Po celém světě se objevují záhadné monolity 1.díl: Rumunsko, Utah, jižní Kalifornie

17.12.2020 v Záhady 27

Monolit spatřený na Pine Mountain v jižní Kalifornii byl druhým objeveným ve Spojených státech a třetím na světě. První se našel v odlehlé části Utahu, poblíž Red Rock Country. Kalifornský monolit byl objeven na turistické stezce v Atascaderu, na půli cesty mezi San Franciskem a Los Angeles.Vysoká, stříbrná instalace přitahovala turisty ve velkém poté, co byly její fotografie zveřejněny na sociálních sítích.

Monolit byl objeven ve středu a už ve čtvrtek v časných ranních hodinách, byl odstraněn. Za odstranění obelisku je údajně zodpovědná skupina vandalů. Na jeho původní místo dali dřevěný kříž.
Vandalové po sobě zanechali nahrávku, kde jeden z nich nazval objekt „mimozemským obeliskem“ a řekl: „Nechceme tady žádné nelegální mimozemšťany z Mexika, nebo z vesmíru.“

Monolit u Pine Mountain se objevil v únoru roku 2020. Vydržel na místě jeden den díky skupině fanatických pitomců.

Jak se tam monolit vůbec dostal? Odkud pochází? A jaký má jeho umístění smysl? Tyto otázky zůstaly nezodpovězeny. Kalifornský monolit, stejně jako monolit v Utahu, někdo umístil bez svolení a spolupráce místních úřadů. Na rozdíl od obelisku v Utahu, obelisk u Pine Mountain nebyl připevněn k zemi.

Kalifornský monolit je třetí na světě, který se letos nevysvětlitelně objevil.

Třetí monolit byl objeven na kopci Batca Doamnei ve městě Piatra Neamt v severním Rumunsku:

Jedna jeho strana směřovala k hoře Ceahlau, jednomu ze sedmi přírodních divů Rumunska a místně známým jako „svatá hora“.


Místní novinář uvedl, že monolit zmizel krátce poté, co byl nalezen, a místní úředník uvedl, že byl také umístěn bez povolení úřadů.

Monolit se v Rumunsku objevil na konci listopadu 2020

Utahský monolit byl nalezen v odlehlé části Utahu, poblíž Red Rock Country, jako úplně první. Přitáhl stovky lidí, které velice fascinoval… Ale téměř tak rychle, jak se objevil, utahský monolit zmizel.


Ministerstvo veřejné bezpečnosti v Utahu napsalo na svůj Instagram: ,,JE TO PRYČ!“
Svůj příspěvek pak smazali. Nakonec dodali, že se může „pouze spekulovat nad tím, jestli si ho mimozemšťané vzali zpět“ a přidali smajlíka mimozemšťana.

První nalezený monolit v Utahu byl vysoký jako dva chlapi. Objevil se koncem listopadu 2020.

Úřady také vyzvaly veřejnost, aby pomohla identifikovat autora monolitu. Nakonec se přihlásili dva dobrodružní sportovci, kteří si připsali zásluhy za jeho odstranění. Andy Lewis a Sylvan Christensen zveřejnili 23 sekundové video, na kterém je vidět, jak během noci monolit, který byl původně zabudován do skály, demontovali, naložili na vozík a odvezli.
Lewis (34let), zveřejnil video na svém účtu na YouTube ,,Mr.Slackline“, a uvedl, že jeho skupina v noci 27. listopadu odstranila monolit v Utahu.
Důvody, proč duo odstranilo monolit, byly také zveřejněny na TikToku a Christensenově Instagramu. Nejenže byla stavba umístěna bez povolení na veřejném pozemku, ale jeho návštěvníci po sobě zanechali spoustu odpadků.
,,Odstranili jsme monolit z Utahu, protože existují jasná pravidla pro to, jak sdílíme a standardizujeme užívání našich veřejných pozemků, přírody, původních rostlin, zdrojů sladké vody a dopadů lidské činnosti na ně,“ napsal Christensen a vyzval lidi, aby chránili hodnotné veřejné pozemky. „Tyhle věci nepomáhají.“

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-12-17 02:02:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Monolit v Utahu tam bol 5 rokov len sa o ňom nevedelo. Takže sa tam musel objaviť niekedy roku 2015 Potom dlho ticho a teraz sa začali objavovať po celom svete, takže to vypadá že nejakí umelci sa inšpirovali tým v Utahu a tvoria svoje dielka. Ale kto vie čo za tým je či len nový druh umenia bez podpisu umelca alebo to má nejaký hlbší účel.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 09:46:58
Ikona diskutujiciho
sipka

já si třeba myslim, že ten v Rumunsku je umělecká instalace, ale ten v Utahu mi připadá jak kdyby tam byl zasazenej z ufa 😀

Ikona diskutujiciho leet 2020-12-17 04:20:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi uplne extremne zle z vubec zbezneho zahlednuti tech fotek, co to je? Pristi clanek ani nevim jak prectu! No a samozrejme prave proto me hodne zajima co to je! 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 09:45:31
Ikona diskutujiciho
sipka

mně z toho zle není… ¯\_(ツ)_/¯

Ikona diskutujiciho Nini 2020-12-17 06:25:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No super, chtěla jsem se totiž zeptat na tvůj názor o těch monolitech. Už jich je cca 50, možná i víc. Ten z Utahu je tam údajně od 2015/16, je vidět na Google mapách. Některé monolity jsou dílem člověka, ale ke spoustu z nich se nikdo nepřihlásil. Proč by si někdo dával takovou práci to vyrobit, a pak se k tomu ani nepřihlásit? Bude v tom něco jiného!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-12-17 15:58:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono zase má logiku že sa k tomu nikto nehlási, keďže tie monolity sú inštalované bez povolenia úradov. Kto sa prihlási o pokutu?

Ikona diskutujiciho Kuník 2020-12-17 08:18:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Představuju si, že je to nějakej dar od mimozemšťanů pro pozvednutí konstruktivní energie lidstva. No….a pak přijde lidstvo demontuje to, protože jsou kolem toho odpadky a smrkne tam raději dřevěnej kříž. Ti kořeni na oběžné dráze si musí teď dávat na čelo mokrej hadr….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 09:44:47
Ikona diskutujiciho
sipka

některé z nich jsou očividně dílo člověka, ale některé tak nevypadají… to bude v dalších dílech, nechtěla jsem to přehltit v jednom článku

Ikona diskutujiciho Webseth 2021-01-03 02:51:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jich je 146: https://monolithtracker.com/map

Ikona diskutujiciho Jaroslav 2020-12-17 09:17:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po celém světě se Něco děje.Snažím se aktivovat vlastní rozum s tím,že každá událost vyvolá v budoucnu další a z toho usuzuju děje příští. Já osobně nemůžu dostat např.své ůspory z Generali,ani po několikaměsíčním trvání výpovědi a žádosti o vyrovnání. Prostě mě ignorují a vykrucují se. Taky jsem obdivoval paní doktorku SRUMECKOU,která před lety uveřejnila fakta o očkování lidí,jak je nebezpečné a rizikové. Tak jak mám dnes věřit vládě ,která využívá Virus k upevňování své moci,obrovskému zadlužování státu ( pro koho se megazadlužují všechny státy světa,čemu a proč).šíří strach….v tomto prostředí se velmi dobře zpracovávají mozky lidí,vymývají se..Je přece velký rozdíl mezi očkováním před 50 ti léty a dnes,kdy máme pokročilou nanotechnologii spolu se systémem umělého záření 3-5 G….atd Je toho hodně.Izolovat lidi..V TV stále častěji vidím v reklamách znaky ,,SS“ nacistů( dva a více blesků),nejde si nevšimnout..Izolace lidí a vymývání mozků běží naplno.Ale MY máme přece Svědomí a vlastní Rozum a Duši.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 09:42:43
Ikona diskutujiciho
sipka

A to mají všichni lidi takhle u Generali, nebo to dělají jenom tobě? Zkoušel jsi peníze převést do jiné banky a vybrat u ní a pak to zrušit?

Dneska mi přišla sms od vodafounu, prý od března nahrazují starou 3G (NA KTERÉ JEDU JÁ SAMOZŘEJMĚ) za 4G a mám si jít koupit novější simku a lepší telefon. I když obojí 4G rozjede, stačí to jenom přepnout. Tak už mě naháňajů šmejdi.

Ikona diskutujiciho Jindra 2020-12-18 00:01:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud máš ještě mou N8, tak ta 4G neumí. Ale to má vliv jen na data, která tuším nepoužíváš. Pro hlasové služby pořád funguje 2G a řadu let ještě půjde, proto fungují i hodně staré tlačítkové telefony. Kdyby ti šlo o data, tak opravdu potřebuješ 4G LTE telefon.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-18 09:28:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to jenom na smsky a hovory.. a ano, N8 žije a je pořád jako nová 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-12-17 15:39:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,a pak přijde lidstvo demontuje to, protože jsou kolem toho odpadky a smrkne tam raději dřevěnej kříž“ Jo no ľudstvo sa zase ukázalo. Dúfam že ani jeden monolit nebol od mimozemšťanov, pretože to by bola škoda. Aj keď problém monolitu v Utahu neboli len odpadky ale hlavne to množstvo áut čo za ním prichádzalo a autá pretvárajú panenskú prírodu, preto to fanatickí ochrancovia prírody odstránili. A tiež je možné že niektorí ľudia trpia monolitfóbiou 😀 Pred pár dňami som čítal o odstránení ďalšieho monolitu, už ani neviem kde to bolo, asi v Poľsku.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 16:07:10
Ikona diskutujiciho
sipka

No to víš, Murica. Však v ČR byl taky monolit a i když už ho odvezli, tak tam nikde není na fotce vidět ani papírek. Sice jsou u nás zloději, ale aspoň kolem nepohazují odpadky.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-12-17 15:55:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo když to stavěj mimozemštani tak jim dávám plné svolení to postavit na mém pozemku co my víme třeba to bude moda roku 2022 každy bude mít na zahradě

Ikona diskutujiciho Tara 2020-12-17 16:22:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Není pořád ještě jeden monolit v Otrokovicích?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-17 16:53:13
Ikona diskutujiciho
sipka

už ne

Ikona diskutujiciho Josef 2021-01-03 09:33:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten v Otrokocvicích jsem hledal třetí den a už tam nebyl, ani žádné nové fotky na sociálních sítích, tak nevím, jestli to nebyla fotomontáž.

Ikona diskutujiciho rudo 2020-12-18 09:30:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak je to z kovu, cikani to nosej do sbernych surovin

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-12-18 12:40:34
Ikona diskutujiciho
sipka

:DDD

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-12-18 11:53:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost mi to připomíná monolit z filmu Vesmírná Odyssea díky kterému primitivové se naučili dělat nástroje a další vynálezy.

Ikona diskutujiciho Jaromir Heredoš 2021-01-03 07:15:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak sa pozriete z miesta World War II Memorial, tak uvidíte obelisk a vzadu Kapitol – to je trohran – len to vám na vysokých školách nepovedia. Na miesta trojhranu sa našiel nápis BEN – hebrejsky alebo aramejsky SYN.

Ikona diskutujiciho milan 2021-01-03 11:32:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomuto jsem někde četl channeling , prý takových obelisků bude ještě víc . Je to mimozemské a momentálně neaktivní . Prý je jedno kde se to nachází a aktivuje se to v pravý čas . Údajně to má sloužit pro hladký průběh ( zmírnění následků) při slunečním záblesku který má v nastávajících letech přijít a zároveň slouží pro komunikaci

Ikona diskutujiciho Tomáš 2021-01-03 11:36:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připomíná mi to https://youtu.be/ypEaGQb6dJk

Ikona diskutujiciho BL007 2021-01-03 23:19:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ti ufoni pouzivaji stejne naradi jako ja, vrtacku, srouby a trhaci nyty … A pak ze k jejich technologiim mame jeste daleko 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-01-04 13:24:44
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek