Otifree, Imuno Fauna a Insi Spray: 3 výborné výrobky pro vaše zvířátko

17.8.2016 v Prevence 4

Dnešní recenze do rubriky o biokosmetice a ekodrogerii bude úplně jiná, tentokrát bych vám ráda doporučila tři výrobky, které jsem v nedávné době objevila a které výborně fungují na moje zvířátka. Mohou usnadnit život i vám, pokud máte doma nějakou tu chlupatou breberku.

Otifree

cena za 160 ml cca 220-250kč / nebo 60 ml za cca 160kč

Je to výrobek určený na čištění zvířecích oušek. Primárně je určen psům a kočkám, ale na internetu jsem se dočetla, že ho používají i chovatelé morčat. Takže jsem si ho koupila rovnou ve velkém balení a šla zkoušet…

,,Otologikum (k čištění zevního zvukovodu u psa a kočky).

Otifree roztok má schopnost intenzivně rozpouštět ušní maz a nečistoty, významně se tak rovněž snižuje počet bakterií a kvasinek přítomných v zevním zvukovodu. Díky vyváženému složení spolu s měsíčkem lékařským zabezpečuje přípravek normální strukturu a odolnost kůže. Současně nevysušuje a udržuje kůži vlhkou a vláčnou.

Složení: Propylenglycolum, Calendulae flos extractum, Ricinomacrogolum, Basilici oleum, Aqua purificata

Cílový druh zvířat: Pes a kočka.

Dávkování: Do zevního zvukovodu 1x týdně, častější aplikace po konzultaci s veterinárním lékařem.


Podávání: Naplnit zevní zvukovod roztokem, ohebnou část zvukovodu uchopte mezi palec a prsty a mírným tlakem směrem nahoru a dolů masírujte. Intenzita masáže se řídí citlivostí ucha. Tekutinu vysajte vatou, úplné vysušení zevního zvukovodu není nutné, jelikož uvolněné nečistoty z hlubších částí zevního zvukovodu odstraní již zvíře hlavou samo.

Při neodborném čištění zevního zvukovodu vatovým tampónkem hrozí nebezpečí vzniku zánětu zvukovodu jeho poraněním.“

Otifree je na omak taková mastná voda bez zápachu, která se nakape do ucha, zvířátku zakvedláte jemně s uchem, necháte chvilku působit a pak mu opatrně ubrouskem utíráte rozpuštěný maz z boltce. Zvířátka po nakapání výrobku hned mají tendenci zatřepat hlavou a vyklepat to ven, ale když budete rychlí a hned začnete s ouškem čvachtat, tak hlavičkou netřepou a hezky se nechají. Aplikátor je měkký a gumový, hezky se sním dostanete i do ouška morčátku.

Prvně jsem to zkoušela na morčatech a všechna jsou během zákroku klidná, hezky si to nechají vyčistit a špína z uší fakt jde dobře. U morčat se uši čistí dost blbě, ale s tímhle jenom nakapete, začvachtáte, utřete a je to hotovo… Je to bezpečné, zvířátko to nebolí a není u toho zbytečně ve stresu. Hlavně je to ale velice efektivní.

Zato kocour už tak trpělivý není, je to trochu srababa, takže strašně akčně třepe hlavou jen co mu to kápnu, ale i u něj se hezky daří čistit uši. Předtím to bylo peklo a nikdy to člověk nevyčistil úplně. Do toho měl ještě s ušima problémy, léčila jsem mu svrab a tam je právě hygiena uší důležitá, protože ten svrab se drží v ušní špíně. Ale s tímto roztokem se úplně maz rozpustí a jak zvíře zaklepe hlavou, tak to ještě postoupí ven na boltec, odkud to hezky setřete. Můj kočičák nikdy neměl čistější uši, úplně jimi svítí na dálku, takže výborná prevence, aby se mu v těch uších už nedržely nemoci.

Je to fakt parádní věc, jestli máte psa, kočku nebo morče a trápíte se s číštěním uší, tohle je výrobné řešení. A to velké balení 180ml vám vydrží hodně dlouho. Takže skvělý výsledek za dobrou cenu.

Imuno Fauna

cena: 443kč za 100ml

Koupíte tady: http://aromafaunashop.cz/product.php?id_product=105

Tento výrobek se pořídil kvůli kocourovi, který už od té doby co ke mně přišel, má očividně slabý imunitní systém. U zvířete to poznáte tak, že jen co vyleze ven z baráku, tak je plné parazitů a klíšťat a má pořád problémy se srstí. Důvod, proč na jednu kočku klíšťata lezou a na druhou ne je ten, že prostě poznají slabý kus a jdou na ten slabší. Takže byl Morist věčně obalený kdejakým svinstvem. Pořád jsme tahali klíšťata do zblbnutí, pak svrab, pak zamoření blechami, klíšťata, pak zánět, pak měsíc kulhal… Už jsem toho fakt měla plné zuby, donekonečna tu kočku s něčím piplat, nemělo to konce. Takže se pořídil tenhle preparát s nadějí, že třeba něco zmůže, protože zatím nepomohlo nic.

,,Z drceného eleutherococcového kořene se připravuje nejen čaj, ale také extrakt. Firma nabízí tekutý extrakt eleutherococcového kořene ve 27 % alkoholu, doplněný o účinné složky mateřídoušky a saturejky. Tento extrakt je hotovým preparátem, který se užívá ve formě kapek. Na základě dlouhodobých zkušeností lze všeobecně doporučit užívat extrakt na posílení imunitního systému. Extrakt je vhodné přidávat do vody určené k denní spotřebě.

Použití: Používání je individuální záležitostí.

Preventivní kúra by měla v zásadě trvat měsíc, poté je nutno užívání přerušit na jeden až dva týdny. Kúra se opakuje 3x, ale lze i vícenásobně.“

Každý den jsem kocourovi kapala do misky deset kapek tohoto preparátu a kapu mu je doteď. Asi za dva týdny přestal pořád chodit obalený klíšťaty a od té doby jsem s ním nemusela řešit blechy, ani záněty, i svrab co měl tendenci se vrátit, už zmizel, asi i zásluhou kvalitního čištění s Otifree. Už to kocour bere delší dobu a netahám z něho dokonce ani klíšťata, nemusím mu tedy dávat antiparazitika na srst, což úplně nesnáší. Srst má v pořádku, zdravou.

Ráda bych to dávala i Divočákovi, potřeboval by to teď jako sůl, ale ten zásadně vodu z misky nepije, ten pije dešťovku… Jeho škoda, neví o jaký léčebný zázrak přichází.

Pokud máte také věčně nemocnou kočku nebo psa plného parazitů, kterému pořád něco je, kupte mu to a denně kapejte do vody. Nebudete stačit zírat.

Insi Spray

cena: 100ml za 243

koupíte tady: http://aromafaun.byznysweb.cz/spray/insektin-spray/

Je to sprej proti parazitům v srsti, určený hlavně pro kočky a psy. Za ty roky už jsem na kocoura vyzkoušela všechno možné, ale on je takové pako, že když dostane pipetku přímo na kůži, tak cítí to mastné a smrdí to, tak si to je schopný vydrápat i do krve, ale hlavně aby se zbavil pachu, tak se válí v hlíně a prachu. Nenávidí citronellový závan a vyhýbá se mu jak čert kříži. Můj druhý kocour je trochu menší cíťa a nedělá kolem pipetek takové caviky, ale taky mu to smrdí.

,,Kožíšky našich zvířat bývají častým útočištěm různých parazitů a bodavého hmyzu. Díky éterickým olejům, které tvoří hlavní obsahové složky přípravku Insektin spray, můžete škůdcům zabránit v jejich činnosti. Účinek přípravku se zvyšuje, pokud používáte na koupání a mytí olejový přípravek HY INSI nebo HY NEUTRAL. Přípravek můžete použít i jako prevenci po vykoupání – omytí zvířete tenzidovým přípravkem. Insektin spray doporučujeme aplikovat na srst nebo oblečení. Zvířata se často olizují, je to pro ně přirozená očista těla něco jako mytí. Po aplikaci přípravku nemusíte mít obavu z otravy. Líh je silně těkavý rychle se odpaří, zůstanou pouze éterické oleje a ty neohrozí zdraví zvířat ani vaše. Po aplikaci přípravku nemusíte zvíře izolovat a bránit tak styku zvířete s dalšími zvířaty nebo členy rodiny.

Hlavní obsahové složky: Éterické oleje, např. eukalyptový, tymiánový, levandulový atd. Líh denaturovaný isopropanolem.“

S Insi Sprejem mám dobré zkušenosti, dávala jsem ho Moristovi v době jeho nejhorší imunitní krize proti blechám a klíšťatům. Každý den jsem ho ráno odchytila a pořádně postříkala po celém těle. Protože to nešlo přímo na kůži, tak si to neškrábal a v prachu se válel úplně minimálně, protože v tom není citronella.

Hlavně to ale fakt zabírá, když se to aplikuje denně, tak jsem z něho klíšťata netahala… A pak nám zabrala ta Imuno Fauna, takže zbytek lahvičky jsem si schovala a jsem v klidu. Už nemusím bojovat s parazity, hurá!

Dobrý výrobek od téhle firmy je i Fauna Spot, to se dává kapátkem na kůži zvířete za krk, jako pipetka. A je fakt, že malinká lahvička mi vydržela strašně dlouho, i když se používá často. Docela dobrý kauf 🙂 – Dávám to Divočákovi, protože ho nemůžu chytit a celého postříkat jak Morista. Funguje taky, určitě líp než jiné nechemické výrobky co jsem zkoušela, ale protože nepokryje celé tělo, účinek je menší.

Komentáře

Ikona diskutujiciho martin 2016-08-17 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue

Ikona diskutujiciho Verča 2016-08-17 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuju za tip, hlavně ten Insi spray mne zaujal. Moje čubinka měla teď na jaře dost klíšťat. Koupila jsem ji přírodní antiparazitní obojek od Bio band, ale jelikož se často koupe, obojek brzy přestal zabírat, navzdory tomu, že je voděodolný. V tandemu s tímto by mohl fungovat lépe.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-08-17 14:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Otifree znám, to používáme na našeho psa. No nenávidí to víc než co jiného, ale to čistit uši je hlavně u pudlů potřeba. ? A na klíšťata máme obojek, který jim údajně smrdí  (psovi ne) a doporučuju ☺

Ikona diskutujiciho Alue 2016-08-17 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  To jo, ale ne u každé kočky třeba obojek na klíšťata jde dát. Kdysi jsem Moristovi koupila krásný reflexní obojek, napsala na něho svou adresu a číslo, aby kdyby se ztratil, tak pojistka.. A ta potvůrka došla druhý den ráno bez něho :-/ A to jsi měla vidět, jak se kroutil, když ho dostal. Byl vůbec problém mu ho nandat. Prostě kočka ti nic nikdy neulehčí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek