Ovečka Shaun ve filmu

8.6.2015 v Doporučení 1

Ovečka Shaun ve filmu

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

,,Náhodou” jsem při brouzdání těmi internety narazila na film Ovečka Shaun ve filmu, který bych vám ráda doporučila jako oddechovku. Je to výborná pohádka, dost jsem se u ní i zasmála, její humor staví na poměrně jednoduchých, zato originálních nápadech.

Co se mi moc líbilo je také to, že film nemá mluvené slovo, pracuje jenom s občasnými nápisy a cedulemi. Já jsem je měla v azbuce, existuje i verze v angličtině, ale i bez nápisů člověk pochopí co se právě děje. Což je výborné, výjimečně člověk nemusí mít požitek pokažený špatným dabingem, co odflákne nebo úplně vynechává některé vtipy. (Dabing někdy umí film úplně zničit, divili byste se jak moc. Byla jsem z toho nejvíc v šoku, když jsem viděla film Přestupný rok v originále. Česky to byla nuda a dementní hovadina. V angličtině úžasně vtipná komedie, která byla celá postavěná na dialogu a přízvucích, které česká verze úplně zabila…)

Shaun the Sheep The Movie – Official Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=tQvwiOWpj7o


,,Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy?” (zdroj)

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-06-08 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na ovečku Shaun se dívám na seriál s mojí malou sestrou. Dívá se na to i mamka a ta se u toho chláme asi nejvíc. Je to naprosto boží seriál, takže na film se taky ráda podívám :).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek