Podle jakého vzoru tvořím své stránky?

27.1.2011 v Aluška.org 25

Aluška.org - malé logo

Možná by vás mohlo zajímat, kde beru od roku 2006 neustálou inspiraci a šablonku, podle které řídím svoje stránky?

O tom, že jsem se k publikování dostala přes potřebu ,,se vypsat” už víte z TOHOTO článku. Nevíte ale, podle čeho jedu.

Už se ke mně dostalo pár nařčení, že jsem ,,jako Osud.cz”. Taková slova mě docela mrzí, protože jde vidět, že lidé, kteří to říkají, moje stránky nepochopili. Osud.cz je zpravodaj, který se zabývá hlavně konspiračními teoriemi a velká část veškerého obsahu jsou překlady ze zahraničí, tedy ne vlastní tvorba šéfredaktora.

Oproti tomu Aluška.org je napůl osobní deník, napůl esoterická poradna a zčásti něco jako ,,škola pro alternativně zaměřené”. Jsme tu nejmohmotní, nekonvenční, ale hlavně 95% veškerého obsahu je tvorba, která vznikla v mém mozečku. Tyto stránky nejsou po vzoru Osud.cz ani náhodou a nikdy jsem o něco takového ani neusilovala, protože mě osobně konspirace sice zajímají, ale nevyvolávají ve mě zápal, ani vášeň. Nemám chuť ani motivaci o nich psát.

Zůstává otázka, podle čeho tedy jsou tyto stránky dělané?

Když mi bylo 14 let, už jsem měla čerstvě založené tyto stránky, ale nic moc tu ještě nebylo. V té době jsem chytla zápal a hlad po nových datech a začala se zajímat. Bohužel, ačkoliv jsem prolezla internet odshora odspoda, žádná webová stránka mě neuspokojila natolik, abych si ji pročetla celou, aby mi poskytla vše co potřebuji, nebo aby pro mě byla minimálně natolik zajímavá a aktuální, abych se na ni ráda vracela. Bohužel právě ve čtrnácti letech jsem moc něco takového hledala, ale nenašla. Ani velké slavné weby mi nebyly po chuti. Již zmíněný Osud.cz je spíše konspirace, navíc placená. Duše.cz pro mě absolutně nepřehledná a jakási blábolivá. Zvědavec úplně střelba bokem, tam pro mě nic není, ani Matrix, ani Cesty duší, ani Gnosis9 ani cokoliv, kam jsem přišla. Jediná věc, kterou různé stránky (ať už známé, či neznámé) poskytly, byly opisy z knih a kopírované základní texty a údaje o různých dějích.

Nicméně originální tvorba, názory, zážitky a rozumné dedukce nebyly. Dočetla jsem se co je co, co se k čemu teoreticky používá a čemu se jak nadává, ale s tímto jsem si nikdy nebyla schopná údaje z internetu pospojovat dohromady. Proto mé hledání skončilo u vyhledávání pojmů, protože neexistoval v roce 2006 web, který by mi poskytl to, co jsem potřebovala. A to ještě můžu při svém dnešním přehledu prohlásit, že oficiální údaje, které internet poskytuje o Reiki, o meditacích, o astrálním cestování, o duších, nebo o očemkoliv jiném včetně andělů má strašně moc děr. Kolikrát to bývají absolutní bláboly a nesmysly, nebo chybí tak strašně moc důležitých dat, že se člověk vlastně nic moc závažného nedoví. Vlastně se nedivím, že lidé mají v pojmech esoterických vod takový guláš, když plácnou hručky se švestkám, západ k výchovu a udělají z toho patlanici, která nedává hlavu ani patu.

V té době jsem to dělala jednoduše. Pročetla jsem různé základní pojmy a na základě nich jsem se snažila ověřovat své zážitky, zkušenosti a na základě zkušeností jsem vytvářela závěry a dedukce, na které se postupně nabalily další a další. Tento proces prakticky neustal, ze základu který jsem položila se odjíví stále další poznatky. BOOM už je za mnou, teď spíše neustále doplňuji stavebnici, protože jsem mladá a mnoho věcí ještě v životě zažiju. (doufám.)

Od roku 2006 do roku 2008 byl můj přístup ke stránkách značně omezený životní situací a nekalou činností konkrétních lidí, které nebudu raději jmenovat. Je to škoda, protože bych mohla být o kus dál, než jsem dnes, kdyby mě svět nechal spokojeně růst tak jako dnes. Ale neplačme, stalo se. Zato mám jiné zkušenosti, které se mi hodí.

Protože jsem viděla, že internet má strašné díry v otázkách nehmotných dění, začala jsem intuitivně plnit roli takovou, jakou jsem původně je čtrnácti letech postrádala. Moje činnost nebyla cílená, byl to postupný vývoj. Dostala jsem se jednou tam, podruhé tamhle, jednou jsem napsala zážitek, podruhé názor a lidem se to líbilo. Tak jsem pokračovala a výsledek tu sami vidíte.

Prakticky vše co na mých stránkách vidíte a jak na vás působí je moje idea hledajícího, kterou jsem jim vtiskla.

O kvalitě článků

Obecně můžu říct, že jsem strašně náročná co se alternativních témat týče. To je také důvod, proč mě ve čtrnácti letech nic dost neuspokojilo. Obrovské haldy různých povídání a teorií hodím za hlavu. Po přečtení pár vět mě znudí, prohlásím je za hovadinu, blábol a už se jimi nezabývám. Bohužel takových blábolů je hodně.

Intuitivně totiž poznám, co ano a co ne. Zatím jsem se nikdy nesekla, takže tím spíš se svojí intuicí řídím. O mnohých věcech na první pohled můžu usoudit, jestli má cenu se jimi zabývat, nebo ne a vždy nakonec vyjde najevo, že intuice nelhala. Je to bohužel špatná vizitka pro české esoteriky.

Důvod, proč se hodně ptáte jak to dělám, že mám čtivé stránky je ten, že bych vám nepředložila něco, co by mě samotnou nezajímalo z pozice hledajícího. A protože jsem náročná, snažím se o kvalitu a ne o blábolení.

Mě nezaujme jentak nějaká kniha, nezaujmou mě jentak nějaké stránky, nezaujme mě jentak nějaké esoterické povídání. A čím jsem starší tím menší problém mi dělá všechno hned odhadnout. V tom tkví to tajemství. Je to moje vybíravost a lehké třídění na dobré a k ničemu, které spousty mých kritiků tak odsuzuje, ale mě to neskutečně ulehčuje život, pomáhá a nejen tady na internetu. Jsem ráda, že jsem taková.

Obsah stránek i služby, které vám přes ně nabízím, je přesně to, co bych si já představovala v pozici člověka, který se chce učit a dozvědět, aniž by něco musel, nebo aniž by něco riskoval. Vlastně vám plním svůj vlastní sen. A ono to funguje. Lidé jsou spokojení, chválí. Říkají, že články jsou čtivé, přínosné, mají hlavu, patu a že poradna je skvělá. Já mám z toho radost a tím pochopitelně narůstá moje motivace snažit se dál.

Taky se řídím pravidlem, že žádná webová stránka nikdy nemá finální podobu, tudíž, že VŽDY je co zlepšovat a proto neustálé aktualizace, nová témata, lepší designy.

Je pravda, že mnoho věcí nemá původ v mé představě ,,ideálního webu”. Na mnoho věcí je potřeba inspirace, která přichází sama od sebe přes nehmotné vedení.

Myslím, že s éterickými bytostmi žijeme v určité symbióze. V jejich zájmu je, aby se našel někdo, kdo naučí lidi, jak s nimi mluvit, jak si jich všímat a jak jim rozumět. To totiž zajistí lepší budoucnost, pokud bude posluchačů dostatek. Proto se snaží hodně dělit o inspiraci a nápady. A moje pohnutky jsou také velice průhledné. Za prvé nemůžu bez vypisování vydržet, je to moje potřeba a za druhé mi vysloveně ,,dělá dobře” pocit, že jsem mohla někomu pomoci, nebo že jsem pro někoho užitečná. Mám z toho velmi dobrý pocit, že dělám něco, co mi vyhovuje, co mě posunuje a co mě naplňuje tak, aby to samé vnímala i druhá strana. Taková symbióza je podle mě velmi vzácná.

Každý večer koukám do stropu a přemýšlím, jestli uplynulý den byl dobrý a jestli jsem ho nepromrhala. Musím zaklepat, ale od té doby co jsem se na Alušce.org rozjela, můžu každý večer říct, že jsem pomohla několika lidem a tím pádem tento den byl dobrý. A nemusí to být ani poradna. Někdo dojde, přečte si jeden článek, ten ho nakopne, potěší a už si můžu udělat další ,,zářez” spokojeného člověka mojí rukou. Není to fajn? Sice za tu dřinu… ale mě to za to stojí a navíc stejně mám pisatelskou vášeň, takže mi nic jiného než psát ani nezbývá.

Bohužel nedovolím si tvrdit, že ačkoliv jsou mé stránky zhmotněná představa ,,ideálního webu” pro mě, rozhodně tato moje představa není ideální pro každého návštěvníka, který se zde objeví. Představa každého člověka je jiná, víra a míra schopnosti přijímat data je různá a také hodně ovlivní naše povaha.

Nebudu tvrdit, že lidé, kterým se mé stránky nelíbí, jsou hloupí, nebo něco podobného. Vlastně nepočítám s tím, že vyhovím každému. Díky tomu co tu prohlašuji, například odsunuji všechny lidi, kteří vyznávají jakýkoliv druh náboženství. Já se jim ani nedivím, že mě nečtou.

Budu číst stránky nějakého materialisty, který bude ve svých článcích meldovat, že andělé nejsou, když mě opakovaně zachránili život? Samozřejmě, že nebudu.

Teď neřeším, na čí strašně je pravda, mluvím o tom, že úhly pohledu jsou různé.

Ale na druhou stranu nikdy nebudu psát něco co si nemyslím, nebo co není pravda, abych přilákala větší okruh čtenářů.

Idea, kterou vám tu předkládám je koncipována podle mých představ a samozřejmě nikdy nemůže vyhovovat všem bez rozdílů.

Co ale může, tak je poskytnou místo pro každého člověka, který je na mojí vlně a je ochotný poslouchat. Nejsem masmédium, jsem mladý člověk, který tvoří z obyčejného zápalu, takže oslovit veškerou populaci ČR a SK nikdy nebylo mým záměrem. Můj záměr je posunout dál lidi, kteří o to stojí a zhmotnit své sny. Nic víc na tom nehledejte.

Mám taky obrovskou radost, že se moje myšlenka ujala a že se těším oblibě. Samozřejmě tak jako každý tvůrce jsem i já ráda, že lidé přijímají moje díla. Možná si někdo může myslet, že mi z toho pučí ego do oblak, nebo že si masíruji nějaký komplex nad počítadlem, které ukazuje tisíce.

Radost ze splašeného počítadla mám, ale z hrozně obyčejných pohnutek. Sedím tady pro vás už moc dlouho a moc často. Někdy se sama sobě divím a nechápu, jak to můžu vydržet, ale je to očividně nějaký vyšší záměr… dokud je prospěšný, měnit nebudu. A pokud do něčeho dáváte úplně všechno, potom je jakýkoliv úspěch pro vás velký důvod k radosti. Nic víc a nic méně. Kdo někdy prodal obraz, uspěl s knihou, nebo mu někdo pochválil dítě v kočárku, ten to pochopí.

Veverka

Další veverky – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho cesta-k-sobe 2011-01-27 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, tvoje stránky jsem objevila vlastně před několika dny, úplně náhodně. Dnes si myslím, že to taková náhoda nebyla. V tu dobu jsem zakládala svůj blog úplně se stejnými pocity, jako jsi to před lety dělala ty. Cítila jsem nesmírnou potřebu se ze svých pocitů vypsat. Je mi jedno, jestli mám 3 nebo 20 čtenářů denně, píšu to kvůli sobě a účinky této terapie psaním jsou pro mě ohromně léčivé. Tvůj kurz sebelásky je přesně to, co jsem potřebovala si přečíst. Je úžasné, jak mladá žena jako jsi Ty, která je ve věku mojí dcery, je tak moudrá. Děkuji Ti, že píšeš svoje stránky a přeji Ti hodně radosti a pohlazení ve Tvém životě.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-27 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: O děkuji, dokonce ten blog máš podobně rozvržený a do černé :D

Ikona diskutujiciho m+m 2011-01-27 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,jsem velice rad,ze jsi a ze pises tyto stranky.Doufam,ze napises knihu,kterou si rad koupim.PS:At jsou v te tve knizce taky nejake obrazky s tvoji osobou a tvorbou.Uz to vidim jako zive,obal knizky bude mit odstin modre s oblaky a tvoji foteckou jak se usmivas a druha strana bude fotecka lesa a zelena barva. Jo tak rychle to uz dokonci:):)tu knihu.

Ikona diskutujiciho stuart cockburn 2011-01-27 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Lenka 2011-01-27 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také patřím k fanouškům stránek. Už se těším na tvou knihu Alue, kterou píšeš.

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-01-27 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jsem moc ráda, že jsem před pár týdny na tvé stránky narazila. Úplně jsem se v nich zhlédla.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-27 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: No to nevím. Moje fotky v příběhu by byly jako pěst na voko.

Ikona diskutujiciho Nenunka 2011-01-27 14:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, chválím, tenhle blog nikdy nezklame 🙂 Když jsme u toho, docela by mě zajímalo, co si myslíš o solfeggio hudbě ((http://www.solfeggiotones.com/)- všude se píše, jak to dělá to a tamto a tento, ale zrovna extra příjemná hudba to není, tak nevím, jestli má cenu se tím zatěžovat :D

Ikona diskutujiciho hell 2011-01-27 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeju ti, aby ti nikdo nic neukradl a taky tě nevykradl, a to nejen duchovně…ale jsi bystrá a myslím, že si toto nebezpečí dobře uvědomuješ a hlídáš…

Ikona diskutujiciho myshoolka 2011-01-27 16:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ani si neumíš představit, jak jsem ráda, že máš takové krásné stránky… nedávno jsem měla podobný problém, jako ty před lety, ale naštěstí jsem našla tvé stránky, ke kterým se vracím opravdu každý den. Můj blog vznikl podobným způsobem, protože každý má trochu jiné zájmy. Přeju ti, aby jsi měla své stránky pořád tak hezké, nebo ještě hezčí, než je máš 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-01-27 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tieto stranky su originalne.

Ikona diskutujiciho Verča 2011-01-27 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvoje stránky jsou hrozně příjemnou odreagovačkou. Hlavně když jsem mezi lidma, kteří si furt stěžují, jak je to či ono špatné a ve všem hned vidí nějakou katastrofu. Ty taková nejsi, a proto si tady tolik lidí tak rádo počte.:-)

Ikona diskutujiciho tomy 2011-01-27 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, také já čtu tvoje stránky s velikou chutí, jsem vděčný za mnohá témata, pohledy, které jsou hlubší než jinde a mám pocit, že mi něco dávají (a když zrovna ne, tak aspoň nutí k vlastní analýze a tvorbě pohledu).

Ikona diskutujiciho kamienky 2011-01-27 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supiš …aj my zo SR radi čítame tvoju stránku 🙂

Ikona diskutujiciho Bylinka 2011-01-27 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Opravdu? Tak to je moc milá "náhoda" :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-01-27 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo sa týka knihy, neviem akú výhodu oproti

Ikona diskutujiciho cesta-k-sobe 2011-01-28 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odkaz opravím, našla jsem ho na tvých stránkách, nejvíc se mi líbil…[2]:

Ikona diskutujiciho Daniela 2011-01-28 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška, byť sama sebou je to najkrajšie,predsa ty to vieš, vnímať život svojími pocitmi, veď o tom to je. Aj ja vyčnievam z radu a v duchu sa na tom aj zasmejem, že sa uprednostňuje obmedzenosť.

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-01-28 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Kniha má tu výhodu, že tak můžeš Alue finančně podpořit. Obsah jistě nebude kopie jejích stránek, ale unikátní dílko. Doma na tiskárně to asi tisknout nebude. Od toho jsou malý nezávislý vydavatelství a tiskárny, co udělají třeba malej náklad, pár stovek kusů. Mocní to schvalovat nemusí, to bylo za komančů. Pouze velká vydavatelství to můžou odmítnout, protože budou kalkulovat, že se jim to nevyplatí. Mašek na Osudu si knihy nechává tisknout v nákladu pár tisíc (možná až 10 tisíc ks) a prodává je sám přes web a přes knihkupectví Hledající. Alue může prodávat stejným způsobem, jen pro začátek v menším počtu a časem jde udělat dotisk. Verze pro elektronický čtečky by taky nebyla marná. Sám vlastním pár dní Kindle 3. Ale tam je pak moc snadný kopírování a peníze se nevrátí. Klasický knihy se ale taky skenujou a převádí na text, po zakoupení Kindle jsem se zajímal a objevil na netu nemalý sbírky (třeba i 19 tisíc knížek grátis v jednom balíku ke stažení).

Ikona diskutujiciho Alue 2011-01-28 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Tyhle věci mám už naplánované a zatím to není potřeba řešit. Kniha ještě není, mažu se s tím jako slimák. Nemám v povaze prodávat kůži krávy, která ještě běhá.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2011-01-28 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, chodím na Tvoje stránky už nějaký pátek a spolu s ještě jedním webem jsou to jediné stránky, kam chodím – za to o to s větší chutí…moc ráda čtu tvé stránky, máš krásný dar psát příjemnou čtivou srozumitelnou formou, a třeba i když se vším nemusí čtenář souhlasit nebo má na něco trošku jiný názor, už jen povzbuzení za to, že se člověk zastaví, zamyslí nad sebou, je velký úspěch! Navíc jsou tvé stránky osobní, což se mi na nich moc líbí, mají příjemnou grafiku, pěkně se v nich orientuje… Mnoho dobrého a inspiraci do budoucna, jen tak dále…díky za Tebe!

Ikona diskutujiciho Átmán 2011-01-28 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děláš to z láskou, o tom to je. Přeji hodně sil…!

Ikona diskutujiciho jm 2011-01-28 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alu, no ani bych neřekl, že se OSUD věnuje primárně konspiracím..  píše o všem tom, o čem se nesmí nebo nechce hovořit.. a v poslední době (cca 3-4 roky) věnujeme velký prostor také transformaci a osvětlování různých jevů, které se začínají na planetě dít. Opatruj se! 🙂

Ikona diskutujiciho Tereza 2011-01-28 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj vsem. Ze se kniha Alue bude prodavat si jsem jista. A pokud bude Alue mit zajem, urcite se ji podari proniknout i do kamennych esoterickych knihkupectvi.

Ikona diskutujiciho Berenika 2011-01-31 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Tak to dúfam aj ja, a dúfam, že to príde aj na Slovensko!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek