Oznámení o změně zobrazování článků na Aluška.org

22.10.2011 v Aluška.org 13

… Milí moji malí a velcí kamarádi,

Možná to ještě netušíte, ale já teď vnímám, že můj život prochází obrovskou změnou a připravuji se na ni. Jak se blíží čas, kdy vyjde moje kniha, jak se plánuje výstava a jak se blíží doba, kdy nasadím nový design, pilně se připravuji a moje nervozita stoupá.

Spolu se změnami, které plánuji, jsem se rozhodla nasadit nové zobrazování článků o chvilku dřív, abyste měli čas si na ně trošku zvyknout. Není to nic významného.

Co se týče obsahu a provozu stránek, všechno jede dál jak jste byli dosud zvyklí, pouze se změnil trošku vzhled.

Pro čtení článků si je ode dneška musíte pouze rozbalit položkou ,,Celý článek“.


Shledávám to jako velmi praktickou změnu. Sice nás bude teď obtěžovat ta automaticky vkládaná reklama hned pod prvním článkem (Ano, je otravná, ale nezapomeňte, že díky ní nemusím platit hosting webu, který by byl při mojí náročnosti a návštěvnosti hodně mastný. Pamatujte na to, až vás bude štvát.), ale díky této změně se stránky zpřehlední a působí více rozmanitě. Teď můžete listovat nejnovějšími články rolováním stránky dolů a čtením jejich prvních řádků, což vám řekne mnohem více, než pouhý nadpis vlevo v menu.

Takto máte nejnovější články jako na dlani, přehledně pod sebou.

Jak jste si asi také všimni, položka ,,aktuální články“ tímto mizí, protože už není potřeba a díky tomu se významně zmenšilo menu. To by vám také mělo usnadnit orientaci a už se nikdo nemusí motat v záplavě řádků.

Také díky položce ,,Počet komentářů“, která je hned vedle možnosti rozbalit si celý článek, máte možnost vidět, jak je aktivní diskuze, máte v číslech rychlý přehled, jestli někdo něco nového přidal, aniž byste to museli složitě rozklikávat. Snad vás to bude motivovat také k větší aktivitě v diskuzích a vzájemné komunikaci. Díky tomu se také nezatlačí včerejší články příliš do pozadí a nezůstanou pouze v podobě odkazu, ale dál se budou nabízet na hlavní stránce, což je skvělé, nemyslíte?

Pod výčtem článků na hlavní stránce najdete seznam starších článků, pro další si už budete muset zajít do archivu. Ten zůstává naspod v menu a je na něj odkaz také naspod stránky nad zápatím. I to je jistě praktická změna. Předtím jste měli přímý dosah jen na deset nejnovějších článků, dnes jich máte deset na hlavní stránce a naspod dalších 15.

Původní způsob zobrazování tu fungoval spokojeně od roku 2006 krásných pět let, ale já cítím, že je potřeba inovace a že i tohle musí jít dopředu, nejen design, nejen kvalita článků. Také mě staré zobrazování pravděpodobně znevýhodňuje ve statistikách na serveru, s tím už je dnes konec, teď pojedeme jinak, přehledněji.

Slibovaný nový design je u závěrečných prací, ale na ten si zatím ještě takové dva týdny počkáte. Teď se můžete pomazlit s novým zobrazováním článků a menším menu. 🙂


A připomínám, že návrat na hlavní stránku je možný kliknutím na logo Aluška.org nahoře. (Kdybyste se náhodou při té změně ztratili.)
Kam dál:

Další obrázky andělů: Zde

Otevřít rubriku ,,Aluška.org“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/


Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2011-10-22 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, velice pěkná práce, je to zjednodušené a dobře se v tom orientuje, jen tak dál 🙂 A nemusíš být nervozní je to velký krok do předu.

Ikona diskutujiciho Lanavel 2011-10-22 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takhle se mi to moc líbí je to víc přehledný 🙂 A jinač se moc těším na new design 🙂

Ikona diskutujiciho Martina 2011-10-22 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je opravdu přehledné, líbí se mi 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-10-22 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mnohem přehlednější 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2011-10-22 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda, že jste spokojení 🙂

Ikona diskutujiciho Kiara 2011-10-22 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, moc se mi líbí tvůj blog a tvoje články mi daly hodně do života.Navštěvuji tvoje stránky asi rok a každý den se musím podívat co je tu nového.Moc se mi tu líbí a teď to bude opravdu přehlednější.A taky se těším na nový desing.Hodně štěstí 🙂

Ikona diskutujiciho Krasivija 2011-10-23 00:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

JSem ráda, že je víc článků na stránku. Mnohem vís mě to vyhovuje. Předtím mě to jen odrazovalo od čtení dalších článků.

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2011-10-23 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no konečně parádní nápad!!!!

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-10-23 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkrátka klasika, jako má mnoho jiných blogů :o) Každopádně si myslím, že je to lepší

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-10-23 19:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow, nejdřív se mi nelíbilo, ale je to pravda, je to přehlednější a je to super 🙂

Ikona diskutujiciho Azure 2011-10-24 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

celkem jsem koukal, když jsem přišel, ale po chvíli mi došlo jak to myslíš, a dle mého je to opravdu krok kupředu ;)… těším se na nový design a i na knížku 😉

Ikona diskutujiciho Lenka K. 2011-10-25 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, změnu zobrazování nových článků vítám a těším se na nové stránky i na knihu! Lenka

Ikona diskutujiciho vestec 2012-01-13 04:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek