OSUD.cz a jeho (ne)milování Madonny – Tak k tomuhle mám co říct

14.8.2009 v Poselství 0

Tohle je pro Tebe Jirko a pro všechny ty čertíky v diskuzích

Sleduji Osud.cz prakticky každý den, skoro nic mi neunikne, stejně tak mi neušlo, že Jirka Mašek má rád Madonnu, hrdě o ní píše, ale zvedá se proti němu vlna nevole.

Jeho článek s ódou na Madonnu – Který si můžete přečíst v tomto odkazu – na mě tak zapůsobil, že sem sedla k pc a taky k tomu něco řeknu, protože pod článkem není možná diskuze (a to je jedině dobře.)

(A ještě zde vložím odkaz na druhý článek, na který ten první v podstatě navazuje.)

Tak za prvé, Drahý Jirko, jak to tak vypadá, lidi nezajímá, co máš a nemáš rád. – Taky je to v jisté formě nebezpečné.

Podívejte se lidi na mě! – Já zbožňuji Nightwish.

(Dobře, teď ne. Nabrali novou zpěvačku, která neumí zpívat, vypadá jak umrlec a z Gothic metal skupiny udělala jakýsi temný divný popík, kde se na podiu ukazují satanistické symboly, což dřív nebývalo. Tedy Nightwishe v té staré formě.)

,,Metalisti jsou satanisti.” – Z toho plyne: ,,Aluš je satanistka jak beton!”

Mno, milý Jirko Mašku, stejně si to poskládají aji s tebou..

,,Madona je – teď si domysli ty všechny hezký věci co o ní lidi u tebe na Osudu napsali – a z toho plyne, že Jirka Mašek je – noa všechno to co se lidem na Madoně nelíbí přičtou tobě.

Osobně si rozhodně nemyslím, že by Madonna byla kdovíjak duchovní, nebo dokonce z jiné planety… to teda si musím trochu zakašlat, ale narozdíl od lidí na Osudových diskuzích je mi úplně jedno, že máš rád Madonu.

Každý má právo mít rád co chce, byť to na první pohled může působit divně.. Jirka s Madonou, Já s Nightwish, Within Temptation… Freedom call….( to je všechno ,,špinavý” metálek)

Ty jsi mi Jirko vždycky přišel spíš takový klidný, já si tě představuji jak sedíš v křesílku a pouštíš si Nohavicu, něco roztomilého. Takže mě tohle očividně překvapilo, ale co, vždyť to je jedno.

Když se při poslechu něčeho cítíš dobře, co je na tom špatného?

Tobě tečou slzy při Madoně, mě lítá husí kůže, když to Tarja z Nightwish vytáhne o oktávu výš a oba se cítíme úžasně… plní síly a v tu chvíli bychom dobyli svět, no ne?

Nelíbí se mi, když lidé neumí přijmout člověka takového, jaký je.

Vidíš anděly? No problem. – Posloucháš metal? Tak to je špatný. – Vám prostě občas lidi nemůže být nic jedno, nikdy nenecháte ani nitku suchou, jakmile se vám něco nelíbí.

Působíte dojmem, že když už čtete něčí texty, že pisatel bude podle vašeho gusta, bude vždy psát s čím souhlasíte a že máte právo mu kecat do jeho soukromí, že máte právo mu říkat jak se má chovat, co má psát, jak má psát, jak se má oblíkat, co má číst, přikazujete mu, jestli může nebo nemůže psát do diskuzí, které třeba on sám spravuje.

Jakoby vám nikdy nedošlo, že ten co píše ty texty je normální člověk, má svoje vášně, svoje názory a určitou povahu. A ty texty nejsou vaše, vy jste je nenapsali, stejně tak vám nepatří stránky, které jste si oblíbili. A když se vám na tom něco nelíbí, tak to nečtěte, nebo mlčte. A tohle je nutné respektovat.

Každý máme určité energie a vibrace, které se řídí také podle toho, co jsme prožili. I když jste konstruktivní bytost, nemusí se vám vždy za každou cenu líbit Oliver Shanti, Denis Quinn, Indiáni, Meditační, Klasika…

Můžete si to občas poslechnout, ale nemusíte to mít neustále. Někdy je potřeba změna.

Já poslouchala Nightwish, když mi bylo nejhůř. To byla jediná věc, která mě dokázala postavit na nohy, protože jsem měla pocit, že mi ta hudba rozumí. To mi dalo sílu.

Dnes už to poslouchat nepotřebuji, ale tak mi to přirostlo k srdci, že jedu dál… nějaké mojí části ta hudba dělá dobře. Dává mi to sílu a sebevědomí.

Co když Jirka Mašek má rád Madonu, protože ho nakopne, tak jako mě Nightwish? – Proč se cítí tak dobře na jejím koncertě? Co když to Madonu tak moc baví, že šíří skvělou energii, na které Jirka rezonuje? Co když její rozjuchané písničky mu dělají dobře, když musí celý den sedět u Osudu, sledovat ty nahnuté diskuze plné emočního jedu?

– Taky občas musí vypnout, není přece stroj!

Nikdo nemá právo rozhodovat, co je dobré a špatné pro ty ostatní. To si rozhodujte o sobě, ale své názory nemáte právo nikomu cpát.

To že Jirka Mašek napsal na Osud o své vášni by lidi měli respektovat jako jeho součást. Já bych možná udělala to samé, přeci koncert musí být veliký zážitek a kam jinam o něm napsat?

Měli byste to brát jako poctu, že se vám klidně s nadšením svěří, jak to bylo super a nekopat do něho ani do toho, co má rád.

To bych byla hodně zvědavá, co byste mu řekli, kdyby měl rád Metal?

Čeho docílíte, když někomu vynadáte za to, že má něco rád? Ničeho. Akorát mu ublížíte. Jedno přísloví říká: ,,Když nechceš říct nic hezkého, tak raději pomlč.”

Jirka ve svém článku napsal:

,,Přiznám se, že když kopou lidé do Madonny, jako by kopali do mne. A možná vůbec, když do někoho kopou, takhle neurvale, zaslepeně a hrubě, bolí mne to vždy. To jsem měl už od základky, kdy si “parta” vybrala nějakého odpadlíka a začala ho šikanovat. Prožíval jsem zvláštní muka. Tenkrát jsem ještě mlčel, dnes už nesmím.”

A má pradu. To co má ve vašem srdci místo, stává se vaší součástí. Je přirozené, že má takové pocity a dokonale je vystihl. Je ale potřeba umět se ovládat a nebrat si věci osobně.

To co lidé dělají nikdy nedělají kvůli vám ale kvůli sobě. Když mají potřebu být hnusní, je to jejich problém, ale není to kvůli vám. Vy nemůžete za to, že má někdo nevyřešené trauma z dětství, kdy mu vzali jeho kačera.


A stejně tak se to dá obrátit.

Jirka Mašek nemá rád Madonu kvůli vám ale kvůli sobě, tak si přestaňte dělat nároky na jeho názory. S vámi to nemá vůbec nic společného.

Když nedokážete držet pusu a prostě musíte o Madoně napsat jaká je iluminátka a jak je odporná a kdesi cosi, když neumíte být ticho, nebo to napsat normálně, je to váš problém. Nikoho jiného.

Když mi napíšete, že reiki je dobrá, nechám vás přitom. Nač plýtvat energii na někoho cizího? Akorát ho naštvu, on naštve mě a ničeho se nedocítí. Myslete si co chcete, je mi to jedno. Skvěle mě ale naštvete, když se mi načnete vnucovat, chcete diskutovat, chcete po mě důkazy a cpete mi svoje názory. A ještě po mě chcete, abych začala mluvit jinak?

Kde lidé berou tu obrovskou drzost brát někomu svobodnou vůli? Jak si můžete dovolit někomu něco cpát? Vy o jiných lidech nic nevíte a nevíte co pro ně je a není dobré. Když má někdo nějaký názor a nechce ho změnit, nechte ho proboha přitom.

Myslíš si, že jsem debil? Fajn. Je to tvoje věc. Mysli si to dál a už ke mě nelez.

Myslíš si, že Madona je šrot? Fajn. Nech si to pro sebe, buď tak hodnej.

Dobře se to nadává, když sedím u komplu, nic mi nehrozí… zanechám svoje blitky v diskuzi pod článkem, který někdo splácal s láskou, nenechám ani kontakt a jdu pryč, abych měl poslední slovo. -FUJ.

Diskuze vymyslel čert. Do koše s nima, vymazat, spálit, zničit. – Lidé nejsou ještě dostatečně zralí, aby jim bylo umožněno se svobodně vyjadřovat. Vymýšlejí takové koniny, že by se z toho jeden zbláznil.

Když už se potřebujete někam vykecat, založte si svoje stránky a tam si blijte.

Lidem, kteří se snaží a dělají pro ostatní něco, co má smysl a dávají do toho kousek sebe si nezaslouží, aby se po nich dupalo. To co není dobré pro vás může být dobré pro jiné. Když se vám něco nelíbí, klidněte hormony. Neubližujte těm, kteří se pro vás snaží. Protože jednou by se právě díky vám mohli přestat snažit.

Važte si práce ostatních, važte si názorů ostatních.

I já si vás vážím. I když mi napíšete děsnou koninu, váš názor je pro mě definitivní. A právě tím že vás nechám přitom a odmítnu se s vámi hádat, nebo vás přesvědčovat, v krajním případě už vás vážně pošlu někam, vyjadřuji tím taky úctu k vašemu názoru a k vašemu systému hodnot, protože se nesnažím ho násilí podkopávat. Já mám svoje stránky, píšu si to co uznám za nejlepší a čte ten, kdo chce. Kdo nechce, ať jde o dům dál.

Stejně tak vy byste měli mít úctu ke mě a ,,nechat mě přitom”, stejně tak byste měli mít úctu k Jirkovi z Osudu, který všechny prachy a čas vráží do toho, aby pro vás mohl psát!

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek