Nedaří se mi. Co dělám špatně?

12.1.2011 v Poradna 22

Otázka:

Milá Alue,

Srdce

obracím se na Tebe s velkou prosbou. Přiznám se, že není jednoduché svojí prosbu sepsat stručně.

Můj život negativně ovlivňují lidé, které mám nebo jsem měla kolem sebe?

Chci to změnit, začala jsem na sobě pracovat, není to jednoduché. Jsem dlouho nezaměstnaná, nedaří se mi v osobním životě,lidé mě pomlouvají,
přestalo mi jezdit auto, je snad prokleté od mého bývalého manžela?

Mám zlé sousedy, kteří na mě a moje nejbližší vysílají zlo? Balí se na mne jen samé negace. Snad jsem kdysi byla zlá, v současném životě si ale nejsem vědoma, že bych někomu ublížila, aby se mi musel mstít. Odpouštím, posílám lásku, snažím se chránit bílým světlem, dělám i jiné ochranné rituály,čtu knihy, asi je to málo. Moc prosím o radu co s tím?

Předem děkuji za Tvou odpověď.

Odpověď:

Ahoj,

Ano, lidé kteří jsou okolo tebe tě vždy ovlivňují a také máš vždycky tendenci přitahovat stejný tip lidí. Většinou jsou to lidé podobní tvé rodině. Otci, nebo mámě. Pokud přitahuješ lidi, se kterými ti není dobře, vždycky je potřeba hledat příčinu v sobě, protože ten magnet jsi vždycky ty. To co tě trápí na jiných lidech, ukazuje vždy na nějaký tvůj nedostatek. Třeba pokud máš tendenci se často litovat, přitáhneš lidi, kteří ti budou pořád plakat na rameni, také mají problémy, ale nikdy se nevzchopí, aby s tím něco dělali. Bohužel.
Nemyslím si, že jsi zlá, většinou bývá problém tam, že máš v sobě nějaké nepěkné přesvědčení o sobě. Třeba, pokud tě napadá, jestli nejsi zlá, tak se k tobě tak lidé začnou chovat. Anebo pokud máš pocit, že nejsi pěkná, začnou se k tobě znovu takto lidé chovat. Pokud se bojíš, že jsi tak hrozná, že s tebou nikdo nevydrží, potom se to skutečně začne takto dít. Je důležité si uvědomit, kde je to nezdravé přesvědčení a zlomit ho. Přinutit se uvěřit, že to není pravda. Je to náročné, ale možné.
Už jen víra, že pořád přitahuješ problémy ti škodí, protože se to vážně děje. Pokud tomu věříš, je to špatně a měla bys s tím hnout.
Mysli na to, že nesmíš věřit ve svoji neschopnost, nebo špatnou povahu. Vždycky hledej magnet všeho v sobě a snaž se vyložit všechno co přijde jako znamení. Vyvoláváš svojí akcí nějakou reakci.

Jestli se bojíš prokletí, zkus zavzpomínat, jestli nemáš v domě něco posvěceného. Pokud ano, nalož s tím takto:
Jak se zbavit prokletí
Preventivně vyházej z domu všechny křže, pokud máš. Prostě je vraž do popelnice.

Zkus nitku špatných věcí přerušit nějakým zlomem. Udělej nějakou změnu ve svém životě, která tě vykolejí z toho, co bylo doteď a vyhledávej příležitosti, jak někomu s něčím pomoci, jak někoho potěšit, nebo jak udělat dobrý skutek. Jsi třeba nezaměstnaná, ale můžeš si zkusit najít nějakou brigádu na pár hodin. To by mohla být zajímavá změna. Nejdůležitější ale je, abys věřila upřímně v to, že jsi hodná, že si zasloužíš mít pěkný život.
Kdybys byla zlá, nikdy si to nepřipustíš, že jsi třeba někomu něco udělala.
Když to spojíš s dobrými skutky, můžeš se z toho dostat. Záleží na tom, kolik úsilí té změně věnuješ. Zkus otočit svoji pozornost jiným směrem. Zatím je ti smutno, cítíš se třeba ublíženě, ukřivděně, dějí se špatné věci a ty nevíš proč. Můžeš ale přemýšlet i jinak. Třeba tak, že tě Vesmír má moc rád, protože tím, že ti ukazuje problémy, ti dává najevo, že děláš něco špatně a tím ti napovídá, jak to napravit. Můžeš ve všem vidět smutek, ale můžeš ve všem vidět i lásku. Já vím, zní to jako divná teorie, ale když se zamyslíš, tak je pravdivá. Zkus si taky takhle otáčet problémy. Hodně to pomáhá, aby sis nevyčítala a nezatuhla v depresích. Problém je upozornění od Vesmíru a je to šance, jak něco napravit. Hledej všude na každém rohu něco, co tě potěší. Když jsi venku, můžeš obdivovat holuby, stromy, nebo sympatické lidi. Mysli na to, že všechno je v hlavě a ty máš sílu to změnit. Je potřeba, abys tomu věřila.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Doplnění:

Později vyšlo najevo pár věcí, které bych ráda doplnila. Auto nejelo, protože bylo pokropeno svěcenou vodou (co je posvěcené, to je prokleté) a na problémové lidi byla doporučena růže. viz. rituál: Jak se účině ochránit před vysáváním jinou osobou?

Anděl

Další andělé – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho j 2011-01-12 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prestante delit veci na dobre a zle veci.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-01-12 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa dialo tiež niečo podobne,davnejsie ma prekliala jedna osoba ale neviem ci to funguje lebo vzdy ked skusam ja niekoho prekliat tak to nefunguje ale aspon zdanlivo mi pomohlo okupanie v slanej vode podla navodu ktory je myslim aj niekde v archivoch ale radsej sa vykasli na take knihy a ritualy kazdemu to pomoct nemoze.V najhorsom pripade musis padnut az na svoje psychicke dno a potom sa to moze uz len zlepsovat,ale potrebujes mat vo svojom okoli spravnych ludi a tym co ti robia zle odpust a ignoruj ich…

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2011-01-12 15:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jen tak mě napadá k tomu posvěcení=prokletí – co když je kněz opravdu dobrý člověk, který upřímně věří, že člověku pomůže a že k němu vysílá konstruktivní energii? Řekla bych, že pak ať je to posvěcené jakoukoli církví a pod jakýmkoli dogmatem, je to posvěcené a nikoli prokleté, protože je tam cítit dobrý úmysl. Co ty na to?

Ikona diskutujiciho Vojta 2011-01-12 15:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue".Nikde jsi nepsala o tom,že"Co je posvěcené, to je prokleté.Kříže a tak,jasná věc.Ale o tomhle prosímtě napiš trošku více.A jak jsou na tom lidé,kteří jsou pokřtěni?Díky moc.

Ikona diskutujiciho Meto 2011-01-12 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Good idea, to s tím pokřtěním by mě taky zajímalo, jak to vlastně je.

Ikona diskutujiciho Jíťa 2011-01-12 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím pokřtěním mě to taky zajímá.

Ikona diskutujiciho septik 2011-01-12 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3,4,5]

Ikona diskutujiciho Jíťa 2011-01-12 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Vidíš tohle jsem si neuvědomila,ale máš pravdu,že jsem si to z nějakého důvodu  vybrala.Je pravda,že když jsou záběry ze křtu,většina dětí řve z plných plic a asi to není jen proto,že ta voda studí.A taky je pravda,že když na mě má babička naléhala,ať nechám pokřtít své děti urputně jsem se tomu bránila i když jsem v té době o těchhle věcech nevěděla vůbec nic.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-12 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Církev patří temným silám. Pokud něco posvětíš, potom kleješ a je úplně jedno, jestli si myslíš něco jiného. To máš jako Reiki. Zasvětí tě s dobrým úmyslem, ale potom se dějí hrozné věci a ty nevíš proč.

Ikona diskutujiciho barchettka 2011-01-12 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Přesně tak, vyjádřila jsi to za mě 🙂 Okolí nás nemůže ovlivnit

Ikona diskutujiciho Peťa 2011-01-12 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Až na ty kříže bych také s Alue ve všem souhlasil. S kříži jsem nikdy neměl špatnou zkušenost, možná proto, že pro mne už léta neznamenají symbol křesťanství, ale symbol, který už tu byl dávno před nástupem křesťanství, které spoustu věcí a zavedených tradic převzalo od původních tzv. pohanských národů, ve snaze přilákat co nejvíce oveček. Např. stavba kaplí a kostelů na místech původních shromaždišť, různé svátky nastavené tak, aby se kryly se svátky původními atd. Toť můj názor. Se svěcením a se křtěním nemám žádné zkušenosti a přiznám se, že o tom ani moc nevím.

Ikona diskutujiciho Enkeli 2011-01-12 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky by mě zajímalo, jak dopadnu, když jsem pokřtěná 🙂

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-01-12 19:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď som ešte dávnejšie nosil retiazky s krížikom, mal som pocit že mám na hrudi kus betónu. teraz už žiadne retiazky nenosím, v podstate nič kovové.

Ikona diskutujiciho Vojta 2011-01-12 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,ještě něco mám co jsi nakousla".Píšeš o Reiki a to by mě taky zajímalo.Zrovna včera mi kamarádka říkala,že má stupen 2 a prý…nechceš si to taky udělat?Mužeš poradit a popsat,proč se tomu vyvarovat?Díky

Ikona diskutujiciho Vojta 2011-01-12 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo…"A na přednášku TM máme od pátku smůlu.Fronta jak na podporu"""

Ikona diskutujiciho ivan 2011-01-12 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nóóó, zaujímavá debata sa rozvinula….z toho krstu, krížov či podobných vecí by som si ťažkú hlavu nerobil, z prípadného "prúseru" vo vzťahu k tomuto sa človek "vylíže" sám. Horšie je to s Reiki či podobnými "exotickými" energiami. Dnes do toho "zasväcuje" hocikto kto má do zadku dieru a dôverčivých ľudí sú celé stáda,takže biznis prekvitá….ibaže,…no, počkám si na článok….

Ikona diskutujiciho Věra 2011-01-12 23:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O Reiki tu u Alue můžeme číst v rubrice Pojmy-Proč jsou zasvěcení podvod.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-13 10:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho titi 2011-01-14 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte všetci :-)

Ikona diskutujiciho Oldřich 2011-09-27 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za info, hledám informace, poněvadž co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.:-)

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-01-15 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže pokřtění lidé jsou také "posvěcení" a tedy prokletí?? (já pokřtěná nejsem)

Ikona diskutujiciho Jana 2015-06-28 23:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím tě nakousklo se tady ,že člověk pokřtěný je tzv. prokletý .. můžeš to trochu objasnit více ? a taky jak se toho zbavit ?? Dobrovolné to nebylo ..jako malou mně pokřtili. Budu ti vděčná za odpověd.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek