Nightwish vydali album ,,Human. :II: Nature.“, skladba Noise nese děsivé poselství o moderním Matrixu. Dešifrování písně Noise

4.5.2020 v Matrix 63

Nightwish po pěti letech vydali nové album s prapodivným názvem ,,Human. :II: Nature.„. Jeho obsah je ještě podivnější, než samotný název. Dlouho před vydáním celého alba vypustili skladbu i s videoklipem, která má název Noise a ta je skutečně děsivá. Právě o symbolice tohoto klipu bude dnes nejvíce řeč. Dovolte mi však na úvod zhodnocení této novinky. Videoklip k Noise (Hluk) diváka zejména znechutí, což je divná strategie, jak navnadit fanoušky na nové album. Očekávali byste, že skupina naopak vypustí chytlavou pecku, aby se publikum těšilo. Tak jako tomu bylo u minulého alba, kdy udičku k novému albu tvořila překrásná píseň Élan, ze které se stal velký hit. Proč šli teď Nightwish opačným směrem? Byl to jejich záměr, nebo je to tím, že prostě nic lepšího neměli?Tuomas Holopainen už vytvořil tolik hudby, že by se klidně mohl na další skládání vykašlat a žít z plodů své práce. Jeho počin ,,Human. :II: Nature.“ je naprosto nepochopitelný propad v dosavadní kvalitě jeho tvorby. Hudba je prakticky neposlouchatelná a s tématikou Nightwish nemá nic společného. Proč tuto novinku nevydal pouze svým jménem jako speciálku bokem, tak jako to udělal například s albem The Life And Times Of Scrooge?
Největší kouzlo Nightwish, což jsou chytlavé zvučné melodie a legendární, melancholické, fantastické či mýtické náměty, zde úplně chybí. Místo toho se dočkáte molových skladeb plných rušivého šumu. Není to melodie, není to harmonie. Je to doslova kakofonie nepříjemných zvuků, které ušní bubínky nepohladí, ale drásají.

Nové album Tuomase Holopainena ,,Human. :II: Nature.„: Špatný vtip, nebo kakofonická pocta Satanovi?

Nightwish poslouchám už nějakých 17 let a nikdy mě nezklamali. Mnoho konzerv jim vyčítá, že už nehrají hudbu, kterou hráli dříve, že střídají zpěvačky jako fusakle. Nic z toho mi nevadilo. Ani kritizované přibrání Troye, který do Tuomasovy hudby vnesl překrásné folklórní prvky.
Z vlastní zkušenosti vím, že pokud člověk souvisle po mnoho let něco tvoří, postupem času se mění jeho styl, tak jako se mění i on. Jak stárne, sbírá zkušenosti, mění se mu nálady a mění se okolnosti, které mají vliv na to, jaká inspirace a jaké téma mu přijde ke zpracování. Mění se pochopitelně i lidé okolo tvůrce – tedy i členové skupiny. To je naprosto přirozený normální proces. Očekávat od Tuomase, že bude od roku 1996 až dodnes skládat pořád stejnou hudbu, je – mírně řečeno – absolutní naivita a hloupost.

Avšak to, co nyní Tuomas vypustil do světa, nelze snad ani nazvat hudbou. Prapodivná kakofonie rozladěných falešných tónů, zpěvačka která se ani pořádně neuplatní, ale spíše fádně recituje přehršle textu v tempu, kdy ani není rozumět, co vlastně zpívá. Těžko uvěřit, že něco takového skutečně vytvořil někdo s hudebním sluchem. Toto album je prakticky neposlouchatelné, i dlouholetý fanoušek jako já se přinutí maximálně k poslechu útržků, úryvků, nakonec celé album prokliká a je zklamaný. Toto se může líbit pouze někomu, kdo nemá sluch, případně je úplně hluchý.

Co se Tuomasovi stalo? Původní tématika ho přestala bavit a zkouší něco nového? Došly mu dobré nápady a nic lepšího už ze sebe nevydojil? Vytlačil ze sebe nové album silou, aby se neřeklo že pět let nevydal nic nového? Nebo po letech slávy přišel o rozum, i o zdravou míru sebekritiky? Koukal až moc dlouho na animal planet?

Kritici vedle skladby Noise celkem oceňují skladbu Tribal. Nechápu, co se komu může líbit na monotonním falešném hučení a molovém zpěvu bez melodie. Odporná hnusná ponurá kakofonie. Toto není Nightwish, ale prapodivná skladatelská onanie bez kousku sebereflexe. Jedna skladba, která není založena na kakofonickém falešném humu, je právě skladba Noise, tak je však tak děsivá, tvrdá a ke konci falešná, že si nikdy nenajde místo na mém playlistu.

Videoklip ke skladbě Noise je natolik do očí bijící, že se zdá, jakoby celé album vyšlo pouze kvůli této jediné skladbě.
Trocha konspirace do placu: Jakoby Tuomas dostal zakázku předat důležité upozornění lidstvu a vše ostatní okolo vydání nového alba byla pouze omáčka, pomeje zbytků, výšplechty a odpad, který postrádá význam.
A dovolte mi být konspirační ještě více: Při poslechu úryvků z nového alba jsem se nemohla ubránit dojmu, že se u Tuomase něco zásadního změnilo a že už to není on. Rozhodně to není jeho tvorba, jeho nálada, jeho sluch a cit. Jakoby do něj vešlo něco cizího. Jakoby se buď úplně zbláznil, nebo to skládal pod vlivem (možná?) drog, nebo jakoby tu hudbu psal někdo úplně jiný! Ale kdo?
Protože je celé album kakofonie nelibých pazvuků, nabízí se jednoduchá odpověď na tuto otázku: Je to Satan? Ten přece miluje kakofonii a disharmonii, to je jeho hudba.
Upsal se mu snad Tuomas? Je to jeho odměna za zajištěný úspěch a slávu, nebo se rozhodl uctívat ďábla až teď a nové album je k jeho poctě?
Nové album je bezpochyby zlé, ponuré a díky přemíře všudypřítomné kakofonie jednoznačně satanské. Nemůže se líbit nikomu, kdo má hudební sluch, poslech doslova bolí. Je to nesnesitelné.
Nesnesitelná je i skladba Harvest, která částečně z alba vybočuje a je založena hlavně na Troyovi. Když se však zaposloucháte do zpěvu, uslyšíte, jak Troye ve falešné neladící hladině doplňují hlasy ostatních členů kapely, které jeho zpěv doslova zprasí. Troy to ještě trochu zachrání solem na dudy, ale pod náloží falešného zpěvu a všudypřítomného humu schovaného pod hlavní melodií, je to jen chabý pokus.

Nightwish je jedna z mála kapel, které tvoří tvrdší hudbu a přesto jsou poslouchatelní (nebo dokonce příjemní) i pro lidi s hudebním sluchem, protože jen výjimečně používají neladící tóny, blitky do mikrofonu, nebo kakofonii (ve většině skladeb, zejména těch starších vůbec). Podobné odpudivé prvky jsou spíše výjimkou. Ačkoliv Tuomas v posledních letech přitvrdil a na melodičnosti ubral, stále tvořil kvalitní hudbu, která uměla nakopnout, postavit chlupy na kůži a rozplakat. Uměl do své hudby výborně zapracovat i měnící se zpěvačky a využít jejich rozsah… Ale to co letos vydal, je naprostý skandál.

To by byla stručná recenze nového alba ,,Human. :II: Nature.“ od Nightwish. Pojďme se teď podívat na poselství skladby Noise (Hluk). Její obrazy jsou velice jednoduché a naprosto srozumitelné i pro laika.

Skladba Noise ukazuje, jak vypadá pouť člověka moderním matrixem. Ukazuje obludnou realitu digitálního světa.

Na začátku se zjevuje postava v černém, která nese na oltář novorozence. Temná postava je Anděl smrti (nebo přeměny), který duši do matrixu přivede a který ji po smrti i odvede.

0:19 Novorozenec je připojen na masku s displejem, na kterém se mu přehrává iluzorní ,,svět“. Všimněte si, že má maska připojení na kabel, stejně jako ve filmu Matrix, kde jsou lidé naložení v kádích, připojení soustavou kabelů na iluzorní systém a žijí ve světě snů, zatímco je pěstují odporné stroje. Tato symbolika je stejná. Na stole vidíte šest čar vlevo, šest čar vpravo, které se používají k připásání člověka na oltář.
Podobné klipy obvykle na zem používají černobílou šachovnici, aby tvůrci ukázali kdo světu vládne, ale Nightwish zvolili vzor včelí plástve. Včelí plástev je sice léčivá a je tvořena podle přírodní geometrie, ale zároveň je to i hexagon.

Záběr pokračuje detailem na obrazovku helmy, kde se ukazuje pixelové srdce a přechází do studia, kde už členové kapely předvádí náš pofidérní digitální svět, naši posedlost iluzemi a nereálnou ,,dokonalostí“, která neexistuje.

Hned na začátku je záběr na Marca, který drží pixli s nápisem MAN POWER (mužná síla, ale v angličtině je slovo man také osoba).
Tuomas má roli ,,zachránce přírody“, který to spíš než pro lásku k ní dělá pro slávu, protože se u všeho bude fotit a točit. Ukazuje tím, že lidstvo přírodu chrání jenom na oko, ale skutečný smysl toho všeho je úplně někde jinde.
V pozadí jsou vlevo i vpravo zrcadla – dualita, také zdůraznění že se díváme na sebe v odrazu. Klip lidstvu doslova ,,nastavuje zrcadlo“.
Opět se ukazuje Marco s druhou lahvičkou. Vidíte na etiketě přechod do jiné dimenze, černý symbol dveří, Pí. Uvnitř je blesk, pod ním je veliké X, pod ním černo a na černé ploše červený nápis (krví psáno na temném podkladu).
Ohledně nápisu na lahvičce: Nejsem si jistá co nápis značí, protože ho lze číst na tři způsoby a bylo by to na dlouho, takže zůstaneme jenom u symboliky krve. Tato etiketa jednoduše a naprosto jasně říká, že lidstvo se uctíváním digitálního světa dostává do temnoty, která vede k záhubě.
Žena v červeném se fotí s vyplazeným jazykem, zdůrazňuje tím to, co už bylo řečeno i na etiketě. Následuje Floor s mobilem, děvčátko v bílém a korunovaný Troy s trůnem a pugetem rudých růží. Tím se krátce představila celá parta ,,šašků“, kteří nejsou skuteční, kolikrát ani nic neumí a ničím nevynikají, ale lidstvo je uctívá víc než bohy.

0:32 vede Floor (pokušitelka) nevinnou holčičku za ruku, v levé ruce drží nad hlavou mobil. Za hlavou holčičky se na obrazovce s vlnící se temnotou opět ukazuje srdce. Aby bylo jasné, na co systém útočí.

V první půlminutě je Floor, která vychovává malou holčičku před obrazovkou a učí ji uctívat digitální trendy. Holčička je v bílém (nevinnost) a všimněte si, že má rtěnku, řasenku a make-up. Namalované dítě představuje sexualizaci dětí, deformaci jejich psychiky, okrádání o dětství a přijímání falešných vzorů a nereálných představ o ženské kráse.
V ten samý moment 0:35 se hned za nimi představuje žena v červeném (upozornění na nebezpečí v Matrixu), která stojí u nekonečného zrcadla (uvnitř odrazu je další zrcadlo, tedy propojené nekonečné dimenze), v pozadí opět včelí plástev (hexagon – 6 ) a pod ní pohybující se černá vodní hladina, pohlcující temnota.

Crave the machine
Revere the screen
Zoom in for flak and misery
Bleed some pixels

Je zajímavé, že herečka za ženu v červeném se jmenuje Jessica Pezsi Edström a když se podíváte na její instagram, tak zjistíte, že v klipu hraje sebe samu, protože její digitální svět jsou skutečně samé šunky a silikonové kozi venku. Dokonalý příklad nevědomé digitální ovce, která něco hraje, aniž by si uvědomila, že tím vypráví o sobě. Na zásobě kozopr*elních fotek neubrala ani po natočení klipu Noise, patrně tuší, že na ní jinak nic jiného zajímavého není a své diváky a pravidelné onanisty by určitě nezaujala ani svým umem, ani svým intelektem. Jinak by totiž předváděla je, namísto holé kůže. A o tom je celý problém. Uctíváte polosvlečené dutohlavky, které kromě kroucení řití před foťákem nic lepšího neumí. Inteligence a um, které se obdivovaly dříve, jdou dnes stranou. Dneska se obdivují digitální prostituky.

V další záběru figuruje zástup vymydlených hlav, které žijí digitální temnotou, připojeni na obrazovku kde pořád něco šmudlají. Jsou to otroci systému. Zatímco ve starém matrixu byl otrok systému někdo, kdo byl nevědomý, žil v systému, věřil mu a bránil ho jako agent v případě potřeby, dnes se tato charakteristika mění. Dnes jsou otroci systému k tomu všemu i otroci obrazovky, kterou uctívají, kterou zbožňují, bez které nemůžou být a kterou si všude nosí s sebou.

0:44 Floor učí holčičku uctívat falešnou modlu, digitálního krále (kterého hraje Troy). Digitální král jim povýšeně kyne rukou. Postava Troye symbolizuje slavné tváře internetu, celebrity, herce, zaprodance z politiky, ale i komerční youtubery, protože mnozí z nich mají větší věhlas než kdejaký herec a pro peníze nebo sledovanost jsou schopní ledasčeho.

Shoot yourself
Pose for the dead
Have a near-life experience
In a hot air matrix

Následuje série společných selfie, zatímco v pozadí bují na obrazovce temná hladina, nicota. Troy původně od holčičky dostává rudé růže (ochrana před zlem), které poté Troy zahodí, aby se mohl lépe ponořit do své obrazovky.

Now you’re a star
Vain avatar
Feeding the beast
In your loud Egoland
You have become
Tool of a tool
Digital ghouls
Telling you to
Shut up and dance!

1:04 Návrat k otrokům obrazovky. Záběr na Monu Lisu je jasný. Říká, čemu dávají přednost před skutečnou krásou.

Color a yarn and the crowds will gather

1:15 Zpět ve studiu, kde jsou všichni stále posedlí obrazovkou  a digitální ,,krásou“. Marco se akčně dáví pilulemi, na které dělá po celou dobu agresivní reklamu. Nechybí falešný přírodomil a Jessičin přepásaný třepající se zadek.
To je mimochodem pro Nightwish zcela netypické. Nikdy za celou dobu své dlouhé existence nebyli vulgární, neukazovali ve svých klipech nahotu ani sex, dokonce ani nemluvili sprostě. Co Tuomase změnilo, aby dovolil ve svém klipu něco takového? Tuomas se na ten zadek dokonce v 1:22 ani nedívá, dělá že se ho to netýká a hledí si plastové kačenky, jako smyslu zbavený. Znamená to, že už není pánem svého kolotoče? Diktuje mu Matrix co teď bude hrát a ukazovat lidem?

Kamera se posouvá, přeběhnou dvě holčičky proti sobě, poté další záběr na dvě zrcadla. Symbolika duality je všudypřítomná. Mezi zrcadly řádí Jessica, za kterou se vlní temnota.

1:32 Marco znova ukazuje první pixlu s nápisem MAN POWER s maskulinní šipkou v písmenu A (6). Sype do sebe pilule a pohrává si s bílou hadicí.
1:36 Tuomas v roli falešného přírodomilce, který hraje jak miluje a chrání přírodu. Jeho poselství je umocněno záběrem v čase 1:37, kdy vlevo drží tabuli s přeškrtnutou atomovou elektrárnou, zatímco vpravo drží tu samou ceduli kde ji schvaluje, s tím rozdílem, že se u toho natáčí pro veřejnost. To znamená, že tito falešní zkorumpovaní ,,ochránci přírody“ schvalují nebo zatracují to, co se matrixu hodí při ovládání ovcí, ne podle toho co se hodí přírodě.
(Když do toho nakombinujeme systém kdy obraz mluví k vám a ne vy k němu, je upřímný Tuomasův názor na pravé straně obrazu, zatímco falešný zkorumpovaný názor  v levé části obrazu. Je to odkaz na pravou a levou hemisféru, na pravý hlas srdce a levý hlas logiky a výpočtu.)

Noise
From a sunless world
Your mirror is black, only a copy stares back
At a slave of brave new world
Noise
To decoy the human voice
Brain insomniac, paranoiac
Endless noise

Poté přechází záběr přes digitální prostitutku zpátky na Marca, který – nacpaný viagrou ,,Man power“ tentokrát drží v ruce třetí etiketu s novým obrázkem, zatímco se fotí dole mimo záběr (odkaz na genitálie). Směje se u toho jak postižený a nastavuje třetí obrázek FAT AWAY s černou siluetou nahé ženy. Obraz je opět orámovaný červeně. Poukazuje na destrukční posedlost krásou a štíhlostí, kterou vytvářejí média agresivní propagací nereálné krásy.

Please love me
See how I bleed
Please endure
I have such empathy in me
Hum, noise, hum
Beautifully numb
Tapping the quiet air
To have a meaning
By a carrion
Sad hologram
Lost in the maze
The real and human feel
Sunset is free
From this deity
The Earth has a real voice
Go out and get in

2:14 Mezitím anděl smrti dál stojí u připojeného mladého človíčka, který si žije svůj sen za obrazovkou a hlídá ho. I tentokrát se na jeho obrazovce před vstupem do studia ukáže srdce, které už není sytě růžové, ale oranžové.
Ve studiu dál pokračuje ten samý kolotoč přetvářky, lží, posedlosti a konzumu. Všimněte si, že se Floor s holčičkou, stejně tak jako i kamera, otáčí doleva (2:45). Upozorňuje tím na destruktivní cestu lidstva.

2:50 Přichází nový obraz, který ukazuje člověka, jak se koupe v hnusu, který už ani nevnímá. Je oblbnutý iluzorním světem krásy a dokonalosti, zatímco se svět okolo něj rozpadá a topí ve špíně.

3:00 Holčička, která do této doby ochotně koukala na obrazovku a běhala ve studiu, už má toho všeho dost a je z toho unavená. Nechce se už dál dívat a má obličej pomazaný rozpitou řasenkou, která zdůrazňuje, jak jsou děti v tomto systému strašně nešťastné a deprimované. Floor se snaží opět upoutat její pozornost a nelíbí se jí, že dítě vzdoruje a nechce dělat to, k čemu ho navádí. Za nimi je obraz dvou kolotočů, který zdůrazňuje nesmyslnou nikdy nekončící komedii, která nikam nevede, jen se tím ztrácí čas. Kradou nám ho, abychom neměli čas na hledání toho skutečně cenného, kvůli čemu jsme sem přišli.

3:10 Zpět k otrokům obrazovky, kde se ukáže, co se stane, pokud se jeden otrok odpojí. Není už otrok svého dotykového mobilu. Systém ale vyžaduje, aby všichni otrokem mobilu byli! A tak použije své ostatní zaprodance (agenty), aby systém bránili tím, že odpojeného ,,potížistu“ zlikvidují.
Obraz jeho likvidace je proložen záběrem na postavu ve vaně, která se dál válí v hnusu a vůbec jí to nevadí. Zdůrazňuje tím ignorantství a zaslepenost.

Od času 3:34 přestává být hudba poslouchatelná a klip se změní. Ukazuje, co skutečně stojí za falešným pozlátkem. Takže Troy vstává s pokaděného odporného záchoda, který byl předtím prezentován jako skvostný trůn, po kterém by měl každý toužit a který by se měl uctívat.  Za ním na pozadí všudypřítomný hexagon a obraz Kapitolu, který stojí v hlavním městě Spojených států amerických, Washingtonu D.C. Kapitol je místem schůzí zákonodárného sboru Spojených států. Klip tím odhaluje, že je to spíš sídlo sra*kometů než úctyhodný útvar. A že sláva není skutečná hodnota.

3:41 Holčička, které se iluzorní svět přestal líbit a projevila nespokojenost, je uvězněná pod kovovou sukní pokušitelky. Obraz tím říká, že se z této mizérie nelze dostat jenom tak, systém se snaží uvěznit vaši mysl už v raném věku. Mnozí lidé jsou pak na toto vězení už natolik zvyklí, že ho už ani nevnímají.

3:46 Selfie před týraným člověkem a rukou utvořený symbol k pozdravu Satana. O tomto symbolu se lidstvu napovídaly pohádky že je to symbol ,,miluji vás“, nebo ,,metal“, aby se nebáli satanské rohy rukama ukazovat. Ve skutečnosti je to však jasná pozvánka. A nebylo by nakonec ani divné, kdyby si ďábel přišel pro metalistu, který to bude ukazovat 10x na každém koncertě v naivní víře, že je to znak metalu. Nakonec tím fanoušci, nebo sami hudebníci, sesílají ďábelské síly na sebe navzájem.

3: 50 Marco ví, že produkty které agresivně prezentuje, jsou úplně na nic a leze mu to krkem… Ale před kamerou se dál bude tvářit, jak jsou úžasné, aby je prodal ostatním chudákům.

3: 53 Jessica ukazuje, že její ,,krása“ není skutečná, ale je to tuna make-upu, úprav a bolestivých invazivních procedur. Ještě štěstí, že do toho klipu nedali reálné záběry jak vypadalo vycpávání jejího hrudníku silikonem a zůstali pouze u decentního zvětšování rtů.

Feast your eyes on the black mirror
Feed the beast, join the gathering, tell a tale
Feast of fears is drawing nearer

4: 21 Připojený otrok matrixu už je dospělý. Anděl smrti u něj teď už nestojí. Asi proto, že ho není důvod hlídat. V jeho obrazovce už se srdíčko neukáže, vidíme jen temnotu před přestupem do studia. Neprobere se z toho.

A v tu chvíli říká elektronický hlas (opět jev zcela mimo obvyklou tvorbu Nightwish):
Beyond the human horizon
Something terrifying sleeps

Následující záběry není potřeba znovu vysvětlovat, protože se v podstatě opakují, akorát se tentokrát ve špinavé vaně koupe Tuomas, který je v roli fiktivního zachránce planety.

4: 55 Troy se vrátil na špinavý záchod mezi dvě zrcadla a nandává si korunu krále médií a sociálních sítí. Korunu krále trůnícího na hromadě výkalů. A kolotoč digitálního nesmyslu  se točí dál.

5:14 Na obrazovce se ukázalo šedivé srdíčko, temnota a problikne červená (stop). Otrok matrixu už odžil svůj ,,život“ ve virtuálním světě a zemřel. Vyplýtval všechen svůj čas na nesmysly, nenaplnil svůj osud a nenašel to, co celý život hledal, protože ho odmalička systém přeučil na falešné vzory a zničil jeho žebříček skutečných hodnot, který vyměnil za falešné.
U jeho stolu stojí v černém anděl smrti, který ho původně do matrixu zapojil. Teď ho zase odpojí a odnese zpátky.

5:28 Systém jede dál, zemřelý je pouhou součástí do kruhu postavených oltářů, na kterých leží další napojené oběti systému. Další duše, které budou zavedeny do slepé ulice a podle diktátu systému jim nikdy nebude dovoleno prozřít.

 

Co k tomu říct na závěr? Ačkoliv je z hudby Tuomase naprosto jasné že to není žádný blbec, bohatost tohoto klipu je velice podezřelá. Jistě, mohli bychom namítnout (a je to fakt), že základní smysl klipu je výborně srozumitelný naprosto každému a rozklíčovat ho není žádné umění. ALE v klipu se objevuje řada pokročilé symboliky, kterou už běžní lidé neznají, nevymyslí si ji a je cíleně zapracovaná. Nevyskytuje se v klipu náhodně, chaoticky a beze smyslu. V klipu je toho dokonce ještě víc, než je vypsáno v článku. Obraz za obrazem je cílená kompozice.
A takové klipy skutečně jsou, je jich velmi mnoho. Nejednou mi byly poslány jako zajímavé náměty na možné rozluštění. Ale když jsem začala symboly skládat dohromady a všímat si jejich souvislostí, nevycházel z nich výsledek. Šlo zkrátka jen o snahu vypadat zajímavě, okořenit obraz, bez toho aby tvůrci rozuměli tomu, co v klipu ukazují.
Upřímně pochybuji o tom, že by se Tuomas-skladatel náhle změnil na Tuomase-dekodéra matrixu, znalce úlohy anděla smrti, duality, ženy v červeném, symboliky Pí, krvavého písma, nebo zrcadel… Mnohem pravděpodobnější je, že mu symboliku tohoto klipu někdo zadal a někdo na výsledný produkt dohlížel. Tak jako na mnoho jiných klipů s poselstvím lidstvu, na které jsem dělala rozbor. Z toho logicky vyplývá, že jde o cílenou a vědomou spolupráci s elitami (které právě shromažďují znalce symboliky) na základě určité smlouvy a proto i moje konspirační teorie o možné Tuomasově smlouvě s ďáblem začíná nabývat realističtějších rysů.
Čas ukáže, kde je pravda. Každopádně nové album Nightwish vřele nedoporučuji. Není to kvalitní hudba.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-04 02:55:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle je brutál. a obávám se, že můj koment bude též.

protože víš, co je ještě větší brutál, slušně řečeno?? Billie Eilish. Začala jsem jí přezdívat Billie Vyliž – jakože fakt no 😀 ať si její pitomý klipy(teď myslím hlavně ty mainstream) dekóduju ze kterýkoliv „strany“, je to hnus. a nikdo to nevidí. všichni to berou. pohoda, viď. pohodka, že Billie sdělí všem jejím fanouškům, že „lidstvo je odpad a je snažší následovat Satana“ – to je cool, ne? Jsme přeci odpad, juch! k čemu se začít chovat líp nebo přemýšlet, za něčím konstruktivním jít, jsme odpad! pojďme si tohle říct a vesele následovat Satana, tam přeci, jako odpad bez budoucnost, patříme!

protože přesně tohle chtěla jednou ze svých písní(„all the good girls go to hell“ – na úvodce černý anděl, mimochodem) říct, že lidstvo je odpad a nemá žádnou budoucnosta. nakopla bych jí. tou osobou fakt těžce pohrdám(ne pouze na základě jednoho klipu)… tenhle odpad nemá v telce co dělat, kašlu na to, jak dobře zní její hlas(to šeptání?! to za umění teda nepovažuju, sama šeptám líp). nemá prostě. já ten klip („all the good girls go to hell“) zavrhla okamžitě kvůli symbolice, ale kamarádka mě o tom donutila shlédnout i pár interview a hned poté jsem to zavrhla desetkrát tolik – Billie tam, zkráceně, jednoduše mluvila o tom, že „všichni lidé jsou vlastně špatní a lidstvo je pro tuto planetu špatné, že způsobujeme globální oteplování atd.“

No tak tyo, proč o tom nenatočit song, přeci! kr*vka jedna, to je taková neskutečná drzost, sdělovat mladé generaci, MÉ GENERACI, zrovna toto !! já rozumím, jak to myslela – že je naše chování, v globálním měřítku, špatné pro přírodu, špatné pro planetu. to sice ano, ale už nezmínila to, že toto nemůže absolutně dávat za vinu „obyčejným“ lidem a házet všechny do jednoho pytle. ten song je hrozně pubertální, je to absolutně tupý a dětinský pohled na globální problémy. navíc je to doslova zvhrlá propaganda vůči lidské rase a co hůř, oblíbená… KÉŽ BY SE SVÝM VLIVEM RADĚJI SDĚLILA LIDEM NĚCO KONSTRUKTIVNÍHO, BYLA KONSTRUKTIVNÍ A PŘÍNOSNÁ MÍSTO NATÁČENÍ A SDĚLOVÁNÍ TAKOVÉHO ODPADU. myslím to opravdu vážně, proto ten capslock… tohle je pr*ser, takovej člověk. ať raději inspiruje mladou generaci k něčemu dobrému, třeba naopak k péči o přírodu a životní prostředí, K NĚČEMU KONSTRUKTIVNÍMU – laskavě by se mohla inspirovat u MJ. ale to samozřejmě dělat nebude, jelikož to není ona, kdo vytváří její mainstreamové klipy. tfuj.

pamatujte si: destruktivní symbolika v klipu = varování. bude destruktivní i sdělení uvnitř, neposlouchat, nedívat, vypnout. dejte rovnou na ta znamení ! je to naprosto jednoduché, nevím, co na tom tolik lidí nechápe. když se tohle některým lidem pokouším vysvětlit, tak základní věc, koukají na mě, jako kdybych snad přišla z jiného světa nebo co… twl a oni taky přechází, když vidí na semaforu červenou s dezorientovanou představou, že je nic přece nepřejede protože špatný znamení neexistujou, nebo co?! fakt přemýšlim, jestli jsem blázen já nebo zbytek světa.

ta holčička jednoduše nemá šajna, co dělá – nebo se ještě víc bojim, že právě má, vzhledem k tomu, jak o tom dokáže dalekosáhle mluvit… to je to, co bych chtěla dělat já, kdybych mohla – vytvářet klipy se symbolikou(konstruktivní), kterou si sama navolím a něco skrze to sdělit. ale to se mi pravděpoodobně nikdy nesplní, alespoň ne v takovém měřítku, v jakém bych to chtěla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 09:14:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Billa Vyliž jsem viděla párkrát někde na fotkách. Prej zpěvačka. Z toho obličeje na mě kouká jenom depka, vyhořelost a drogy. Takže jsem si od ní nic nepustila. Nevím co by mi taková vyhulená existence mohla nabídnout, podle mě absolutně nic.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 09:40:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tu nemám úplně ráda od prvního pohledu 😀 Působí na mě fakt příšerně, destruktivně, i to jak se pohybuje, jak mluví, přijde mi, že je fakt pod nějakejma drogama.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 11:25:06
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jisté, že je bere… všichni takto slavní je berou.

Ikona diskutujiciho Elvir 2020-05-04 12:06:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Joo tu Billie poslouchá jedna moje kamarádka, která je do ní úplně zblázněná a už má asi 10 triček jejím umírajícím ksichtem
Ještě dnešní děti poslouchají takové ty depresivní rappery, kteří zpívaj o drogách, o lásce, o vztazích.. Jeden odstrašující český případ je třeba Psycho Rhyme nebo jsou zahraniční jako třeba Lil Peep nebo XXXTENTACION (vůbec to jméno neumím napsat). Je jich mnohem víc, ale momentálně si vzpomenu jen na tyhle. Mám v okolí dost lidí, kteří tuto „hudbu“ poslouchají a je zajímavé pozorovat jak se to na nich projevuje. Začnou být depresivní, nosí samé roztrhané oblečení, po celém těle mají pověšené nějaké řetězy, nosí samé křížky.. No je to hrozný

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-04 13:09:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Billie bývala fajn… bývala. teď už „do ní nevidím“. je to jen další produkt mainstreamu. a fakt jak říkám, mám na ní vztek. některá ta videa jsou hnus a jí je uplně jedno, co servíruje svým vlastním vrstevníkům a jaký to na ně bude mít vliv. já ani v jejím věku (a to je jen o skoro rok mladší, ALE i blbej rok v tomhle věku -náct dělá opravdu hrozně moc) nebyla takhle pitomá. kdyby mi někdo řekl „hele, tady nám natočíš klip se satanistickou symbolikou, tady to podepiš a klapka, budeš mega slavná“ kopnu dotyčného do řitě a ještě mu flusnu na botu, že si poradim v klidu bez něj a k něčemu takovýmu se snižovat nehodlám… ale to jsem, očividně, jenom já. pak jsou tu jiní, kteří ze sebe pro slávu a prachy nechají klidně udělat někoho uplně jiného a budou poskakovat jak přiblbý loutky. bez ohledu na cokoliv a kohokoliv. přitom přesně jak říká článek, sláva není skutečná hodnota. ne, pokud si jdete jenom za ní – to je něco, co má přijít eventuálně samo ze správných důvodů k určitým lidem, kteří mají skutečně co předat, jako třeba Aluška. ale je opravdu špatně jít prostě jen za tou slávou, nic konstruktivního netvořit… to je blbina

nechci znít, jakože mam plnou pusu silnejch keců, ale fakt.. ty lidi věděj, co dělaj. Billie neni blbá, ona ví, co točí.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 13:31:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to ono se dá u hodně celebrit (hlavně v hudebním průmyslu) pozorovat, že na začátku vypadali v pohodě, mile a najednou se to úplně otočí. Třeba Rihanna na začátku byla hezká žena, písničky celkem normál a pak se najelo na to motto „Good Girl Gone Bad“ a úplně otočila. Tohle ty celebrity samozřejmě nedělají z vlastní vůle, oni musí, bohužel. Takže věřím, že spousta z nich byli úplně normální, milí lidé, ale propadli zlu a to je v háji.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 17:05:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky je k tomu vede rozežranost. Když se zdá, že o tebe publikum ztrácí zájem, že si na tebe už zvykli, málo se o tobě píše v bulváru…. Co uděláš, když jsi vyšinutý psychouš posedlý svou slávou? BUM. Oholíš si hlavu, strniště obarvíš na peroxid blond, uděláš pár skandálů, nacpeš ovary do latexu a půjdeš zpívat o satanovi a kroutit zadkem do hledistě. Protože to ti zaručeně přivede znova pozornost a zajistí nával bulvárních článků. Ti lidi nejsou normální, oni tím žijou… Chtějí abys je řešila, byla šokovaná tím co předvádějí, psala o nich, mluvila o nich, čučela na to. Nic jiného neumí a na nic jiného nejsou. Přirozený jev jako obvyklost a odliv publika prostě nepřežijou, to se jim stát nemůže. Koukni na Madonnu. Ta v tomhle umění vyniká. Nechce předat svůj trůn mladším, ta se bude nakrůcať dokud nezalehne pod fialky 😀

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 17:57:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Ovary do latexu, to mě pobavilo 😀 😀 Ale je to pravda no, prostě kdo šokuje, ten má mnohem víc pozornosti než rozumný člověk, který dělá hezké, milé věci. Já jsem nedávno zjistila, že se vůbec neorientuju v tom, co dneska frčí 😀 Spotify mi nabídl playlist nejžhavější novinky, tak říkám hele pustím si to a budu v obraze…nejen že jsem neznala vůbec nic, ale všechno to znělo s prominutím tak debilně, že fakt nechápu, jak to někdo může poslouchat.
Ještě že se dá pořád najít hudba, která je poslouchatelná. Poslední dobou poslouchám autora jménem Svatoslav Hamaliar a to jsou tak krásné písně, možná někdo zná písen Modlitba za Slovanov, ale má i spoustu pěkných, já mám ráda skladbu Pieseň Mojej Duše 🙂 Nebo z nového alba skladba Kométa. Měl i na Slobodném vysielači dva rozhovory, ty jsou také pěkné. Tak kdyby někdo v tom dnešním mainstream šumu hledal nějakou pěknou hudbu, at trošku vyvážíme konverzaci 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 19:23:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Já teď jedu Faun – Rosenrot 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 18:08:29
Ikona diskutujiciho
sipka

U té Billie jsem moc o hudbě nevěděla, nekoukala jsem na to, ale našla jsem tento článek (https://vigilantcitizen.com/musicbusiness/the-dark-meaning-of-all-the-good-girls-go-to-hell-by-billie-eilish/) a to si myslím, že mluví za vše. Spíš je mi líto těch dětí, co jsou tím posedlí a tahají si na sebe fakt hnusné energie 🙁 Přiznám se, že ani nevím, co bych dělala, kdybych měla rodič a moje dítě toto poslouchalo…jestli má smysl to zatrhnout, když je jasné, že to dítě si vždycky najde způsob, jak se k tomu dostat. A když mu vysvětlím, že to je destruktivní, tak mi možná tak odpoví, že to je super, cool, swag a nevím, co ještě. Nejhorší je, že děti a teenageři mají často v hlavě nastaveno – poslouchají to ostatní, tak já musím taky, pak budu cool. Sama jsem to do určité míry zažila na základce, člověk chce prostě zapadnout a být co nejmíň divnej.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 19:32:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě tuhle hudbu prostě vyhledávají určití lidé co na tom rezonují. Je to povaha, trochu výchova, vlivy z okolí, hlavně ale to co máš v sobě. Taky si kdekdo v pubertě projde ,,nejtvrdším obdobím“ v hudbě. Jak máš období vzdoru v životě, tak někdy i v hudbě a můžeš začít poslouchat kdeco. To nejhorší co jsem kdy poslouchala, byli Rammsteini. Vydrželo mi to asi rok, i proto že jsem měla jenom jednu kazetu 🙂 a ta se mi rychle oposlouchala. A dneska už to neposlouchám, i když mám jistý respekt k tomu, jak dobře dávají hudbu dohromady, jak komponují. Jde tam vidět německá preciznost. V určité fázi mi prostě došlo že je to destruktivní hudba, nedělá mi dobře a prostě jsem to nechala. Snad z toho vyrostou i ty dnešní děti.
Jinak bych jako druh ,,prevence“ pouštěla doma kvalitní hudbu různých žánrů, ať má dítě přehled o tom jak pestrý je výběr a nebylo závislé jenom na tom co mu poradí spolužáci. I v dnešní době vzniká hezká hudba, jenom člověk musí umět hledat.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 19:30:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Faun miluju, taky moc super hudba, ačkoliv je to spíše nedávný objev, takže tolik skladeb neznám, pomalu ale jistě však objevuju 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 19:37:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Na Faunech je trochu blbý, že si najdeš pět nejlepších pecek co pak jedeš furt dokola a zbytek je no… éch. 😀 Připomínají mi hodně Blackmoores night a tam už je výběr pestrý, ti mají krásné skoro všechno, ale chybí tam ta originální němčina.

https://www.youtube.com/watch?v=zr8d9sXioj4&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=10
https://www.youtube.com/watch?v=zjHCpGbaYBs&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=7
https://www.youtube.com/watch?v=zOvsyamoEDg&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=9
https://www.youtube.com/watch?v=beXW5s3ZCB4&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=8
https://www.youtube.com/watch?v=-J4AuEj4zHE&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=6&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=-_el0Jdq6H8&list=LLN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA&index=7&t=0s

Zbytek je slabší. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 19:42:30
Ikona diskutujiciho
sipka

ale jo… toto je taky gut https://www.youtube.com/watch?v=osZkPYc8N2w

… chci si od nich vypálit kompilaci do auta, na nightwishe se řídí špatně 😀

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 20:53:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé to jsou zrovna skladby, které se mi líbí, akorát dvě jsem neznala a ty zní taky dobře, takže děkuji za tip 🙂 Mně se právě často stává, že se mi od jedné skupiny líbí jedna skladba a dál už ne. Třeba mně zaujalo toto – https://www.youtube.com/watch?v=QvCRS49Ba2A …ale další písničky od té skupiny už ne.
Ještě mě napadlo seskupení z Polska známé pod názvem Laboratorium Pieśni – zpívají hlavně různé národní písně slovanských národů.
https://www.youtube.com/watch?v=wkxKfDmKzrk
https://www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4
https://www.youtube.com/watch?v=GIpT3ieibno
https://www.youtube.com/watch?v=xFOpZAjlBkk
Mně se ta hudba líbí, zpívají to mladé hezké holky bez zbytečného make-upu, nejsou tam žádné zbytečné zvukové efekty…je to takové hodně přírodní, ačkoliv ne každému se to trefí do vkusu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 21:49:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je asi běžný jev 🙂 Od Xandria a Hammerfall mám taky vycuclých asi 5 pecek, zbytek jsem smazala, nebylo to tak úplně vončo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 21:54:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukala jsem na to co jsi poslala… to se ti určitě musí líbit tahle: https://www.youtube.com/watch?v=zwlgFO8hUOs
Je to srbská lidovka, zpracovali ji nádherně. Je jí rozumět a můžeš zpívat s nima 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 21:59:09
Ikona diskutujiciho
sipka

… a tenhle film znáš? 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=7h6pbi3QZig

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-05 08:34:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Ooo, tak písnička se mi samozřejmě líbí, to je přesně takový ten můj styl, který v mém repertoáru převládá nejvíc, děkuji za tip 🙂 Film také neznám, vidím, že musím doplnit mezery 😀 Ale nedávno jsem si chtěla zlepšit svou ruštinu a zjistila jsem, že na youtube je právě hodně ruských filmů s anglickými titulkami, dost se mi líbil jeden s názvem Cinderella.ru – super romantická komedie. A fakt vtipná…mně třeba ty americké komedie kolikrát nepřijdu vtipné, spíš tlačené na sílu 🙂 Nenadává se tam, není tam sex, spíš je to takové nevinné. Můžu určitě doporučit, já se u toho hodně zasmála.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-05 08:47:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten ruskej film s děvčicou zpívající na jezeře je tenhle: https://www.csfd.cz/film/3875-legenda-o-drakovi/prehled/
Je to fakt zajímavé, ale nejsilnější moment z celé pohádky je tahle píseň.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-06 14:13:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za tip, na to musím kouknout 🙂

Jinak, když už tu byla řeč o Billie, dnes jsem narazila na toto: https://i.redd.it/cm03zs5ci3x41.jpg 😀 Jako neříkám, na horory nekoukám, ale to podsouvání lidem, že svět je vlastně strašidelnej, ošklivej a hnusnej je jetý.

Ikona diskutujiciho Monísek 2020-05-04 08:41:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,nepatřím mezi ty,kteří nepřečtou článek a komentují, ale nyní to udělám, at napíši svuj prvotní dojem,pak se kdyžtak v odpovedi vyjádřím k článku.Tedy JÁ PŘED LETY PŘEVELIKÁ NIGHTWIŠANDA ,lásky moje….když jsem měla svoji rodinu mrtvou(krom matky,ale ta o mne nejevila zájem)nahradní příbuzní mě týrali ani mě neodvedli k lékaři s dušnostmi,mela jsem tři roky neléčené astma ,až ve škole mi zavolali sanitu,když jsem mela modrou pusu a blábolila z cesty… a neměla jsem se o koho opřít …..Nightwish mě zachránili,vpodstatě před sebevraždou. To myslím naprosto vážně, ano je to dost let, muj náhled na tuto skutečnost je stále stejný.At se delo co se delo,zalezla jsem pustila najtwiše a získala sílu vše ustát…Ješte tak Within Temptation,ale Najtwiši měli mnohem vetší učinek.A nyní,když jsem si pustila klip k songu noise ,tak jsem se zdesila destruktivní tematikou,že jsem to vypnula .Já zkrátka patřím k těm příznivcum původních Nightwish….dokonce i Anette jsem mela ráda-třeba miluji song Amaranth apd… ,ale již to minulé album Nightwish pro mne zkrátka nebylo to ono,ikdyž není špatné a nové jsem celé ješte neslyšela, jelikož se bojím,že se mi nebude skoro nic líbit,že budu zklamaná.Do článku se mi upřímne moc nechce ,jelikož to bude nejspíš to samé, jako u within temptation…to samé co s nimi udelal Matrix…já miluji album Mother Earth…To nové album a klipy k nemu? no coment….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 09:22:32
Ikona diskutujiciho
sipka

U mě to bylo stejné. Do 16ti jsem jela Nightwish prakticky v kuse, protože když už fakt nemůžeš, ta hudba tě výborně nakopla, dodala ti energii a elán. Takže se na ně skvěle chodí do školy když jsi ráno unavená, výborně tě to povzbudí když jsi smutná, skvěle zaženou pocit že to nedáš, skvěle se u toho i pracuje a zejména těžké práce jako nošení dřeva – uděláš toho víc, rychleji a ani tě to tak nevyčerpá. Opravdu výborná hudba na dodávání energie. Mně se v podstatě líbilo všechno až doteď. Samozřejmě v každém albu je nějaká kakofonická píseň kterou přeskočím a pustím si ty které mi sednou, ale Člověk vs. Příroda, to ani není Nightwish.
Dneska už nejedu metal tolik, spíš jsem přesedlala na lehčí hudbu a mám širší repertoár, taky díky netu. Tehdy nebyl takový přístup k dobré hudbě jako dneska. Ale jak mám jít nanosit kubík dřeva, tak jedině Nightwish a nic jinýho. Ještě jsou hooodně dobří Freedom call, z těch starých skladeb jsou chytlavé skoro všechny a pár dobrých kousků vypustili i Hammerfall. Prozkoumej 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 09:58:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je fakt, že ten videoklip mně šokoval, na Nightwish opravdu velmi nezvyklý, hlavně ta polonahá ženská, co se tam pořád producírovala.Taky jsem našla její instagram a přišlo mi to šíleně vtipné a ironické, že ona je přesně taková ta internetová hoe jako v klipu a očividně jí to vůbec nedochází 😀 Na druhou stranu mi přišlo zajímavé to sdělení, ale je fakt, že ten klip není úplně pro mě, je dost šokující a vulgární. Já jsem koukala na nějaké interview s Floor a oni se jí nějak ptali, jestli se podílela na vymýšlení toho kliku a ona řekla, že ne, že to záleží na producentovi, co se tam dá…takže je vidět, že oni to určitě nevymysleli.
Jinak dešifrováno je to moc pěkně, nějak tak jsem to po shlédnutí klipu viděla taky.

Mně se na tom albu nejvíc líbily asi ty instrumentální skladby a nejvíc se mi líbí skladba Shoemaker, ta mi nepřišla tak zlá, hlavně ten konec se mi líbí. Třeba tu skladbu Tribal jsem si poslechla jen jednou a vůbec mě nezaujala.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-04 13:28:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Na podílení kliku…ok 😀 Asi mi to cvičení leze na mozek. KLIPU, samozřejmě 😀

Ikona diskutujiciho Monisek 2020-05-04 10:52:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak,naprosto se vším souhlasím! A velmi mě baví trefný název kakofonicky😂👍Hammerfell samozřejmě léta znaaam a Freedom call, miláčkové moji,ty jejich texty u některých písní…Dokonce mám na Fb nasdileno asi dva kousky s kanálu alue-butterfly😃👍 bombový jsou.Poslouchsm ještě Delain…. mají i písně s Marko..jak se skloňuje xD Markusem asi …..velmi dobré písně, cvičím na ně na stepperu.🙂👍 Jo a Sonata Artica.Tu jsem jela hodně před lety taky,mám i dvě trička,jinak mám hlavně trička Nightwish.
.

Ikona diskutujiciho iria 2020-05-04 11:42:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky poslouchala svého času Nightwish v jednom kuse.(A taky Within Temptation).Zvykla jsem si i na Anette,která byla opravdu jiná než Tarja,viděla jsem její první trochu nevydařený živák,ale další album s ní se mi líbilo.Pak mě to nějak pustilo.Zrovna minulý týden mě napadlo po starých dobrých Nitwish zapátrat,co je vlastně nového a na YT na mě vyskočilo hned Noise.Zírala jsem na to s vyvalenýma očima,WTF???Tohle přece NEMĚLI zapotřebí !Vůbec jsem neuvažovala směrem jakože by se pustili záměrně do nějaké symboliky,jen jsem si říkala,proč vypustili takovej hnus.No,udělalo se mi u toho blbě a jejich další skladbu už jsem nepouštěla ani se nesnažila najít nějakou starší.
Mmch,poslední dva roky poslouchám Otavu Yo
https://www.youtube.com/watch?v=0HtvH34CmZY
https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A

Ikona diskutujiciho Elvir 2020-05-04 11:49:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od Nightwish jsem opravdu čekala víc. Některé písničky jsem ani nebyla schopná doposlouchat tím, jak strašně mě nudily a otravovaly. Oproti předešlému albumu Endless Forms Most Beautiful (které mimochodem mám moc ráda a považuju ho za svoje nejoblíbenější) je to propadák.
Od Nightwishe dokážu poslouchat opravdu cokoliv a to i ty nejstarší songy, které zpívá Tarja mám dost v oblibě. Jednu dobu jsem měla dost ráda i Anette a to hlavně songy Bye Bye Beautiful a Amaranth.
Ale to co Nightwish vytvořili teď..k tomu se neumím ani vyjádřit

Ikona diskutujiciho peace 2020-05-04 12:21:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem teď v práci tak si to nemůžu pustit a dle této „recenze“ ani nepustím. Jen mě tak napadá (možná se to hodí spíše do dotazníku než sem) – je tedy jazzová hudba, mám na mysli hlavně taková ta modernější, spíš možná jazz fusion kde je spoustu polyrytmů, použití různých exotických stupnic, že půlka tónů zní disonantně, tj. jakoby falešně také destruktivní? Jednu dobu jsem měl takový složitý jazz rád.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 13:22:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To by se muselo slyšet, obecně tony rozladěné, falešné a do sebe nezapadající jsou destruktivní. Ani to není nutně děleno dur / moll. Je sice pravda že mollové tony se používají když chceš nahodit melancholickou, depresivní či smutnou atmošku, ale neznamená to automaticky, že by hudba byla rozladěná. To prostě slyšíš.

Ikona diskutujiciho Emily 2020-05-04 12:44:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo. Taky mě zklamali, ale stále jsem oddalovala zhédnutí toho klipu, i když z rádia to vyřvávalo snad furt. Spíše se mi to teď spojilo s jedním jejich příspěvkem. Jak jsou takové ty YT novinky/oznámení, nasdíleli tam krátce po vydání jejich alba fotku Marca, jak se říznul do prstu až to pryštilo – zrovna při prvním slavnostním otevírání jejich nového alba. No, to je asi všeříkající.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 13:24:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi znamení že Nightwish díky tomuto nepovedenému albu budou ,,krvácet“. – Finančně, odlivem fanoušků a hejtem. Nechápu, že jim nikdo narovinu neřekl ať to netočí, že to je špatné.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-04 13:30:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a ještě k Nightwish… už jsem ten brutál rozdýchala 😀 každopádně mě mrzí, jakým směrem se ubrali. sdělení to má sice zajímavé, ale přijde mi, že to tak nějak není potřeba. lepší tvořit něco konstruktivního, co lidi inspiruje a posune je dál, než dělat toto. stejně se o vlivu sociálních sítí všude mluví. buď prostě neměli dostatek inspirace a tak si řekli, že kvalitně zpracují populární téma nebo je za tím něco víc, páč je to fakt profi symbolika… mno, kdoví. tak jako tak mi to není moc sympatické, ač Noise má něco do sebe – ale s většinou lidí to stejně ani nehne, co vím ze zkušenosti, takže 🙂 člověk by některým mohl ukázat jejich vlastní smrt a oni by furt jen jedli chipsy a smáli se.

pojem „falešná krása“ je zajímavý. vzhledem k tomu, že já už u sociálních sítí vyrostla, nikdy jsem nepřemýšlela tímhle stylem – a teď to nemyslím jako hejt, ale jako že je to pro mě nový pohled na věc 😀 já totiž znám plastiky, vpichování kyseliny do rtů apod. jako prostě už „normální procedury“ a je to jen „péče“ – něco jako když si dáte pleťovou masku, prostě péče o sebe sama… nikdy to nikdo nenazval „falešnou krásou“. já osobně nikdy nic takového nepodstupovala, ale chci tím říct, že je pravda, že už i lidi z mé generace na tohle rozhodně mají, očividně, zdeformovaný pohled. když si někdo nechá udělat plasitku nebo napíchnout rty, berem to prakticky už jako normálku protože to má skoro každá beauty youtuberka… kamarádky by mi řekly, že „falešná krása“ neexistuje, že je přeci fuk, jestli máš na hrudníku silikon nebo sval. takže to je dobrý příklad působení internetu na člověka. z dřívějšího extrému je propagovaný normál. dneska už nikomu nepřipadá divný sledovat Jeffreestar, jak si patlá po obličeji růžovou rtěnku a zelený stíny, na hlavě oranžovou paruku a ve rtech kyselinu… přitom je to chlap 😀 jsem zvědavá, kam dojdeme za pár let. a radši už zklapnu, aby mě někdo nezažaloval za anti-gaylgbtg+heteropansexuálfluid propagandu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 16:56:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Falešná krása třeba je, když si do plochýho zadku necháš našít silikonový koule a z vrabčího hnízda si necháš navázat koňský ohon az po kolena. Nejsi to ty, jsou to výplně. Nedivím se chlapům, že na to nadávají. Večer nabalíš super kost, ale pak si sundá paruku, na kozách najdeš jizvy a zjistíš že stejně nejsou pravý a je to jak žmoulat gumovej balonek, sundá si stahovací bombarďáky a vyvalí se na tebe čtyři ovary se kterýma nepočítáš, nakonec si umyje mejkap, vykoukne na tebe Jabba Hutt a jsi v koncích. 😀

A Jeff si na sebe může malovat co chce, protože je to evidentně duševně nemocný člověk a nemocní lidi jsou zkrátka divní. To však neznamená, že je to normální.

Ikona diskutujiciho Eir 2020-05-04 14:31:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

@Nirvana, děkuji za vyjádření k Billie. Neumím anglicky, abych rozuměla textům, ale když ji objevila dcera, dívala jsem se na ni, co na ní je? Byla jsem na pochybách, ale nedokázala to dceři vysvětlit. Doufala jsem, že teď je to trend, který pomine. Jenže ona oslovuje 11 leté děti! Jsou z ní pominuté (jejím projevem, jejím vzhledem). Ve chvíli, kdy mě dcera seznámila s faktem, že má úvodní skladbu k nové bondovce, jsem už měla jasno. Hlavně ony jsou úplně hladové po jakémkoliv oblečení s jejím obrázkem nebo nápisem. Nejen na mladou generaci, ale už na děti a prepubertální holčičky má obrovský vliv..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-04 17:00:17
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jasné, mají nahraná podprahová data, aby tím byli posedlí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-04 20:10:32
Ikona diskutujiciho
sipka

…. a pardon, že ten komentář byl nepříliš-pasivně-agresivní 😀 ale já se na ní prostě naštvala.

Ikona diskutujiciho Andrea 2020-05-04 17:40:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já půjdu proti proudu.

Mně se líbí píseň „Harvest“ a za odpad ji nepovažuju. Tisíc lidí, tisíc chutí 🙂 . Spíš než za Satana považuju klip k Noise za reakci na aktuální stav.

Ikona diskutujiciho Kuník 2020-05-05 19:07:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady je to jak pálení čarodějnic 🙂 takže…bych…si taky dovolil přidat se k protiproudu. Naprosto to samé jsem si pomyslel i já, proč by takhle otřesný klip nemohl být brán jako budíček, jako poslední zvonění. Neboť, jak to chcete lidi probudit lépe, než konfrontováním s krutou realitou ? proč by tenhle hororový počin nakonec nemohl být myšlen konstruktivně ? Navíc nic se tady neděje skrytě, jako v podobných „programovacích“ klipech, ale je to tak okaté…a dle mého názoru právě tak moc do očí bijící proto, aby bylo jasné, že si to máme všichni uvědomit. A kdo jiný by lépe takto masově oslovil lidi, než kapela s početným publikem a na albu, které bylo v roce 2020 očekáváno možná nejvíc ? Nebo čekáte, že tohle ukáže vláda? politici? A ještě…co se týká muziky, a údajných kakofonních zvuků, který jsem tedy osobně nezaznamenal, ale album jsem také více méně proklikal – nebyl jsem nikdy fanoušek NW, takže nemůžu srovnávat detailně před a po, i když povědomí o jejich tvorbě mám. Základní hudební postupy jsou zachovány. A celé album bych jim okamžitě přisoudil, i kdybych nevěděl o koho jde. Jediná potíž může být v tom, že pokud je někdo hudební génius, potom piluje svoje melodie a jejich posloupnosti do forem, kterým již nemusí na první poslech úplně každý rozumět. Ale tenhle vývoj je stejný v hudbě, jako v matematice, tak i ve vaření 🙂 Nechci vynášet žádné soudy, protože nevím jak to je. Jen jsem chtěl čtenáře upozornit, že o tomhle klipu se přinejmenším dá přemýšlet i jinak, než jak je tady prezentováno.

Ikona diskutujiciho Andrea 2020-05-08 19:40:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Kuník: No právě 🙂 . Nightwish jsem začala registrovat až s Floor po singlu Élan, předtím mě neoslovili a od Tarji mám ráda tu její sólovku „What lies beneath“ , tak je i dost možné, že mám trochu bokem vnímání Nightwish jako celku 🙂 . Pan, Shoemaker, Music – považuju to za povedené album, jen tu druhou půlku mohl Tuomas vydat jako svůj sólový počin, protože mi přijde, že mu tak trochu ujelo nadšení, když to vydal jako druhou desku u Nightwish. Ocenila bych spíš Ghost love score, Nemo, Storytime, I want my tears back nebo I wish an angel přetočené s Floor … myslím, že by to mělo daleko větší ohlas 🙂

Ikona diskutujiciho mar 2020-05-18 19:15:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám ten istý názor ako má Kuník

doporučujem si pozrieť a vypočuť si od suverena pasca
aj keď tento štýl hudby nemusím, ale je jeden z mála vedomých a dáva to jasne najavo

https://youtu.be/pLtTb6TLqS4

Ikona diskutujiciho Zvěrokvarka 2020-05-04 19:54:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
už mi bylo pomalu divné, že by nebyla reakce na nové Nightwish. Přiznám se, čekala jsem hodně, značnou kritiku, ale tohle je opravdu docela dost :). Pravdou jest, že i mě toto dílo celkem zklamalo.

Je to jiné, ale jak bylo psáno, kapely se vyvíjí a zkouší nové věci (perfektním příkladem je Sonata Arctica, která skáče v žánrech každým albem, někdy i v rámci jednoho alba; nebo Avantasie, u níž první dvě alba jsou silný koncept, přičemž ta následující už jsou fragmentovaná a dočista se odklání od původního projektu). Je to velice jiné, ale zase bych neřekla, že to není úplný Holopainen. Obzvláště co se tématu týče. Už při vydaní Endless Forms říkal, že předešlé album bylo poctou fantazii, tohle poctou vědě; a zdá se, že v tom aktuálním pokračuje podobným směrem (při zveřejnění coveru alba se mi vloudila myšlenka, že skladba Greatest Show on Earth je jakási předzvěst toho, co přijde). A kdo ví, možná ho k tomu nakoplo i to, jak po něm nějaký ten vědec pojmenoval nově objevený druh té jeskynní havěti. Jak jsem tak postřehla sem tam článek, sem tam rozhovor ještě z doby než album vydali, vždy všude avizovali, že to je něco jiného, experimentálního, něco, co ještě nikdy nevydali, a že ani není podobné ničemu, co již vydali (což opravdu sedí). Takže, abychom byli fér, připravovali nás na to…

Mé maličkosti přijde, že tady fešák nezvládl ukočírovat sbory a orchestr a do toho jednotlivé členy kapely, myšleno jejich nástroje, tak, aby předvedli to nej (a hlavně F. Jansen, jejíž hlas tu opravdu velmi zaniká a není vůbec využito jejího pěveckého umu a schopností). A přitom na tomhle stála značná část NW krásy a úspěchu počinů předešlých, kdy i v megalomanské skladbě v jednu chvíli vynikali jednotlivci, načež se předvedla perfektní kolektivní spolupráce všech nástroj a zvuků. A to v tomhle albu chybí nejvíce. Prostě celé je to předimenzované, moc nástrojů, moc hlasů, moc zvuků, moc všeho. Ale neodsuzovala bych to na první dobrou.

Když vydali Noise, bylo ve mě mnoho pocitů. Ano, ovšem, šokovalo mě velice symbolické video (aneb symbol sem, symbol tam, symbol kam se podívám). Na druhou stranu (nevím, jak moc se tento postřeh bude líbit 🙂 jsem měla radost, že mají kvalitní originální a ne úplně stupidní videoklip s myšlenkou, kterou musí postřehnout snad každý (na vyšším či nižším levelu). To mě štve třeba u HammerFall (a mnohých dalších), kdy tak rádi tvoří ta pochybná CGI videa před zeleným plátnem (to je pak opravdu lepší jít něco natočit do opuštěné továrny/hradu/na pole/do lesa, taková ta metalová klasika). A ne, Noise mi po hudební stránce nepřijde tak hrozná. Má to dobrý text. Jansen si hraje s intonací hlasu, není to monotónní, je tady trochu té hlasové teatrálnosti, která se mi na ní tak líbí. A docela mi to sedí i k Holopainenovi jako k autorovi (opravdu by mě nepřekvapilo, kdyby zrovna jeho také deptala povrchnost a morální prohnilost okolí).

Skladba Harvest mě překvapila přímo velice. Nejdříve okamžitý úvod za zvuku bubnů, do toho lehounké činely (aneb propojení starého a moderního) a pak Troy (není to zpěvák, ale zpívá moc dobře a jsem ráda, že se předvedl i z tohoto úhlu), hlas a bubny, po chvíli akustika, hlas a bubny, načež to na refrén vypne a jede to sbor na tichém podkladu (jop, z toho jde síla). Je to dobře postavená věc, vyvíjí se, stupňuje, nádherná instrumentální pasáž (těžká a svěží zároveň), gradující konečná část a velmi jemný konec, který však dává znát, že ničemu není konec. Za mě spokojenost.

Zajímavá mě přijde i Endlessness, i když píseň pravda děsivá, má něco do sebe. Je zvláštní. A zase tady docela čuchám Holopainena, hlavně tedy v textu, taková ta jeho poetičnost tu je.
Je tu i pár dalších, které bych možná zmínila, ale vidím, že jsem se nějak rozepsala, tak to raději pomalu ukončím :). Ještě jedna maličkost, která v mě napadla a to: jak tohle provedou naživo? Ono je hezké, když máš takovýto zvukový arzenál, to je ve studiu ok, přehrávač posluchače to pak taky bezvadně zvládne. Ale živák? To čas od času dělá problém třeba kapele Blind Guardian u jejích epických a monstróznějších skladeb, kdy i přes perfektní um muzikantů to tak nevyzní kvůli omezeným možnostem koncertu.

Ale zase, to celé je jen můj názor, nikomu nechci nic vnucovat, nesnažím se nikomu nic vyvracet nebo se hádat nebo shazovat či odsuzovat jeho pohled, pouze se snažím nabídnout ten svůj a možná rozvinout debatu (samozřejmě nejlépe nad šálkem čaje). A hlavně, děkuji, že jste si dali práci tenhle výplod přečíst. 🙂

Poslední věc,
velikou radost mi udělalo sólové album páně Marka Hietaly z minulého roku (kterým jako by vynahradil nové Nightwish), které vydal ve finštině i angličtině (líbí se mi obě verze písní a originální nápad udělat to dvojjazyčně), kteréžto tímto vřele doporučuji. Je to úplně jiné, než jeho předešlé projekty a spolupráce, a vůbec je to takové celé jiné. Ale přijde mi, že si na tom dal opravdu záležet a musím říci, že mu role skladatele, textaře a zpěváka v rámci vlastního alba moc jde a sluší (a koncert byl naprosto perfektní; v klubu, celkem málo lidí, nádherná atmosféra, muzikanti ve skvělé formě).
(pozn. autora: doporučuji i v textu zmíněné interprety 🙂

Každopádně ti Alue děkuji za práci, kterou sis s článkem dala, děkuji za recenzi i rozbor videoklipu Noise a přeji ti klid, pohodu a krásné chvíle.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-05-04 21:37:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Divila jsem se té podlaze, proč je tam něco jako včelí plástev, ale zároveň je černá – a myslím si, že to má asi symbolizovat nabíječku (připomnělo mi to solární panel/nabíječku). Postava na začátku je anděl smrti, který uvede člověka do matrixu=dalšího života, a postavy uvnitř matrixu jsou „scénáře“ = různé životní role, ze kterých si člověk v matrixu může vybrat (všimněte si, že např. ta silikonka tam je několikrát a to samé zbytek lidí i ta nevinná holka ..jsou to všechno „koleje matrixu“ po kterých se člověk může vydat a pak není sám sebou, ale je stejný jako další, kteří se rozhodli přispívat na instagram atd.). Šedí lidé (=v šedym oblečení) sedící v řadě čumící do mobilu = to je to běžné stádo, které „konzumuje“ obsah, který mu servírují lidé, kteří se zařadili do těch hlavních scénářů („beauty“ modelka, ochránce přírody/demostrant, nevinná princezna=ta malá holka, vládce a reklamní influencer, zkušená „bordelmamá“ která zaučuje ostatní do matrixu atd.). V celém videu je vidět srdíčko, které se ničí = matrix/rozum/strach se snaží zničit lásku. Pak jak jsou ovce sedící v řadě na mobilu, tak si nemyslím, že by se ten jeden „probudil“.. Je tam vidět, že nejdříve se mu mobil rozsvítí červeně, jeho to očividně vyděsí, protože ví, co ho čeká (že ho matrix vybral jako oběť=matrix vybírá oběti z nejnižších řad) a ostatní ovce ho na povel začnou týrat a někdo o stupínek výš se s ním fotí.. Teda to jsem si myslela na první pohled, že někdo jiný o stupínek výš se s týraným člověkem v pozadí fotí – když se ale podíváme dál, tak vidíme, že silikonka se fotí se sebou samou na pozadí (když jí píchají botox=“o stupínek níž“), ochránce přírody se fotí (nevíme s kým, jelikož osoby v pozadí mají nasazenou masku, ale předpokládala bych, že se sebou samým „o stupínek níž“) před pozadím lidí koupajících se ve vaně napuštenou ropou/odpadem.. ..a když se podíváme na obrázek na plátně za tím vším, tak např. u té ropy je nějaká továrna (takže je tam symbolika opravdu propracovaná, stejně jako u bílého domu nebo co to je a před tím místo trůnu záchod). Továrna vypouští odpad => ochránce přírody si ho napustí do vany a v masce se v té vaně vykoupe => vyfotí si selfie s tím, že (ne)podporuje recyklaci a za ním v pozadí vana s odpadem a za ní továrna => pak to otočí a začne demonstrovat proti továrnám a za záchranu přírody a fotí se u toho (to byl začátek klipu) = jinými slovy řečeno aby mohl být ochránce přírody/demonstrant demonstrantem proti znečišťování přírody, tak musí existovat továrny, které přírodu znečistí = poselství v klipu je asi to, že ochránce přírody vytváří znečištění přírody. Člověk leží připoutaný na nabíječce v přírodě (=vyšší dimenze či svět mimo matrix?), před očima se mu promítá film, který není skutečný = matrix s těmi scénáři a iluzorním „životem“ uvnitř nabíječky, má spoutané ruce, 1.-2. čakru a nohy = to mi připomnělo spoutání strachem a strach se tvoří když se člověk ztotožňuje s postavou v matrixu, s jejími úspěchy a neúspěchy. No a komu slouží tato „matrixová nabíječka“ iluzorního života? Podle videoklipu té krásné přírodě (=metafora pro vyšší dimenzi?). To buď může znamenat 1.) že příroda destruktivní energie přemění a využije je ke konstruktivním účelům (růst lesa) nebo 2.) název alba Human. :II: Nature. = Human t(w)o nature = „human to nature“ a dvojité w má nějaký speciální význam samo o sobě (jako dualita nebo tak něco, viděla jsem to na youtube). Překlad je „člověk přírodě“ (ve dvojité dualitě) = že člověk je zavřený v matrixu proto, aby nabíjel přírodu? Moc jsem tu písničku nepochopila.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-05-04 21:42:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

temné bytosti už nejsou pro vás konstruktivní lidi na tomto blogu a na TEDASCO problémem oni se vás bojí protože se umíte bránit a máte silné ochrany diky konstruktivnímu myšlení na vás si nedovolej proč taky když vedle v sousedství žije náký oslabený člověk tak pudou energii krást jemu ne mají to jednoduché osoba neklade odpor proč si to komplikovat utoky na silné jedince a riskovat svoji existenci jinak k tomu albu ke konci casu musí říct všem pravdu co je metrix zač a jak to v něm chodí

Ikona diskutujiciho leeth 2020-05-05 02:49:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Diky za clanek, zajimava zmena.. mozna se kouknu bez hudby, docela se obavam kouknout/slyset 😀
Ve clanku byla dvakrat zminena falesna ochrana prirody. A tovarny. Zrovna jsem pred dvema dny zhledla tento film (v anglickem jazyce) presne na tohle tema, je to vazne bolestive, jenze nutne videt. Vlastne to ukazuje, ze kazda ekologictejsi varianta ziskavani energie je horsi nez puvodni neekologicka a ze vse je to jen hrozne trapna levna pretvarka. Kdyz si clovek najde info, prijde mi, ze je to tak u vetsiny mainstreamove propagovane ekologie. Dokument ukazuje, ze u energie je to tak bez vyjimky proste vzdy a jaky falesni lide za tim vsim stoji:
https://www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE

Ikona diskutujiciho Kája 2020-05-05 08:21:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co jsem to za fanynku, když jsem nové album ještě neslyšela… Musím to napravit a ohodnotit tu kakofonii.
A co se tyče Elanu, tu písničku nesnáším… zbytek alba je mnohem lepší.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-05-05 11:08:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No oni potvrzujou jen to, že jsou taky jenom loutky a všechno je jinak. Být slavný, je zde cesta do pekel.

Ikona diskutujiciho Albiii 2020-05-05 14:46:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jak viděl že Nightwish mají nové album, tak úplně jupí..no..a pak jsem se zděsil co se s nima stalo. Jinak děkuju za rozkódování videoklipu, on na mě už na první pohled působil hrozně, ale třeba „Všimněte si, že se Floor s holčičkou, stejně tak jako i kamera, otáčí doleva“ toho si prostě jen tak člověk opravdu nevšimne, navíc jak tam ty obrazy lítaj rychle za sebou, to fakt nemá šanci nikdo stíhat vnímat (až na naše nadvědomí teda), když si to nepřerušuje. Jinak ještě mě napadlo, co ten symbol na konci písničky? V čase 5:45? Neznám ho, ale sympatický mi taky není, nevíš co znamená? Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-05 15:49:07
Ikona diskutujiciho
sipka

To vypadá že si složili nějaký nápis z run nebo něčeho podobného, mají to na albu jako jeho znak.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-05 16:16:12
Ikona diskutujiciho
sipka

No, Floor dávala na fb, že je to klínové písmo z doby Sumerské 700 let př.n.l. a jeden symbol ma znamenat bůh/nebe a druhé člověk…aspoň takhle jsem to našla, ten význam symbolů nevím ma 100% protože Floor psala jen co to je a odkud to pochází, významy jsem našla na netu. Ona to má i vytetované

Ikona diskutujiciho ginze 2020-05-05 16:43:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Raději jsem to znovu dohledala, abych nepsala nějakou blbost a nakonec jsem našla přímo příspěvek Floor a píše „The symbols are in cuneiform writing, from circa 700 BC! The Nature symbol is Sumerian, the Human symbol is Assyrian“ – takže to jsou symboly pro přírodu a člověka, mně to bylo divné s tím bohem vzhledem k tématu alba 😀 Takže to máme takto kompletní

Ikona diskutujiciho Eva 2020-05-05 18:15:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím. Musím říct, že po přečtení článku jsem byla pěkně rozhozená a nemohla tomu uvěřit. Tak jsem se pídila. To album má 2 CD, první nepojmenované, druhé se jmenuje „All The Works Of Nature Which Adorn The World“, pustila jsem si některé ty skladby a dle toho, co píšete o prvním CD je toto naprostý opak. Žeby tedy ta CD byly protiklady?
https://nightwish.com/#tour (názvy písní z CD 2)
Pro příklad:
https://youtu.be/_EagLsFGJIE
https://youtu.be/vb7SZfO98C0
https://youtu.be/b8HM7vzU5rw
Zbytek si dohledáte sami, budete-li chtít.

Ikona diskutujiciho Kája 2020-05-06 09:27:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě pořád jsem to neslyšela… ale toto by dávalo smysl! Album srovnává člověka z přírodou.
První CD vyjadřuje špatné lidské chování, zatímco druhé CD poukazuje na čistotu přírody.
Třeba nám chce Tuomas říct, že máme více žít v souladu s přírodou a vracet se ke kořenům.

Ikona diskutujiciho fred 2020-05-06 19:38:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šáhl jsem po osvědčených písničkách, i když cover verze jiných interpretů, kupříkladu:
https://www.youtube.com/watch?v=zfzIDdHql1s

Ikona diskutujiciho Luz 2020-05-07 16:08:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Význam myslím je z toho zřejmý, ale proč myslíš, že to je tvořeno z pozice někoho, kdo spolupracuje s elitami? Protože ta písnička burcuje k zamyšlení nad tou posedlostí digitálním světem a je to kritika takového životního stylu. A ten, kdo spolupracuje se systémem, by spíše tvořil asi něco líbivého a chlácholivého, jako že všechno je v pořádku. Právě proto vzniká někdy tvorba, která není prvoplánově líbivá, aby upozornila na nějaké společenské jevy, které by se měly změnit.

Hudebně to působí, že už už úplně vyčerpali nápady (no těžko se divit po tolika letech) a vsadili tedy asi na šokující klip spíš než na hudební stránku, je to naprosto tuctové a nezajímavé. NW bývali v oblasti symphonic metalu jednou z nejvýraznějších kapel, která byla rozeznatelná od mnoha ostatních a unikátní, ale to už zřejmě dávno neplatí.

No a ke zmínkám v textu na mollovou hudbu, toto označení si naprosto nezaslouží, aby bylo používané jako nějaké špatné hodnocení, musím říct, že mollové skladby (nebo stačí i jen samotná mollová harmonická stupnice) bývají mnohdy nádherné, obzvláště ale nejen v klasické hudbě, a dokážou daleko víc citově uchvátit a vzít za srdce.

Ikona diskutujiciho Luz 2020-05-07 16:47:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jak koukám v komentářích, že tu frčí folk a neofolk, tak chci dodat ke svému komentáři o kráse mollové hudby, že právě lidové písně jsou velmi často v mollových tóninách, např. moravské slovenské a třeba i ta srbská tady poslaná…

Ikona diskutujiciho .lak 2020-05-08 00:42:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to schopné a sdílné ale není to procházce růžovým sadem. Rámec sedí a to bych ve sdělení nebral že to není líbivé. Jde o dojem a není to oddychovka ale zase je na aktualizování, hledám výraz snad bude stačit u spotřebitelů „boot robotů v čem se nachází. Řekl bych že to nutí se přičinit a ne být plaváčky princess s hapy endem.
A něco ze sklepa mého haraburdí co jsem vyhrabal, většinou si dělám ucelenější pohled tak po roce nebo nikdy. Mne to nevadí že nevím. :-))))
http://www.nwoo.org/2020/05/05/proc-nelze-od-eu-cekat-rychlou-pomoc-pri-reseni-ekonomicke-covid-krize/#comments

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2020-05-09 20:55:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že digitální technologie je přínosná k projektování a vyzualizaci staveb a zahrad, komunikaci a šíření pravdivých dat.

Kdyby lidi žily tak jak by si přála Anastasia, každý by měl svůj hektar, tvořil by úrodnou zahradu kousek svého živého ráje, který by ho uživil, v takovim světě bych vyděl přínos digitální technologie v projektování a vyzualizaci zahrad, vytváření různých projektů který by se daly zdílet na netu, kde by člověk mohl nabrat inspiraci pro svou vlastní zahradu, nemluvě o různých zdílení dat pomocí zajímavých stránek s danou tématikou a k tomu smysluplna komunikace jež nám internet poskytuje. Kdyby uvědomělí lidé tuto technologii používaly takto byla by pro ně přínosem, aspoň do té doby, dokud by nerozvinuly plný potenciál vlastního mozku, ale ne každej je hned na této úrovni.

Digitální technologie dle mě neni ani dobrá, ani zlá. Záleží jak s ní lidi naloží. I když kdyby ji měli používat takto uvělý lidé, měli by vyřešit problém s elektromagnetickým zářením, které může mozek poškodit a ještě vyřešit problém s odpadem který vzniká už nepotřebnou elektronikou, také výrobu elektroniky dělat šetrně k životnímu prostředí, vývojem této technologie by se rovnou mohly zabývat pouze reptiliáni, konec konců je to jejich technologie a jsou v tom dobří, člověk by si u nich „odmakal“ dost na to aby si tu technologii mohl dovolit a pak by mu sloužila, fér obchod, možná že to chodí takto na povrchu, to nevím…

Ikona diskutujiciho Adraj 2020-05-18 03:37:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, co může znamenat délka videa 5:55?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-18 08:12:32
Ikona diskutujiciho
sipka

555 je lidstvo

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-05-18 20:27:01
Ikona diskutujiciho
sipka

V pátek jsem přišel do práce a říkám…tak od pondělí už budeme zase fungovat jako lidi (návrat k normálu) a pak kouknu na mobil a tam ukazuje baterie 55% a čas 5:55…tak jsem na to čuměl jak jantar 😀

Ikona diskutujiciho fluttershine 2020-06-29 18:05:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dostala jsem se k tomuto článku až teď, když jsem si přečetla tu Katy Perry a rozklikla rubriku – už to moje sledování tohoto blogu každý (nanejvýš druhý) den není, co bývalo xD
Asi jako všechny, tento klip mě velice zarazil, když jsem ho poprvé viděla, protože to opravdu není ani trochu jako staří Nightwish, takže jsem ti vděčná za pěkný rozbor. Podobně jako někdo výše v komentářích jsem to brala ze všeho nejvíc jako poukázání na stav dnešní společnosti, na dnešní dobu, rozhodně to není nic pěkného nebo příjemného na pohled (obzvlášť se mě nějak vnitřně dotkla ta malá holčička, která je přinucená být v pozici, která je jí absolutně cizí, a když toho má dost, je stejně nucena v tom pokračovat – trochu mi to připomnělo ty matky, které mají sociální sítě postavené na tom, že fotí svoje děti). Písnička je chytlavá, poslouchala jsem ji dost před karanténou po cestě do školy, připadalo mi, že se to hodí, ale je fakt, že mě poměrně rychle omrzela, není to nic tak zvláštního. Když si vzpomenu na Ghost Love Score, kterou poslouchám roky a pořád ji mám ráda…
Už jejich poslední album bylo jiné, ale tohle je dvojitě jiné a divné. Taky jsem si tu našla mnohem méně písniček, které bych byla ochotná si poslechnout víckrát. Teda, snažím se, protože to jsou přeci NW, ale – no nic. Harvest je sice celkem pěkná, ale taky se mi rychle oposlouchala (nicméně tancuje se na to pěkně); co se mi moc líbí, je Shoemaker, protože to je jedna z mála skladeb, kde se opravdu pokoušeli využít jinak opomenutých pěveckých schopností Floor Jansen, jen ta melodie na začátku mi moc nedává smysl a slova tam padají dost podivně; ještě mě zaujal Pan, i když je to celkem divočána, ale baví mě. Ten zbytek – nevím, jestli jim došly nápady, nebo jestli Tuomas fakt přešel nějakým duchovním přerodem – dá se tam něco málo najít, ale nejsou to většinou celé skladby, spíš úryvky. Druhá část Nature co si pamatuju byla pěkná, jen ji moc neposlouchám, protože hudbu nejčastěji poslouchám, když uklízím, cvičím nebo někam jdu, a ani do jedné z těchhle aktivit mi to moc nezapadá; možná někdy u kreslení se k tomu zase vrátím.
Co začala ta karanténa, nějak jsem na metal zapomněla a poslouchala jsem buď Disney písničky (to už mě naštěstí pomalu opouští), nebo Freda Astaira a Ginger Rogers (nebo Binga Crosbyho). Divná to doba.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek