Nejlepší hry s Kočoprskem

31.12.2010 v Poselství 13

Jak za mnou začala chodit kočička, (viz. článek ,,Jak Vesmír vyslyšel moje prosby a poslal kočičku“) tak jsme se už docela dobře seznámily.

Přítomnost malých dětí a zvířat na mě má zajímavé účinky. A to takové, že začnu vymýšlet různé hry. Čím blbější, tím lepší.

Tak jsem třeba jednoho malého klučíka před léty naučila hru ,,na Pavouka”. Já jsem mu dělala rukou pavouka a on mi po ní pleskal. Seděl v kočárku a jak přes něj šel pavouk, plesk ho. Na to jak byl malý, tak jsme se fakt dobře pobavili a strávili tím hodinku. Pak jsem vymyslela novou blbost a mamina si alespoň odpočinula, zato já byla na konci dne úplně vyřízená.

Vlastně vymýšlím blbosti i s dospělými. Vezmu nálepku z mandarinky a cílem hry je nalepit to komukoliv v blízkosti na čelo. Někdy na to dotyčný přistoupí, a pak je z toho honička kombinovaná s přetlačovanou a pranicí. Nakonec nálepka skončila na zadku a ne na čele.

S Kočičkou to teď máme podobně. Ráda bych vás seznámila s nějakými hrami, které třeba můžete zkusit doma na svou kočku, možná vám na to přistoupí.

Radioaktivní myška

Normálně se namotá kus papírku na provázek a je potřeba mít průchozí dům, tak aby se dalo pobíhat pořád dokolečka. A jak má kočička ráda papírek na provázku, tak jsem ji naučila za ním chodit. Potom běhat. První jsem tomu říkala přírodní vodítko, ale nakonec jsem to přejmenovala na Radioaktivní myšičku, protože když s tím provázkem začnu běhat v domě okolo, tak kočičák první běhal za mnou, ale potom ho to přestalo bavit. Běhala jsem já, kočičák se vždycky přikrčil u dveří za rohem a jak jsem proběhla okolo, skočil po papírku, udělal salto a většinou skončil ve zdi, nebo v nábytku.

Ještě se s tím dá kočka různě škádlit. Třeba zaleze pod křeslo a já ji tou myškou poskakuji okolo něj. A jak ji to dráždí, tak různě vylézá napůl těla zpod křesla a snaží se to lovit. Já z toho mívám záchvaty smíchu, protože někdy u toho dělá šílené kreace.

Deka

Vezmu nějakou tlustou přikrývku, položím si ji na sebe, dám pod ni nohy a na sebe dám kočku. Ideálně ospalou, nebo napůl hravou. Kočku totiž hrozně fascinuje pohyb pod přikrývkou, takže z toho vznikla šílená hra. První jsem jenom tak hýbala nohou a kočku to dráždilo. Nakonec jsem strčila pod přikrývku ruku a šmejdila s ní okolo kočky. Co dělá v takové situaci, to jste nezažili! 😀 Začala mi tu ruku pod peřinou lovit, začala po ní skákat. Pak jsem s rukou přejížděla i pod kočkou a to už byla úplně na zbláznění. Když jí ruka projela pod peřinou pod packami a pod bříškem, herní tranz se dostavil. A pak jsem jí přes přikrývku chytla nohu a ona nevěděla, co má dělat. Takle jsem rejdila pod peřinou a kočka poskakovala až do úplného vyčerpání.


Boj v zákopu

S kočkou si hrát na fair play nemá cenu. Je samá noha, samý zub. Tak jsem našla způsob, jak se jí vyrovnat. Ideální je dostat kočku do nějaké prohloubeniny. Třeba aby měla z jedné strany křeslo a z druhé moji nohu a ležela na zádech. To se potom hraje nejlíp. Jednou rukou chňapnu přední nožičky, druhou jí lechtám na bříšku a ona se usmívá a zadníma do mě kope. Nemůže se převalit, protože je v důlku. Je tak sladká! 😀 Akorát naposledy našla způsob, jak se mi vysmýknout, takže zase získala navrch a já jsem skončila podrápaná. Vždycky když jí chytlu přední nožičky, tak začne zadníma kopat. A když jí začnu lechtat na břiše, tak začne zametat a švihat ocáskem. Nemá to chybu. Zraněním se sice nevyhnu, ale baví nás to obě.

Hypnóza

Když je kočka napůl ospalá a chce si hrát, tak už vím, jak ji přimět zase zgumovět, aby se nechala mazlit. Protože jak se rozdovádí, tak škrábe a hlazení prostě nehrozí. Vždycky když po mě jde packou a vytáhne drápky, tak jí pohladím naspod jemně polštářky. A když jde po mě druhou, tak ji pohladím znovu. Nevím proč, ale je jí to tak moc příjemné, že když jí takhle střídavě hladím přední tlapky svými prsty, tak upadne do transu. Prostě leží na zádech, pupek vyvalený, hlava padne dozadu a neví čí je. A když se ozve zvuk, tak se probere, zase začne vytahovat drápky a já ji zase začnu hypnotizovat. Vážně to na ni funguje! 🙂

Ale nesmím mluvit. Obzvláště se mi nevyplatila slovní spojení jako: ,,Schovej drápky, já na tebe taky s nima nejdu,”, nebo ,,hodná kočička, spinkat bude.” Na to mi úplně kašle a naopak začne řádit. Prostě vyletí a zahryzne se mi do ruky.

Ale kočka má taky na mě už finty. Začne mrskat ocasem a čeká, až jí ho chytnu. Prostě si mě naláka. A když ji chytnu, tak vyletí a zahryzne se do mě. Nebo sedím v křesle a ona vyskočí metr vysoko a zavěsí se mi drápy do ruky. Prostě miláček s citlivou náturou.

Anebo mi dává facky. Když ji chytnu do náruče a ona je převalená na bříško, tak udělá ,,mňáu!” a liskne mi přední packou do obličeje, takže mám poškrábané tváře. Funguje to na mě, vždycky ji pustím, ale ono by stačilo jenom mňouknout.

Taky už jsem zjistila, komu čičinka patří! Patří celé ulici. Oficiálně ji má jedna rodina s dětmi a děti ji pořád tahají na dvorku. A nad nimi bydlí další lidi a k nim chodí taky. Celkem navštěvuje asi čtyři domácnosti a když ji to na jednom místě přestane bavit, tak jde prostě do dalšího baráku.

Vlastně je to nevěrnice, ale máme z toho všichni užitek. Kočka se baví a dělá společnost několika lidem naráz. A nepřežírá se, takže buď jí, nebo ne. A když jí všude dávají nažrat, tak si prostě jenom vybere, co jí nejvíc chutná. A můj tuňáček jí jede, tak jsem to asi vyhrála nad granulemi. Ani se nedivím, já ho zase jím na rohlíku a granule bych nebrala ani náhodou.

Když hodně mrzne, tak micinka moc nechodí, když taje, tak taky moc ne. Ideální jsou netající teploty a pracovní dny po ránu. To já piju čajíček a člověk je ještě takový napůl gumový, takže na ni je čas a nálada. Potom začne řádit a šup s ní ven.

Taky má nová jména. Kočoprska máte v nadpisu, ale ještě jí říkám Čičimuc, nebo Čičoprd… to jen tak na okraj.

Další kočičky – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Verča 2010-12-31 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-D hezký!

Ikona diskutujiciho Alue 2010-12-31 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Koukni do galerie ke zvířátkům, tam mám morčátek jako naseto, hned si je zamiluješ! :D A nic nelikvidují, jsou to nejlepší zvířata na světě.

Ikona diskutujiciho Peťa 2010-12-31 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě bych přidal hru se stíny, kdy upoutáte kočičku nějakým pohyblivým stínem na stěně a pak ho přesunujete po celé zdi, to se pak stane z kočičky horolezec po kolmých skalách nebo ninja.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-12-31 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To jo, jenomže já mám blbou baterku, to světlo se hrozně rozptýlí. Možná laserové ukazovátko, to by bylo terno 🙂

Ikona diskutujiciho Bozka 2010-12-31 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nám predviedol dnes perfektný silvestrovský program náš kocúrik. Tvoria úžasnú bandu  s bratom Murom a malým Jackom Russelom. Havino sa kocúrom  svojím kožuchom rovnať nemôže a po chvíli ho vonku trasie od zimy, hlavne pri terajších mrazoch. Uplietla som mu teda svetrík. Celkom rýchlo si naň zvykol a Belko tiež veľmi rýchlo zistil, že mu do svetra môže pustiť pazúriky silnejšie než do kože a tak sa občas nechá ťahať, keď sa klbčia. Dnes sme sveter obliekli kocúrovi. To bola sila! Zostal ako ochrnutý, absolútne sa nevedel v tom hýbať. Skoro spadol z kresla. Na a k tomu ten jeho pohľad! Ale nepanikáril, nebojoval so svetrom, len tak oddane nechápavo hľadel.Hoci sme sa bavili, normálne som sa mu automaticky ospravedlnila a on to ako gentleman prijal.Sú jednoducho úžasní.

Ikona diskutujiciho Janča 2010-12-31 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, našla jsem na internetu naprosto stejné stránky jako máš ty. Jen jsou na nich možná hezčí obrázky ale ti tvoji andělíčci jsou také fajn.

Ikona diskutujiciho Peťa 2010-12-31 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Jo, jo to je také alternativa, každopádně jsem zapomněl podotknout, že bych do nedoporučoval někomu, kdo má v pokoji papírové tapety, pokud je teda nechce mít nějak originálně vzorkované :-)

Ikona diskutujiciho Peťa 2010-12-31 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: To teda nevím, co na těch výše uvedených stránkách vidíš stejného nebo porovnatelného se stránkami Alue.

Ikona diskutujiciho Peťa 2010-12-31 15:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Takových andělských stránek jsem na netu už viděl desítky. Na stránky Alue chodím právě proto, že jsou tak nějak jiné.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-12-31 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Nevim, mě se teda vůbec nelíbí. Dokonce jsem se přistihla uražená, že mě s nimi srovnáváš :D Já vim, to nebylo myšlené zle, ale fakt, tohle přeslazené něco, to není můj styl.

Ikona diskutujiciho ivan 2010-12-31 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no, ….teda, zdravím všetkých, keď sme sa dožili toho Silvestra…, ja som pre zmenu našiel takéto stránky http://www.oslikuv.net   ….čo vy na to?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-12-31 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Můžete si dělat reklamu někde jinde, než v diskuzích?

Ikona diskutujiciho ivan 2010-12-31 22:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To nie je reklama, mylím, že tá vyzerá trochu inak…,aspoň v mojom ponímaní reklamy….len som bol zvedavý ná  váš, a teda aj Tvoj názor Alue.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek