Po celém světě se objevují záhadné monolity 5.díl: Polsko, Finsko, Austrálie

25.12.2020 v Záhady 13

V Polsku se objevil monolit ve čtvrtek 10. prosince 2020. Stál na břehu řeky Visly v polském hlavním městě Varšavě.
Podle zpráv z místních médií, si ho všiml běžec během ranního běhu podél řeky. Je asi tři metry vysoký, má matně stříbrný povrch, drží ho pohromadě šrouby a je zasazen do písku na břehu řeky poblíž hlavního mostu.„Na pláži na pravém (říčním) břehu se objevila záhadná a neobvyklá instalace,“ uvedly varšavské okresní úřady Visly na své stránce na Facebooku. „Pokud aktivně strávíte čas na řece Visle, neunikne vaší pozornosti,“ dodali.


Na některých obyvatelích Varšavy to nezanechalo žádný velký dojem.
„Očekávala jsem nějaký metafyzický zážitek, ale není to tak působivé,“ řekla agentuře AFP žena, která ve čtvrtek navštívila monolit a odmítla být jmenována. K autorství se zatím nepřihlásil nikdo.

Monolit má zvenku viditelné šrouby, které poukazují na dílo anonymního umělce.

Sergiusz Kieruzel, mluvčí Polského vodoprávního úřadu, uvedl: „Rozhodně to není naše iniciativa. Budeme ověřovat, zda bylo někomu vydáno povolení nainstalovat u řeky takovou stavbu. “

V Polsku se ale našly monolity hned dva a byly hlášeny jenom krátce po sobě. Jedna ze záhadných staveb byla nalezena v přírodní rezervaci u města Kielce. Monolit je vysoký asi 9 stop a našli ho ve středu 9.12.2020.

Polské monolity: Vpravo nalezen u města Kielce 9.12. a vlevo nalezen u řeky Visly 10.12.2020

U města Kielce stojí monolit na místě bývalého lomu, přeměněného na přírodní rezervaci. Nalezl ho zaměstnanec rezervace.
Andrzej Płonka, který nyní spravuje rezervaci Kadzielnia, řekl místním médiím: „Ve středu ráno objevil náš zaměstnanec v lomu podivný monolit. Je z kovu a ten kdo ho vyrobil, ho udělal očividně solidně a profesionálně. Je vysoký asi 2,5–3 metry. Nevíme přesně, kdy se tam objevil. Asi to bylo v úterý po setmění, nebo za úsvitu. Nikdo nic neviděl, bohužel na tomto místě nemáme monitorovací zařízení.“

Hladoví umělci číhají za každým rožkem
Na vrcholu kopce v Glastonbury (Velká Británie) se také objevil monolit, ale byla na něm vyryta slova „Not Banksy“ a brzy ho sebral vítr, protože byl špatně připevněn. Očividně dílo místního umělce, který se právě jmenuje Banksy…
V jiném případě zase oblítla svět fotka z pouště, kde byl monolit jenom domalován ve photoshopu.
Další monolit je v Kyjevě na Ukrajině, ale má na sobě logo místní doručovací firmy, která se k němu hrdě hlásí a přiznává, že je to reklama.
Je dost možné, že čím více bude tento fenomén populární, tím více autorů se na něm pokusí přiživit.

Divoké teorie
Někteří spekulovali nad tím, že by první monolit v Utahu mohl být uměleckým dílem zesnulého sochaře Johna McCrackena. Mluvčí David Zwirner však pro The Guardian řekl, že tomu tak není. Ale poté New York Times řekl, že ,,by to tak mohlo být“.

Jeden konspirátor jménem Walter Shaub na twitter napsal: „Uvolněte se. Proroctví předpovídá, že budeme v pořádku, pokud se tajemnému monolitu v Utahu nic nestane.“
Doufejme, že se Walter plete, protože monolit byl odklizen 27.11.2020.

Mnoho dalších lidí přisuzuje tuto záhadu mimozemšťanům… nebo alespoň ty monolity, které nejsou na první pohled napodobeniny místních kreativců.

 

,,Když už skoro spíš, ale najednou ti dojde, že sis v Utahu zapomněl monolit.“

Lidé jsou monolity fascinováni i proto, že ve filmu Vesmírná odysea odstartuje objevení monolitů evoluci opic, které pak začnou pužívat nástroje. Je to symbolika? Jsme opičáci, kteří nacházejí monolity a čeká nás tudíž lepší budoucnost, protože dostaneme rozum? – Už bylo načase 😀

Ukázka z filmu Vesmírná odysea, kde opice najdou monolit:

Tajemný monolit se objevil ve Savonlinně ve východním Finsku
Stojí na kopci s výhledem na ikonický hradní zámek Olavinlinna. Místní byli zaskočeni, když se ve čtvrtek 10.12.2020 náhle objevil na skalnatém svahu nad jezerem Saimaa.

Místní přemýšleli nad tím, zda je stavba součástí nějakého koordinovaného spolku, který podobné sloupy umisťuje i v jiných zemích. Ale proč všechny zmizely tak náhle, jako se objevily?

A kdo by se vlastně crcal s nerezovým sloupem, aby ho tam nechal jenom na pár hodin? A co by s ním potom dělal? Vždyť je to divné.

Savonlinna, Finsko

Jaana Komi, generální ředitelka společnosti Visit Savonlinna, trvala na tom, že byla ohledně nálezu kovového objektu stejně zmatená, jako všichni ostatní.
,,Nevím o tom víc, než kdokoli jiný. Zdá se, že jde o celosvětový fenomén. Je úžasné, že si našli cestu do Kyrönniemi,“ řekla.
Komi dále uvedla, že jí hodně lidí volalo poté, co se v místních novinách Itä-Savo objevil článek o monolitu. Odmítla spekulace o tom, by to vyrobili místní obyvatelé jako napodobeninu monolitů, které se objevily v USA a jinde.

Mezi těmi, kteří se na objekt ve čtvrtek odpoledne přišli podívat, byla Sanna Malinen, učitelka umění, která se o tom doslechla od jednoho ze svých žáků.
„Myslela jsem, že jako učitelka výtvarné výchovy, bych se na to měla přijít podívat, když se tak úžasné dílo, jako je tohle, objeví tak blízko mého bydliště. Je to docela mystické,“ řekla Malinen.

Odhadla, že sloup je vysoký asi 2,5 metru. Malinen také řekla, že by se raději nestarala o to, kdo by za tím mohl být, ale raději by tento objekt, i ostatní po celém světě, považovala za příjemný fenomén.

Místní novináři se také ptali zdejšího uměleckého kolektivu Savonlinnan palvojat, zda některý z jeho členů stojí za výrobou záhadného objektu. Skupina popřela jakoukoli účast.

Australský monolit je pokrytý záhadnými souřadnicemi, které udávají místa po celém světě!
Měří tři metry a stejně jako ty ostatní, je vyroben z lesklého stříbrného kovu. Ale na rozdíl od hladkých monolitů, které se objevují jinde, je tento pokryt souřadnicemi. Některé z nich ukazují na skutečné orientační body, zatímco jiné jsou zcela náhodné.
Nejvyšší souřadnicí je budova z hnědého kamene v Brooklynu v New Yorku, zatímco druhým místem je neobydlený ostrov Managaha na ostrovech Severní Mariany poblíž Guamu v Tichém oceánu.


Monolit se nachází v blízkosti mostu Seaford Train v Noarlunga na jižním předměstí Adelaide.
Poprvé byl spatřen v 18:00 místního času ve čtvrtek 10.12.2020. Stejně jako u mnoha dalších monolitů nikdo netuší jak se tam dostal, ani kdo odpovídá za jeho postavení.

Závěr
Některé monolity jsou evidentně dílem člověka, ale u jiných to tak jasné není. Zejména by mě zajímala podrobnější dokumentace toho zlatého, který se našel v jižní Americe. Protože český monolit zmizel příliš rychle (díky moc, jestli to čteš), nevíme, jestli za tím stojí nějaké vyšší síly, nebo jde o koordinovaný a extrémě drahý vtípek (Ale proč? A pokud je to vtípek, nejsou snad lepší projekty, do kterých se daly vrazit peníze?).
Jestli se vyloupnou nové zajímavosti k tématu, přidělám případně další díl.

konec série

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-25 03:17:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nostradamus na túto dobu predpovedal že sa dočkáme dažďa, mlieka, hladomoru, ocele a moru. Tak tá oceľ sú možno tie monolity. No a na svete hrozia v dôsledku moru koronavírusu rozsiahle hladomory. A v dobách hladu ľudia jedávali pečivo namočené v mlieku. Len tie kravičky jaksi chýbajú. Ale možno sa dočkáme i toho že bude pršať mlieko 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-25 10:17:58
Ikona diskutujiciho
sipka

kravičky békají z parlamentu 🙂

Ikona diskutujiciho Jan 2020-12-25 11:30:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Preco nepisali ani slovo o tom slovenskom. Cely cas na to cakam ako by to zamerne ignorovali. Hm?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-25 11:48:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukla jsem na fotky. Jejich hodnotu bych dala na stejnou úroveň, jako ostatní, které jsou zjevně vyrobeny člověkem. Tedy další umělecká inspirace. Když z toho koukají hlavičky šroubů a jsou vidět spoje/sváry na jednotlivých plátech, tak to úplně ztrácí ufodrajf. Počkáme, jestli se na Slovensku objeví nějaký hladký, věrněji zpracovaný a v přírodě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-25 11:49:15
Ikona diskutujiciho
sipka

jinak kdo by chtěl vědět, jak ty slovenské vypadají, jsou tady: https://refresher.cz/92419-Aktualizovane-Zahadny-monolit-sa-objavil-uz-aj-na-Slovensku-Okrem-trojmetroveho-v-Senci-pribudol-dalsi-v-Ruzomberku

Ikona diskutujiciho asdf 2020-12-25 15:42:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celé to částečně připomíná mánii s kruhy v obilí, a mohlo by to mít i podobný účel – zcela zjevně falešnými a pozemskými dílky od různých „umělců“ maskovat a skrýt ty pravé, které třeba ještě ani nezačaly „přicházet“, aby si jich pak už nikdo nevšímal a rozhodně nijak blíž nezkoumal a nevadilo ani jejich okamžité odstraňování.

Ikona diskutujiciho taras 2020-12-26 08:16:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den všem přeji, jsem k těmto symbolům poněkud skeptický. Nejsou to totiž monolity, ale šroubované či nýtované plechy tvaru hranolů. Pokud by to byly monolity, byly by jednolité….z jednoho kovu…jakého? stříbro? nikl? …, plné…a zde bych věřil, že mohou plnit nějakou energetickou či jinou funkci. Tyto stavby mi připadají opravdu jako dílo lidské, umělecké…

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-26 11:09:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdepodobne funkčný je Mrákotínský monolit z roku 1928. Takže tak nějak by tie monolity mali vypadať.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-12-27 13:49:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně je sranda ta, že tento má 15 metrů, 95 tun a postavili jej lidé. Tady tyto vypadají jako hračky. Nerezová ocel je třikrát těžší, i tak by ale měly mít výšku alespoň 10 metrů, aby se vyrovnaly tomu na Pražském hradě. Případně by jej mohly o něco překonat a být velké jako například Washingtonův monument, což je ale stavba a ne monolit. Tam byla ale už byla potíž v tom, že by lidé nemohli přemýšlet o tom, zda mají mimozemský původ, tam by to bylo nad slunce jasné.

Ikona diskutujiciho jaromir heredos 2021-01-10 08:45:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rubikon – Q symbol nad Kapitolom USA je BEN v aramejčine – SYN – hádanka Turandot PUTIN PAO 6.1.2021
5 rokov to budeme lúštiť. S milým pozdravom BEN Banksy.

Ikona diskutujiciho JARCA 2021-01-10 13:15:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem přesvêdčená o tom, že v têch monolitech je skrytá symbolika dneška.

Ikona diskutujiciho jaromir heredos 2021-01-11 19:17:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pani jarca má pravdu . Bratislava je centrom, preto je Slovensko centrom útoku Covid 19.
Ben Banksy lord Liverpool/ Blackpool Wales – to znamená cudzinci Salamander. 10.1.2021.
Q je symbol veľmi zložitý.

Ikona diskutujiciho Kilona 2021-04-25 10:33:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě osobně napadá že monolity jsou příprava pro modly vyššího zlá a a satanystikych rituálu. A aby se lidé modlili k antikristu, podle zjevení z bible.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek