Obrácení pozornosti na ,,vnitřní tělo člověka” jako cesta k vyrovnanosti

28.7.2012 v Poradna 12

Dotaz:

Ahoj Alue,
chtěl bych se zeptat jaký máš názor na nepřetržité vnímání (nebo prostě uvědomování si) svého vnitřního těla, energetického pole. Nevím jak to nazvat, ještě jsem slyšel název cítit život ve svém těle.
Nevím jestli to znáš, ale vnímám to jako pozornost směřovanou dovnitř do těla a následné brnění nebo proudění např. v rukou. Celkem dlouho mi trvalo než jsem se to naučil necítit jen na rukou, ale vpodstatě po celém těle. Teď se to snažím vnímat od probuzení po usnutí, ale ne vždy to jde.

Když to “praktikuji” (tzn. poslední dobou co nejčastěji), tak mi ubývá myšlenek a nemohu cítit něco jiného než klid. Neklid, hněv, stres, to všechno mě míjí když to vnitřní tělo vnímám a taky mi ubývá myšlenek. Ale jakmile mi to někdy nejde (nevím proč, ale jsou to takový výkyvy, že třeba jednu hodinu to nejde… bez udání nějakýho určitýho důvodu), tak mi přijde, že se ztratím ve světě. Přijdu si nechráněnej. Ještě tohle lze nahradit tím, že vnímám ticho jakoby za všemi zvuky nebo vědomě dýchám… ale není to ono jako vnímání toho vnitřního těla, je to jakoby podpůrnej prostředek, ale na druhou stranu je dost obtížné to vnitřní tělo vnímat při velkym fyzickym pohybu… když nic nedělám, třeba jenom sedím a píšu tenhle email tak mi to jde skvěle 😀


Jen jsem se chtěl zeptat jakej máš na to názor a jestli to znáš. Případně by bylo dobrý tuhle informaci rozšířit mezi lidi, jako preventivní “ochranu” vůči všem otravům, který by lidem chtěli ublížit. Minimálně proti myšlenkám, protože jsem si uvědomil, že nemyslím já, ale myšlenky prostě vznikají a zanikají a já jím jen věřím anebo ne. (Ostatně nekomunikují i tzv. negativní entity myšlenkama, který se vydávaj za mě a tím mě ovládaj, protože si myslím že to jsou moje myšlenky?) Když nejsem chráněnej (ticho, dech, to tělo aj.) tak je strašně lehký těm myšlenkám věřit. Navíc většina myšlenek, kterým lidé věří jsou stupidní a bezpředmětné. A vzhledem k tomu, že hněv, strach a všechny tyhle emoce jsou prakticky reakce těla na myšlenku, pak rapidně klesne i počet těchto emocí. A jestliže nemyslím “já” pak proč člověk nedokáže přestat věřit myšlenkám, nedokáže “přestat myslet” a tím se osvobodit od toho šíleného toku myšlení? 🙂

Snad tohle dalo podnět k nějakýmu zajímavýmu článku.
Hodně štěstí, M.

Odpověď:

Ahoj,

To co jsi popsal je v podstatě praktický příklad pojmu ,,být ve svém středu”. Kdo je ,,uvnitř sebe”, je vyrovnaný a klidný. Vlastně je to druh bdělé meditace, která obrací tvoje myšlenky od okolního shonu a starostí k tobě, do nitra tvé bytosti… a to uklidňuje. Je dobré umět to používat jako druh osobní obrany vůči bytostem nebo stresu, ale nezapomeň během toho také žít a přijímat život, jaký je. Kdo se stane prázdnou nádobou, ztrácí na tomto světě čas, protože jsme tu od toho, abychom jednali a žili. Proto je dobré tento stav znát, ovládat, ale nepřehánět.
Neschopnost ,,přestat myslet” je typický lidský návyk. Lidé byli odnaučeni tomu, aby se uměli uvolnit a alespoň na chvíli opustit své vnitřní já. Potom totiž nemohou nic vnímat objektivě a nedokáží se odprostit od svých problémů, odstoupit kousek do pozadí a vnímat věc celistvou v pravém světle, jak je. – Jak to dělají, že neumí ,,nemyslet” ti nepovím, já běžně vypínám takto před spaním, problém mi to nedělá. Většina lidí přesto žije v neustálém kolotoči svého myšlení a mají pocit, že to nedokáží zastavit, ale podle mého názoru se spíše málo snaží a nebo málo chtějí.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna – Energie”

Další obrázky víl – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Václav 2012-07-28 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Brnění, tlak, teplo v těle, dlaních, prstech, jsou blokády center v těle. Prsty, dlaně, jsou  periferními zakončeními kanálků a čaker v nás. Stav čaker je odrazem našeho života. Pokud je cítit v těchto centrech uvolnění, chlad, spokojenost, radost, jistota, atd. Pak tato síla na vrcholu hlavy se stává součástí celku a našeho vědomí a pozornosti. Po vyčištění čaker, tedy životem tak jak je to dobré, se skutečnost-Láska může odrážet a projevovat v našem životě a dávat nám skutečné naplnění a uskutečnění sjednocení se skutečností. Tato univerzální síla v nás, síla kundalini, nejenom řídí pochody vegetativní a jiné nevědomé úrovně v nás, ale na vědomé úrovni nám dává podněty a vjemy v našich jemněhmotných centrech a tím je oživuje.

Ikona diskutujiciho Anička 2012-07-28 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cítím takové brnění, když jsem v přírodě, nebo když jdu na zastávku a kolem mě jsou rostliny, stromy a v jejich větvích ptáci.  Je to takové pohlazení na duši, člověk se cítí jako součást a zároveň tak, že je právě tam, kde má být, tedy ve svém středu. Při tomto brnění někdy mé vnímání přechází do stavu, kdy může vnímat elementární bytosti. Brnění u mě začíná od kostrče, prochází celou páteří do rukou, které se promění v určitý typ přijímače/vysílače. Uprostřed čela cítím velký proud konstruktivní energie, co do mě vchází a dává mi sílu jít dál, vstříc mému osobnímu úkolu a naplnění mého osudu. Někdy cítím i něco jako poplácání po zádech :D, nebo jako by poryv vzduchu kolem mě způsobovalo něco jako pohyb křídel nebo lístků ve větru.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-07-28 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Jsou dvě věci, citlivost a kvalita. Tyto  spolu přímo nesouvisí. Citlivost může prohloubit každý z kotěhůlek. Důležitá je ta kvalita. Naše vnitřní síla musí prostoupit celý systém až nad hlavu.

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-07-30 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zajímavé je, že se mi včera stala taková příhoda. Už jsem šla spát, všude bylo zhasnuta a ještě jsem si došla na záchod. Vše normální, v pohodě. Najednou jsem se podívala na svůj odraz v okně a projel mnou takový šíleně intenzivní strach, skoro panika. Ihned jsem "zdrhla" aspoň na chodbu a chvíli jenom stála zády ke zdi a rozdýchávala to, zatímco mě andělé ujišťovali že mě chrání a jsem v pořádku.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-07-31 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: nemyslet a vnímat energetické tělo na sobě závisí. pokud myslíme, třeba racionálně nebo emocionálně, tak to naši pozornost přitahuje a pohyb mysli potom nemá konce. tím se vyčerpáme.když ale jsme v pozici toho svědka-pozorovatele a nereagujeme, potom napětí mysli ztrácí svoji sílu a tím se zbavujeme stresů, strachů atd. Potom se naše pozornost zjemní natolik, že jsme schopni vnímat zároven i svoje tzv. energetické tělo.Představovat si vytlačování něčeho je zase pohyb mysli. Stačí to jenom sledovat(mysl)a nereagovat, ono to zase odejde. To je ten správný postoj, být svědkem(třeba strachu, ale hlavně celé mysli), ale nereagovat.Pak toto napětí ztrácí svoji sílu.Pak je možné mít pozornost na energetických vjemech.Vjemy jsou takové, jak dovedeme žít. Podle tohoto vibračního vědomí se lze v životě orientovat.

Ikona diskutujiciho Arriane 2012-08-02 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:díky za komentář

Ikona diskutujiciho Taemint Shawol 2012-08-09 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je přesně to, co mi nejde. Někdy po nocích nedokážu usnout, sužují mě vlastní myšlenky, které jsou jak utržené ze řetězu. Normálně mě samotné znění toho, jak se někdo ztrácí ve vlastním víru myšlenek rozesměje, ale… Třeba nedávno. Tak jsem si poklidně meditovala, čistila čakry a najednou tam vtrhl takový ohavný obraz. Nějaká zmutovaná, hnijící a rozpadající se, kdysi možná lidská tvář se na mě šklebí. Zajímavé, že když jsem si domýšlela, jak vypadala normálně bez úhony, vypadala jako Ježíš. A nějakou dobu po tom jsem praktikovala takovou tu meditaci s barevnými schody a setkáním s patrony další obraz. Lidská hlava, jakoby napůl naruby či co, no prostě jako by vypadla ze Silent Hillu. Ale teď mě tak napadá, že to nemusely být moje myšlenky, neboť potom jsem radši jen tak ležela a nemyslela na nic konkrétního, ale občas se mi rychle rozbušilo srdce a dýchalo se mi tak nějak divně, mělce a rychle jako bych čelila psychickému útoku nebo co. tak to byl asi špatný příklad, ale dnes v noci se mi třeba vybavovaly vzpomínky na tu nechutnou výstavu Human Body a běžely o to rychleji, čím urputněji jsem je chtěla potlačit. A tak jsem radši myslela na členy mojí milované hudební skupiny, ale stejně tam občas problikl obraz mrtvoly bez kůže, ze které se odchlipují vyschlé a rozmrzající svaly. Blé. (Protože mě znechucovalo, jak to bylo všechno vysušené a nějak divně to na té kostře viselo.) Prostě nezvládám vlastní myšlenky. Zpomalit je docela umím, ale úplně zastavit ne. Ani nevím, JAK se vlastně soustředit na to nehmotné tělo. Zkoušela jsem to, poměrně se mi dařilo, ale ty myšlenky jsem stále cítila a uvědomovala si je. Moc totiž nechápu jak se to dělá :D

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-11 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Aby myšlenky, jak racionální, tak emocionální  nevytvářely napětí, musíme být s pozorností ve stavu nestranného svědka-jen je pozorovat. Pak přijdou, a zase odejdou, my jsme stále v pozici tady a teď v přítomnosti, v bezmyšlenkovém vědomí. Myšlenky nemůžeme potlačovat protože to děláme zase myslí-emocemi, nebo egem. Naopak rozjet nekontrolovaně svoji mysl je zase myslet. nebo žít v představách-vizích-iluzích. Ten trik spočívá v pozici nezaujatého pozorovatele-svědka, který nereaguje, neřeší nic-momentálně hlavou, a když potřebujete přemýšlet, tak jedině z té pozice s pozorností svědka. Totiž těkavá pozornost vyčerpává a vytváří nám mnoho podnětů, a náš charakter jací jsme na to neustále reaguje a hodnotí-přemýšlí. Je potřeba se to naučit zklidnovat a zjemnovat- svoji pozornost v bezmyšlenkovém vědomí, právě tím, že ji nebudeme v meditaci zaměřovat ven na různé podněty, ale necháme ji vevnitř.Nejlépe je ji zaměřit na svoji vnitřní sílu-kundalini, která vám řekne, co se děje s vašimi čakrami, pak víte co je vaše priorita. Kundalini je naše vnitřní síla poznání, která k nám patří, ostatní síly jsou vnější, tedy né "naše", i když vše je jedna síla, jde jen o to z jaké a čí vůle se pohybuje. Ona je pravdou samotnou a je v nás. Tu můžete v sobě vnímat, stejně jako i vnější síly. Důležité je ale, aby ovládala ta vnitřní naše síla, vnější je již pohyb cizí vůle.Být sám sebou je vědět, kým jsem. A život je škola, jak to zrealizovat. Pozornost je vědomí v pohybu. Není to ještě myšlenka,nebo emoce, ale intuice. Skutečná Intuice je vibrační vědomí své duchovní úrovně a ducha -síly,čaker a jejich stavu. V jakém stavu je naše energie-kvality, v takovém stavu je naše osobnost-duch.

Ikona diskutujiciho Taemint Shawol 2012-08-14 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to tedy zkoušela. Na začátečnici asi nic moc, ale měla jsem tak nějak dojem jakéhosi stavu bez názoru. Jako bych prostě jen sledovala diskuzi vlastních myšlenek. Okamžitě mě napadlo ,,Fíha, tak už mi to jde!", když mi došlo, že zase myslím. Každopádně jsem neměla příležitost se tím zabývat, neboť jsem skoro okamžitě usnula. Ale aspoň na ten moment mi to poskytlo úlevu, protože věčně žiji ve víru myšlenek. Budu to muset trénovat častěji 🙂 A jinak díky moc 🙂

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-19 07:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Stav nestranného svědka v bezmyšlenkovém vědomí zjemnuje naši pozornost a rozšiřuje ji. Pravidelnost je dobrý nápad, protože tato kvalita v nás se ukládá. Není důležitá délka, ale kvalita-hloubka tohoto stavu při bdělém vědomí a ta se začne naším přáním projevovat navenek.Pak je člověk pánem své pozornosti, je to i lék na hyperaktivitu.Potom se v nás probouzí tato naše vnitřní síla sebepoznání. Můžete ji vnímat v sobě, a každé centrum v nás oživuje pro naše vědomí poznání. Vždy funguje ve třech rovinách.

Ikona diskutujiciho Taemint Shawol 2012-10-07 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že jsem toho včera dosáhla. Byl to takový pocit, že když se na něco podívám, nemám na to žádný názor, i myšlenky, jako by se zastavily. Ani žádná nálada, jen klid. Myslím ale, že jsem to zkazila, když jsem si to uvědomila, zase mě postupně zachvacovaly myšlenky. Ale jsem ráda, že jsem to konečně dokázala :))

Ikona diskutujiciho Václav 2012-11-19 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:…zase mě postupně zachvacovaly myšlenky…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek