Nejzajímavější reakce čtenářů na můj bludný balvan 2

24.6.2012 v Čtenáři 3

Přestože moje recesistická reakce na recesistickou cenu vyšla už na začátku dubna, stále mi chodí celkem dost reakčních dopisů. V tomto článku přikládám pár těch, které mě oslovily a za které velice děkuji. Najdete v nich docela dost zajímavých poznatků a postřehů, které stojí za pozornost.

1.

Milá zázračná bytosti Alue,

gratuluji k Bludnému balvanu, neboť dostat se do společnosti tak uznávaného vědce, jakým je Stanislav Grof, nebo báječného léčitele MUDr. Josefa Hrušovského je obrovská pocta! Sisyfáci jsou tristním potvrzením toho, kam až materialistická věda došla ve své omezenosti a sebestřednosti. Ale je fascinující, že jsi první – a v Tvém věku! – kdo zvedl jimi hozenou rukavici. Z celého srdce Ti za to děkuji a obdivuji Tě. (A jsem moc zvědavá, jak Grygar a Nosková zareagují.)Dovolila jsem si dát Tvé úžasné video na svou stránku (www.adastra.estranky.cz, rubrika Věda versus esoterika), a krom toho jsem ho rozeslala asi na stovku e-adres svým přátelům, kteří ho jistě taky pošlou dál.

Přeji Ti všechno jen dobré v Tvé navýsost blahodárné a užitečné činnosti a jsem šťastná, že sny vizionářů o transformaci se naplňují. Všem Sisyfákům navzdory!

2.

Dobrý den.
Se Sisyfos jsem měl taky tu čest, protože jsem četl článek o alternativní medicíně od p.Heřta a musel jsem reagovat.
Stránky Sisyfosu nemají žádnou diskuzi, prý kvůli tomu, že by museli mazat nevhodné příspěvky :).
Problém nastal, že nešlo reagovat ani na p.Heřta, protože chyběl kontakt.
Je to tam směs bubáků, aneb co se nedá změřit, to neexistuje :).
Plně s vámi soucítím a přeji hodně zdaru.
S pozdravem J.H.
Dole je vložená komunikace alespoň s někým:

(Následuje trefný dopis, který J.H. zaslal na adresu Sisyfa)

Dobrý den.
Citace z článku :
,,Bolesti hlavy jsou ovlivnitelné placebo efektem ve 62% případů.“

Zkuste to říct moji mámě, která trpí desítky let migrénou a vyzkoušela vše až skončila u prášků proti bolesti. Pak vyzkoušela kvalitní konopnou mast , kterou si potírala hlavu a mastička zabrala. Dnes už nemusí brát léky proti bolesti, placebo sotva.
V článku se píše o placebo efektu při podání léčivé látky (např.rostliny), kdy člověka uzdraví jeho víra dejme tomu. Placebo efekt léčivého preparátu se dá snadno vyvrátit.
Uvedu příklad z praxe: Člověk má trávicí problémy (např. z jídla), tak použije bylinnou tinkturu a trávicí problémy zmizí po pár desítkách minut (placebo efekt sotva). Náš pes má občas trávicí problémy a použiji stejnou tinkturu a zvířeti se také rychle uleví (možná zvířeti pomohla víra 🙂 ).
Zkušenost a praxe má daleko větší cenu, než vědecké studie.
Není tam žádný kontakt na autora článku pana Heřta 🙁 a také vám zde chybí diskuze :(.
Podle všeho pan Heřt vyzkoušel všechny alternativní léčby, to je opravdu dobrej, to já bych nezvládl ani za 2 životy.
Váš web je monolog.
S pozdravem J.H.

(Odpověď)

Vážený pane,
mohl byste mi laskavě sdělit, jaká je Vaše profese? Formulace (nikoli obsah) případné odpovědi na tom dost záleží.
S pozdravem
Luděk Pekárek

Ubohé. – Žádné jiné slovo se k takové odpovědi ani nehodí.

3.

Moc hezké 😀
Tleskám Ti Alue K. Loskotová. Dobře si jim to dala. Máš dosti ostrý jazyk, jo, jo takhle na ty dinosauří mozky :D… Místy fakt velká sranda, vydržel jsem to pozorovat s přestávkami celé. Sysifos je skálo-pevno jistě skupinka samozvaných mudrců, kteří tak, jako hloupý král Sisyfos valí do kopce své kameny lži v podsvětí sebeklamu. Jejich hloupost jim sama dala název, ikdyž asi oni to myslí na ty druhé, Normální, Zvídavé, Krásné a Rozumné lidi jako jsme my 🙂 chachá a to je taky sranda!! 😀
Jsem zvědavý na reakci těch ještěrů a ještěrek až zas vyleze sluníčko a oni se vyrojí ze svých skrýší pod bludnými kameny:-)…

Děkuji za pobavení:-)
S pozdravem Tvůj obdivovatel J. F., posluchač moudrosti lesů ze severních Čech:-)

4.

Zdravím Alue
píšem ohladne tej videoreakcii na bludný balvan, prečo nepošleš trestné oznámenie na tú pani zo Sisyfosu za porušovanie autorského práva, urážku na cti a ohováranie? Nemôžu kohokoľvek len tak napádať a prekrucovať veci.

A ohladom geopatogenych zon, moj otec sám je prútkar a vyhľadáva okrem vody aj tieto zony v bytoch.

Vždy našiel vodu, teda skutočné podzemné toky. Mnoho ľudom pomohol, stačilo len premiestniť posteľ ked tam zona bola, a potom sa im aj lepšie spalo.

Viacerí mali viacero zdravotných problémov a lekári im akosi nevedeli pomôcť. Niektoré deti čo v nim spali trpeli aj pomočovaním, po premiestnení sa to zlepšilo. Mimochodom takéto kurzy prútikarenia sa robili v Čechách niekedy po 1990 roku asi v Ostrave alebo kde, takže získal aj oprávnenie vyhľadávať vodu a zony, a vtedy bolo možné za to získať a mať ŽIVNOSŤ !

Či to je možné dnes neviem, ale vtedy to bolo možné a bolo to považované akože OK, že to existuje takže Sisyfosu stačí ak sa pozrie čo bolo legálne a považované za pravdivé vo svojej nedávnej historii Českej republiky.
Podobným spôsobom by sa dali nájsť aj iné zdroje ako ropa, kovy a pod. Aj osoby ktoré sa stratia, nezvestní, že vraj jedna Nemka tiež prutikarka takto pomáhala policii pri hľadaní nezvestných osôb. Dnes by to asi veľmi vadilo mafianom, ich činnosť by to veľmi mohlo ohroziť, takže u nás takýchto ľudí nevyužívame. V USA sa paranormálnymi schopnostiami zaoberajú tajne na tých nazvyšších miestach, teda aj v CIA.
Námatkovo príbeh supervojáka Dunken O Finionan, slovenská či česka verzia bola asi vymazaná, tak polská je tu,
http://www.youtube.com/watch?v=fFrwd1WzmkI

Tajne sa využívajú teda telepatické schopnosti jedincov, lenže pre koho a pre čie záujmy títo jedinci pracujú? Do služieb koho vstúpia? Kedže sa mnoho utajuje tak nieko može mať dojem ako Sisyfos že sú to nezmysly, no zjavne trochu zaspali, nie trochu ale dosť.
Zvačša vždy tí hlúpejší potom chcú poučovať ostatných, ktorí už niečo pochopili. Aj za Einsteina bola napísaná kniha 100 vedcov proti Einsteinovi, napísaná vtedajšími vedcami akože jeho teoria je chybná a proti Newtonovým zákonom, Einstein na túto knihu reagoval slovami „prečo 100 stačí jeden“ čím dal najavo že nie v počte je argument ale vo vecnej kritike či pohľade, a z očí do očí, tomu sa nebránil.
Podobne to bolo aj pri zmienke že Zem je guľatá /Bruno/ ako ťažko to vedela stráviť cirkev lebo si myslela že je to proti ich učeniu, a ked to bolo prijaté tak potom prišiel Koperník s dalšou predstavou, že nie Zem je stred sveta a všetko sa okolo nej krúti, ale Slko je stredom, čo bolo bližšie k pravde /heliocentrická predstava sveta/, a zase sa táto myšlienka ťažko presadzovala. Pritom sa stačilo nad tým zamyslieť, preskúmať výsledky pozorovania Koperníka, na to samojreme nestačilo 5 minút. A z voleja to odsúnú stranou akože je to blbosť…
Další bol jeden lekár, meno neviem, ktorý tvrdil že za choroby môžu baktérie ktoré nevidno lebo sú veľmi malé, vidno ich len pod mikroskopom. Tiež si z neho uťahovali. Dnes vieme že mal pravdu.
Nebol to Ján Hus ktorý aktívne bojoval proti odpustkom, ktoré dopustila Cirkev? Akože sa odpusienie hriechov dá kúpiť, taký nezmysel…

Takže vždy to bolo tak že veľká vačšina ľudí nemá o pravdu záujem, a vždy sa proti nej bránia, len vtedy ju prijmu ked musia aj to s nevôľou a len ked im to vyhovuje. Na rôznych postoch ako v cirkvy či vede, politike sú často dosadení ľudia, ktorí akože majú patent na pravdu. Ako na bôžikov sa na nich má ľúd pozerať. A najlepšie je, ked bôžikom to tak vyhovuje a slnia sa na piedestále ľudskej slávy, nechcú potom príjímať nové poznanie a niečo meniť. Sú ako zaseknutí, brzdy a tak bránia aj ostatným aby sa o nič neusilovali, lebo by sa aj bôžikovia museli hýbať a to už zrejme nedokážu a nechcú.
Ludom to tiež vyhovuje pohodlnejší a lenivejší spôsob života bez úsilia. Až ked sa omyly dostávajú na svetlo sveta /napr. kríza, všeobecná zadlženosť/ potom sú nervozny že ich idoly, teda politici, vedci, cirkev akosi zlyhali.

Ludia zabúdajú že Pravda je iná ako si oni myslia, nedá sa o nej hlasovať ani odsúhlasovať ale ju len poznávať a prispôsobiť sa jej a žiť podla toho. Ak to nebudú robiť sami na to doplatia.

S pozdravom
Juraj

Ještě jednou děkuji za všechny zajímavé reakce, nejenom za tyto zveřejněné…

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2012-06-24 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý Alue :o) no vidíš to jsem ani nevěděl že se brácha chytl se Sisyfem :o)

Ikona diskutujiciho Robert 2012-06-27 18:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rád bych se k tomuto tématu vyjádřil. Lidé mají různé názory a snad neexistují dva lidé, kteří by naprosto stejně vnímali svět a události, které se dějí. Nemáme právo soudit druhé, protože neznáme celkové souvislosti (z hlediska Vesmíru a Božího plánu) a nevíme, co bylo skutečnou příčinou jejich jednání. Můžeme to jen přijmout a přemýšlet o tom, co nám to má přinést a jak na nás jejich slova či chování působí. Máme právo vyslovit svůj názor, což jsi udělala, dle mého názoru až příliš emocionálním způsobem. Mimochodem, zmíněné video, které zveřejnil Igor Chaun na YouTube, mě zavedlo na Tvůj web. :-)

Ikona diskutujiciho J.H 2012-07-10 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2)Robert: To je přesně ono, že s naším národem se orá, protože jsme národ ovcí, který se neumí ozvat a jen se nechává urážet, tady humor končí !Tady nejde o útok, ale o fakta a pravdu !

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek