POHÁDKA HRŮZY – aneb EZOTERICKÉ PŘÍŠERY v naší krásné zemi / Doporučuji

20.10.2017 v Spiritualita 36

Milí čtenáři, přináším vám zkušenost čtenářky Veroniky, která mě dost zaujala svými trefnými zážitky ohledně všelijakých guru a sekt. Na nabídku jestli by se nechtěla na toto téma více rozepsat protože v diskuzi to zapadne, reagovala sepsáním následujícího článku, který mi doslova vyrazil dech. Obsahuje obrovské množství pravdy a i když je pro mnoho lidí nepohodlná, rozhodně se vyplatí tato fakta vzít v úvahu a přistupovat k moderní esoterice opatrněji.

Pokud i vy máte na srdci přínosnou zkušenost o kterou byste se rádi podělili s ostatními, můžete mi ji také poslat, ráda dám prostor každému, kdo má lidem co říci.

POHÁDKA HRŮZY – aneb EZOTERICKÉ PŘÍŠERY v naší krásné zemi

Vážení přátelé.

Předem Vás chci upozornit, že cílem následujícího textu není urážet něčí víru, odsuzovat léčitelské metody a házet všechny duchovnem se zabývající jedince do jednoho pytle. Jde pouze o mé subjektivní zážitky na poli české ezoterické scény, kterou jsem měla možnost vidět z jiného úhlu pohledu, než je běžně dostupné. Některé pasáže se vám mohou jevit jako bizardní, přehnané, či odporné. Mohu vás však ujistit, že vše, co si v tomto článku přečtete, se skutečně stalo (a děje se bohužel běžně). Jen je o tom na veřejné „duchovní scéně“ v podstatě zakázáno mluvit…

Mějte prosím na paměti, že v době cca 12let zpátky, kde začala má ezo pouť, neexistoval takový rozsah informací na internetu, kde si člověk všechno vygooglí, takže mnohé teď už profláknuté praktiky musel člověk zakusit naživo, aby pochopil, o co vůbec jde. V textu jsou záměrně vynechána jména aktérů i organizací, které jsem vybrala do tohoto článku jako odstrašujcí příklady.


ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Tak tedy: Můj prapodivný příběh začal, když mi bylo zhruba 15let. Coby nezkušená (a nezkažená:-) dívka, milující nadpřirozené jevy, jsem se pustila do vykládání karet (pouze jako nevýdělečný koníček). Skvělé výsledky brzy ukázaly, že mám v této oblasti BOHUŽEL nadprůměrný talent a pověst o mé mini-poradně se rozkřikla rychlostí blesku. Přes můj nízký věk mě začali žádat o radu cizí lidé všech věkových kategorií. Na tom by nebylo nic až tak divného, kdyby se mezi mými klienty postupně neobjevili PROFESIONÁLNÍ TERAPEUTI. A právě tito lidé mě přivedli (nepřipravenou a naivní) do světa KOMERČNÍ ezoteriky, mezi své kolegy, také do komunit „duchovních hledačů a zasvěcenců.“ 😀

Když vás totiž terapeut vezme do svého světa, poznáte realitu z pohledu těch, kteří „duchovní pravidla tvoří“, ne těch kdo ty pravidla pak slepě dodržují. Naivně jsem se těšila a doufala, že zkušení psychici a léčitelé mne mnohému naučí a předají cenná životní moudra. A NAUČILI! Ukázali mi svět, kde je navenek všechno čisté a svaté – a uvnitř prohnilé a zkažené – penězi, sexem, komplexem velikášství a nejrůznějšími obsesemi!

ZVRHLÍK ZE SHAMBALLY

Jeden z prvních zásadních zážitků bylo pro mě seznámení s jistým mužem (tehdy respektovanou duchovní autoritou), který provádí reiki, zasvěcuje do Shambally a archandělských energií a požíval mezi svými příznivci ohromné vážnosti. Znáte horor Candy man? Podobně děsivý termín by se hodil do ezo podoby: REIKI-MAN.

Už od první chvíle se mi Reiki man zdál divný, ale měl kolem sebe rozsáhlou komunitu lidí, kteří k němu chovali velký respekt. Řekla jsem si tedy, že nebudu dělat předčasné soudy a přijala jsem nabídku ke skupinovému „duchovnímu“ pobytu někde na velmi pěkné chalupě, kde se seznamovalo, zpívalo, pilo a duchovně tlachalo. Všichni tam měli sice ten „pámbíčkářský odér“, takže když jsem si zapálila cigaretu, nebo řekla něco od podlahy, všichni se tvářili nesmírně pohoršeně, ale přešla jsem to s humorem, protože jsem takový typ lidí ještě neznala a neviděla v nich žádné riziko.

Reiki Man byl pravý bavič a hvězda dne. OKOUZLUJÍCÍ, zábavný a ukecaný, házel vtip za vtipem, vyprávěl o andělích, o Vesmíru a všem účastníkům posílal rukama energii. Všichni se dobře bavili a nikomu vlastně nepřišlo divné, že skoro pořád chodí jen v boxerkách. Velmi často používal slova jako „lingam“ a „joni“, ale tehdy jsem neměla tušení, co ta slova znamenají. Kdybych byla zkušenější, asi by mi došlo, že jeho svatý lingam bude záhy vykazovat Paranormal activity 😀

V chalupě měl Reiki man spoustu portrétů jisté svaté indické ženy – guru, která je podle jeho slov vtěleným Avátárem. Bylo mi divné, že všechny její fotky jsou normální, jen jedna pověšená vedle futer dveří, je jakoby sedřená doběla a skoro nic na ní není vidět. Víte proč? Ten idiot chodil snad každých pět minut kolem a tu fotku olíbával tak důkladně, že jeho sliny postupem času vyžraly barvu z fotopapíru! Tvrdil mi, že si tak očišťuje karmu ke všem ženám!?

Další podivnost se ukázala ten samý den, když neustále přesvědčoval jednu z žen, ať se od něho nechá zasvětit do nevímčeho, že prý to velmi potřebuje pro svůj vývoj. Žena svolila a v podvečer za ní Reiki man přišel s tím, že je potřeba za to zasvěcení doplatit 1700Kč (to bylo tehdy dost peněz). Žena se však nedala a pohotově zareagovala slovy, že když jí zasvěcoval, nebyla o žádných penězích řeč. Takže ať si to zasvěcení vezme zpátky, že nic platit nebude! Frajer byl nahranej, protože vzít zpátky zasvěcení neuměl. Tak to aspoň zaonačil vznešenými slovy: „Přijmi to tedy jako dar!“

Reiki man byl očividně i kulinářský nadšenec, který při vaření všechno posvěcoval svou svatostí a tvrdil, že takto připravené jídlo je přímo „léčivé“. Bylo mi divné, proč při vaření (se kterým jsme mu my ostatní pomáhali) stále jakoby špulí zadek v těch upnutých trenkách a divně mrská hlavou sem tam. Zeptala jsem se tedy, cože to dělá? No prý přijímá informace od „těch nahoře“, kolik cibulí má přidat do jídla… Mno:-/

I přes toto divné chování na něj všichni přítomní hleděli s tichou bázní a v každém jeho pohybu hledali něco jako „božské znamení“. Hned po vydatné večeři se Reiki Man zvedl od stolu a zůstal stát opodál, dívaje se na nás s přihouplým smíchem. „Vy víte, proč tu stojím!“ Pronesl k nám důležitě. Všichni byli zmatení, ale pokorně sklopili hlavu, v očekávání, že jim pošle nějakou energii zhůry, nebo co. Ale místo toho se ozvala rána – z jeho zadnice. V jídle, co uvařil, bylo totiž strašně moc té cibule a on poodešel dál, protože dostal větry. Tahle zoufale trapná situace tehdy jako by přesně vystihla rčení, že duchovnem potrhlí lidi vidí božský projev doslova „v každém prdu“! To byl však jen začátek.

Nešlo si nevšimnout, jak po něm přítomné ženy koukají a žárlí na sebe navzájem, když se s některou z nich baví. Přitom v jeho tváři bylo cosi odpudivého, slizkého.

„Jak se jim může líbit?“ řekla jsem si pro sebe. Brzy jsem TO pochopila!

Nu sedím si tak pozdě večer na terásce a najednou – on tam.

Tak jsme se dali do řeči o nepodstatných věcech a on se mě najednou jakoby mimoděk dotknul jedním prstem na noze. Fakt nepatrně… A stalo se něco šíleného! To co jsem tehdy pocítila, byl šok. Projela mnou vlna nepřirozeného vzrušení a chtíče, ihned jsem ho zatoužila aspoň políbít, i když mi byl pohled na jeho rty paradoxně odporný!

Odešla jsem rychle do pokoje a nespala celou noc. Musela jsem na něj stále myslet, bylo mi z něho zle a zároveň jsem měla tělesné nutkání se mu intimně poddat (jako bych to nebyla vůbec já, kdo v mé hlavě myslí). Vší silou jsem se tedy ty pocity snažila překonat a zapudit, to se mi nakonec i povedlo.

Druhý den se mi projasnilo a začla jsem být zvědavá, co se to v tom jejich svatostánku sakra doopravdy děje! Reiki man se na mě po očku POBAVENĚ uculoval (přesně jako se starší muž kouká na rozhozenou a nervózní puberťačku, která má záhy přijít o věneček v jeho náruči) a mě bylo strašně trapně, neuměla jsem si s tou situací vůbec poradit.

Byla jsem sice nezkušená, ale jednu věc jsem již věděla: Že on si holky takle „připravuje“. Naprosto stejně, jako pavouk, co chytí mouchu, tak jí nejdřív nechá na své síti „vycukat“ a když se unaví, napustí jí jedem a počká, až jí to zevnitř NAŘEDÍ a ZMĚKNE, aby byla skvěle poživatelná.

Tento druh pavouka nikdy neloví kořist, která je při síle a brání se! Ta totiž bojuje o svou energii a neodevzdá ji dobrovolně (to by pavouka ponížilo). Přes sexuální akt, který je podvázán zneužitím a lidskou pokorou, může člověk odevzdat i celoživotní zásoby psychické síly a stát se troskou. Věřte mi – tito „muži“ ze sexuální podřízenosti a ponížení žen přímo žijí! Proto nesnáší ženy, které mají sebevědomí a hrdost. Když taková přijde do jejich „svatostánku“, používají často jednu typickou fintu: Napadnou ji (velmi kultivovaně) připomínkou, že má moc mužské energie a silné ego, že se potřebuje „poženštit“ a tím občas některou z nich zmatou a zlomí. Opakujou jí, že je moc chlapská a TVRDÁ musí se zjemnit – ZMĚKNOUT:-D. Ano, ano, velmi správně!… Lehce povaříme a poté pečeme v troubě na 250 stupňů…

Ale vraťme se k příběhu: Reiki man (jakoby naschvál) ukazoval všem své fotky z dovolené u moře, kde se rozvaluje nahatý s namakanými bicepsy a se svou 15ti centimetrovou anakondou na rozpáleném skalisku 🙂 Usmíval se na mě, asi abych si dobře prohlédla s jakým „matrošem“ bych měla „tu čest „:-D

Tím dnem se mi rozkryly okolnosti jeho aktivit, protože jsem se začala vyptávat! Doslova zástup žen, které jsem postupně poznala a které se mi svěřily! Reiki man nebyl nijak zvláť inteligentní, ale jednu věc uměl mistrně: Přes sexuální energii zneužíval ženy. Troufám si tvrdit, že ovládal cosi, co někdo nazývá sexuální magie, protože nikdy od té doby jsem to v takové silné podobě u nikoho jiného nezažila. Ano. Viděla jsem další ezo pitomce, kteří zkouší sahat, kam nemají, ale tohle bylo jiné. Ohromně silné a nebezpečné. Tento člověk nebyl obyčejný manipulátor. Měl určité schopnosti, kterými vám … jak to vyjádřit? Dokázal vnutil tělesné vjemy a myšlenky, které nebyly vaše.

Co bylo však zajímavé, že v momentě, kdy jsem vyslechla některé ženy a přijala NOVÁ FAKTA, tak to jeho „kouzlení“ na mě okamžitě přestalo fungovat – jako by to ze mě někdo odmotal, nebo co! Bylo to hrozně divné. Začala jsem cítit totální apatii a lhostejnost k tomuto člověku a ani jsem vlastně nebyla naštvaná. Prostě NIC! Ticho po pěšině. Koukalal jsem na něj a viděla v něm najednou (s prominutím) zakomplexovaného blbečka, který nemá na víc, než dostávat holky manipulací. Fakta mi srazila brýle iluze. Nevím jak, ale velmi dobře to na mě poznal a úplně ke mně otočil postoj. Začal mě vyhledávat a říkat mi, že ve mě žije bohyně :-), která si má užívat a muži jí mají sloužit:-D:-D A že on mi bude sloužit rád, jako boží nástroj, ať to zkusím, že je prý dobrej a že se mi naprosto odevzdá (v posteli myslel)!

Jedna z přítomných dívek byla velmi zamilovaná do svého chlapce (zamilovaná žena na jiného muže nemá ani pomyšlení), ale přesto mi vyprávěla, že v přítomnosti tohoto „pavouka“ jí nějaký nenormální hlas v hlavě stále opakoval: „Líbej ho! Líbej ho! Odhal hrudník! Teď nebo nikdy! Využij té šance“.

Jistý předmanželský pár ho pozval na svatbu a Reiki man na hostině nevěstě pod stolem jezdil rukou po noze (ovšem zrovna na ní jsem neviděla žádné známky pohoršení :-).

Další ženu zlákal na zasvěcení energií do své ložnice a přibral k tomu ještě jednu dívku. Až když bylo po všem, ženy si uvědomily, že udělaly něco, co vůbec nechtěly a cítily se strašlivě ponížené – i před sebou navzájem samozřejmě. A pak jsou tu ženy, které se cítí nemilované a odstrčené, třeba po rozchodu – ty jsou vůbec nejsnadnější kořist takového schopného ezo-chlípníka. Musel jich zmanipulovat a dostat stovky!

Jeho pobočník – jogín, byl totéž v bledě modrém, avšak neměl tuhle schopnost práce s energií, takže to nahrazoval kecy typu: „Víš, někdy si lidé mohou navzájem za jedinou noc dát, víc než s jinými za celý život“… Mno:-/ Ale jo! Taky mu to fungovalo, ale jen na náctileté holky… Věřím, že Reiki man s ním měl soucit a rád mu dodal něco ze svých zásob již „opotřebených milenek“, které se pak chytly kohokoliv, kdo si jich aspoň trochu všímal.

Problém zůstává v tom, že ženy, které se takto nechají ovládnout, se pak těžko veřejně brání, protože do té pasti pavoukovi vlezly vlastně samy, nikdo je nenutil, těžko budou někomu nezúčastněnému vysvětlovat, že nebyly v té chvíli příčetné a že to vlastně dělaly proti své vůli :-/ Nikdo jim to neuvěří. A stoupenci po nich budou plivat, že jsou to špinavé lhářky, protože by jim takový fakt rozložil na popel veškerou víru a životní styl, spojený s jejich idolem.

Tím se dostávám k dalšímu článku řetězce, o kterém jste jistě slyšeli: Ženské a mužské kruhy

O PRINCEZNĚ, KTERÁ NESMĚLA SPATŘIT DENNÍ SVIT

Žena a její sebeúcta = skvělý byznys! Která žena by si nepřála víc seběvědomí, sex-apeallu a pocitu sebeuspokojení? Jasně. Je super, když si ženy pomáhají navzájem. O tom žádná. Netvrdím, že na ženských kruzích je něco špatného. Záleží však na tom, kdo je vede.

Další z mých stěžejních zkušeností mi nechtěně zprostředkovala terapeutka, specialistka na „léčení ženskosti“. Sympatická, štíhlá, hezká žena, s velmi sebevědomým vystupováním a podmanivým pohledem, který láká muže k dobrodružství. Dívala se na mě zkušeným a pronikavým pohledem a tvrdila mi, že mám naprosto potlačenou sexualitu a ženskost, chybí mi sebevědomí a láska ke svému tělu, takže bych měla přijít na její léčebný seminář pro ženy, který to napraví. Tehdy jsem odmítla (a dobře jsem udělala). Tato žena mě zanedlouho kontaktovala s dotazy o řešení jejich soukromých věcí (pomocí mých karet). Chtěla jsem si s ní smluvit termín, ale odmítla mě s tím, že právě podstupuje nějaké zákroky. Starostlivě jsem se optala, zda je nemocná. Nebyla. Šlo totiž o kosmetické zákroky – vyhlazování vrásek a pigmentových skvrn po celém těle. Když jsem se jí zeptala, co je to za nesmysl (že zrovna ona to nemá zapotřebí) vypadlo z ní něco, co mě odrovnalo. Ty zákroky prý podstupuje proto, že její partner se s ní miluje výhradně po tmě, protože se jí za světla štítí! Alternativa pro případ milování za denního svitu je, že jí aspoň z větší části přikryje dekou, aby na ní moc neviděl… Málem jsem omdlela! Moje otázky typu: „Jak můžete proboha žít s mužem, který vás tak nehorázně ponižuje?“ přecházela tato půlnoční princezna mlčením, nebo výmluvami. Na závěr jí tedy říkám: „Prosím vás – a to vám přijde normální, učit na svých kurzech ostatní ženy sebeúctě, když máte sama tak strašlivý mindrák? Odpověděla mi otázkou: “ A to snad vadí? – Když to na mě nepoznají?!“…:-D

Každopádně tato žena mi otevřela nový okruh známých, kteří navštěvují jistou organizaci, která se zabývá „duchovním léčením sexuality a traumat s ní spojených“. Běžná praxe zahrnuje vzájemné masáže, meditace, tanec a pak nabízejí speciální čistící programy, které vypadají tak, že stádo lidí (mužů i žen – kteří se často ani navzájem neznají) naženou do jedné místnosti a polonazí či nazí se tam musí objímat. Pochopte – tady nejde o nahotu, tady jde o návrat do „doby dětské nevinnosti“ a uvolnění do stavu „původní čistoty ducha, kde neexistuje stud“:-) …Na všechno tam mají odpověď! Nemusím asi zdůrazňovat, že traumata tam převážně vznikají, než aby byla léčena.

Pokud vím, tato místa navštěvují převážně ženy (nešťastné, zakomplexované, opuštěné) a muži, kteří jsou v menšině, si tam v podstatě chodí užívat při masážích (osahávání a erotické stimulaci). Je zde hodně nezadaných žen s totálně vymytými mozky (pomocí místní tantrické propagandy), takže boj o muže se tu rovná přímo „válce samic“. Citlivé povahy, co nebyly připravené na léčitelské orgie se zhroutily, když byly hromadně vyzvané, aby se obnažovaly před druhými, bylo jim masírováno poprsí, později i intimní partie cizími ženami a muži. U toho hrála duchovní hudba a obětem bylo opakováno: Všechno je dobré! Uvolni se…! Přijmi to! Přijímáš tím sebe sama, zbav se bloků!.. atd. ….

Když se při tom někomu ze stresu a studu udělalo zle, bylo všem řečeno, že se právě uvolňuje a uzdravuje trauma!

Spolumajitelem instituce je opět muž, který si takto vydržuje velmi slušný harém tantra – studentek, které v zájmu duchovní obrody dovolily svému „mistrovi“ snad úplně všechno, takže hlouběji už asi těžko klesnou. Se svou zničenou sebeúctou jsou tedy vlastně ještě rády, že si jich „jejich vůdce“ občas všimne a jsou mu ochotně k dispozici. Některé ženy jsem se pokoušela přesvědčit, že to, co se tam děje, jsou pouhé zvrhlosti, schované za roušku duchovna. Přesto mnohé z nich byly na tomto emocionálně-sexuálním zneužívání natolik závislé, že se brzy vrátily do tenat luxusního tantrického areálu a k lentilkám antidepresiv.

Přes všechny odporné skutečnosti však tahle instituce a jí podobné naprosto fantasticky prosperují. Jak je to možné, je pro mě otázka nejzáhadnější! Hlavní důvod vidím v MLČENÍ TĚCH, KDO NA SOBĚ DOBROVOLNĚ TRPÍ ZNEUŽÍVÁNÍ, SVÉ PACHATELE DOKONCE OMLOUVAJÍ A LÁKAJÍ K NIM DALŠÍ OBĚTI.

Bohužel veřejně napadat tyto spolky, tantrické organizace, udíleče daršanů, osvícené krále lingamů a vymyté jóni mozky, je zbytečné. Stoupenci a účastníci seminářů je budou velmi odvážně a vytrvale bránit. Ezoterická veřejnost tomu ještě nahrává, jelikož je velmi háklivá na „nízké energie“, takže mluvit o těchto KRVÁCEJÍCÍCH HEMEROIDECH ČESKÉ EZOTERIKY se zakazuje. Ulítlí ezo stoupenci chtějí poletovat ve stavu beztíže a nikdy si nesednout na zadek, protože by pocítili na vlastní kůži, že ten problém existuje, i když není vidět … To všichni víme:-)

Nerada bych však zakončila tento článek v pochmurném duchu, přikládám tedy ještě několik ezo perliček…

ČTYŘI ČAROVNÁ SLŮVKA: „ŘEKL – MI – TO – GURU“

Přišla ke mně žena, co tvrdila, že se chce rozvést. Manžel se k ní nechová prý nejlépe a jejím snem je, vybudovat meditační centrum. Ve skutečnosti u nich byla každou chvíli policie kvůli domácímu násilí a ani přeražené kosti nedonutily tuto ženu k odchodu.

Když jsem se zeptala, jak dlouho chce ještě čekat, odvětila:“ Moje guru mi říká, že ještě není čas odejít“. „A jak dlouho už vám to říká?“ ptám se… „Něco přes dva roky.“ zamyslela se…

Jiná, spirituálně založená žena středního věku, měla zajímavou zálibu: Přes facebook lovila zámožné podnikatele. Tvrdě se obhajovala, že o peníze jí nejde, ale hledá duchovní svazek se slovy: „Můj guru mi potvrdil, že všechny situace nám posílá bůh. Takže logicky – to bůh mě chce seznámit s úspěšnými muži! Jinak by mi je přes ten facebook přece neposílal, ne?!“

Pak tu máme muže, co trpěl pocity sžírající křivdy vůči celému světu. Nyní zná od svého gurua původ těchto pocitů: V minulém životě byl totiž bratrem Ježíše Krista, a byl omylem ukřižován místo něj. Nálepku mesiáše a všechnu smetanu však za něj slíznul Ježíš. No – to vážně naštve!

A co teprve nešťastník, který absolvoval u svého gurua „vytahování destruktivních programů z podvědomí“. Po tomto zásahu začal trpět duševními problémy a sebevražednými sklony. Zcela psychicky vyčerpán telefonoval guruovi o pomoc s dotazem, proč se u něho po tom „čištění“ objevila tato zničující nervová labilita. Guru mu podal elegantní vysvětelení: „Ale ty jsi byl labilní už předtím! Já to jen vytáhnul na povrch.“

ZÁVĚREM

Zažila jsem zástupy zaručených profi poradců zdravé výživy, z nichž mnohý vegan si při intenzivním zkoumání bio původu své zeleniny nějak nestihl všimnout, že se mu díky nedostatku minerálů začíná rozpadat dolní čelist, nesmím zapomenout také na „prestižní“ duchovní centra, kde si bohatá klientela kupuje otevření třetího oka a ultraschopnosti za statisíce korun, přičemž „psychici“, kteří tyto schopnosti prodávají, mají nůž na krku – musí těmto movitým klientům vyhovět, pod výhružkou vyhazovu a veřejného zostuzení. A v neposlední řadě samozřejmě komunita profíků s kyvadlem v ruce, kteří vedou mnohdy velmi drahé kurzy, v nichž si odkývete cestu rovnou do Bohnic.

Po všech svých zkušenostech se cítím upřímně zostuzena, nazve-li mě někdo „duchovním, či ezo člověkem“ a vůbec se nedivím, že tolik lidí na ezoteriku nadává. Je to výnosný obchod s lidskou bolestí, hloupostí a důvěřivostí. I tak stále věřím, že je mnoho pokrokových, skvělých lidí, co umí pomáhat – a pomáhají. Ti jsou však pro „duchovní potrhlíky“ příliš nezajímaví, protože jsou normální :-)…naštěstí!

Veronika

Komentáře

Ikona diskutujiciho Petr 2017-10-20 02:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ještě že si nekupují otevření 3. ucha. :-)

Ikona diskutujiciho martin martin 2017-10-20 06:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedavno byl v televizi jeden typek, kterej si rika guru gabriel. Mel harem zen a ty mu davaly vsechny sve uspory. Tyto penize byly pry ve spolecne kase, ale ty zeny k nim prakticky nemely pristup. No sikovnej :-D Jo lidska hloupost je nekonecna 8-O

Ikona diskutujiciho V 2017-10-20 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paradni cteni a vyborny clanek :-D

Ikona diskutujiciho Teri 2017-10-20 09:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zajímavý článek! Je to až hnus, co všechno lidé dokážou druhým provést… ale tak každý máme právo volby, většina lidí se prostě chytí :-(

Ikona diskutujiciho Namasteen 2017-10-20 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou mňamky, bolí mě z toho žlučník..Já jsem takhle přišla o kamarádku, když se nechala zasvětit do jistého nového a silnějšího zázraku z Indie..bohužel dílo je většinou uděláno dokonale, dotyčný je tak zblbý, že používá principy a různé pravdy, ale proti sobě, aniž by mu to došlo! Cesta z toho ven je těžká, všechny námitky a názory, které člověk vznese, jsou smeteny ze stolu větou: To jsou jen tvoje strachy, ty se bojíš, máš to nezpracovaný, máš uzavřenou tu a tu čakru.. To už jsem slyšela xkrát. Po jejím zasvěcení jsem měla silný sen s velkým černým psem, který mě důrazně varoval a přesně to pak sedělo na to, co se dělo. Dobré to nebylo. Od té doby vím, že černý pes ve snu je velice vážné sdělení.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-20 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  A co? Zažalovala ho nějaká za krádež a podvod, nebo jak to dopadlo? To přece musí být trestné, nebo na to zákon není?

Ikona diskutujiciho Daisy 2017-10-20 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek-velmi poučný a zároveň čtivý!!U nás ve Zlíně "působil" guru Jára-i když jsem kdysi od kamarádky dostala jeho časopis Poetrie, nikdy mě ani nenapadlo na nějaký kurz s ním se přihlásit. Když pak byla média plná tohoto případu, přemýšlela jsem nad tím, jak je možné, že se nechaly "odháčkovat" mnohdy velmi hezké a vzdělané ženy (byly mezi nimi právničky a další vysokoškolačky) a díky článku Veroniky jsem mnohé pochopila. Někdy to sice může znít  lákavě, "uspíšit" svůj duchovní rozvoj nějakým zasvěcením, ale naštěstí  mám zřejmě hodně silné ochrany, protože jsem žádný podobný kurz nikdy neabsolvovala. ;-)

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-20 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Díky, to mě těší :-) když vidím ty smajlíky v komentářích, víc lidí je zatím pobavených, než vyděšených:-D v to jsem tajně doufala!

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-20 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  … protože to jestli má člověk zdravý rozum není definováno počtem absolvovaných škol. :-)

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-20 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Náš milý Jára!! říkáš – časopis Poetrie?.. měl se jmenovat spíš Penetrie:-D:-D:-D

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-20 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: tak tak!…koukali by lidi jak blázni, kolik vzdělaných, diplomovaných a mnohdy velmi chytrých lidí jsou členy sekt..avšak ti nejchtřejší z nich ty sekty vedou:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-20 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Já být guru Jára, tak se můj časopis jmenuje Deflorace. Prostě rovnou k věci, žádný pižlování. A kdybych měla na starost spolek Sisyfos, tak bychom měli časopis Demence.

Ikona diskutujiciho jirik 2017-10-20 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:Na primě býval pořad Dementi (četlo se dementy) – glosovaly o politických událostech, uváděl Ivo Šmoldas.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-10-20 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek 🙂 upřímně jsem se bavila, i když místy je to spíš k pláči. Jsem ráda, že jsem podobné kurzy nikdy neabsolvovala , připomíná mi to příběh o guru Járovi, akorát je jich asi mnohem víc, než jsem tušila :D když vidím, jaký lidi se pohybují v esoterice, nedivím se, že se jim většina společnosti posmívá a nestačím zírat, co všechno je dneska duchovní :D to je přesně ten důvod, proč se stydím někomu přiznat, že se zajímám o nadpřirozeno a nikde neříkám, že vykládám karty.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-20 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: nenamáhje se Aluško – Sysifos stejně brzy vymře, je to tam samý kmet:-)

Ikona diskutujiciho martin martin 2017-10-20 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Ja to nestihl dokoukat, asi to byly Afery na Barandove. Byli tam guru, jedna zena z haremu, guruova bejvala zena z jeho predchoziho zivota jako automechanik :-D a manzel zeny z haremu :-D no komedie. Ten jeji manzel ji chtel zpatky, ze to pochopi, zatimco guruova bejvala zena otevira oci te druhe, jaky je to podvodnik, a ze v zivote nic neumel a porad to chtel atd. On prej vybiral od vsech penize do spolecny kasy, ale ty zensky prej z tech penez nic pro sebe nemely, jen u nej zily a … :-D Na kazdej den si vybral jednu a duchovne ji prosvicoval :D vic jsem nestihl. Oni se asi ty zeny o tom stydi mluvit a radsi budou mlcet. Ziti v "nirvane" je pro ne asi dulezitejsi.

Ikona diskutujiciho Jooly 2017-10-20 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásně napsané.

Ikona diskutujiciho Ellis 2017-10-20 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

5) Chem sa spýtať a čo keď sa sníva o bielom veľkom psovi. Mne sa dnes o takom snívalo. Čaka ma niečo veľmi dobré?

Ikona diskutujiciho Elis 2017-10-20 17:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:A sen o velkom bielom psovi?

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-20 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Elis – mám doma jeden snář – spíše psychologický. Je výborný. Napsal ho jaromír Medo. Píše, že černý pes naznačuje hrozbu, často v podobě zrady v okolí snícího, někdy i smrt(mé sousedce se o něm zdálo, než jí umřela maminka). A bílý pes prý značí velkou touhu po něze.

Ikona diskutujiciho Elis 2017-10-20 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: damuje. To by sedelo. Taky snar bysom chcela. Viem to sem nepatri ale mne sa stale sniva o troch sudickach. Jedna ma kolovratok druha kadidlo tretia noznice. Casto hovori prva s kolovratkom obcas aj ta z noznickami druhha je casto ticho. Co to ma znamenat podla snara? Mozes mi to prosim pozriet? Stale mi hovoria ze bude dobre ale som vo velmi zlozitej situacii. Drazba domu a tak. Damujem

Ikona diskutujiciho tm 2017-10-20 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá verčo,

Ikona diskutujiciho Ales 2017-10-21 02:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je peklo, to ja mel zkusenost o mnoho lepsi. Stary pan me naucil myslet sam za sebe a vubec ho dal nepotrebovat. Guru je spise urazka

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2017-10-21 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Veroniko,

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-21 13:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:Elis – výklady jsou obsáhlé. jestli tě tak zajímají výklady snů, doporučuji ti koupit si Medo snář, stoji v PFD verzi necelé 300 – to je směšná cena, proti super obsahu. Sudičky jsou symbol osudu – nůžky kadidlo, kolovrat = pozvednout svůj život na lepší cestu (netočit se v kole stejného chování a žití, ustřihnout špatné vztahy a vlasti škodlivé sklony,) začít žít kvalitněji a jinak, než doposud. Také ukazují, že to co se ti teď děje, je výsledek tvých rozhodnutí v minulosti-nežehrat tedy, pokud se ti situace nelíbí, postarat se, aby se už neopakovaly.začít znovu

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-21 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc děkuji za vaše ocenění. Těší mne to!

Ikona diskutujiciho Elis 2017-10-21 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: dakujem. Uz som sa na to pozrela stoji 324 ceskych korun tak ho objednam. Dakujem.

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2017-10-21 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: To přeci nemusí být o ezoterice! Prostě skvěle píšeš. :-)

Ikona diskutujiciho Elis 2017-10-21 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: este jedna vec ak sa venujes snom tie sudicky mi hovorili moj osud a predpoved bola dobra akoby ze vsetko bude dobre tak akoby ze dom sa nakkniec predavat nebude a ja tu zostanem a tank nechcem to tu citovat. Zaujima ma ak nam v soch pridu jasne informacie brat to akk istotu? Dakujem

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-21 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  … jinak kdybys měla ještě jiný nápad nebo námět na pokračování, ráda ti dám prostor i někdy příště. Tento článek zaujal rekordní množství lidí, jde vidět že opravdu něco lidem dal.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-21 16:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: z mých zkušeností být přímá jasná odpověď ve snu nemusí a může. to pak záleží na detailnějším zkoumání.. co sen, to originál:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2017-10-21 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: vážně?..to jsem moc ráda a děkuju, že jsi mi to nabídla:-) jo klidně dám i přídavek – ale záleží spíš co by Tebe a čtenáře zajímalo konkrétněji?..

Ikona diskutujiciho Alue 2017-10-24 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]:  Já myslím že by to klidně mohlo být něco v podobném ražení, klidně přidej další zkušenost, připiš pokračování, nebo co tě napadne že by bylo dobré říct a jinde by to vycenzurovali.

Ikona diskutujiciho Jara 2017-10-27 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré varování.Je to potřeba připomínat a opakovat ostatním.Člověk,co opravdu Ví,je nenápadný a nezištný především.Asi před 15 léty jsem ze zvědavosti navštívil taky podobný ,,gurumejdan".Nejdříve nahazovali oslazenou udičku..potom přesvědčování a odlehčení peněženky.Stačilo ale vidět,jak se příznivci tohoto guru klaněli až k zemi,někteří před ním dokonce tloukli čelem až o zem,prostě divadlo a komedie pro další nastávající poddané.A rybičky to jedly!Naopak mi se udělalo nevolno,špatně,prostě hnus.Všichni normální lidé,věřící sobě,své intuici a svým schopnostem přece nemohou takové divadlo snášet a měli by zavčas odejít.Už jen to,že každý znás,má v sobě něco více,vlastní Duši,božskou jiskru.A jak může tato božská částečka poklekat jedna před druhou,..a tím se takto ponižovat?Jak může klečet na kolenou člověk před člověkem?Je to ponižování a hanba,zrada sebe samého a především i samotného Boba v Nás.Klečicího žebráka polituju a občas mu něco dám,ale tyhle pijavice, nic,nikdy.

Ikona diskutujiciho Jara 2017-10-27 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám překlep.Nikoli Boba,ale Boha je správně.

Ikona diskutujiciho kalia 2017-11-06 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek se mi líbil, ale na to, co jsem zažila v českém duchovnu raději moc nevzpomínám. Když někdo říká, že je duchovní či ezoterik, tak od něj jdu rovnou dál, pokud z něj teda necítím výjimečně něco dobrého. Naštěstí mám z české ezoteriky zkušenosti pouze 3, zato ale byly zlé a doteď nevím, co to mělo znamenat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek