Ode dneška máme nově řazené rubriky

11.9.2012 v Aluška.org 10

Milí čtenáři,

dovolte abych vás seznámila s čerstvou změnou na této stránce. Týká se levého sloupce Menu:

Už dlouho mě trápilo, že mám menu zbytečně obrovské, jelikož jsem potřebovala rubriky tématicky rozřazovat. Například hlavní téma ,,Poradna“ má aktuálně 10 podtémat, která jsem řadila pod sebou podle abecedy. Díky tomu bylo menu hodně veliké, naducané, nepřehledné a nepomohlo tomu ani osvědčené řazení podle abecedy.

Když jsem před tohle menu zkušebně posadila neprotřelého nového návštěvníka a dala mu za úkol najít u mne konkrétní rubriku, chudák to četl půl hodiny.

Tomu by měly aktuálně napomoci ,,vnořené rubriky“, nebo chcete-li ,,podrubriky“.

Vtip je jednoduchý: Všechny rubriky, které znáte a máte rádi, najdete na tom samém místě v menu jako minule, ale pokud má dané téma více podnadpisů, rozliknete si pouze hlavní téma a zbytek najdete přímo uvnitř rubriky jako rozcestníček.


Příklad: Pokud vás tedy zajímá poradna a chcete si přečíst něco o snech, rozkliknete si velký nadpis ,,PORADNA“ a pak už si jen vyberete téma, jaké chcete.

Také jsem dovnitř hlavní rubriky nad výběr témat vyvěsila vždy stručný instruktážní článeček o dané rubrice a jejím účelu, což ocení hlavně noví čtenáři, kterých denně přichází spousta a kteří se ještě nemusí ve všem obsahu úplně orientovat. (To jsou ty nečekané krátké články, které se dnes zčistajasna objevily. – Jsou to nápomocné články pro nově vzniknuté řazení rubrik, proto tam ani není diskuze.)

Abystě snadno poznali, jestli má konkrétní rubrika uvnitř ještě nějaká podtémata, většina z nich je nadepsaná CAPS LOCKEM a označena symbolem ,,►“.

A tak cokoliv, co se týče důležitých událostí a instrukcí, najdete nyní hromadně v rubrice ,,► Aluška.org“. Ankety, oznámení, kuriozitky, dotazníčky, všechno je tam na jedné hromádce, s tím že bych ještě mohla pro kuriozitky a dotazníky vytvořit samostatné rubriky, aby to bylo přehlednější. Teď už se nemusím omezovat, protože menu nebude kvůli tomu zbytečně obrovské.


Moje zážitky najdete ve velké rubrice ,,► Zážitky“, kde je vše rozřazeno do témat, to samé rubrika ,,► Poradna“.

Také jsem se konečně zbavila zmatků, co se týče doporučených filmů, knih, výrobků atd. Většina lidí na první pohled neví, že ta či ona rubrika obsahuje doporučený obsah. Teď už to není rozházené chaoticky v menu, ale teď všechny filmy co jsem viděla a byly super, všechny knihy co jsem četla a jsou super, všechny produkty na které nedám dopustit a nějaké ty čtenářské recenze, to všechno je teď hezky pohromadě v rubrice ,,► Doporučuji“. Díky tomu všichni hned ví, o co jde.


Také jsem se zbavila problému, jak odlišit převzatý obsah, který jsem většinou posbírala před spoustou let a nechci ho mazat, protože mi přijde užitečný. Označení lístečkem a hození naspod menu bylo celkem nešikovné, v tom se vyznám jenom já. A jak tedy jasně čtenáři dát najevo ,,tohle jsou převzaté články“, tak aby se prostě koukl a viděl? – Takže to nyní všechno dohromady najde v rubrice ,,► Převzaté články“, kde může brouzdat a ví, o co jde. Konečně je původní obsah naprosto jasně odlišen od starého a převzatého. A já konečně ušetřila spoustu místa v menu, které se o ty málo důležité převzaté články nádherně smrsklo.


Ještě to do budoucna doladím. Odmažu některé již nepotřebné symboly a založím rubriky alespoň pro kurizotky a dotazníky.

Aktuální změnu nám umožnilo vylepšení redakčního systému na serveru blog.cz, kterému právem patří veliký dík, speciálně za mě, protože jsem se svým obsahem skutečně přerostlá a nutně jsem ho už dlouho potřebovala zpřehlednit.


Takže resumé: Rubriky nezmizely, nedošlo k žádnému výmazu. Jsou pořád na stejném místě, akorát schované pod velká témata, která jsou speciálně označená.Dodatek:

A při té příležitosti bych vám ještě připomenula, že ten barevný box nahoře, s různými popisky ,,Kontakt“ ,,Úvod“ atd. je klikací. Tedy aktivní a je to bezvadná navigace, o které jsem se ale doslechla, že lidé málo používají a pak kdeco horko těžko hledají. – Přátelé, tento design je namalovaný funkčně. Tlačítko poznáte tak, že když na něj najedete myší, udělá se vám ze šipečky na kurzoru ručička… Tlačítko se nehýbe, ale funguje. A může pro vás být moc užitečné.


A ještě bych připomenula, že ten zelený štítek napravo od duhově barevného klikacího boxu, nadepsaný jako ,,CHAT“ je skutečně CHAT. Tedy se přes něj můžete prokliknout na chatovací okno blueboard. Napíšete si přezdívku a můžete si dopisovat s kýmkoliv. – Také jsem se doslechla, že tuto nabídku mnoho lidí nepostřehlo a pak se mě ptá, proč si nezaložím nějaký chat 🙂 – Přátelé, CHAT tu je. Je označený slovem CHAT a je napravo v zeleném políčku. Nově je na něj také proklik pod každým článkem.To je pro dnešek vše k novinkám a připomínkám. Pevně věřím, že se vám to bude hodit, že i vy vidíte ve zmenšeném menu výhodu. Přeji vám hezké počteníčko 🙂

AlueKam dál:

– Otevřít rubriku ,,Oznámení“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-11 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukala jsem, že to tu předěláváš. Pěkné.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-11 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Někdy, když mi občas někdo sdělí u píva, že neví že mám na webu chat, nebo že na tu lištičku se dá klikat, tak se mi dělá nad hlavou takový černý mráček demotivačního zklamání, který není vidět :D :D :D

Ikona diskutujiciho Anička 2012-09-11 16:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbí se mi to, myslím, že je to i krásně přehledné :). Jen z estetického dojmu by mi přišlo hezčí, kdyby položky seznamu, které obsahují podrubriky, tedy jsou označené trojúhelníčkem, byly bez odrážky. Ale to je jen malý detail, který by to mohl vylepšit. Nejpodstatnější je samozřejmě skvělý a hodnotný obsah, který Aluško tvoříš :)! Posílám tedy ještě pochvalu, máš to tu krásné :)!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-11 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Taky mě to už napadlo, jenomže odrážky menu jsou volitelné pouze ohledně jejich podoby, případně ano/ne, zobrazit/nezobrazit. A zase vypnout je, to mi přijde škoda :D

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-11 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tak tomu věřím :D Hele, ale určitě to chápe většina lidí, tohle budou jen nějaké výjimky.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-09-11 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Ale pak budou tečky podtržené tím hnusným podtržením, které mi od určité doby nejde vypnout… a to zase nebude estetické :D – Na tečky zkratky jsou, pro Win… Na Macu si vystačím s cmd c cmd v, ale vypadalo by to škaredě.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-11 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: No, tak to podtržení mi nedošlo 🙂 Je divné, že nejde vypnout … Co se dá dělat 🙂

Ikona diskutujiciho Anička 2012-09-11 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tečky, trojúhelníčky, hlavně, že tyhle stránky máme :))!!

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-09-11 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je velmi šikovné jak jsi to vyřešila s menu. Ty tu máš vážně chat?—:D

Ikona diskutujiciho Eleonore 2012-09-12 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jůů ,nemůžu se toho vynabažit – strašně se mi to líbí !:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek