Podpořte: Petici za minimální příjem

12.12.2013 v Aluška.org 39

Ahoj Alue,
přišel mi moc zajímavý e-mail, tak mě napadlo Ti ho přeposlat. Když jsi psala o tom, že by do práce měli chodit jen lidé, kteří by své řemeslo dělali s láskou (teď nevím, ve kterém článku to přesně bylo), nebo když Naomi Aldort mluvila o výchově dětí a jak je špatné, že matky musí pracovat… Možná jsem idealista, ale třeba je teď šance si takovou změnu vybojovat 🙂

Petice za minimální příjem

Může vaše padesátikoruna otočit světem? A mohou politici změnit zákony ve prospěch lidí? Říkám ANO. Evropský parlament má pravomoc uzákonit „nepodmíněný základní příjem“ pro občany všech zemí EU. Tento základní příjem (v podobě pravidelné finanční částky pro každého bez podmínek) by umožnil lidem bez práce a důchodcům přežít, matkám na mateřské pečovat o děti, dětem studovat, umělcům tvořit, dělníkům v korporacích vyjednat důstojné podmínky. Lidé by byli osvobozeni od nutnosti pracovat, aby přežili. Byla by jim dána možnost naložit se svým životem podle vlastního uvážení, pracovat v libovolném oboru beze strachu a vydělat si navíc kolik potřebují. U nás si můžete tento základní příjem představit v podobě 10-12.000 Kč měsíčně. To by dostal opravdu každý. Takový zákon samozřejmě žádný politik neschválí jen tak, pro radost lidem. Musí k tomu být dotlačen veřejností.

Letos probíhá v celé Evropě sběr podpisů pod Petici za základní příjem.


130.000 podpisů už je nasbíráno, ale aby Evropský parlament začal realizaci základního příjmu projednávat, je potřeba podpisů 1 milión. Do ledna 2014.


Dá se to stihnout, protože petice se dá podepsat i na internetu.

A teoreticky se podpisy mohou nasbírat přes noc, protože v Evropě žije 500 miliónů lidí. Hlavní překážkou je, že naprostá většina lidí o této petici neví.

Informační kampaň se bez peněz vede těžko. Proto centrála Evropské iniciativy za základní příjem spustila v listopadu crowfundingovou kampaň (Crowfunding je sbírání jedné velké částky po malých částkách od sympatizantů). Cílem je nasbírat po Evropě 15.000 Euro. Tyto peníze budou použity na šíření informací o základním příjmu po internetu. A hlavně na šíření výzvy: „Podepište tuto petici, pokud o základní příjem stojíte.“ Pokud víte, jak internetové kampaně probíhají (bannery, PPC inzeráty, Facebook), pak si umíte představit, že peníze zde mohou výrazně pomoct. A sběr podpisů neuvěřitelně urychlit. Proto může vaše padesátikoruna (nebo jiná libovolná částka) otočit světem.


Až bude celá Evropa o základním příjmu vědět, a lidé budou po svých politicích žádat jeho zavedení, pak se může svět změnit. Na místo, kde ekonomika znovu slouží lidem a jejich potřebám.

Zde se dozvíte o Základním příjmu: www.vseobecnyzakladniprijem.cz


Zde můžete Petici za základní příjem podepsat:

http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/podpisy#.UpHMWY0w9jc


Zde denně diskutujeme o Základním příjmu https://www.facebook.com/EOI.ZakladniPrijem

Zde se sbírají peníze na šíření informací o Základním příjmu http://www.kisskissbankbank.com/en/projects/help-us-bring-basic-income-closer-to-reality-in-europe–2

Šiřte prosím dál, jak uznáte za vhodné!Poznámka Alue: Prosím všechny čtenáře, kteří jsou nakloněni představě o základním příjmu, aby tento článek šířili, jak se jenom dá. Mnoho z vás má FB, blogy, maily… Klikejte, posílejte.

Je lepší dělat něco, než nedělat vůbec nic a pak si stěžovat…
Kam dál:

– Otevřít rubriku ,,Oznámení“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2013-12-12 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to hned podepsal a sdílím na facebooku.

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-12-12 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pěkné.

Ikona diskutujiciho Pavlína 2013-12-12 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžete mi vysvětlit, kde stát vezme tolik peněz? Obzvlášť když každý stát je zadlužen? A kdo bude vykonávat práci, o kterou nebude zájem?

Ikona diskutujiciho J. 2013-12-12 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A kdo bude generovat příjmy, ze kterých budou takové příspěvky vypláceny?

Ikona diskutujiciho iv 2013-12-12 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem si jistá, jestli podobná EU řešení jsou ta pravá, potřebné změny bych raději viděla někde úplně jinde, nicméně můj podpis do petice přibyl.

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-12-12 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Naprosto s Vámi souhlasím! Aby "dobrotivý" stát nebo slavná EU mohla všem potřebným (krásné slovo!) dát nějaké (jakékoliv) peníze, tak je nejprve pod pohrůžkou násilí nebo vězení musel někomu sebrat. A to je ten problém všech socialistů: seberou Vám peníze, aby mohli realizovat svoje sny a plány. Ne děkuji.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-12 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď na otázku, kde stát ty peníze vezme:

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-12-12 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Ano, bylo moc fajn, aby stát a EU nerozkradli ty peníze, které už nám jednou ukradli ve formě daní.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-12-12 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu nechápu, který šílenec toto vymyslel. Kdyby neexistovala společnost, a člověk byl sám v přírodě, měl by nějaký "základní příjem"? Opravdu by mu jídlo samo bez námahy přišlo až pod nos?

Ikona diskutujiciho mariankosnac6 2013-12-12 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Peniaze by sa našli,  to by ale mocný museli chcieť a zmeniť svoju politiku.

Ikona diskutujiciho Petr K 2013-12-12 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedovedu si představit, že by elity daly lidem takovou míru svobody, když jednají přesně opačně. Myšlenku nezavrhuji, ale myslim, že v nýnějším rozložení společnosti je neuskutečnitelná.

Ikona diskutujiciho Morwen 2013-12-12 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Problém je, že tou horší variantou "kde na to vzít" by nebyla likvidace tunelářů apod., ale vyšší daně a všechny možné i nemožné poplatky za všechno a to zvlášť u lidí, kteří by i přes každoměsíční "rentu" od státu chtěli nějak jinak pracovat a přivydělávat si. Dokud budou v politice zloději, tak NIKDY neudělají nic, čím by se obrali o vlastní příjmy.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-12-12 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

penez je dost  maji sloužit lidem a ne že si je nekdo nahrabe pro sebe 5 procent lidi vlastni 95 procent penez

Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-12 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Stát naložil povinné pojištění zdravotní, povinně sociální, na konci roku daně pro úspěšnější podnikatele… Jsou to moje peníze, ale rozhodnut si o tom nemůžu, protože by mě zavřeli.

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-12-12 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: A čo keby súdruh Fico nechal/vrátil ty peníze těm, co jim je ukradl? Třeba by si pak někdo mohl najmout toho mladého nezaměstnaného…

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-12-12 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak! A snažím se možná komplikovaně, ale upřímně vysvětlit, že je to od státu pěkná prasárna :-)

Ikona diskutujiciho Shika 2013-12-12 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale dane je nutné odvádzať, opravy ciest, kanalizácie, starých budov, kultúra a podobne… Možno by politici nekradli, ale ais tak by to bolo pre desať miliónov ľudí + údržbu prostredie málo.

Ikona diskutujiciho mk 2013-12-12 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to by bylo super! kvůli stejným penězům musím 40 hodin týdně dělat prostředníka mezi tiskárnou a klienty, hájit před nimi zřejmý láskyplný zájem státu,  dělat práci za kolegy i uklízečku, a ještě poslouchat jejich drby, jak si u nás válíme šunky :D

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-12-12 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na prvni misto /veduci/normalny lide a ne psychopati

Ikona diskutujiciho Miri 2013-12-12 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechny škarohlídy, kteří říkají, že to není možné, kteří jen pokládají otázky typu "A kde se jako peníze vezmou?" prosím, aby si o tom nejdříve něco zjistili. Začít můžete třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=NWZO2nVOF_Q

Ikona diskutujiciho derewi 2013-12-12 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Většina lidí má omezené myšlení. Zvykli si, že byly vymyšleny nějaké peníze, které MĚLY hodnotu, když byly ještě kryté zlatem. Přičemž celý ten systém je fikce, vše je tu zadarmo. Akorát lidi nejsou na takové úrovni, aby si vzali přiměřeně, pokud by něco bylo zadarmo. Tudíž dál "žijeme" v tomto kolotoči, kde se pořád mluví o jakýchsi dluzích, které jsou ale reálné právě proto, že lidi přistupují ta finanční fikci, která se, žel, stala realitou (a to trvá už dlouho).

Ikona diskutujiciho Robyer 2013-12-12 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Tady je krásná infografika k tomu, za co všechno náš stát utrácí peníze. A miliard by na základní příjem mohl dát bez problémů i klidně mnohem víc – nezapomínej, že základní příjem by nahradil všechny aktuální příspěvky, přídavky apod.

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-12-12 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Vážený Miri, tak jsem se šel podívat na Vaše videa a moc se mi to líbilo. Jsem rád, že jste otevřeně řekli, že chcete okrádat všechny, kteří podle Vás vydělávají moc peněz.

Ikona diskutujiciho Jirka 2013-12-12 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Bylo by to moc hezké, i mě by se to líbilo, ale řekni sama, ty tomu snad věříš?? Po tom všem když víš jak tito lidé uvažují a drží bič nad lidmi aby se museli pořád o něco bát??? Ti lidé ve vrcholných pozicích států by šli radši do války s vlastním lidem a radši klidně zemřeli, než toto. Nepřenesli by to přes srdce, je to utopie, to nemůže nikdy fungovat, nebude to fungovat a nikdy to nefungovalo..

Ikona diskutujiciho Bára 2013-12-12 23:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Takový zákon samozřejmě žádný politik neschválí jen tak, pro radost lidem. Musí k tomu být dotlačen veřejností."

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2013-12-12 23:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nu, koukám že dost lidí umí reptat, ale něco si o tom zjistit ne.

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-12-13 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Jo. Je to děsná sprosťárna. A to si vezměte, že každý  zaměstnanec platí daně automaticky a nemůže si odpočítat náklady třeba na cestu do práce vlastním autem protože autobusy jsou v řadě oblastí krásně osekané a nikoho nezajímá jak se kdo dostane do práce. Pokud chceme sociální stát asi se musíme chovat sociálně… Chovat se sociálně není jen koukat na V8noce na TV kde je pořad SOS vesničkám a poslat pět sms.

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-12-13 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ono by to šlo keby nevladli psychopati buzeranti narkomani lebo to je katastrofa nechajte spravovat veci verejne normalnym ludom prosim

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-12-13 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inu, tomu se říká životní minimum a ať si kdo říká, co chce, je to k žití. A to když nedosáhnete na jiné příspěvky. S jídlem se do tisícovky měsíčně vlezete a za patnáct set se i někde ubytujete a to ještě máte skoro tisícovku volnou. Pokud se se jedná o rodinu, je to samozřejmně o něčem jiném. Ale to si zase člověk musí uvědomit, že nemá automatické právo mít dítě, pokud jej nemůže/nechce alespoň základně zajistit.

Ikona diskutujiciho Imaster 2013-12-13 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to jsi fakt tak naivni ze si myslis, ze politici najednou prestanou tunelovat apod. a daji penize lidem, protoze je nejaka petice? Navic by to fakt ani nic neresilo. Uplne bohate by stacilo kdyby prestala byt korupce a politici by se snazili lidem zivot ulehcit. Kdyby tato petice opravdu prosla, kdo by delal napr. delnika u pasu, uklizecky apod?

Ikona diskutujiciho Romana 2013-12-14 00:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako to funguje je vysvetlené tu. Ide o celkovú daňovú reformu.

Ikona diskutujiciho Miri 2013-12-14 02:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2013-12-14 13:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Tak pod tohle se podepíšu… :D

Ikona diskutujiciho Pavlína 2013-12-14 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Morwen 2013-12-14 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pročítala jsem si brožuru na českých stránkách petice, a jako příklady se ohánějí Brazílií a Aljaškou, kde tento systém funguje – jenže tam se to platí z daní za těžení jejich obrovského přírodního bohatství, po kterém firmy pasou a tedy jsou ochotné ty daně podstoupit. Nic takového jaksi v naší zemi není, takže jejich odpovědi na otázku "kde na to vzít" pro mě opravdu nejsou dostatečné.

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-12-15 04:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle téma je dost dobře rozvedené v knize Limes inferior. Doporučuju. A je jasné, že vše má nějaký háček, např. to, že za základní příjem, v knize reprezentovaný červenými body (penize se zruší a budou pouze body v počítači) se pořídí jen chemické jídlo, nuzné bydlení ve čtvrti s vysokou kriminalitou a doktor vám dá na všechno akorát aspirín. U nás by to např. mohlo způsobit, že automaticky zdraží nájem na 10 tisíc a na jídlo a další věci by stejně člověk musel kmitat jako teď. Prostě myšlenka na pohled super, ale těch háčků se tam dá vymyslet milion, velký optimismus není na místě. Elity nás chtějí udržovat ve strachu a rozdělení a ne, aby byli lidi svobodní a šťastní. Teď je zrovna na Osudu článek s názvem Strach a tam je to dobře popsané.

Ikona diskutujiciho Blue 2013-12-16 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klidně přihodím svoji částečnou vizi. Lidé by mohli dělat za polovinu platu, polovinu pracovní doby. Tímpádem by se muselo nabrat do firem plno lidí a plno lidí by mělo více času na jiné příjemné aktivity. A pak je tu ještě otázka minimálně půl milionu cizinců a "cizinců", co nejsou cizinci.

Ikona diskutujiciho Blue 2013-12-18 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak zrovna, když svoji dlouhodobou myšlenku konečně zveřejním, tak náhodně zjistím, že někde už to dokázali ;-)

Ikona diskutujiciho Andy 2013-12-18 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K této petici bych ráda přiložila film o základním příjmu. Myslím, že hezky vysvětluje a odpovídá na otázky, které vznikají…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek