivního života/myšlení. Je to něco, co v člověku je přirozeně a co se přirozeně otevírá, když má odpovídající rezonanci.

Vzdělávejte se, učte se, rozvíjejte se, ale proboha, už nenechte nikoho, aby se na vás napojoval a cokoliv vám aktivovat nebo otevíral!!! Ve všech případech dopadnete špatně a budete toho hořce litovat. A když si rozbijete nos, nehledejte dalšího mastičkáře aby to za vás řešil, řešte to vy, sami za sebe.

Certifikovaní terapeuti, to není nic jiného, než kupčení s lidským neštěstím. Je to byznys. Je to to samé, jako chodit k doktorovi, aby vám předepsal prášky proti bolesti, když máte zánět v páteři. – Místo aby s vámi doktor řešil přímo zánět, řekl vám co s tím máte dělat a jak tomu preventivně předejít do budoucna, tak vám bude 20 let předepisovat prášky proti bolesti. Tak dlouho, dokud na nich nebudete závislí a nechcípnete na vedlejší účinky. Zní to hrozně? Krutě? – Ano. Takový je svět, takto to reálně funguje.

Proč vás terapeuti rovnou neučí, jak si můžete pomoct sami, když máte nějaký problém? Proč vám neřeknou že příčina vašich problémů je teď a tady, že ji stačí lokalizovat a pak ji individuálně řešit? Proč radši dělají ,,energetická napojení a léčení?“ – Protože vůbec nejde o vás, nebo o to aby vám někdo pomohl, nebo abyste měli dlouhodobě pokoj. Jde jenom o peníze. – Na chvilku vám ulevit, prodat falešnou naději a za měsíc tam půjdete zas, až efekt opadne.

Pokud máte ve své blízkosti léčitele nebo terapeuta, který vás učí jak si máte pomoci sami a jste díky němu samostatnější bytost, která si umí poradit v jakékoliv situaci, potom posadit na trůn, vyvažovat takové lidi zlatem a podporovat, milovat, chránit… No, a kolik jich reálně znáte? – Já za celý život potkala celkem čtyři lidi, co fakt něco uměli, všechno to byli lidi věkem 50+ a v životě nebyli na žádném semináři… A to se těmito věcmi zabývám celý život. Dost smutné skóre, že ano?

Čím to je? – Protože terapeuti co rostou jako houby po dešti jenom díky tomu že byli na nějakém semináři, ve skutečnosti neví vůbec nic. Jen opakují něco, co jim někdo jiný předal a nemají nic přirozeně dáno. Proto taky museli na ten seminář.

Lidé, co se s tímto posláním narodili, na semináře chodit nemusí, protože je nepotřebují. Všechny své dary, vědomosti a schopnosti mají přirozeně vrozené.

A než aby vám mazali med kolem pusy, nebo aby vám slibovali hory doly, zatímco vy jenom zaplatíte za terapii a budete sedět na zadnici zatímco oni to za vás vyřeší, skutečný terapeut má přístup přesně opačný: ,,Ty jsi příčina problému a ty jsi zároveň i řešení. Zvedni se, postav se tomu čelem, řeš to, pracuj na sobě, nauč se tohle tohle tohle, investuj do své léčby! – Nikdo jiný to za tebe neudělá…“

A to je důvod, proč se mastičkářům daří. Málokdo chce totiž slyšet, že si za svůj problém může sám a že se musí snažit a učit, aby si to vyřešil. Lidé jsou pohodlní, jsou zvyklí být pohodlní a proto jim připadá lepší jenom zaplatit a nechat někoho druhého, ať to za ně odpracuje. Jenomže kdyby přemýšleli trochu do hloubky, museli by si uvědomit, že není možné, aby za vás řešil problém někdo, kdo není jeho účastník a nikdy předtím v životě vás třeba ani neviděl.

Nebo mi chodí do poradny lidé plakat, že něco absolvovali, začaly se jim dít všelijaké věci a moje články, kde přesně před touto konkrétní věcí varuji, našli až teď. A plačou, proč je nečetli dřív, že si mohli ušeřit bolest, problémy, čas a peníze… A já si říkám OK, ale jak je možné, že někam jdeš a vůbec si o tom nic předem nezjistíš? Jdeš úplně na slepo, aniž bys třeba přemýšlel nad tím, že to může mít nějaká rizika a že by bylo lepší si o tom něco načíst, zeptat se po okolí, prostě udělat nějaký průzkum a pořádně to předem zvážit? Jak je možné, že se někdo nechá do něčeho zasvětit, nebo uvrtat a vůbec ho nenapadne zjistit si data, a případně připravit dotazy?

Já si pamatuji, že už když mi bylo nějakých 13 a bylo mi zdarma nabízeno reiki, taky jsem se neposadila hned na zadek a nekývla jsem na to. Ptala jsem se co to je, jak přesně to funguje, k čemu přesně mi to bude dobré a kdo s tím má jaké zkušenosti. A nešla jsem do toho, protože jsem chápala, že je nesmysl, aby mi někdo druhý aktivoval nějakou schopnost, že to je bouda. A to byla doba, kdy na google nic nebylo. Stačilo nad tou věcí jenom přemýšlet a ptát se.

To samé je reconnection. Dostala jsem nabídku od terapeuta zdarma. Zeptala jsem se co to přesně je a co to dělá a on mi nebyl schopný na tuto otázku odpověděl, řekl mi že to neví, že prostě jenom byl na semináři a dělá to co ho tam naučili!!! – Tak jsem samozřejmě odmítla…. Proč se lidé neptají na podrobnosti? Proč nepřemýšlejí nad tou terapií? Proč nepokládají otázky? Mohli by se takto snadno ušetřit mnoha problémů.

Takže před kým varuji? – Před lidmi, kteří sami od sebe neumí/neznají, ale jdou na nějaký seminář a začnou prodávat to, co se tam naučili. Ruku na srdce, nenapadá mě teď jediný seminář, který by se z tohoto varování dal vyjmout jako výjimka. Snad kromě kreslení pravou mozkovou hemisférou, ale to už jsme vlastně mimo duchovno.

A na závěr základní přehled bezpečnostních pravidel, aneb jak nenaletět a neublížit si: (Tímto se řídím celý život, asi proto nemám problémy)

1. NIKDY NENECHTE ŽÁDNOU OSOBU, ABY SE NA VÁS JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM ENERGETICKY NAPOJOVALA A COKOLIV ZJIŠŤOVALA, KÓDOVALA, OTEVÍRALA, ODBLOKOVÁVALA.

2. NIKDY NECHOĎTE NĚKAM, KDE VÁM SLIBUJÍ, ŽE VÁM AKTIVUJÍ NA POČKÁNÍ NĚJAKOU SUPER SCHOPNOST. VŽDY, V 1000% PŘÍPADŮ JE TO PODVOD, BEZ OHLEDU NA TO, JESTLI TO BUDETE NEBO NEBUDETE PLATIT.

3. NIKDY SI OD NIKOHO NENECHTE ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM OTEVÍRAT MINULÉ ŽIVOTY.

4. KDYŽ POTKÁTE NĚJAKÉHO ZAJÍMAVÉHO TERAPEUTA, ZAJÍMEJTE SE, JESTLI JEHO SCHOPNOST JE VROZENÁ, NEBO JESTLI SI JENOM ZAPLATIL NĚJAKÝ SEMINÁŘ. PTEJTE SE NA PODROBNOSTI JEHO METODY, POKLÁDEJTE DOTAZY. POKUD NEUMÍ ODPOVĚDĚT A NEVÍ, UTÍKEJTE.

5. NIKDY SE NENECHTE LÉČIT OD NĚKOHO, KDO SÁM NENÍ ZDRAVÝ A NIKDY SI NENECHÁVEJTE NIC NAPRAVOVAT OD NĚKOHO, KDO MÁ SÁM OBROVSKÉ PROBLÉMY.

To je opravdu vše, co potřebujete vědět, takhle moc je to jednoduché. A už nikdy v životě se vám nestane, že vás někdo podvede a poškodí. Léčitelé a terapeuti, kteří pomáhají lidem a učí je samostatnosti, skutečně existují, ale je jich jako šafránu a nemají zeď polepenou certifikáty ze seminářů, protože je nepotřebují. A požadují od vás vaši aktivitu. Ne že oni za vás něco budou řešit, ale řeknou vám, jak si máte pomoct sami. A to je ten zásadní princip, podle kterého je poznáte.

Komentáře

Ikona diskutujiciho umodrekocky 2016-10-15 06:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím stoprocentně souhlasím.

Ikona diskutujiciho Petruša Bofinka 2016-10-15 08:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní psání. Souhlasím s tebou, vlastně jsem podobného zažila než jsem uvědomila.

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-15 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám šťastie, nenalepilo sa takéto područie,  lebo som typ, ktorý má svoju hlavu a neide s mainstreamom. -Aby ste mi rozumeli – keď niekde /napr. do kostola/ sa nemohlo v rifliach, tak som tam jednoducho neišla :-D Predsa nedám dolu tie rifle, lebo ktosi tak chce :-D

Ikona diskutujiciho Lori 2016-10-15 11:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zvláštne, akurát dnes sa mi ale o niečom podobnom snívalo. Ibaže to bolo niečo iné, stála som pri onej osobe a vnímajúc jej rezonanciu, životné šťastie a mudrosť som si akoby ja uvedomila veľa vecí. ( a potom som sa vznášala ^^ )

Ikona diskutujiciho Ivana 2016-10-15 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím Alue, zase jeden poučný super článek souhlasím, já znám jednu masérku-léčitelku, je super má 74 a radí mi jak si mám pomoci…prošla jsem si také určitou cestou, a teď pracuji sama na sobě vnímám hl. své srdce!Ale paní mi hodně také poradila!!!MÁM JI ZA TO MOC RÁDA!!!!

Ikona diskutujiciho roman 2016-10-15 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z celého srdce děkuji za tento článek.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-15 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za tento článek bys měla jít na Hrad!!! :D

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2016-10-15 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomnělo takové ty osoby z EZO TV. Ty vlastně taky nutí a přesvědčují, aby jim volali za nekřestanský prachy a naoplátku se na nás napojí a vyvěští, kde je problém. Jednou jsem si fakt pohrávala z myšlenkou, že jim fakt zavolám, ale vždyť oni jsou tak nedůvěryhodní. Až na pár výjimek nesympatičtí, většinou vypadají nepříčetně. Nakonec jsem si řekla, že přece nenechám nějakého psychopata, aby se na mě napojoval. Oni vlastně mají podobné rysy, jako Andrej Babiš. Mají takový podobný tón v hlase, podobný výraz v obličeji. A kdyby řekl, že je bratr Vlastíka Plamínka.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-15 13:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: š-š-š-štěně – š-š-š-š-štěně… :D :D :D

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2016-10-15 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

říká ta, která to ma přirozeně dané :-). Na jedné straně lidé spoustu jednoduchých věcí nevidí a mají začít se sebou něco dělat a na straně druhé, většina nabízených nových duchovních oblastí je prý tak trochu zavádějící. Myslím, že je v pořádku, že si těmito problémy z těchto terapeutických sezení, odblokování atp. někteří z nich prochází/me, tyto následky vychází z touhy poznávat nové a otevřít se tomu. Jsou to první "naivní-mladé" kolektivní krůčky hledat nový druh řešení na své neobvyklé zkušenosti a třeba i vnitřní problémy-nejasnosti. Vzpružují tím svou duchovní sílu, protože se alespoň dovídají, že něco víc opravdu existuje.Což je zjištění, které je nabádá hledat dál, at to stojí co to stojí. Je to trochu smutné, ale bohužel je to výsledek naši nízké kolektivnosti, protože lidé, kteří se setkávají skupinově, vždycky probudí někoho, kdo jim má co říct a nemusí tak hledat každý sám za sebe v těchto pro nich zatím vzdálených oblastech duchovního bytí a zákonitostí jen proto, protože si připadají na místě. Je to stejné jako indiánské kmeny, které měli šamany a další moudré zkušené poradce. Proto tito jednotlivci po těchto terapiích apod. trpí, protože ani neznají pověst daného léčitele, což by se v kmeni či jiné skupině (menší, větší) vědělo, kdežto internet je internet. Z mého pohledu je to tak správně, něčím se začít prostě musí.

Ikona diskutujiciho Irčulie 2016-10-15 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: no do háje :D :D :D :D

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-10-15 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S naprostou většinou věcí v tomhle článku souhlasím. U dlouho se o tom chystám napsat vlastní článek, ale čas ještě nenazrál. Já sice vlastní schopnosti mám, jenže v okamžiku, kdy se jednoho dne nečekaně projevily, jsem je chtěla URYCHLIT.  Zrovna to bylo v období, kdy vypukl boom různých terapií a technik. A tak jsem začala chodit na různé kurzy. Fakt blbej nápad! Vymetla jsem kde co a utratila tolik peněz, že by se vám protočily panenky… A tak mě to nejen neurychlilo, ale naopak na pár let svedlo úplně z cesty a zapříčinilo problémy na všech úrovních. V sestupném pořadí rizika (od nejhorších až po ty o něco méně škodlivé) vyjmenuji, jakých kurzů jsem se účastnila: SRT (Spiritual Response Therapy – to považuji za zvěrstvo) plus navazující RESTRUCTURING, ESOTERNÍ LÉČENÍ (INEH) a navazující intenzivní kurzy (ty už jsem naštěstí nedodělala) a  REIKI (u B.T.). Řadím sem i kineziologii, např. MANDALA ŽIVOTA (komplet x kurzů)  a ONE BRAIN (1. a 2. stupeň), byť je to ze seznamu nejméně škodlivé.

Ikona diskutujiciho :) 2016-10-15 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokonaly clanek, vytesat do kamene! :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-15 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Určitě o svých zkušenostech víc napiš – kamkoliv – podle mě to budou zajímavé zkušenosti a mělo by se o tom mluvit, aby lidi měli víc možností na ta varování narazit a neopakovali zbytečně stejné chyby.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-10-15 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Já vím, ale slova se mi sama musí "poskládat", vždyť to sama znáš. Ještě není čas. V poslední době jsem ale zas o krok blíž. :-) A přiznám se, že taky váhám z toho důvodu, abych nepřitahovala na svůj blog různé pochybné existence. I proto je tam o energiích psáno spíš mezi řádky a sekci o energii jsem vlastně nazvala Věřte – nevěřte. :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-15 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš problém s penezi, já ti je neukradnu ani nenahradim ale poradím. Čekám na tebe, tak zavolej mi nestyď se no zavolej! Jo čekám na tebe, jsem Vlastík Plamínek a horím ako ohýnek. Nechápem ako toto môžu pustiť do vysielania. No jo vlastne tv barrandov.

Ikona diskutujiciho romča 2016-10-15 15:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]::D :D co to k***a je?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-15 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Fuuuuuj.. takoví hnusná upírka a ještě se k tomu přizná :D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-15 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: To je prosím příklad jednoho z těch ,,terapeutů", o kterých se píše v článku. Ale tento se mi zdá neškodný, protože když ho člověk vidí, tak uteče hned. Ti rafinovanější bývají zákeřní a hůř odhalitelní.

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-10-15 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Pravda co píšeš :D tam je to samý pošuk …naposledy jsem se na EZO TV dívala tak před 6-ti rokama. To by se mělo jmenovat spíš EXOT TV.

Ikona diskutujiciho [email protected]€k [email protected]$mid 2016-10-15 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přínosné. Převzít zodpovědnost za svůj život, to je jádro.

Ikona diskutujiciho Přemek 2016-10-15 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím. Skutečný terapeut nic neradí, nic nedělá, jen je oporou klientovi v jeho práci. On ne každý holt dokáže vše ustát sám. A výcvik trvá roky, standardně 4 až 5 let a je založen na vlastní zkušenosti, kdy si terapeut musel pomoci sám. Co se dnes vydává za terapii, to je hrůza.

Ikona diskutujiciho Malina 2016-10-15 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ezo si občas pouštím jako večerní komedii 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-15 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]:  Oni to ještě vysílají? …  dost smutné, že je tolik hloupých lidí, co tam sypou peníze.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-10-15 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Milá Alue, bohužel mi mluvíš z duše… Taky bych nejraději zveřejnila "seznam"… Ta léčitelka to dělala jen jako koníčka, ta je ze hry.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-10-15 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Dodatek: Ne nadarmo se říká, dlouhé vlasy, krátký rozum… ;-) (ještě, že jsem krátkovlasá :D)

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-10-15 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviděl bych to tragicky. Myslím,  že všechno má svůj smysl. Jak Alue říká, vezměme život do vlastních rukou, je to tak.  Jenže téměř každý se ztrácí v tom zběsilém tempu světa.  Nestíhá vyhodnocovat, co je klam, blud, byznys. Tím nemyslím ezoteriku, ale věci,  které do nás hustí ve škole, co je tzv. vědecké, v náboženství,  co je tzv. správné, v televizi,  v tisku, co je tzv. zaručená pravda.

Ikona diskutujiciho Anna 2016-10-15 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc, Alue :)! Vážím si Tě 🙂

Ikona diskutujiciho David 2016-10-16 00:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Plať jizvami, jednak, dostane se Ti zkušenosti a schopnosti, která je tak nevymizí. A každopádně je to nejosvědčenější technika z řad duchovna.

Ikona diskutujiciho romča 2016-10-16 01:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Netušila sem že také cosi vysílajú, nemam telku. Ale ono je asi fakt možné šecko v tejto dutine… :D

Ikona diskutujiciho Helene 2016-10-16 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, uprimne, kdyz mi to kamoska vzdycky vykladala jak chodi s mamou na ruzne blbosti jako rodinne konstalace, jak mi vykladala ,,pitomosti nejvetsi'' o tom jak tam vsichni breceli do jednoho a jak se tam strasne moc siri laska atd atd, tak bych uprimne nejradeji hodila savli do kvetinace. A navic jeji maminka je tady toho hrozne velky fanousek. Porad chodi po tady techto vecech, na reiki, na vselijake energeticke leceni..no a potom skoncila v nemocnici s rakovinou. Samozrejme ji preju jen to nejlepsi, je to skvela osoba, ale tady je alespon videt ze presne jak ty rikas, nikdo nam nase vlastni problemy nevyresi. Kazdy jsme jiny, ale ja bych v sobe nikdy nikoho komu neverim nenechala babrat, ani dusevne ani fyzicky (plasticka chirurgie). Nikdy nevis co se s tebou muze stat, to radeji budu mit svuj vetsi nos a moje nedokonala prsa a naucim se je mit rada. A navic mi neprijde logicke ze proc bych mela resit nejake duchovni problemy, snazila se videt energie a ja nevim co, kdyz si nejdriv musim dat zivot do poradku a vyresit si zakladni veci jako je napr. milostny ci pracovni zivot. Na to reiki nepotrebujes. Lidi se ze zoufalosti obraci na zoufale metody a pritom je reseni problemu daleko jednodussi nez se zda…ale clanek na tenhle nazor uz ti tu taky vysel a ja jenom souhlasim :).

Ikona diskutujiciho Kojot 2016-10-16 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastíka šššštěně mi tjubka nepouští, ale zzzzzebra s Krausem áno – hhh, no lidi, dyť on je normální !!! Kdo pozná bubnovačky ví. K takovému terapeutovi co rozesměje se vyplatí jít.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2016-10-16 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel zaboha nemohu najít to legrační anglické video s písničkou o duchovních lidech. Věřím, že spousta "duchovních" lidí se nadchne představou, že může pomáhat druhým (a ještě si na tom vydělat), ale vlastně vůbec netuší, co vlastně dělá. Slyšela jsem také, že někteří terapeuti (i ti, kteří měli dáno) si nakonec uvědomili, že nejen že tím vlastně tomu druhému nepomáhají, ale že ubližují i sami sobě. Jak se někdo dostane do pozice "guru", "léčitel", "vyvolený pomáhat", není to úplně snadná pozice, protože ta moc je opojná. I ta "potřebnost" se může dotyčnému začít líbit. Takže naprosto souhlasím s Tvým článkem – na jakoukoliv terapii, která slibuje rychlé pokroky (nejlépe okamžité) si dávat majzla. Nejvíc podezřelé mi přijde cokoliv, co slibuje splnění všech přání (dokonalá práce, manžel, bydlení apod.). Ovšem dle představ toho, kdo žádá. To je cesta velmi lákavá, ale vede do pekel :-( Lidi asi zapomněli na Fausta. Na jednu stranu si také říkám, že je fajn, že lidé se obracejí od mainstreamu k alternativě, na druhou stranu i v té alternativě pak fungují stejným způsobem jako v mainstreamu. Ale v alternativních duchovních směrech si už zahrávají s věcmi, se kterými není radno si zahrávat už vůbec…

Ikona diskutujiciho Erik 2016-10-16 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdánlivě mimo mísu, ale pokud se správně vyřeší politika, tak se pořádně vyřeší i přehlednost ve spokojenosti a recenzemi na konkrétní léčitele/pseudoléčitele. Lidi nechápou, že vedle péče o sebe, je tu nutnost i péče o věci veřejné, tedy o politiku. Politika je totiž nepochopenou péčí o sebe. Je moc fajn,  se vracet k sobě, ale je to potřeba činit v kompletním slova smyslu!Že se nás osobně týká i fakt,jestli na nás budou pouštět z letadel chemtrails s nemocemi a škodlivými kovy anebo jestli bude jedové zdravotnictví a bankovnictví…To všechno je zcela zásadní pro celek.Co zmůže promile snažících proti drtivé většině spících. Cestou je, aby se to správné promile, stalo vládnoucí-sloužící vrstvou.Ať se politika promění z černé díry v bílou díru. Ostatně někteří vědci se domnívají, že druhá strana černé díry je právě porodnicí nových hvězd zvanou bílá díra..

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2016-10-16 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-16 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: :D Naše nová hymna. :D

Ikona diskutujiciho Mischelle 2016-10-16 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue , budeš si kupovat novou knihu od Ickeho – Život v přeludu? Nebo tě to nezajímá? 🙂

Ikona diskutujiciho eva 2016-10-16 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děláte si legraci? Házet do jednoho pytle konstelace například s reconnection je nesmysl. Reconnection jsou satanisti a po zdánlivém zlepšení přijde energetický úder a vezmou si vše i s úroky. Potud s vámi souhlasím. Konstelace pomáhájí vidět problém z hlubší úrovně a jejich zakladatel pan Hellinger je jeden z nejlaskavějších a nejmoudřejších lidí,které jsem poznala.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-16 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]:  Já Davida nečtu, ale ne proto, že bych měla něco proti. Co se týče knih, tak mě spíš víc zajímají knihy týkající se zdraví, fyziognomiky, řeči těla, psychologie, nebo příroda. Takže u mě jedou spíš všelijaké atlasy, biologie, atd. ,,Konspirační" knihu jsem nikdy žádnou nečetla, teda jednu, tu jsem načla a nedojela, nedala jsem to. A když už duchovní, tak mě zajímají andílci, víly, energie, síla myšlenky atd., prostě knížky, u kterých nebudu mít těžkou hlavu, po kterých se hezky usne. 🙂

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-10-16 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-10-16 21:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Já s tím házením do jednoho pytle taky souhlasím. Lektor Esoterního léčení INEH(mezitím zemřel na leukémii), byl také skvělý, laskavý a zábavný člověk. To s tím nemá co dělat! Zrovna tak mnou zmíňovaný terapeut má své charisma. O to je to pak nebezpečnější, protože takoví lidé přilákají více oveček!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2016-10-16 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Načo fyziognomika? Je to spolahlivé asi tak ako veštenie. V praxi v reálnom živote nevyužiteľné.

Ikona diskutujiciho Erik 2016-10-16 23:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že Alenka Pastelka i téma kurzů a magie nádherně rozvinula a vysvětlila:vedení k samostatnosti a ač dělá právě různé kurzy,tak to činí pořádně a s "detailem" neznásilňování, ale včelenění do plánu Božího.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-17 00:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Já jsem na konstalaci byl, a nic extra hlubokýho jsem se nedozvěděl. Jako dalo to určitý skrytý data, ale pořád dost "povrchní". Byl jsem potom vycuclej, nemohl jsem dělat nic jinýho než prospat zbytek dne. Ale to je prý normální.

Ikona diskutujiciho Ivet 2016-10-17 06:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla malá, byla jsem hodně němocná, většinu z toho už nakonec způsobili doktoři. Nakonec mě máma vzala k jdné staré paní co tu bydlela, léčila bylinkami a přikládáním rukou. Nikdy za to nic nechtěla, pamatuju si, že jsme jí za to nosili vajíčka. Jen díky ní jsem dnes zdravá a nikdy jí nepřestanu být vděčná. Ale to hlavní je, že to ona byla důležitým pilířem, který mě nasměroval v životě, ukázal mi směr, kterým má smysl jít. Probudila ve mně lásku k přírodní léčbě a touze po vědění. Nikdy na ní nezapoměnu…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-17 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Moje osobní zkušenost s reálnými lidmi mluví jinak. První si to nastuduj a až budeš mít nějaké zkušenosti, pak teprve suď.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-17 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: no proč asi… protože tě tam vycucli :D

Ikona diskutujiciho Janča 2016-10-17 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byla jsem u lidí, co mají léčebnou pyramidu… je stále otevřená, vstup je zcela zdarma a je k dispozici každému, kdo chce načerpat energii… Myslím, že takhle čerpat energii je zcela neškodné a pro vyšťavené lidi přínosné…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-17 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]:  Z čeho ji mají udělanou a jak je velká? Je to někde na webu vyfocené?  - To by mě totiž zajímalo, takový projekt.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-17 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:To byla taková ta malá konstalace, byla tam jenom ta paní co to vedla, ona rozhodila na zem lístečky se jmény osob, a chodila po nich, címž se na ně napojila a povídala.. pak mě vzala a postavila mě na lísteček s mým jménem. Jak sem si na něj stoupl tak sem sebou málem šlehl o zem. Bylo mě dost motohlavově a slabo. Ale i ona se občas musela chytnout stolu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek