Nejstarší bodybuilderce světa je 80 let

22.8.2016 v Zprávy 8

Trocha konstruktivní motivace pro váš lepší a třeba i aktivnější den! 🙂

Tato krásná vysportovaná bábi je Ernestine Shepherd z Baltimoru a jak už jste se mohli dočíst v nadpisu článku, je jí skutečně 80 let. Narodila se totiž 16. června 1936.

Je to nejstarší žena, která se věnuje kulturistice. Začala s tím ve věku 71 let, když jí zemřela sestra. Jejím hlavním cílem je vést i ostatní ke zdravému životnímu stylu, spočívajícímu v pohybu a zdravé výživě.

V mládí prý se sportem neměla nikdy nic společného, protože byla spíš puritánská.

,,Když mi bylo 56, byla jsem spolu se sestrou pozvaná na večírek. Nebyly jsme spokojené s tím, jak jsme vypadaly, a rozhodly jsme se, že začneme cvičit. Sestra ale zemřela na rozšíření mozkových tepen. Propadla jsem panice, viděla jsem ji ve snu a ona řekla, že nedělám to, na čem jsme se dohodly,“ popsala svou cestu k posilování Shepherdová.

A jak vypadá její program?

Vstává ráno o půl třetí, medituje a spolu se čtyřmi podobnými se pak rozehřeje během na 15 kilometrů. V 8 ráno má trénink, v kostele, který navštěvuje, dokonce předcvičuje ostatním starším lidem. Spát chodí před 22:00.

Stravuje se jednoduše, zejména jsou to rýže, kuřecí prsa, kaštany, cereálie, zelenina, vajíčka a pije hlavně čistou vodu. Denní příjem má spočítaný na 1700 kcal denně, nebere žádné speciální doplňky výživy. Jen kvalitní strava a pohyb.


Tělo má lepší než většina dvacítek. Není divu, že se dostala dokonce i do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší kulturistka na světě.

Shepherd má na svůj věk neskutečně souměrně vypracovanou postavu. Její paže se pyšní vyrýsovanými svaly a pevnými bicepsy. Na jejím břiše se nenajde miniaturní špíček.

,,Věk není nic jiného, než číslo,“ říká sebevědomě Američanka, která má třiapadesátiletého syna a čtrnáctiletého vnuka.

Její o dvacet let mladší manžel Collin, jenž je jen o rok starší, než její syn, přiznal: ,,Mám problémy držet od ní chlapy dál!“

Ernestine Stepherd se občas věnuje ještě modelingu a předcvičuje ve fitness centru. Trénuje také s bývalým vítězem Mr. Universe a držitelem zlaté medaile v bodybuildingu z olympijských her z roku 1995 Yohnnie Shambourgerem.

Američanka s přezdívkou Miss Ernie se stále účastní i kulturistických soutěží. Na jevišti se poprvé objevila ve Washingtonu. ,,Tak sporé oblečení jsem na sobě neměla nikdy v životě, ale vzala jsem si to a šla na jeviště. Chci ostatní inspirovat k pohybu a také k tomu, aby se správně stravovali. A sama dělám to, co kážu.“

Ernestine je krásný příklad toho, že není nutné, aby člověk postupem let ztloustnul, zešednul, zblbnul a nakonec umřel, když už to člověk řekne tak neohrabaně. Ale každý z nás může se svým životem udělat hodně v jakémkoliv věku a zrovna na zdravý životní styl a pohyb není očividně nikdy pozdě. Když se mohla Ernestine zvednout ze zadku až v 71 letech, tak to může dokázal kdokoliv z nás, nemyslíte? 🙂

Zde je o Ernestine krásná reportáž z roku 2015 (pouze anglicky)

https://www.youtube.com/watch?v=sGOtP0cREg8

https://www.youtube.com/watch?v=NbZLdLfBQuk

Tady Ernestine pózuje na jevišti a uvaděč se na začátku diví, jestli čte správně, že je jí tolik let!

https://www.youtube.com/watch?v=8WGyf_mEreY

Komentáře

Ikona diskutujiciho Aja 2016-08-22 05:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tedy nevim ,ani se mi tomu nechce verit, ze by neco takoveho mohlo byt mozne… a jestli ano stoji za tim ohromna vule. No tak tu nemam a asi proto vypadam jak vypadam. Ale nestezuju si. Treba se rozhodnu ale urcite ne pod hrozbou onemocneni to u me nefunguje muselo by me to nadchnout. Jen si rikam ze preci ve veku tehle pani uz tu musi byt priznaky stare vrascite kuze nebo ma skutecne takovy dar. Ale klobouk dolu. Pockam si dvacet let ja ji to pujde az bude slavit stovku.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-22 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Je to možné. Poslechni si tento rozhovor:

Ikona diskutujiciho Al One 2016-08-22 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasná baba.

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-08-22 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě to možné je! Z fyzického hlediska jí nic nebrání. Je skvělá, hodně poklon této bábince! I když vypadá spíš jak prošedivělá třicítka a ne jako babička! :D Jde vidět, že je jí i po psychické stránce skvěle :).

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-08-22 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, tý bych tipla tak 50… Aluško, určitě to taky dotáhneš takhle daleko 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-22 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[Smazaný komentář] nestíhám je. teď jsem byla dva dny pryč.

Ikona diskutujiciho Irčulie 2016-08-22 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a ještě jeden dotaz mimo – při čištění místnosti podle tvého návodu se svíčkama vadí, když už jsou zapálené a hoří a občas je zvednu i s talířem na kterým ho  mám, abych zkontrolovala jestli nehřejou moc na podlahu??

Ikona diskutujiciho Luz 2016-08-26 00:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je vyborne videt, ze nikdy nemusi byt pozde zacit a i ve vyssim veku se da vybudovat a vytvorit skvela fyzicka.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek