Plačící býk

4.12.2012 v Zajímavosti 28

Přišlo e-mailem: Důkaz, že zvířata mají duši a v některých věcech jsou mnohem dál, než dnešní člověk…

Býk v Hong Kongu udělal to, co si většina lidí vůbec nepřipouští. Možná proto, že je pro ně jednodušší myslet si, že zvířata nemají žádné emoce. Jak uvádí „Weekly World News“, skupina pracovníků odváděla býka na jatka, kde měl být poražen a jeho tělo rozporcováno na steaky a hovězí maso. Když přicházeli ke vchodu do jatek, smutný býk se náhle zastavil, poklekl na přední nohy a po tváři mu začaly stékat slzy.
Jak mohl vědět, že bude zabit, ještě dříve, než vstoupil na jatka? Jak mohl vycítit něco, co by v jeho situaci nepoznal ani člověk?


Řezník Shiu vzpomínal: „Když jsem toto tzv. „hloupé“ zvíře viděl vzlykat s očima plnýma strachu a smutku, začal jsem se sám třást.

Zavolal jsem ostatní, aby viděli to co já. Byli překvapeni a společně jsme se snažili tlačit býka dopředu, ale on se prostě odmítal pohnout a jen tam seděl – zlomený, smutný a se slzami v očích.“

Billy Fong, majitel jatek, řekl: „Lidé si mysleli, že zvířata nepláčou jako my, ale ten býk opravdu vzlykal jako malé dítě.“ Více než deset silných mužů bylo této scéně přítomno a všichni tím byli hluboce zasaženi. Ti, kteří měli býka zabít, dokonce začali plakat.

Ostatní pracovníci jatek se také přišli podívat na plačícího býka. Všichni byli z celé scény v šoku. Tři z nich potvrdili, že na plačícího býka už nikdy nezapomenou, a budou na to myslet pokaždé, když budou porážet jiná zvířata.

V této situaci, kdy jak býk, tak muži plakali, bylo všem jasné, že nikdo není schopen ho zabít. Problém byl, co s ním tedy udělat. Nakonec se rozhodli složit na koupi býka a poslat ho do chrámu, kde se o něj budou mniši starat po celý život.

Když se pracovníci shodli na společném řešení, stal se zázrak. Jeden z pracovníků k tomu řekl: „Když jsme slíbili, že tohoto býka nezabijeme, začal se zvedat a následoval nás.“

Jak rozuměl lidské řeči? Jak vycítil, že mu chceme pomoci?

Pan Shiu řekl: „Věřte tomu, nebo ne. Toto je skutečnost, i když to zní neuvěřitelně.“ Není pochyb o tom, že tento býk změnil životy přítomných řezníků.

Snad tento příběh změní zase ten tvůj.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Zajímavosti“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.simira.cz/happy-sunshine

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lara 2012-12-04 03:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Plakal býčok, plakali mäsiari, plakal majiteľ, plačem ja… 🙁 Ľudia, prosím, nejedzte zvieratá!

Ikona diskutujiciho Lara 2012-12-04 03:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byť tam, objala by som ho. Milujem kravičky, vyrastala som aj s nimi na paši a je to nezabudnuteľná časť môjho detstva.

Ikona diskutujiciho Xindie 2012-12-04 05:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi změní. Řekla bych, že teď se masa zas nějakej čas nedotknu O.o

Ikona diskutujiciho Lúthien 2012-12-04 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tohle jsem už četla (ted nevím kde), ale každopádně mě to rozplakalo…. zvířata jsou v mnoha ohledech jako lidi… přeji hezký den všem

Ikona diskutujiciho A 2012-12-04 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvířata jsou rozhodně inteligentní, mají duši a cítí, otom žádná. Ale že by takhle rozumněl zrovna být tomu, co mu říkají. Že jde člověk na porážku pozná taky, to je prostě cítit ve vzduchu, ale nezdá se mi to, že když mu řekli že ho nezabijou, tak jim "rozumněl".

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-12-04 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je moc  pěkné, já jsem kdysi četla ten stejný příběh, ale v jiném spracování.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-12-04 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vše co je, je tělem Duše, akorát ten pohyb nemusí být vůlí a odrazem Ducha.

Ikona diskutujiciho Ivísek 2012-12-04 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je přeci jasné, že zvířata mají rovněž duši, že cítí (myšlenky, emoce), že to nejsou žádní tupí tvorové. Krásný článek! Děkuji Aluško :-)

Ikona diskutujiciho Katie 2012-12-04 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Juu, ještěže nakonec dopadl dobře 🙂

Ikona diskutujiciho Merrie 2012-12-04 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Som rada, že to skončilo dobre 🙂 Myslím, že odteraz prechádzam na vegetariánstvo, alebo aspoň obmedzím mäso na vážne minimum.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-12-04 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spadl mi kámen ze srdce, když jsem se dočetla že to dopadlo nakonec dobře. Jinak bych z toho byla špatná ještě pár dní… Těch zvířat je mi strašně líto 🙁

Ikona diskutujiciho Chloë Noir 2012-12-04 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to smutný príbeh a počula som, že nie úplne ojedinelý.

Ikona diskutujiciho Skitty2 2012-12-04 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvířata rozhodně cítí, vnímají, ale pláče opravdu nejsou biologicky schopný. Jestli je příběh skutečný, tak je pěkný.. 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-12-04 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidíš Alue, písala si že strach je najhoršia vlastnosť a že by si ho vymazala, ale najhoršia ľudská vlastnosť je chamtivosť a nenažranosť. Strach je zlý ale úplne vymazať by ho nebolo dobré. Strach nás môže v určitých situáciách zachrániť, ako aj tohto býka zachránil strach z porážky.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-12-04 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

OOOH to je krásnýýý a dojemný zároveň, ještě, že ho vykoupili -_-…bych jim dojel zkopat levou kouly mezi nohama

Ikona diskutujiciho Carmilla 2012-12-04 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jsem definitivně vegetarián….. O.o

Ikona diskutujiciho Paulus 2012-12-04 16:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Abych rekla pravdu, nejsem ani schopna si precist cely clanek, protoze cokoli se dozvim o utrpeni zvirat mne, literarne receno, rve srdce.

Ikona diskutujiciho Stenly911 2012-12-04 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Bylo to nedávno psaný na osudu…

Ikona diskutujiciho T.Louie 2012-12-04 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem viděla plakat kočku. Ať mi nikdo nevykládá, že zvířata nejsou schopná emocí, smutku, pláče. To, co se na světě děje by rozplakalo i kámen.

Ikona diskutujiciho BED 2012-12-04 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím pozrite si toto video: http://www.youtube.com/watch?v=uQCe4qEexjc

Ikona diskutujiciho katerina 2012-12-04 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

uz nekolik tydnu se loucim s jezenim masa velkych zvirat..u tohodle jsem si poplakala a zjistila, ze nastal cas se s masem techto krasnych tvoru rozloucit uplne..i moje telo mi to dava jasne najevo..posledni dobou jsem se po masu citila divne a hodne unavena, jim uz vetsinou jenom zelene:))krasne..

Ikona diskutujiciho Míša 2012-12-04 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně si myslím, že ten býk na obrázku má možná tak nějaký zánět.

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-12-04 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi se mi zdál sen, kde jsem viděla býka na takové té přirozené farmě kde se o něj dobře starali. A když ho chtěli zabít,tak ten býk začal brečet, protože nemohl pochopit, že ten jeho majitel kterého má rád chce toto udělat. Ale nakonec se tedy nechal dobrovolně zabít, protože měl ty lidi rád. Po tomhle snu jsem přestala jíst maso na několik let a zdálo se mi to v době kdy jsem se o vegetariánství rozhodovala. Teď už maso zase jím, ale tenhle sen si pamatuju dodnes.

Ikona diskutujiciho Weri 2012-12-05 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no tak… jasně, zvířata mají emoce, o tom není pochyb.. ale slituje se vlk, když před ním začne řvát zajíc? ano, masa je  všude více, než ho potřebujeme, ale ani takovéto "dojemné" příběhy mě neponoukají k tomu, abych chudáčky přestala jíst… a do mě :D

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-12-07 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem si vzpoměla, odkud znám ten příběh :D Je z knihy Kráva, která plakala od Ajahn Brahm (to jméno radši neskloňuji). Je to moc pěkná knížka a není jenom o tomto jednom příběhu, je taky o jiných příbězích, které se doopravdy staly. Dokonce mě tak vzala, že některé příběhy zveřejním na svém blogu… někdy… Všem ji doporučuji. Mějte se :D

Ikona diskutujiciho Rajmí 2012-12-07 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle příběh mne zasáhl, takže musím napsat pár řádků… Před 2 týdny nám umřela fenka.. pár hodin předtím, než umřela, jsem si s ní povídala… a to jsem si dřív říkala, že "bavit se" se zvířetem tak úplně nejde… bylo jí už hodně špatně a my čekali na veterináře.. dívala se mi do očí a říkala, abychom přestali jíst zvířata a neubližovali jim… nevím jak to mohla vědět nebo cítit… ale v tu chvíli to vypadalo že to říká ona… ale asi spíš skrze ni promlouvala jiná bytost.. to je jedno.. jen jsem chtěla říct, že v létě jsem byla 2 měsíce bez masa a bylo mi dobře a teď bych ráda byla kolem data 21.12. odlehčená, takže prosinec mám pauzu a na štědrý den si dám se salátem obalovaného šmakouna, mňam, je lepší než kapřík nebo kuřecí.. nekecám.. a tak vůbec, někdy cítím hodně silně jak je špatné jíst maso.. přesto mne intuice semtam dovolí si kousek vzít.. ale upřímně – já se neskutečně moc těším, že za pár let už to bude jinačí, nebudem tolik masožraví, vrátíme se k přírodě, k lásce, k etice, k sobě.. a budeme vědět jak se stravovat, aby nám nic nechybělo (ať už formou ovoce, oříšků, luštěnin). Nemůžu se dočkat. A děkuji zvířátkům za to, že nám dávají znamení… ať už to byly emoce, nebo jak řekla Míša – jen zánět (já myslím spíš emoce). Není to jedno? Důležité je se zamyslet, jak chceme dál žít. Jestli ubližovat, nebo nechat žít… Býček byl další z nebeských darů a snad pomůže aspoň trošku k něčímu zamyšlení a dá dobrý důvod ke změně..

Ikona diskutujiciho akras 2012-12-10 06:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Studuji veterinu a občas mam chuť s tim seknout právě kvůli přístupu většiny lidí ke zvířatum. Šla jsem tam s tim že chci léčit zvířata a že jim chci pomáhat a pořád jenom řešíme jak zajistit co největší zisky 🙁 veškerý léčení hospodářských zvířat je jenom o tom co se vyplatí. Naštěstí vim, že v praxi pak záleží na mě jak budu ke zvířatum přistupovat…budu léčit domácí mazlíčky, tam lidé aspoň maj opravdu zájem o zdraví svého zvířete. Jenom jsem zvědavá jak to zvládnu vydržet ještě další roky, už teď z toho mam noční můry a to máme mít povinou praxi na jatkách…pokud to jenom trochu pujde tak se tomu pokusim vyhnout.

Ikona diskutujiciho Angel Darkwood 2012-12-11 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvířata vycítí mnohem víc, než si kdo myslí a stejně tak to je s jejich inteligencí, lidi je neustále podceňují a mají všechny opravdu jen za ta hloupá stvoření. Tento příběh je velmi smutný i z toho důvodu, že pracovníci museli zažít až tohle, aby změnili svůj názor.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek