Objevují se přírodní bytosti i v zimě na sněhu a v mrazu?

21.12.2011 v Poradna 5

Dotaz:

Dobrý večer Alue,

ráda bych Vám poděkovala za nádhernou knihu. Je to balzám pro duši. Váš blog jsem objevila teprve před 10 dny a postupně jej pročítám celý od roku 2006. Knihu jsem si objednala ještě tentýž den, co jsem Vás objevila. Už si ji objednalo na doporučení i několik mých známých.

Ráda bych se zeptala na dvě věci – a sice objevují se přírodní bytosti i v zimě na sněhu a v mrazu, nebo mají také zimní spánek? A dále – vidí tyto bytosti zvířata? Nebo mají zastřené vnímání jako my?


Ještě jednou děkuji a přeji vše nejlepší.

Odpověď:

Dobrý den,

To je velmi dobrá otázka.
Když příroda usne, stáhnou se různí zelenkaví skřítkové a dévové pod zem a odpočívají. V tu dobu přichází na scénu zimní bytosti. Nepotkala jsem jich tolik druhů jako víl a skřítků, co tu chodí, když je teplo, ale minimálně sněhové skřítky znám důvěrně. O jednom z nich najdete i článek tady:
,,Sněžný skřítek”
Sníh a zimu provázejí jiné bytosti, než jaro/léto/podzim.
Hodně vypadají jako bílá, chundelatá, boubelatá stvoření a není jich tak moc. Zkusím se po nich letos víc podívat a víc jich zakreslit.

Zvířata vidí přirozeně jak víly, střítky, anděly tak i duchy. – Většina majitelů psa, kočky nebo papouška vám bude vykládat, jak jejich miláček občas vyděšeně zírá do prostoru, kde zdánlivě nic není, jak si pes hraje s něčím neviditelným, nebo jak kočka po někom neviditelném skáče, nebo na něj prská.
Také neviditelní kamarádi malých dětí jsou skuteční. Bývají to andělé, střítkové a také domácí bytosti (koboldi). Možná by vás mohly zajímat některé příběhy zaznamenané v poradně, které s tím souvisí:

,,Můj syn vidí mrtvé lidi a otisky minulosti”
,,Můj kocour se doma něčeho děsí. Jsou to duchové? Jak se jich zbavit?”

Hodně štěstí 🙂
Alue


Kam dál:

Otevřít rubriku: Poradna: Nehmotné bytosti” – ZDE

Další obrázky víl – Zde

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-12-21 06:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jí jsem sněžného skřítka ještě neviděla. O Vánocích po něm budu pátrat 🙂

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-12-22 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já občas tyhle zimní bytůstky potkávám, jak bruslí na zamrzlých kalužích. To se tomu ještě dobrou chvíli andílek chichotá :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-12-22 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Snežný škriatok sa má zo všetkých bytostí najlepšie.

Ikona diskutujiciho Nell 2011-12-22 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojda, koukala jsem že chodíš na blog lady vanilky :)) ..tak mě napadlo, že by se ti možná mohl líbit i můj blog..Neber to hlavně prosím jako reklamu, protože já osobně nejsem moc zastáncem jejího blogu, její názory mi holt přijdou až moc..,,patnáctileté"…ale co už 🙂 tak jukni a snad se ti bude líbit 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2011-12-27 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Co je špatného na tom mít ,,patnáctileté názory" v patnácti? Chová se přiměřeně svému věku. – Je to roztomilá holka, má své osobní kouzlo a nechodím k ní kvůli tématice, ale kvůli ní.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek