Nevolnost v autě? – Aluška ví, jak na ni! :)

22.8.2008 v Návody 0

(dnes je 22.8.2008)

Znáte to… jede se k moři… Aluška je zelená… pak najednou slané sliny a ,,BLÉÉÉÉÉÉÉ….” – A pak jen slyším, jak sestra křičí: ,,Tati! Zastav! Karolína BLIJE!!!”

Včera jsem viděla v televizi na tohle téma kousek dokumentu a napadlo mě, že bych to mohla zařadit do svého dalšího článku, než zítra odjedu do Semil…

Proč my nešťastníci vlastně v autech blijeme?

– Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď… ale málokdo ji zná… než tedy začneme řešit tento problémek, měli bychom si říct, proč se to vlastně děje, abychom nestírali flus holou rukou 🙂

( jsem dneska nějaká nechutná… to bude asi mou rozvernou náladou… páč se už těším na dlouhý vejlet… tak mě omluvte, vy se slabším žaludkem 😀 )

– Příčina nevolnosti v autě je jednoduchá… – Lidem bývá blbě hlavně na zadním sedadle… ( sem vlastně vepředu ještě nikdy neblila ) Je to proto, že oči vidí, že se nepohybujeme… ale naše uši říkají něco jiného, a to, že se pohybujeme… ( tekutina v uších, která kontroluje rovnováhu se pohybuje zatáčkami atd…)

Mozek věří v zásadě více uším, než vašemu zraku… řekne si něco v tom stylu: ,,Co to ten maňas zase snědl?” – A rozhodne se, že je to potřeba vyzvracet, protože usoudil, že z toho máte halucinace.

Noa pak už se člověk naklání z okýnka, ani neví jak… 🙂

Ale jak se toho zbavíme?

( Skutečnou příčinu nevolnosti v autě znám teprve krátký čas… ale už jako malá jsem vyvinula pár vlastních metod… jsem holt dobrá no… 😀 )

1. Většina z lidí většinou slupne kinedryl, nebo jiný prášek proti nevolnosti… ale ne vždycky ho máme u sebe, zvlášť, pokud jsme sklerotici… nevím jak vy, ale u nás to máme v rodině… skoro vždycky není prášek po ruce…

2. Osvědčená metoda je koukat z okna a nejlépe sedět vepředu… je to logické, protože pak oči i uši budou říkat mozku, že se pohybujeme a ten z vás pak nebude chtít vymáčknout váš oběd…

3. Před cestou se nepřežírat! – Tím podporujete teorii vašeho mozku, že jste snědli něco, co je fuj.

4. Dejte si citron… jeho extrémní chuť zabrání nevolnosti… (Tohle nikdo nezná… je to lepší pro ty, kteří raději přírodní metodu, než do sebe cpát prášky.)

5. ,,Nemám citron, nemám kinedryl, koukat z okna mi nepomáhá a dopředu mě nechtěj pustit!”… jo, tak tuhle situaci znám… ale jako malá jsem vynalezla další bezva lest na blitíchtivý mozek… – Kája hlásí, zavři oči a nekoukej! – Nejlépe usni.

6. Jako dobrý lék proti nevolnosti jsou i zázvorové tabletky… ale… nevím jak vy, ale já se s nimi ještě nikdy nesetkala.

7. Všimla jsem si, že když se v autě nenudím, nebývá mi blbě… – Takže, zaměstnejte mozek… dobré je škádlit sourozence, udělat pořádnou prču, nebo vést velice zajímavou debatu… rozhodně ale neseď jak pecka a nečum před sebe… když bude mozek zaměstnaný zajímavou aktivitou, nebude vám vyvolávat zvracení.

8. Také je dobré si dát něco větrového… silný bonbon, nebo žvýkačku (ale bacha na žvýkačky, nikdy neberte ty, které obsahují aspartam, nebo umělá sladidla!!! – A jakože tohle obsahují snad všechny, tak nikdy nikdy nikdy nestrkejte do pusy žvýkačku!)

Co rozhodně při kinetoze nedělat:

Kája hlásí: Je-li ti blbě, tak nikdy:

1. Nečti.

2. Neseď vzadu a nečum před sebe jak pecka

3. Nejez, ani na jídlo nemysli.

Ještě něco?… Hm… myslím, že jsem řekla všechno… fajn. – Tak šťastnou cestu! – Myslím, že až nebudete mít sáček, tak si rádi vzpomenete, jak jste u mě četli tento článek… 🙂

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek