OCEÁN PLASTŮ – alarmující francouzský dokument

17.8.2012 v Doporučení 3

Oceány se stávají světovou skládkou odpadů. Každý kilometr moře a oceánu obsahuje asi 74 tis. kusů plastů. Polévka z plastových odpadů zabíjí tisíce zvířat každý rok. Chemikálie potom z ní pomalu uvolňují do potravního řetězce nežádoucí látky. V Nizozemí vědci zkoumající pokles počtu buřňáků nalezli plasty v žaludcích 95 % z nich; v Německu chemikálie z plastů ovlivňují reprodukční systémy zvířat, zatímco v Kalifornii záchranáři sledují zvýšený počet velryb a delfínů umírajících bolestivou smrtí, kdy jsou jejich střeva zacpána odpadem. Jaký bude dlouhodobý dopad tohoto „plastového znečištění“? Můžeme něco udělat pro naše oceány?
Francouzský dokument režisérky Sandrine Feydelové.


Pusťte si tento dokument o problematicé plastů (především v moři)…. Já vím, my nejsme přímořský národ, naše odpadky končí na skládkách, které se zasypou hlínou a kde se z hnijícího odpadu později většinou těží bioplyn (o ano, já byla na exkurzi), ale přesto bysme neměli za žádnou cenu být vůči tomu chladní. Měli bysme vědět, co se děje s mořem… co se děje s našimi odpadky. A měli bysme vědět, že se dá žít i bez plastů, případně se jejich používání dá hodně snížit. Film neukazuje jenom smutnou realitu. Ukazuje i možná řešení, mluví o lidech, kteří se snaží o změnu. Mluví také o hrozbě, která hrozí naší reprodukci. – O ano, to jste netušili? Plasty ohrožují nejen zdraví naší planety, ale i našich těl.
http://www.youtube.com/watch?v=7aYhJWya-fk&feature=youtu.be
Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho vlaja 2012-08-17 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyroba umeleho zabija zive

Ikona diskutujiciho Xia 2012-08-17 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Radšej si to ani nepozriem, lebo sa zbytočne rozčúlim 🙁

Ikona diskutujiciho Astrid 2013-07-18 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tohle jsme se dívali ve škole při zemáku. Byla jsem z toho celkem v šoku a tak mě napadlo, že začnu sama od sebe a používání plastů hned omezím. Jak jsem se o to začala pokoušet, uvědomila jsem si, že je to velmi složité – plasty jsou opravdu všude. Přestat je používat úplně jsem nedokázala, ale snažím se to alespoň omezit (například si koupím raději jogurt ve sklenici a celkově vybírám ty potraviny, které jsou v papíru nebo skle.)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek