Pár momentek z cesty Německem: Nürnberg

18.12.2011 v Zážitky 7

Měla jsem teď nedávno cestu Německem a ukořištila pár fotek.

Mimochodem se kurzy němčiny začaly vyplácet, protože už se začínám trochu chytat, když na mě někdo něco žbleptne a nebo když otevřu jídelní lístek.

A když se nechytám, přeskočím do angličtiny, ale už alespoň bývám schopná poznat, o čem je řeč. To dřív nebylo.

Dokonce nás zastavili policajti, takže už se mi vyplatilo i slovíčko Ausweis. Jsou to ale pošuci, kontrolovat motor i spolujezdce. Já jsem určitě se svým obličejem na první pohled pašerák drog jako poleno… 🙂


Jen takový blik z auta a pěkně jsem chytla souměrně dva stromy 🙂 Škoda, že tam nevyniklo krásné pozadí. Vypadalo to tam velice malebně, ale na fotce to vůbec nejde vidět.

Tohle už je Nürnberg, krásný a historický…. a musím tedy dát za pravdu cestovatelům, že ženy v Česku jsou fakt nejkrásnější. V Německu na ulici tolik hezkých ženských nepotkáte.

Schválně dívejte na tu výzdobu. – To co mělo být anděl ve skutečnosti vypadá jako čert, má to rohy. – Tady se mistr tesař asi trochu utnul, mají tam vyvěšené anděločerty.

Ale výzdoba celkově tam fakt stojí za to, když opomeneme rohaté anděly na každém kroku… ale člověk má spíš pocit, že Němci jsou okolo Vánoc jako splašení, protože tam je ozdobený každý centimetr volné plochy. Všichni zdobí jako šílení. Večerní světýlka jsou pak v těchto krajích moc krásné, ale přesto jsem se nepřenesla přes pocit přehnanosti.

Pěkný večerní Nürnberg

Hlavní větve stromů omotávají světýlky.. víte, co to musí být práce? – Šílená představa.

Tohle mě strašně rozesmálo.

1. Jsem byla schopná ten nápis sama pochopit, což mě rozesmálo samo o sobě, za 2. mě pobavil význam, protože jsem si představila nějakého snaživce, jak jde na pokladnu a hádá se tam s obsluhou, že chce koupit strakatou židli, která není na prodej 🙂

Krásně zasněžený altánek. – To byl letos můj první sníh, mimochodem tam lítaly hodně straky, krásná podívaná.

Krásná zasněžená krajina 🙂

Krásný strom… ten si vyrýpnu a zasadím do zahrádky…

A perlička nakonec nesmí chybět – Tuto SPZ jsme potkali jentak náhodou kousek od zasněženého altánku. – Auto, alias nový záchod s konstruktivním číslem 54, jentak někde nepotkáte.

Třeba tam mají mobilní záchod již zabudován… Řidič jenom zatlačí a… no však víte.


Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2011-12-18 03:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba ty rohy byly pokus o svatozář 😉

Ikona diskutujiciho Farah 2011-12-18 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo i toho auta me napadlo to samy :D novy zachod pro lidi jakozto konstruktivni reseni 🙂 A zidle nemela chybu :D jo staci jet tamhle kousek a clovek potka zajimavosti 😉 Jinak gratulace k pokroku v nemcine! 🙂

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2011-12-18 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna včera jsem byl v Drážďanech a na skok na Moritzburgu, kde se natáčela velká část Popelky 🙂 Drážďany jsou taky nádherné historické město, i když tam vlastně skoro nic historického není :D

Ikona diskutujiciho Albiii 2011-12-18 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný fotky, a ta poslední fakt nemá chybu :-D

Ikona diskutujiciho Myna 2011-12-18 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jasně, všude jinde svou zemi chválí, jen češi na ní pořád v kuse nadávají 😉 Viděla jsi už někdy zasněženou klidnou a svítící Prahu, nebo jiné město/vesničku?

Ikona diskutujiciho Alue 2011-12-18 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Uklidni se. Tady nikdo na nic nenadává, pouze obdivuje.

Ikona diskutujiciho Míša 2011-12-18 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: A ve které části na ni nadávám? Tím že říkám, že je tam jiná atmosféra než tady, neříkám, že tady je nějaká špatná. Já mám také ráda českou krajinu. Nádherné jsou zasněžené kopce a lesy, zvířata v nich a všchno. Miluju české básníky, kteří to tak krásně ve svých básních vyjadřují. Ale německo je jiné. Stejně jinak, ale také pěkně mi je například v Itálii nebo Řecku. To má taky jiný nádech než u nás a než v Německu. A krásný. Neříkej, že se Ti nestalo, že bys necítil v jiných místech jinou atmosféru?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek