Petice proti represivnímu přístupu státu v otázce očkování

6.3.2015 v Zprávy 18

Poslanecká sněmovna v těchto dnech projednává vládní návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví. Novela v oblasti očkování opět upřednostňuje represi namísto vysvětlování a individuálního přístupu, naprosto se tak vzdaluje podmínkám běžným v západní Evropě. Petice bude uzavřena dne 1. 5. 2015 a předána Poslanecké sněmovně.

Vážení přátelé,
jménem Martiny Suchánkové si dovoluji poslat vám link na novou petici –
tentokrát přímo k chystané novele zákona o ochraně veřejného zdraví,
týkající se zejména očkování…
Většina z vás v „hamí“ konferenci je jistě v obraze, ale pro jistotu
posílám, aby neuniklo vaší pozornosti:

http://www.e-petice.cz/petitions/petice-proti-represivnimu-pristupu-statu-v-otazce-ockovani.html

Jak víte, v otázce očkování se chystá represe, jaká nemá ve světě obdoby.
Náš stát nejen že nařizuje očkování proti největšímu počtu nemocí, ale v
novele připravuje neúnosné sankce za neočkování také pediatrům a všem
dětským zařízením…
Více info naleznete v linku.
Prosíme, připojte svůj hlas proti novele, která náš stát posouvá o 50 let
zpátky, sdílejte s příteli, posílejte dále, lobbujte… dokud je ještě čas.

Děkujeme!
Krásný den vám všem
přeje Dita Hrudová


V České republice jsou nařizována očkování proti 9 nemocem. Dosud za nesplnění této povinnosti hrozila rodičům pokuta a dítě nesmělo do mateřské školy. Nedávno se zákaz rozšířil i na dětské skupiny a podle předkládaného návrhu se má vztahovat už i na služby jako je hlídací koutek, mateřské centrum nebo dokonce péče soukromé chůvy. Pokud mateřská škola nebo provozovatel dětského koutku přijme byť jen částečně neočkované dítě, bude jim přímo za toto jednání hrozit pokuta až do výše 500.000 Kč.

Represemi se snaží stát působit i na lékaře. Pokuta až do výše 3.000.000 Kč bude hrozit dětskému lékaři, který neprovede povinné očkování. Zákon nebere do úvahy, že lékař může očkování pouze nabízet, ale nikoliv provádět bez souhlasu rodičů.

Ve většině zemí Evropské unie (např. v Německu, Rakousku a Velké Brtitánii) není očkování povinné. Děti v těchto zemích jsou přitom stejně zdravé jako děti v České republice. Čeští pediatři se tak místo pečujících odborníků stávají nástrojem moci na vynucování očkování. Zákonná povinnost očkovat tak narušuje vztah důvěry mezi rodiči a lékařem, ale hlavně nedává prostor pro zohlednění specifických potřeb dítěte.

Pokuty hrozí i provozovatelům táborů či školám, které jezdí s dětmi na školy v přírodě. Tytéž děti, které spolu mohou chodit do školy a jezdit na kratší výlety, spolu nesmí jet na tábor či jinou zotavovací akci, pod hrozbou pokuty až 100.000 Kč.

Všechny výše zmíněné postihy se netýkají jen neočkovaných, ale všech dětí, jejichž rodiče zvolili i jen individuální očkovací kalendář.

V ČR je každý rok zaznamenáno několik set závažných nežádoucích účinků vakcín. Stát, který očkování nařizuje, se za ně přitom zříká jakékoli odpovědnosti.

My níže podepsaní nesouhlasíme s vládou předkládaným zněním novely zákona na ochranu veřejného zdraví a požadujeme:

1) převzetí odpovědnosti státu za nežádoucí účinky očkování,

2) zavedení výjimek z povinného očkování, ke kterým už před lety vyzval dřívější veřejný ochránce práv Otakar Motejl,

3) zrušení zákazu přijímat neočkované děti nebo částečně očkované děti do dětských kolektivů, protože je to nepřiměřené opatření, které nemá obdoby v žádné z našich sousedních zemí,

4) zavedení povinnosti státu řádně a transparentně zdůvodňovat nezbytnost povinného očkování u každé z nemocí, proti kterým se povinně očkuje,

5) zrušení povinnosti lékaře provést očkování a její nahrazení povinností očkování pouze včas nabídnout,

6) zrušení povinnosti lékaře udávat své pacienty hygienické stanici.

Při podepisování petice pomocí emailových schránek na seznam.cz (@seznam.cz, @email.cz, @post.cz, spoluzaci.cz @stream.cz a @firmy.cz) zkontorlujte složku „Hromadné“ ve Vaší schránce – tam bude doručen email s odkazem pro potvrzení podpisu.

Pozn. Alue: Další podrobnosti a aktualitky najdete v odkazu. Prosím, podepište tuto petici, a pošlete ji dál, dotýká se každého z nás!

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Václav 2015-03-06 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… Ve většině zemí Evropské unie (např. v Německu, Rakousku a Velké Brtitánii) není očkování povinné. Děti v těchto zemích jsou přitom stejně zdravé jako děti v České republice…

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-06 09:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před několika dny jsem podepisoval. Doufám, že tahle petice a jí podobné někam nezapadnou a že skutečně pomůžou změně k lepšímu. Už je hodně lékařů, kteří se přestali bát a otevřeně mluví o tom, co je očkování – a hlavně oficiální přístup k němu u nás – za svinstvo.

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-03-06 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to podepsal ještě než jsem dočetl článek. 😉 Jen tedy nevím zda to bude k něčemu dobré.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-06 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Pokud bude podpisů dostatek, tak to k něčemu bude… A musí se udělat alespoň něco. Až nás začnou zavírat do klecí, budeme si vyčítat, že jsme jenom seděli na zadku a nic proti tomu neudělali.

Ikona diskutujiciho Macin 2015-03-06 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Petice je skvělá věc, ale bojím se, že farma lobby je natolik mohutná, že to nepomůže.Bude velmi obtížné najít pediatra, který vakcínu dítěti nedá ale přesto do očkovacího průkazu napíše, že očkování proběhlo. Jednou jsem to odmítla a doktorka mi řekla, abych si to na hygieně nahlásila sama, což jsem neudělala.

Ikona diskutujiciho andrea 2015-03-06 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako človek, ktorý si prešiel peripetiami naťahovania sa s úradmi kvôli neočkovaniu, viem, že ich argument  č.1 je kolektívna imunita a ochrana verejného zdravia. Je nutné začať zdôrazňovať určitý fakt, na ktorý nikto nechce brať ohľad – totiž ten, kto tvrdí, že máme kolektívnu imunitu zároveň dáva o sebe vedieť, že absolútne neovláda matematiku a nevie počítať ! A ľudia , ktorí nevedia počítať by nemali mať možnosť byť v riadiacich funkciách alebo v pozícii, že rozhodujú o osudoch druhých ľudí. Pamätám si , že keď sa začínalo s plošným očkovaním proti hepatitíde B a aktuálne boli zaočkované dva ročníky narodenia (vzhľadom na počet obyvateľstva na Slovensku to boli približne 2% populácie),vravela som našej detskej lekárke, že nechcem aby moje deti dostali toto očkovanie, veď aj tak skoro nikto nie je očkovaný. Lekárka dvihla obočie a povedala : Máme 97% zaočkovanosť !!!  V sekunde mi došiel jej omyl a uvedomila som si , že takto to vníma veľa lekárov. Mýlia si zaočkovanosť jednotlivých ročníkov narodenia so zaočkovanosťou celej populácie! Neuvedomujú si, že keď máme zaočkované a preočkované detské ročníky narodenia hoci aj na 98%, tak v rámci celej populácie to nie je viac ako 20% !!! Ak nebudeme bojovať so  skutočnosťou, že protilátky po piatich rokoch po očkovaní sú na nule – toto tvrdia naši poprední experti na očkovanie – tak nám je jasné, že nechránená časť populácie tvorí minimálne 80% celkovej populácie !!! Vždy ma pobaví, keď odborníci hovoria o nevyhnutnosti zalátať „imunizačné diery“ a vôbec im nedochádza , že „imunizačná diera“ má veľkosť 80%.  Teda ŽIADNA kolektívna imunita. Žasnem nad tým, že sa pomaly podarilo dosiahnuť, aby neočkované deti boli postavené mimo kolektív ako malí zločinci a nikomu nevadí, že v týchto kolektívoch sa pokojne pohybujú očkovaním nechránení pedagógovia, vychovávatelia, kuchárky, upratovačky, samozrejme rodičia a starí rodičia detí.  Deti nežijú v hermeticky uzavretých priestoroch, oddelené od dospelých. Ani prezident, ministri, úradníci, sudcovia  nie sú chránení. Dokonca ani lekári, ktorí prichádzajú do styku s novorodencami, nie sú chránení, lebo účinok ich očkovaní už dávno pominul a nie sú opakovane preočkovávaní.  Ako je možné , že sa v našom uvažovaní ujal taký nelogizmus a nie sme schopní na neho poukázať?

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-03-06 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Netvrdim že je to k ničemu a doufám že to podepíše dost lidí. Nechtěl bych až budu možná jednou mít děti, aby jsem je musel cpát těmahle sajrajtama. Musel bych se jedině odstěhovat do jiný země nebo si to jinak ošéfovat, ale co jiný lidi…

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-07 08:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Máš naprostou pravdu, a to je jen jeden z mnoha blábolů, kterým je v lékařské komoře povinnost věřit. Na doktory, kteří nutí očkování, i na lidi, co toto nařizují, pohlížím jako na zločince a klidně s nimi tak budu jednat, až dojde na lámání chleba.

Ikona diskutujiciho any 2015-03-07 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno u doktorky: a očkovaná proti rakovině děložního čípku je? Ne? Ale tak to vám můžu nabídnout vakcínu…. Co? A proč ji nechcete nechat očkovat? Ale tohle je jiná vakcína ta má v sobě ještě protilátky proti……….

Ikona diskutujiciho sv. 2015-03-08 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jde to.

Ikona diskutujiciho sv. 2015-03-10 04:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Další italský soud rozhodl, že vakcína Infanrix hexa od gsk způsobila autismus.

Ikona diskutujiciho r. 2015-03-11 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi se budu ptat blbe, ale proc je ockovani tak zle? Jake jsou ty vedlejsi ucinky?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-11 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Doporučuji například:

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-03-11 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: V neposlední řadě je očkování špatné proto, že očkovací látka se dostává do přímé interakce s krví, což je pro organismus člověka nesmírně nepřirozené a vytváří to stav podobný šoku. Do krve by mělo jít pouze to, co je různými způsoby (hlavně trávením) přefiltrováno a upraveno vnitřními orgány a plně přizpůsobeno organismu člověka. Co jde do krve přímo, je vždy patologické – něco méně, něco více.

Ikona diskutujiciho sv. 2015-03-12 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Zkuste net.

Ikona diskutujiciho Jitka 2015-03-14 02:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dcerka po první dávce hexavakcíny vyzískala Westův syndrom. Jedná se o velmi závažnou, jednu z nejtěžších, forem epilepsie, při níž dochází k psychickým a fyzickým retardacím. Hrozná záležitost. Je to věkově vázané, vzhledem ke komplikovanějšímu porodu a rodinné anamnéze neměla být v té době očkována. Dcerka je ale bojovnice a já ochotná vyzkoušet alternativní směry, takže léčba je úspěšná a holčička je zdravá a vše dohnala. Nikomu bych tu neúnosnou starost nepřála.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek