Po čem skutečně toužíte?

12.8.2013 v Zajímavosti 21

Důležitá rada hlavně pro mladé lidi, kteří se zamýšlí nad tím, jak naloží se svým životem…

Končíte školu? Hledáte novou práci? … Co si vybrat? Co dělat?

Alan Watts nám radí jednoduše: Dělejte přesně to, co chcete. Protože jedině to, čemu se věnujete se zápalen a naplno, jedině v tom můžete být opravdu dobří a poté za to jednou můžete být i dobře zaplaceni. Neptejte se proto na to, kolik vám to vydělá ale ptejte se, co opravdu chcete dělat.

Mám to jen tři minuty, ale je tam řečeno VŠE.


http://www.youtube.com/watch?v=bPhDeK5Egao


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-08-12 07:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasné video… díky moc Alue 🙂

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-08-12 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásné video. Díky, že jsi ho sem dala. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, snad jsem ani nepotkala někoho, kdo by tohle chápal. Možná jen všechny ty ostatní studenti mého oboru… možná všichni ti studenti humanitních oborů, u kterým jim pořád dokola všichni říkají, proč to studují, když pak neseženou práci? Dokonce se uvažuje o tom, že se to bude nějak omezovat ve prospěch těch technických oborů. Dobře, chápu, že stát potřebuje i technicky vzdělané lidi a že jich není moc. Ale upřímně řečeno, kdo ve škole zažil takovou matematiku nebo fyziku nebo chemii, která by vás strhla? Já ano, ale jen na ZŠ. Na gymplu v prváku jsem ještě uvažovala, že půjdu na Matfyz a jezdila do Prahy na kurzy pro středoškoláky. Ve druháku mě to už ani nenapadlo, fyzikářka ve mně veškeré nadšení ubila. Ale to jsem odbočila. Zajímalo by mě, kolik lidí tady na diskusi opravdu dělá to, co ho baví? Když já to vezmu kolem a kolem, vlastně jsem vždycky dělala práci, která mě bavila… ale pořád hledám něco, co mě zcela naplní. Jen nějak nevidím, že by ten prostor nabízela běžná zaměstnání, která jsou dnes k dispozici. Ale kdo ví… Na druhou stranu člověk by možná neměl být závislý ani na té práci, že ho naplní. Nepřichází to naplnění nejdřív zevnitř????

Ikona diskutujiciho Karel 2013-08-12 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha! Schválně kolik lidí se teď začne snažit býti supermanem :D

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-08-12 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo.

Ikona diskutujiciho aneta 2013-08-12 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nádhera, sdílím

Ikona diskutujiciho Susan 2013-08-12 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Zbytečně nad tím moc přemýšlíš. Je hezké, že si vážíš lidí, co dělají tato zaměstnání, já nakonec také cítím obdiv k lidem, co musí takto dřít, ale je kravina přemýšlet nad tím, že kdyby se všichni řídili radou z videa, tak by nikdo nedělal uklízečku, popeláře, prodavačku atd… Tohle myšlení člověku neprospívá, ty především musíš myslet na sebe. Najít svůj smysl života, který tě udělá šťastným. Pro tebe nemá žádnou cenu ani užitek přemýšlet nad tím, co by bylo, kdyby všichni takto začali myslet. Víš co by se stalo? Lidi by začali být šťastný a společnost by se o 100% zlepšila. Na tom jedině záleží. Myslím si, že je blbost si dělat starost, kdo by dělal ty práce, kdyby začali lidi skutečně dělat to, co chtějí. Právě, že on se vždy někdo najde, kdo tu práci bude dělat rád. Vždy se najde člověk, kdo bude rád prodávat lidem věci, kdo bude dělat popeláře nebo kydat hnůj. Oni v tom najdou smysl, který třeba ty nemůžeš pochopit.

Ikona diskutujiciho Lori 2013-08-12 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja to vidím na strýkovi, aké neprospešné pre jeho celý život je, ak nemá dobrú prácu. Kedysi mal aspon dobrých kolegov, ale ako ho preradili..sa vracia v zlej nálade, frustrovaný, neoddýchnutý…. naopak môjho ocina jeho zamestnanie baví a venuje sa mu s radosťou a nikdy ho nenahnevá pracovný telefonát aj v neskoršej hodine. 🙂

Ikona diskutujiciho čtenář 2013-08-12 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci zažít velikou, mohutnou překrásnou sopečnou erupci, nejméně VEI 6! Pak ať já a mí blízcí jsou zdravotně v pořádku. Vše ostatní být muže a nemusí. :)A taky ať nejsou války.

Ikona diskutujiciho Bílej vlk 2013-08-12 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aneb, jak pravili v staré dobré televizi: "Baví vás něco? DĚLEJTE TO! Leze vám už něco krkem? SABOTUJTE TO!"

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-08-12 19:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc za tohle video. Přesně teď tohle potřebuju.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2013-08-12 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Ono to má opravdu ty dvě stránky… dělat to, co člověka naplňuje, po čem touží… ale najít i tu cestu, kdy člověk není na té naplňující práci závislý, protože to naplnění není v té práci, ale uvnitř, v tom, jak k ní přistupujeme. Já i docela věřím tomu, že existujou lidi, pro které je naplňující kydat hnůj (mně to taky kdysi bavilo, a možná bych byla bývala ještě šťastnější, kdyby mě bývali rodiče nechali jít na zemědělku místo na gympl. Ale když ono to nebylo dost "prestižní" a když měl člověk ty "jedničky", tak přece nemůže jít na zemědělku, že? Se říkalo a asi pořád říká… Takže žádné vstávání ve čtyři ráno, žádné pobíhání kolem koní (toužila jsem na ošetřovatelku, klasika), místo toho otravné sezení v lavicích. Jak já ten gympl nenáviděla! Shrnula bych to tak: pokud člověk nedokáže najít naplnění v tom, co dělá, ať se snaží jakkoliv, otravuje se tam, tak ať se pokouší najít nějakou jinou práci. Kolikrát jde prostě o to, že vás dotlačí studovat a pak i dělat něco, na co prostě nemáte povahu ani buňky. Trávit většinu dne tím, co nás nebaví, to je strašné. Já vím, že to není snadné, ale o to jde. Nerezignovat, protože je to náš život a ne život těch okolo…

Ikona diskutujiciho just it 2013-08-13 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky jsem chtěla dělat to, co dělám, ale ostatní lidi mi z toho udělali takový hnus, že si někdy řeknu, že svůj život nenávidim. Kdybych měla ale pracovat bez těch hajzlů,kteří umí jen nadávat, tak bych volila stejně. Asi to není jen o tom, co člověk chce, je to i o těch ostatních, kteří vás tak podusí a pokopou, že z vás nakonec poslední jiskřička štěstí z vaší práce vyhasne a vy spadnete do systému vydělávání peněz a na nějaké bonusy navíc, abyste byli ještě lepší, na to prostě kašlete, protože vás to bavit přestane

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-13 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Já vím přesně jak to myslíš… Mojí výhodou je, že to co chci, můžu dělat v tichosti, bokem, pryč od všech lidí a bez jakýchkoliv zásahů zvenčí a poté si mohu vybrat k sobě jen lidi, které mám ráda a oni mají rádi mě. Je to výhoda nepopsatelně obrovská.

Ikona diskutujiciho Naso 2013-08-13 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem taky toho názoru, že by lidé se měli naučit mít rádi práci, kterou dělají, i přez to že je otravná. Nudná, ale dělat to s láskou pro druhé. Mě osobně by nejvíce bavilo dělat koučink v oblasti duchovního rozvoje. Je to oblast, které rozumím nejvíce, žiju v ní a žiju ní. Navíc pomáhat, inspirovat, probouzet lidi by mě hřálo u srdíčka. Ale dělám skladníka, a jsem za to rád a nemohu říct nebaví mě to. V důsledku pozitivně ovlivňuji tisíce lidí po celém světě bez osobního kontaktu.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-08-13 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Naso, a to bys jako nemohl být duchovní skladník? – Přes den ve skladě a večer poskytuj inspirace svým blízkým, vždyť to není problém.

Ikona diskutujiciho Naso 2013-08-13 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: No problém to není ale denně mi zbývají v průměru cca 4 hodiny na sebe (volného času) a je potřeba se taky o sebe starat. Konkrétně jsem to myslel tak, že byjsem se tím rád i živil, celodenní náplň práce, ne jen bokovka, nebo vedlejšák. Naplno se věnovat lidem.

Ikona diskutujiciho Jenny 2013-08-15 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, moc hezke, skoda ze to nejde tak lehce realizovat. Kez by to slo, ale v dnesni dobe hromadu lidi dela to co je nebavi a kdyby to nedelali tak asi umrou hladem kdyz nebudou mit penize. Je to smutne, ale tak to je a malo kdo to zmeni.

Ikona diskutujiciho M.S.O. 2013-08-17 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám celkem pět přání po kterých toužím…

Ikona diskutujiciho Kuba 2013-08-26 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Tak na co kruci čekáš? Skonči práci a jdi dělat to, co chceš. Život je moc krátký na to, abys jej většinu strávil něčím, co je něco jiného, než po čem skutečně toužíš. Svět potřebuje lidi jako jsi ty – kouče v oblasti osobního rozvoje! Jdi do toho, má to smysl! A ty to víš, že má. Tak už nečekej a odhodlej se. Potřebujem tě v celé své kráse s tvými nejlepšími talenty nejlíp využitými! Dává smysl?

Ikona diskutujiciho Naty 2013-11-12 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nesnášim školu. Všichni bojují za svobodu, ale mi děti co musíme chodit do té deb**** školy tam chodit prostě MUSÍME. To není naše SVOBODNÝ rozhodnutí. Sice to k tomuhle asi moc nepatří, ale většina lidí do školy stejně nechce… Tak proč tam musíme?

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-07-21 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Naše svobodné rozhodnutí to není, protože v dnešní společnosti se děti (těch 6 – 7 let) nepovažují jako někdo, kdo je schopen rozhodovat o svém životě. Aby taky ne, když v tomhle věku už toho pochytily moc od dospělých.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek