NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 4 – Učitel mě vyboural!

9.7.2018 v Poselství 18

Tohle je jediný díl série, který není vtipný. Z vybourání jsem si odnesla zraněný krk a začala jsem se v autě bát. Stačí jeden blbec, co se vám takhle pověsí na volant a je to. Občas si říkám, že jsem se na to prostě měla vykašlat.

Ke konci videa je to naše dílo i vyfocené.

 

NEJHORŠÍ ZÁŽITKY V AUTOŠKOLE 4 – Učitel mě vyboural!

https://www.youtube.com/watch?v=V_VlWYSh580&t=185s


Komentáře

Ikona diskutujiciho misa 2018-07-09 06:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždy mi nějakých 25km/h připadalo jako šnečí tempo. Říkala jsem si, jak při této "pomalé chůzi auta" mohl lektor narazit hlavou do skla a bourat.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-09 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  no já nevím jestli moje metoda byla ta nejlepší… hledala jsem později nějaké pokyny, co dělat, když… najdeš co máš dělat když potkáš medvěda, žraloka, útočného psa, ale nenašla jsem, co mám dělat, když jedu autem do zdi. Třeba to šlo udělat i nějak líp… a mohla jsem zkusit ručku.

Ikona diskutujiciho Sibyla 2018-07-09 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi líto, žes měla nehodu, protože teď se budeš v autě o moc více bát.

Ikona diskutujiciho ginze 2018-07-09 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme v autoškole jeli po hlavní silnici, která zatáčela doleva, tak instruktor taky říkal ,,vlevo" a myslel hlavní. Já však poprvé taky chtěla zatáčet do jiné ulice, až mi vysvětlil, že takhle to nemyslel. Takže bych neřekla, že v tomhle byla tvoje chyba, protože jsi v té autoškole teprve začínala a nemohla jsi vědět, co tím vlastně myslí. Instruktoři jsou zvyklí se vyjadřovat po svém a protože tam pracují dlouho, tak můžou předpokládat, že jim každý rozumí.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-09 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  bohužel mám strach… po autoškole jsem jela tak třikrát a moje dojmy jsou tak strašně traumatické, že si najednou připadám že jsem úplně blbá, neschopná, vůbec to neumím, nerozumím ničemu …. Úplně mi to vzalo sebevědomí. Nevím jak ho budu znova nahánět. Je to špatný se mnou.

Ikona diskutujiciho ginze 2018-07-09 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: To si dokážu představit. Já jsem se právě ze začátku bála jezdit, protože jsem byla navyklá, že byl do té doby vedle mě někdo, kdo mi to v nejhorším případě zašlápne a najednou jsem cítila, že teď je to jen na mě. Paradoxně mi pomohlo se na celé ježdění na nějakou dobu vykašlat a po nějaké době mi to vždycky šlo lépe…nevím proč, asi jsem si to potřebovala spíš nějak probrat v hlavě, než na sílu pořád někde jezdit. Ale jak bych se zachovala v tvé situaci, si nedokážu představit. To trhnutí s volantem je hodně přes čáru a nemělo by se to dít.

Ikona diskutujiciho Lulul 2018-07-09 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Všetci (dúfam) na stránke ti držíme palce aby si sa už nebála.To chce najme čas.Trošku psychickej podpory. :-)

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-07-09 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji školu smyku, pokud se to někde v blízkosti tvého bydliště vede. Přivezeš si svoje auto, vyvezou tě na dráhu kde budou simulovat všelijaké situace, kde auto ztratí kontrolu a naučí tě jak ji přebrat zpět. Nastříkají na cestu tlustou vrstvu vody a jedeš. Nebo aspoň takto to měl kamarád, co mi o tom povídal. Radši se to naučit na otevřené ploše a nabourat plastový kužel než někoho zranit.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-09 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  ne jako takhle.. já ti dojedu na velikou neznámou křižovatku, všude bambilion pruhů světel, aut, já čumím, jedu jak s hnojem a když po mě v tu chvíli začneš řvát, tak dostanu okno a pak už ani nevim jak se jmenuju… takže krásný prostě.

Ikona diskutujiciho Mili911 2018-07-10 01:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluška vydrž. Sprav vodičak a najazdí kilometre až potom hod flintu do žita. Autoškola a realita jazdiaceho šoféra býva diametrálne odlišná. Schvaľujem tvoj postoj k zodpovednosti a bezpečnej jazde, ale nestresuj a nepreháňaj, lebo tým vyvíjaš na seba zbytočný tlak. Uvedom si,že jednou podstatnou maličkosťou samostatného vodiča je skutočnosť, že on rozhoduje sám za seba ( a nie plní príkazy iného), čo mu dáva dostatočný časový priestor zrevidovať vopred akékoľvek rozhodnutie. Mimochodom ešte väčší časový priestor ti dáva auto s automatickou prevodovkou. Nič lepšie nepoznam. Nikdy mi neskape auto na semaforu, nikdy nebrzdim iných vodičov, takmer nepoužívam brzdu, čo je skvele hlavne v zime na šmykľavej vozovke. Nemusím sa venovat štýlu jazdy, môžem celu svoju pozornosť venovat premávke a predvídaniu reakcie iných vodičov. Je to veľmi oslobodzujúce aj keď ani automat ti nezaručí, že nikdy neprežiješ bouracku. Ani mne nezaručil, za 7 rokov, čo jazdím som mala 3. Prvú, krátko ako začínajúci šofér, keď mi na kapotu skočila mačka z mostka nad cestou, ktorou som šla. Druhu, keď mi praskol elektrón a roztrhol gumu, to som sa zdvihla na zadné kolesa a asi 50 metrov letela vzduchom( tvrdím, že má ten úsek niesli anjeli) lebo nik zo svedkov nevedel pochopiť ani popísať ako som sa dostala z miesta kolízie bez akýchkoľvek stop na vozovke ( bol sneh všade ) o 50 metrov ďalej a skončila na parkovisku slušne zaparkovaná ako iné auta, ale predtým som ako koník zhora skočila na prednú kapotu už zaparkovaného auta kde má otočilo a zaparkovala som od neho o 4 auta ďalej?. Podotýkam, že moje kombi bolo úplne zdevastovane odspodu airbagy nevystrelili  no a ja ani skrabancek. Tretiu som mala pred tromi rokmi, na diaľnici som išla v ľavom jazdnom pruhu, pričom má v plnej rýchlosti predbiehalo auto zprava, čím má vytlačilo ku zvodidlam. Obuchali má zvodidla z jednej strany na druhu cez oba jazdné pruhy. Auto zas mŕtve a ja ani skrabancek. Všetky tri moje kolízie sa stali 31.1 s periódou každý druhy rok. Svoje prvé auto trikrát pokrstené som predala, 31.1.si beriem voľno a nejazdím, šoférujem denne do prace i z prace svoje nové autíčko som si obľúbila a jazdím po svojich skúsenostiach rozvážne a so stoickým pokojom, že má nerozhádže ani arogantný buran, ktorý sa zachová nepredvídateľne ani nováčik, ktorý zazmatkuje. Takze odvahu budeš skvelý vodič, chce to čas a prax.

Ikona diskutujiciho L. 2018-07-10 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-07-11 01:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuu teda… Si zpětně říkám – ještě že jsi celá. To fakt zákon schválnosti, že za 30 let nic a pak s Aluškou to vrazí do zdi, paráda. Aspoň že ses zapřela, snad nebudeš s tím krkem mít další problémy. Co si to tam dovolují, vraždit nám Alu?.. Osobně bych po tom, co jsi zde odvyprávěla, do téhle autoškoly ani nepáchla. Jen představa toho Debžoslava… Zabil by mě a já jeho.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-07-12 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Držím palce Aluško. Soucítím s tebou… taky si myslím že to chce čas a jezdit si krátké trasy a často, třeba nákupy, návštěvy, a delší trasy s nějakým šikovným a klidným spolujezdcem který namotivuje a poradí. Časem člověk získá cvik, hlavně se nenechat srazit. Já jsem začala jezdit až dlouho po autoškole, vlastně teprve před nedávnem a nejlepší je když člověk prostě někam jet musí. Pamatuju si jak jsem poprvé sama jela delší trasu na dálnici, vybrala jsem si večer kdy je menší provoz, a celou cestu jsem si říkala jak jsem šikovná, že mi to jde a říkala jsem si jaké úkony dělám 🙂 jako třeba, ok, kamion, předjedem ho, tak zrcátko, blinkr, přidej trochu, zhluboka dýchám, ok, zařadím se, no vidíš super :)) a tak. Jsou dny kdy jedu moc pěkně, a z toho dny kdy udělám blbou chybu a nadávám si. To chce prostě zkušenosti a čas a v mém případě i pozornost. Blbě se jezdí když jsem emočně rozhozená. Nejvíc mě povzbudí když mě někdo pochválí, nejhorší je když mě naopak sráží a kecá mi do toho, že jedu moc pomalu například. Nebo moje tchyně která vykládá za mými zády že řídím fakt blbě. No děkuju pěkně. Takové lidi neposlouchat. V tomto je úžasná moje mamka. Ta mi řekne, vykašli se na to, pěkně si jeď, ty to zvládneš, však co bys to nezvládla, hlavní je jezdit však si šikovná. Držím palce!

Ikona diskutujiciho [email protected] 2018-07-13 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ber to tak,že to tak má být a je na tobě si vysvětlit proč".Prý ani obyčejný defekt na autě není žádná náhoda".

Ikona diskutujiciho Lulu 2018-07-15 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:To som ja Lulu. Len som to písala na starom počítači, ktorý sekal :-D

Ikona diskutujiciho Alaiana 2018-07-16 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda fakt to nikomu nepřeju. Ale ten nápis "Auto kaput" se mi prostě strašně líbí. :-D

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-07-21 02:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ach tak :-D /ano ano, já vím, reakce o tři sta let, dvě století a jednu galaxii později/

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-21 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: ,,co to znamená, když se mu na zem vysype mouka či rýže"

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek