Paměti bývalé čarodějnice Animy Noiry (3.díl)

6.10.2017 v Spiritualita 13

Následující seriál je archivovaný text z již zrušeného webu, který není na internetu k dispozici.

Autorka je bývalá čarodějnice s tehdejším pseudonymem Anima Noira.

3.díl

VŠECHNO, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT O ČARODĚJNICTVÍ, ALE BÁLI JSTE SE ZEPTAT

Báli jste se zeptat, abych vás třeba neproklela, že ano. Tak tedy, dnes o tom, co jste chtěli vědět o čarodějnictví, ale báli jste se zeptat… a já bych vám to stejně dříve říci nemohla.

OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 1:
JE TO POSLÁNÍ A OSUD?
*Noira dramaticky vydechne* Ne. Je to úplně typická drobná živnost.

Čarodějnictví je opředeno aureolou mystična. Faktem zůstává, že pokud poskytujete služby za úplatu, tak provozujete živnost. To znamená, že platíte daně, potřebujete účetního, grafika, možná také někoho, aby vám spravoval webové stránky, vymalovat kancelář a nebo uklízečku, a když se vám to dobře rozjede, asistentku. A tohle všechno něco stojí, a vydělat na to musíte vy… pokud tedy nejste žebravá mniška, žijící z darů.

Žádnou jsem zde nepotkala a i jeden z našich nejznámějších buddhistický mnichů to vzdal, a dál vyučuje za peníze. Když zkoušel tradičním způsobem žebrat s miskou na Staroměstském náměstí, stalo se mu, že ho zbili. Debata o tom, proč je špatné poskytovat za úplatu duchovní služby, bude jistě pokračovat i po mé smrti. Dvojznačnou roli čarodějnictví ve společnosti nejlépe ilustruje druhá nejčastější otázka, kterou jsem dostávala…


OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 2:
SYPE TO HODNĚ?
Když máte morálku sňatkového podvodníka, skvěle. Jinak žádná sláva.

Je to lákavé? Ano. Rozhodně dost na to, aby s touto živností začala každý rok nová hrstka lidí, kteří věří, že právě oni spasí svět. Mezitím zkušení odcházejí, takže se uvolňuje místo. Duchovní služby jsou stále lukrativní, ale nejspíše ne tak, jak si lidé myslí. Když Reflex nazval svůj slavný titulní článek s mojí fotkou Věštby s.r.o.: Vaše budoucnost, naše prachy, znělo to, jako kdyby se věštění najednou zařadilo mezi nejlukrativnější obory lidské činnosti hned po prodeji zbraní a drog.

Píše-li černá kronika o tom, že „čarodějnice vylákala z důchodce 700 tisíc“, tak to je více, než jsem vydělala za dva roky. Možná právě proto, že podvodem a vydíráním jsem se nikdy živit nechtěla. Když jsem začínala, tehdejší čarodějnice číslo jedna mi řekla, že bílou magií se nikdy neuživím. Od té doby jsem se trápila otázkou, co tedy dělá čarodějnice, která černou magii dělat nechce.

Záležitost mi objasnila až jistá luxusní prostitutka, kterou jsem potkala na večírku v Praze. Se zájmem si nechala se zájmem popsat, co vlastně dělám. Chvíli se odmlčela a pak řekla: „Tak to vlastně děláme to samý.“

Až na to, že já jsem se na 2 500 korun na hodinu nikdy nedostala.

OBLÍBENÁ OTÁZKA ČÍSLO 3:

JAKÉ TO BYLO U KRAUSE?

Milé. Celý štáb byl přátelský a líbilo se mi, jak mne namalovali. Někteří z nich se pak u mně objevili soukromě. Stačí?

Řeč je o mém vystoupení v Talk Show Jana Krause na jaře 2011. A konečně, oblíbená otázka číslo 4, kterou nejspíše ztratím důvěru zbytku lidí, kteří dočetli tento článek do konce:

JAKÉ DRUHY LIDI PŘITAHUJE MAGIE?
*Noira si dá ruce v bok* Magie přitahuje špatné lidi… a těch z ostatních časem špatné lidi dělá.

Jako čaroděj přijdete do kontaktu s velmi zajímavý k segmentem populace. Jeho společný jmenovatel je, že má problém. A ten problém jinak nedokáže řešit.

Do studia magie se pouštějí lidé, kteří se z nějakého důvodu cítí slabí a hledají sílu. Jedno z prvních svých kouzel, které si pamatuji, byl ochranný amulet, který měl zastavit šikanu. Byla jsem na katolickém gymnáziu a byl to jediný způsob, který jsem si představit dokázala. Nabančit někomu nepřipadalo v úvahu, protože křesťanka je neozbrojená, neoplácí a největší poctou je jí zemřít jako mučednice. Zakázaná temná umění slibovala řešení.

Magie slibuje řešení běžných problémů nadpřirozenými prostředky a v tom spočívá celá její tragédie i lákadlo. Háček je samozřejmě v tom, že když svoje přirozené problémy přirozenými cestami nevyřešíte, nepomůže vám „ani svěcená voda“. Mladý muž, který používá pakty s démony k tomu, aby si získal dívku, ji nejspíš nedokáže sbalit… a člověk, který od magie doufá, že mu zajistí výhru v loterii, by si možná měl založit penzijní spoření.

To nebrání magii, aby přežila a vzkvétala. Okultismus nejvíce prosakuje dvě vrstvy společnosti, do kterých nevidíte: tu nejvíc na kraji a nejvíc privilegovanou. Uchylují se k němu často dominy a kněžky lásky (prostitutky), a některé z nich to dotáhnou až na faktické předsedkyně vlády. (Kucky, kucky.)

Magii se častěji oddávají lidé z etnických menšin a organizovaného zločinu. Úplně nahoře pak potkáváme okultismus ve formě tajných společností. Jejich cíle jsou stejné: peníze, vliv a moc.

Magie je vnímaná jako zkratka k věcem, které nejdou běžnými prostředky, nebo jsou nemorální či dokonce nelegální. Což není nic nového. Mezi služby čarodějů, které byly běžně k mání, patřily potraty, travičství ba i nájemné vraždy.

Nejpozitivnější motivací k magii je tak pro mnoho lidí zvědavost a s ní související nuda. Magie lidem dodává pocit vlastní výjimečnosti, vědomí toho, že se na něčem podílejí, nějaká vyšší moc má o ně zájem, v magickém světě se stále něco děje. Jak mi řekla jedna čarodějka, „Skončila jsem, ale život bez magie mi připadá tak nudný.“ Taky se říká, že „zvědavost zabila kočku.“

No a potom také… mnoho lidí využívá svoje duchovní studia jako záminku pro milostnou aférku.

(Pozn. Alue: Nevěřili byste, kolik jsem i já potkala bláznů, kteří provozují nebo nabízejí sex s prakticky cizími lidmi a říkají tomu duchovní hledání, duchovní rozvoj, nebo že tím vlastně oni pomůžou vám. Jsou to prostě slizouni a úchyláci, co si myslí, že originálním kecáním najdou zkratku do kalhotek kýžené dívky, nic jiného.)

(pokračování příště)

Komentáře

Ikona diskutujiciho aves passeri 2017-10-06 07:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, nedávno odkazovali v TV v seriálu Život a doba soudce na případ guru Járy. Všimla jsem si, že je teď ve vězení někde v Asii a spousta jeho přívrženců se za něj stále "bije". Taky si vzpomínám, jak nám před lety na VŠ na kurzu indických náboženství učitel říkal, že na západě se rozmáhá tantra, ale v Indii jde v podstatě o způsob, jak si muž z ženy udělá cestu k osvobození z mókši – vlastně ji zneužije pro své vlastní účely. O ní vůbec nejde a představa, že jde o jakési duchovní zlegalizování sexu (naprozdíl od křesťanství) je hluboce mylná. Na řečičky o tom, že když se s někým vyspím, tak mě to duchovně povznese, bych brala s velkou rezervou. Sex povznáší, ale je zásadně důležité s kým a proč a jak a řekla bych, že aby se to stalo, musí to být velmi intimní (ve smyslu hluboký a otevřený) vztah dvou lidí, ve kterém  je sex jen součástí hluboké provázanosti, a ne že jeden sameček si vezme harém :-))

Ikona diskutujiciho Aťa 2017-10-06 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nielen politici,umelci,ale i športovci sa dajú zlákať temnote. Veriť sa mi tomu nechce, ale toto foto – viď https://sport24.pluska.sk/cyklo/cesi-si-poriadne-posvietili-sagana-slova-ktore-slovakov-asi-prekvapia.html            ma dostalo,škoda.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-06 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  a ten jazyk… úplně jak cyrus :-!

Ikona diskutujiciho Jana 2017-10-06 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tolko ludi ukazuje rukami to gesto, staci, ze pocuvaju rockovu hudbu, ale podla mna vela krat ani nevedia, co znamena. Odsudit ho za to a hovorit, ze sa dal zlakat temnote, sa mi preto zda prilis :-)

Ikona diskutujiciho hanka 2017-10-06 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: No, všímám si, že spousta lidí ta gesta používá a přitom netuší, co ve skutečnosti znamenají, je to pro ně frajeřinka, něco ve stylu – dělají to metálisti, vyfotím se tak taky a budu borec

Ikona diskutujiciho LucTuc 2017-10-06 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Hele, i když třeba neví co to gesto znamená, co když to tak má být? Co když se to má stejně zažrat jako zmanipulované slova, když nás něco ,,přepadne,, a my vyhrkneme Ježíši, nebo pro boha, nebo další podobný výraz, co je přeci zle naprogramovaný. Alue jednou o tom psala, takže právě ukazovat tohle to i jen tak náhodou, to temno určitě podporuje. Tohle se děje i ve více věcech, najednou začalo být trendy cpát sata*istické znaky a symboly na oblečení, schovávat je do tetování co dneska frčí a různě i do obrazů a umění. Je toho opravdu hodně. Nevšimly jste si snad někdy toho geometrického tetování? Třeba že je v něm Luciferův symbol? Nebo často kreslené rohy a lebky, nebo dokonce obrácený pentagram na oblečení, ale né z důvodů rockové nebo metalové kapely, prostě jen tak trendy.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-07 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vím, že to sem úplně nepatří – ale Doreen virtue zešílela?..neumím tak dobře anglicky..a nevím, jak přesné jsou titulky:-/

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-07 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  zajímavé.. dává mi to smysl… možná bych o tom mohla udělat zamyšlení.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-07 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Aluško – to bych byla moc ráda…a určitě nejen já..Doreen pomohla tolika lidem a z toho videa jsem v šoku.narazila jsem na něj naprosto náhodou…hodila do koše svou celoživotní práci, která pomohla tolika lidem…co se to stalo?..

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-07 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Děkuji za poslání, to je podle mě důležitá zpráva a něco by se na to napsat mohlo… sesmolím a vydám.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-07 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: já děkuji (my všichni děkujeme:-) mockrát!..

Ikona diskutujiciho vitaroman 2017-10-08 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… mne naskočili hneď české titulky

Ikona diskutujiciho Anima Noira 2018-06-23 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Alue a čtenáře blogu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek