Nick Vujicic navštíví v září 2010 Českou republiku a Slovensko – Zúčastněte se jeho přednášky

31.7.2010 v Aluška.org 11

 Nemá ruce! Nemá nohy! Nemá starosti!

nick

Nick Vujicic

navštíví v září 2010 Českou republiku a Slovensko.

Nenechte si uniknout jedinečnou přednášku
Nicka Vujicice o třech klíčích, které mu ze života
bez končetin umožnily žít život bez hranic.


Tyto tři klíče změní naprosto i váš život.

Máte-li zájem se přednášky zúčastnit,
zajistěte si svoje místo
registrací zde.
Počet míst je omezený a zájem velký.

Místa konání:

pátek – 10. září 2010 — Praha – Kongresový sál TOP HOTEL Praha, Blažimská 1781/4

sobota – 11. září 2010* — Bratislava – Kongresové centrum ISTROPOLIS, Trnavské mýto 1

neděle – 12. září 2010 — Brno – Laser Show Hall Hotel Bobycentrum, Sportovní 2a

linka

Nick Vujicic v září 2010 navštíví Českou republiku. Uskuteční inspirativní přednášky, ve kterých se podělí o tři klíče, které mu ze života bez končetin umožnily žít život bez hranic. 

Jeho přednášky pomohly mnoha lidem – lidem v depresích, lidem, kteří si nevážili toho, co mají, či lidem, kteří svoje problémy považovali za neřešitelné.
Jeho přednášky určitě stojí za návštěvu.

Člověk si díky Nicku Vujicicovi může uvědomit mnohé. Může mu to napomoci vidět svět jinýma očima a tím i přehodnotit svůj žebříček životních hodnot tak, aby člověk i s tím, co má, najednou byl šťastnější.

O Nickovi

Představte si, že byste se narodili bez rukou. Nemohli byste nikoho obejmout, ničeho se

Nick vujici

dotknout, ani vzít nikoho za ruku. Nebo co kdybyste se narodili bez nohou? Nemohli byste tančit, chodit, běhat, dokonce ani stát. Zkuste si nyní tyto dvě okolnosti spojit – žádné ruce a žádné nohy. Co byste dělali? Jak by to ovlivnilo váš každodenní život?
Seznamte se s Nickem Vujicicem … Nicolas Vujicic (vyslovuje se vujičič) se narodil v roce 1982 v Melbourne v Austrálii a bez jakéhokoliv důvodu či varování lékařů přišel na svět bez rukou a bez nohou. Představte si, jaký to musel být pro jeho rodiče šok, když navzdory normálnímu průběhu těhotenství a aniž by se něco podobného stalo v jejich rodině, spatřili svého prvorozeného synáčka a uvědomili si, že jej společnost bude považovat za nedokonalého a abnormálního. Syn, který se narodil bez končetin, nebyl zrovna tím, koho zdravotní sestra Dushka Vujicic a její manžel pastor Borris Vujicic očekávali. Je možné, aby jejich syn vedl normální a šťastný život? Co vůbec bude moci dělat, nebo čím se může stát, když musí žít s tím, co ostatní považují za obrovský handicap? Oni ani nikdo jiný neměli potuchy o tom, že z tohoto nádherného miminka bez končetin se jednoho dne stane osobnost, která bude inspirovat a motivovat lidi všech společenských vrstev a že zapůsobí na životy lidí na celém světě.
Během svého dětství se musel Nick vypořádat nejen s typickými problémy, které prožívá každý školák i dospívající mladík, jako například šikana a nedostatek sebeúcty, ale bojoval také s depresí a samotou, když se zabýval otázkami, proč se tolik liší od ostatních dětí kolem sebe a proč je jediný, kdo se narodil bez končetin. Zajímalo ho, jaký má jeho život smysl a zdali vůbec nějaký smysl má. Bylo to pro něj velice frustrující a měl pocit, že mezi své kamarády ze školy vůbec nezapadá, takže se v sedmi letech rozhodl vyzkoušet speciálně navržené elektronické ruce a doufal, že se tak přiblíží ostatním dětem. Během krátké doby si však uvědomil, že i s elektronickýma rukama je pořád jiný než ostatní spolužáci a zjistil také, že umělé ruce jsou příliš těžké, což mu znemožňovalo nejen manipulaci s nimi, ale podstatně to omezilo i jeho celkovou pohyblivost.

nick

Jak Nick rostl, naučil se se svým postižením zacházet a postupně se začal čím dál víc spoléhat sám na sebe. Přizpůsobil se své situaci a našel si vlastní způsoby, jak zvládat to, k čemu ostatní potřebují končetiny, jako například čištění zubů, česání, psaní na počítači, plavání, sportování a spoustu dalších činností. Postupem času se začal Nick se svou situací smiřovat a dosahoval velkých úspěchů. V sedmé třídě byl zvolen zástupcem školy a spolupracoval se školním studentským výborem na benefičních akcích pro místní charitu a handicapované.
Nick tvrdí, že za své vítězství v boji na cestě životem a také za svoji sílu a životní optimismus vděčí své víře, své rodině a přátelům, ale také mnoha lidem, které potkal a kteří jej celou dobu povzbuzovali.
Po ukončení školy pokračoval ve studiích a získal dva akademické tituly v oboru účetního a finančního plánování. V devatenácti letech si začal plnit svůj sen, že se stane motivačním řečníkem a svým životním příběhem bude povzbuzovat ostatní a přinášet jim naději. “Našel jsem smysl své existence a také smysl svých životních okolností. Když se ocitnete uprostřed ohně, určitě to nějaký smysl má.” Nick z celého srdce věří, že každá překážka, se kterou se v životě setkáme, má nějaký smysl a že jediné, co může ovlivnit naše rozhodnutí o tom, zda ji překonáme nebo ne, je náš postoj k ní.

Nick předává svým posluchačům na celém světě myšlenky o tom, jak je důležité mít vize a velké sny. Ve svých projevech uvádí jako příklad své životní zážitky a tím apeluje na ostatní, aby zhodnotili svoji perspektivu a podívali se na svoje vlastní podmínky. Připomíná lidem, aby se nedívali na překážky jako na problémy, ale aby je začali vnímat jako příležitosti ke svému růstu a překonání sebe sama. Zdůrazňuje, jak důležitý je náš postoj, protože je to náš nejmocnější nástroj a ilustruje také, jak velký dopad mají naše rozhodnutí nejen na naše vlastní životy, ale také na životy lidí kolem nás. Nick svým životem ukazuje ostatním, že při dosahování těch nejodvážnějších snů je nejdůležitější vytrvat, přijmout neúspěch jako pozitivní zkušenost a nepřipustit, aby nás vina a strach z neúspěchu ochromily.

Motivační vzkaz Nicka Vujicice, který oblétl svět:

– Zaregistrujte se na přednášku – ZDE-

Komentáře

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-07-31 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem, milá Alue, četla o tomhle obdivuhodném pánovi (mimochodem je to fešák :-)) v Meduňce. Jeho vzkaz doporučuji všem… štěstí z pomíjivých věcí je pomíjivé, invalidita je stav mysli… to jsou věci, které se minimálně hodí pro každého k zamyšlení. Děkuji Alue, že na jeho návštěvu upozorňuješ. Ach, škoda, že je to "až" Praha… ten člověk musí být zářící koule nesmírné moudré energie…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-07-31 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Rozhodně se mi idea jeho přednášek moc líbí, dokonce přemýšlím, že si na ně zajedu. Ale musím myslet rychle, at mi někdo nevyfoukne poslední flek :D -Ale není to ,,až" Praha, podívej se pořádně, bude i v Brně.

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-07-31 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: i Brno je "až"… :-D jsem někde uprostřed mezi tím :-)… ale já na tyhle výlety za duchovnem budu mít čas, až se mě děti pustí sukní, jak vidím :-)

Ikona diskutujiciho Alchemi 2010-07-31 16:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem o něm zveřejnila článek na svém blogu. :-) Protože jeho slova by měl slyšet celý svět.

Ikona diskutujiciho Lukáš 2010-08-01 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím. Myslím si, že by si každý člověk měl utvářet své vlastní originální názory a náhledy na svět. Jistěže mohou být podobné jiným názorům ale vše jen do určité míry. A mimochodem (k tomu člověku)…je zajímavé, že si nenechal udělat protézy (ruky). Takový je můj názor.

Ikona diskutujiciho Dragomira 2010-08-01 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lukáši, cituji článek: "Bylo to pro něj velice frustrující a měl pocit, že mezi své kamarády ze školy vůbec nezapadá, takže se v sedmi letech rozhodl vyzkoušet speciálně navržené elektronické ruce a doufal, že se tak přiblíží ostatním dětem. Během krátké doby si však uvědomil, že i s elektronickýma rukama je pořád jiný než ostatní spolužáci a zjistil také, že umělé ruce jsou příliš těžké, což mu znemožňovalo nejen manipulaci s nimi, ale podstatně to omezilo i jeho celkovou pohyblivost."

Ikona diskutujiciho septik 2010-08-02 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

inspirativní…

Ikona diskutujiciho Lukáš 2010-08-02 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jistě…ale doba jde dopředu a kdo má peníze, tak je schopen si v dnešní době zajistit lepší "protézy" (ale to je jen názor).

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-02 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Lukáši, vysmahni z těchto diskuzí. Po tom jak jsi se zachoval tu nemáš co dělat. Zloději.

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-07 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: (aj zlodeji môžu mať konštruktívny dopad – viď INCEPTION – som momentálne z Christophera Nolana trošku unesený) :-)

Ikona diskutujiciho barchettka 2010-08-16 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šetřila jsem si celý léto a úspešně! 🙂 Teď se jenom honem rychle zaregistrovat. Alue, víš/jdeš na Ickeho, nebo je Praha moc velká dálka?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek