Nosso Lar: O životě v astrálním městě

18.10.2011 v Doporučení 17

Vážení přátelé,

Velmi ráda bych vám doporučila film, který vás dojme. Je hodně podobný filmu Jak přicházejí sny, ale přesto je mezi nimi významný rozdíl. Nosso Lar popisuje, co se děje s člověkem po odchodu z hmotného těla, ale více obrazně. Víc přibližuje podobenství formou, která je lépe pochopitelná pro hmotného člověka. Je více smutný, více dojímavý, ale zato nesmírně hluboký. Zanechá ve vás takový zvláštní dojem. Dojem vděčnosti, dojetí, pomíjivosti, možná smíru.

Začátek je ošklivý. Hlavní hrdina se totiž po odchodu z těla dostane do jakéhosi ,,očistce”, což u diváka vytvoří hned na začátku nelichotivý předsudek, že jde o náboženský blábol. Ve skutečnosti jsou obrazy v tomto filmu opravdové.

Víme přece, že to, co se s námi děje po smrti, záleží na tom, čemu věříme, že přijde. Záleží to na tom, jak jsme žili, v jakém vnitřním stavu ze země odcházíme. Proto se opravdu můžeme dočasně nebo trvale na podobném místě ocitnout. Někdo to nazve očistcem, já bych to nazvala spíše ,,osobní iluzí”. Něčím, co duše chce vidět, něco, čemu věří, čím si chce z nějakého důvodu projít, než půjde dál.


Zde ztvárněné nebe je více pozemské. Mají tam nemocnici, různé budovy, kde se plní určité úkoly. Duše sem nepřichází čisté, ale s bolestmi, které ze sebe postupně sklepávají, jak se adaptují novému životu v ,,astrální městě”.

Samozřejmě, ve skutečnosti posmrtně žádná města nepotřebujeme, ale budeme-li si je tam přát, můžeme v nich být.

Tento film je velmi inspirující. Nabízí vám otázky, odpovědi a mnoho poučení.

Ačkoliv se může v pár věcech zdát absurdní, znovu potvrdí to nejzákladnější: Smrtí nic nekončí, se svými blízkými se znovu potkáme, pokud si to budeme přát a to, co se stalo, nikam neodchází. My zůstáváme stále sebou, naše duše nikam nemizí, nerozplyne se v nicotě a to, co jsme si zde zažili, si odnášíme dál, jako zkušenosti.

Připravte si kapesníčky, asi budete plakat… 🙂

Trailer k filmu:

Z oficiálního textu je k dispozici pouze tohle:

,,O člověku, který umře a poznává svět jako “duše z druhého břehu”. Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele – duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení.”

To zní jako velice zajímavý námět, dokonce podle duchovních spisů. Určitě stojí za podívání.

Film můžete vidět online a zdarma přímo zde, doporučuji přepnout ho na celu obrazovku, je v dobré kvalitě.

NOSSO LAR – online:

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tammy 2011-10-18 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já třeba teď čtu poprvé o tom, že se duše dostávají tam, v co věřily, jaké náboženství apod. vyznávaly. Vždycky jsem myslela, že jsem jediná, kdo si to myslí.

Ikona diskutujiciho Márty 2011-10-18 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím všechny "Kdo hledají. Poznání." S dovolením přidám typy na pár knih + II filmy. Které by mohli pomoci na "cestě"…

Ikona diskutujiciho Mirek 2011-10-18 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný film, videl jsem ho asi před 3. týdny, opravdu doják na pobrečení,tak zvláštně to na člověka působí… sám jsem od toho musel několikrát odejít opláchnout si obličej.

Ikona diskutujiciho Marťa 2011-10-18 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:spousta věcí je tam přehnaných a přeonačených, pravda ale stále zůstává, a to hlavně pro ty co teprve nacházejí tu základní 🙂

Ikona diskutujiciho Marťa 2011-10-18 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…ale jinak musím říct, že ten film se mi moc nelíbí, je to samá lež, zavádějící kecy, strašení hloupostmi, technická města, vyhrožování "nevědomou" sebevraždou a peklem atd. Uznejte sami, znám mnohem lepší a pravdivější filmy, tohle je trochu na hlavu. Ale říkám, pro lidi, které zatím fascinuje život po smrti a tak, tak pro ty to asi je.

Ikona diskutujiciho Mirek 2011-10-18 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Je fakt, že sebevrazi to po smrti asi nemají dobry, to neslyším poprvé…Co se tyče technických měst, mohli by tam místo toho žít třeba v chatrčít někde v lese, nebo v prázdném bílém prostoru, ale nevím, jestli by to vypadalo dobře ve filmu, někde to musí natočit.

Ikona diskutujiciho Annelise 2011-10-18 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Juu :)) To je fajn aspoň se mám dneska večer na co dívat :))

Ikona diskutujiciho Farah 2011-10-19 00:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Nejde jen o technicka mesta…teda me se provedeni libilo, hlavne krasne barvy a jak to pusobilo hezky jasne a hlavne tak…ciste :D na zemi takovou cistotu asi neuvidime, protoze mesta jsou ponekud seda, i kdyz snahu obcas videt lze, jak zazelenat a zakytkovat, zastromovat apod.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-10-19 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevim, mě to taky nepřišlo úplně pravdivý, třeba pochybuju o tom, že tam člověk bude mít hlad a žízeň a že ho bude bolet tělo, když žádný nemá. Myslim že pochroumaná energie nebolí, když tam nemá receptory bolesti. Po smrti je z člověka spíš kopa energie, která na sebe může brát podobu těla, ale to je asi tak vše. Pro začínající hledající dobrý, ale mě to moc neoslovilo. Asi nejlíp popisuje život po smrti Michael Newton ve svých knihách cesty duší, osudy duší, vztahy duší apod. Velmi doporučuju.

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-10-19 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě něco, já si nemyslím, že by sebevrazi dopadli špatně. V původní knize Hovory s Bohem a i v Newtonových knihách se můžete dočíst, že sebevrah je normálně přijat, akorát je víc vzat do péče a je mu ukázáno, že tím svého průvodce zarmoutil, že nemá být na co hrdý a je poslán zpět do hmoty s obdobným, těžším úkolem. Ale tímpádem si sebevrah může vybrat odolnější tělo, vzít si s sebou víc energie do hmotného života a pak vydrží víc a úkol splní. Ani v jedné knize se nepíše o nějakém utrpení sebevrahů. Spíš záleží na tom, na co sebevrah při ukončení života myslí. Pokud myslí na to, jak mu bude v duchovním světě dobře a těší se tam, pochybuju, že se dostane do "pekla" nebo na jiné nehezké místo.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-19 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ano, to je trochu přehnané, ale když si to tak vezmeš, není to vlastně pravda? Jsme sebevrazi, když se úmyslně otravujeme. To, že pak naše duše neskončí tak, jako ve filmu, je sice podstatný rozdíl, ale myšlenka je to dobrá.

Ikona diskutujiciho Marťa 2011-10-19 16:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Třeba Nádherná zelená, The Secret, Jak přicházejí sny… 🙂 a jako zavádějící myslím prostě spoustu divných scén, techniky, bolesti, a hlavně to, že když někdo zemře, je zase dokonalý a ven z Matrixu, ale v tom filmu to je úplně špatně, tam je řečeno že člověk po srmti je dál nevědomý a neodtržený, čemuž se musím smát 😉

Ikona diskutujiciho Mia 2011-10-20 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,díky za krásný film.Je to JEN filmové ztvárnění (krásné a jemné)něčeho o čem tušíme, že by to tak mohlo být, víc uvidíme,ucítíme na vlastní duši…a protože jsme každá duše jiná,s jinými zkušenostmi,bolestmi i to prožívání bude asi jiné…ostatně asi iluze,tak jako tady,v tom asi ještě chvíli "pojedeme" než pochopíme docela…jako ve filmu.

Ikona diskutujiciho Péťa 2011-10-20 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem viděla asi před dvěma týdny. Já si myslím, že jsou v něm skryté informace – klíče, které osloví toho, koho mají oslovit. Je zajímavé, jak na tento film různí lidé reagují různě. Pro mě tam byly některé hodně zásadní věci.

Ikona diskutujiciho Petra 2012-02-14 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporucuji napred precist knihu a pak se podivat na film, je to pak srozumitelnejsi. Mimochodem, da se koupit kniha Nas Domov v cestine? Cetla sem ji v anglictine, je to neco uzasneho, ale v cestine ji nemuzu najit.

Ikona diskutujiciho Marta 2014-02-01 21:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Video na konci článku už je smazané :-( . Možná by to chtělo najít nějaké podobné:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek