Moji oblíbenci a vášně

6.1.2007 v Aluška.org 4

Pokud jste zabruslili až sem, potom děkuji, že se mě snažíte poznat co nejlépe 🙂 Pokud vás zajímají mé vášně a mé oblíbené všehocosi, čtěte dále.

(V textu je plno odkazů. Když na ně kliknete, ukážou se vám povětšinou obrázky zmíněných věcí a zvířat.)

linka

alue.cz

Čím začnem? Žaludkem 🙂

Mám ráda dobré jídlo všeho druhu. Když jídlo dobré není, sním ho také, protože jsem (ne)vychovaná stylem ,,Sněž co dům dal, nebo budeš o hladu.“ – Občas se mi to hodí při zahraničních výletech. Výčet klasických jídel máte napsaný v profilu, ale jen tam se nevleze všechno.

Jsem sýrový labužník. Nejraději co sebe láduji kozí sýry. Jmenovitě je můj oblíbenec Le Chevré, v dřevěném obalu. Je žlutý, s plísní na povrchu a uvnitř tekutý, ale jen pokud je dobře vyzrálý. Pokud není, nechávám ho ležet, pravidelně ukrajuju a teším se, až ztekutí, protože tuhý mi tolik nechutná.

Sic závislosti nemám, (nepiju kafe, ani pivo, ani tvrdý alkohol, nekouřím, nedroguju, nečuchám, nehulím, neberu prášky…) příležitostně si dám ráda víno. Oblíbence mám, je to Domaine du mas Neuf, Muscat de Mireval. Francouzské nejluxusnější víno. Bílé, sladké.

Také mám ráda muškát. Obecně je málo vín, která by mi vyloženě nechutnala, holt narodila jsem se na moravě. Ale už jsem narazila na cosi, co smrdělo jako sklep a chutnalo jako plesnivý chleba.

Miluji čaj. Každé ráno vypiju dva i tři hrníčky Jasmínového čaje. Jmenovitě je má značka China Jasmin, Dragon Phoenix Pearls. Dováží to sem z Číny OXALIS, dražší čaj v česku asi neseženete, ale ta chuť je nepřekonatelná. Miluji jeho vůni, která mi připomíná kvetoucí mandarinku (kterou doma pěstuji) a také velmi dobře stimuluje zažívání.

Jiným čajem nikdy nepohrdnu, snad krom černého, který sice dobře chutná, ale zdravý není.

Tím bych končila představení mých chuťových oblíbenců a raději přejdu k přírodě.

Ve Vesmíru platí, že kdo má rád rostliny, ten má rád i zvířata. A kdo má rád zvířata, ten má rád i lidi. A kdo má rád jiné lidi, ten má rád sám sebe. – Já miluji květiny, miluji zvířata, jsem ráda ve společnosti lidí a miluji sebe samu. Není proto divu, že v mém životě je mnoho oblíbenců z různých jmenovaných skupin.

Co se květin týče, z divoce rostoucích mám nejraději Pampelišky, protože jsou krásně ,,chlupaté“, hřejivé a zdravé na játra. Také miluji Pomněnky pro jejich malé drobné modré kvítky.

Z pokojových rostlin mám nejraději zakrslou Mandarinku. – Je to v podstatě vyšlechtěný stromeček, který v sobě má napůl citron a pomeranč. Přesto rodí malé jedné kyselé mandarinky, které krásně voní a když kvete, má malé bílé kvítky, které mají tu nejkrásnější vůni, kterou jsem kdy poznala. Když moje mandarinky kvetou, mám svátek.

Také je můj oblíbenec rostlinka Potos, Šplhavnice. Je to divné jméno, já mu říkám ,,Blázen“, protože mi roste jako blázen. Mám tři obrovské rostliny, ze kterých proudí liány po celém stropě. Zalévám je Levitovanou vodou, díky které mám svého Blázna obrovského a mohutného. Levitovaná voda v něm tak vzlíná, že ji vypouští na povrch listů, kde voda vytváří kapičky. A když někdy o něj zavadím, liány se zatřepou a květina mě ,,počůrá.“. Je to čistá voda, která voní po bláznovi, takže mi to vůbec nevadí, ale občas když na mě kápne ve spánku, mám leknutím skoro infakrt.

Ze zvířat mám úplně nejraději Morčata. Prakticky jsem s nimi vyrostla a mé dětství je ve znamení těchto zvířátek jako nejlepších kamarádů, nejlepších partnerů na hraní, nejlepších zpovědnic, nejlepších mazlivých miláčků. Morčata jsou pro mě něco úžasného a kouzelného. V mém srdci je pro ně velikánské místo.

Vedle morčat také zbožňuji Veverky a prakticky všechny hlodavce vůbec, snad kromě Osmáka Degu, kterého jsem jednou měla tu hrůznou čest chovat doma a co to zvíře všechno sežere, rozkouše a kam všude vleze, to je na zbláznění. Vypadá něžně, jedná vražedně :). Krom Osmáka mi také vůbec nic neříkají opice.

Zato mám moc ráda ptáky. Aby také ne, vždyť mám v dokladových papírech příjmení ,,Loskotová“, což připomíná nejen losa, ale také ptáka zvaného ,,Loskuták Posvátný„. Ten sice není mým favoritem, protože osobně jsem ho ještě neviděla, zato miluji českého Kosa Černého. Zbožňuji jeho zpěv, pohyby a inteligenci. – Málo se bojí lidí, rozkošně pobíhá, vrtí ocáskem. Jednu věc na něm absolutně nechápu, jak dokáže v takové rychlosti najít, vytáhnout a sezobat žížalu. Je skvělý a jeho pohyby a chování mě umí vždycky rozesmát.

Také miluji Dlaska Tlustozobého. Jednou mi Dlask narazil do okna. Přinesla jsem ho domů polomrtvého, ale naštěstí jsem měla po ruce nějaké ty přístroje, kterými jsem mu dobila energii a z ptáka, který už pomalu v křeči nedýchal do večera byl kabrňák. Už odpoledne jsem ho musela šoupnout do krabice, protože začal řádit a nebyl ještě doléčený. Strávil u mé postele jednu noc a druhé ráno jsem ho vypustila. Od té doby ho potkávám často na krmítku, jakoby mě zdravil. Proto je Dlask můj miláček. Také se mi moc líbí Papoušci všeho druhu, Holoubci a sýkorka Babka. Těch ptáků bude hodně, ale jmenuji raději ty, které potkávám častěji.

Také se mi moc líbí Krávy, Ovce a nebudete tomu věřit, hrozně ráda sleduji domácí Kur. Různě se to nahání, oďobává, zkrátka Slepice, Kohouti, Kačeny, to já bych pozorovala klidně celý den. Jsou to takoví legrační opeřenci.

Z hmyzí říše mám také oblíbence. Nejraději mám Berušky, protože mají krásné zabarvení a žerou mšice. Také Mravence, protože jsou léčiví a je s nimi sranda. Dají se krmit ve fingované hospodě medem a marmeládou. Potom různé druhy velikých brouků, jako je třeba Zlatohlávek, nebo Tesařík. Moc se mi líbí i Včely, Čmeláci a jim podobní bzučivci. Dále mám ráda Kobylky, právě kvůli jejich skákavému pohybu a Vážky.

Hmyz pro mě zkrátka není odpudivá říše, až na veliké pavouky a různé bodavé potvůrky. Odmalička válčím s komáry, kteří na mě pořád lezou. Nemůžu ani v klidu jít v létě do lesa, aniž bych si odnesla poštípané ruce, nohy a záda.

Také mám moc ráda Hlemýždě. Jednu dobu jsem chovala masožravého hlemýždě Achatina Fulica, ale musela jsem ji dát kamarádce a ona potom do roka chcípla, dodnes nevím proč.

A co máte rádi vy? 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho VERiza 2010-08-20 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A proč nemáš ráda psy?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-20 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: To mám jako jmenovat všechna zvířata, co na světě existují? Ukaž mi editor, který pojme tolik textu.

Ikona diskutujiciho Enod 2011-01-15 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Píšeš hezky. Nechtěný humor má taky své kouzlo -…ale musela jsem ji dát kamarádce a ona potom do roka chcípla :-) Nezlob se.. žertuji. Piš dále!

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-10-18 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem na králíky 🙂 Zakrslé – je to takové malé mimino, co mi neustále leze pod skříň, ale už trošku poslouchá . stačí pohrozit a už to ťapká někam jinam 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek